Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 18:46   #1361
informacije o crnom samponu, a na blogu ima i info o sapunu od dr. temta http://mademoisellenevertells.blogsp...ni-sampon.html
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:07   #1362
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
jel i dalje košta oko 130-150 kn, zaboravih točno? to je samo za lice, nije za vlasište jel tako?
160 kn ga platih.. al dosta sam zadovoljan s tim pa mi nije žao para.. piše na uputama da se može i za vlasište koristit, a i čini mi se da je netko to bio tu prije spominjao da je isto koristio..
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:21   #1363
Quote:
luka1978 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Da li je neko od vas koristio mozda za lijecenje Seboroicnog Dermatitisa kremu Bioeliksir Eutan http://www.bioeliksireuropa.hr/krema...sir-euten.html. Da li je neko imao bliza iskustva u koristenju, vidim da je bas puno hvaljena po forumima za atopijski dermatits, psorijazu itd...


Da li ju je neko koristio za Seboreju?

Pozzzz
Ja mogu reći iz svog iskustva.. Koristim je već 6 mj. za atopijski dermatitis i puno mi je pomogla već od prvog dana korištenja, ne žalim niti jedne kune potrošene na nju. Ne znam kako je za seboreju ali nadam se da će biti od pomoći.
made_in_croatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 15:04   #1364
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Uh, Vi ste to sve tako zakomplicirali da ste sad i mene zbunili.

Ako Vam se kosa pojačano masti, onda imate seboreju. To je vrlo jednostavno. Dovoljno je vidjeti kakva je kosa, npr., nakon jednog ili dva dana nakon pranja.

Postoji suhi i masni oblik seboreje, što ovisi o sastavu loja. Ako su ljuščice suhe, sićušne, bjelkaste, to bi bila suha seboreja, a ako su pak masne, veće, mekše, žućkaste, ljepljive, onda bi bila masna seboreja.

Seboreja vlasišta često je udružena s ljuskicama (peruti).

Međutim, perut (pityriasis) ne znači nužno i seboreju jer se perutanje vlasišta i kože može naći i kod sebostaze, što je potpuno suprotno stanje od seboreje.

Perutanje vlasišta može se, osim kod seboreje i sebostaze, naći i u drugim bolestima: seboroični dermatitis, pityriasis amiantacea itd.

Dakle, treba uočiti da pojmovi prhut/perut (pityriasis), seboreja i seboroični dermatitis nisu sinonimi.

Zapravo, što se perutanja vlasišta tiče, s obzirom da se površinski dio kože neprestano ljušti, diskretno perutanje vlasišta je fiziološka (uobičajena, normalna) pojava.

Prema tome, da si ne biste zakomplicirali život s jednostavnim stvarima, sve što treba jest odgovoriti na sljedeća pitanja:

1. Masti li se kosa pojačano ili ne? (npr. jedan ili dva dana nakon pranja, kako izgleda)?

2. Masti li Vam se koža (lica, T-zona) pojačano ili ne?

3. Primjećujete li ljuskice ili ne (perutanje vlasišta, lica) na odjeći, ovratniku ili, možda, zalijepljene za vlasi ili tjeme? Ako da, jesu li to sitne, bjelkaste ili srebrnosive, suhe ljuskice ili veće, ljepljive, žućkaste?

4. Postoji li u predjelu vlasišta ili lica crvenilo, crveni prištići, krastice?
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ukratko:

seboreja = prekomjerno izlučivanje loja - na vlasištu postoje: seboreja udružena sa suhim ljuskicama (pityriasis seborrhoides) i seboreja udružena s masnim ljuskama (pityriasis steatoides)

seboroički dermatitis = kronična upala kože seboroičkih područja (dakle, vlasište, lice, iza uške, između lopatica itd.), može i ne mora biti udružen sa seborejom, tj. pojačanim mašćenjem. Oko polovice osoba sa seboroičkim dermatitisom ima i seboreju i ona se smatra pogodovnim čimbenikom za nastanak bolesti.

Razlika je, dakle, u mehanizmu nastanka i kliničkoj slici, tj. izgledu promjena jer se osim perutanja kod SD nalazi i crvenilo, katkad i vlaženje, kraste.
Puno ste mi pomogli, gospodine El Gato Félix.

1) 2) Kosa i T-zona mi se pojačano maste

3) Primjećujem veće, žučkaste, ljepljive ljuskice na vlasištu, T-zoni, obrvama i oko ušiju. Nisam gledala na lopaticama. Odječa i kosa su pune prhuti kada očešljam kosu ili na večer.

4) Krastice i crvenilo na licu. Dosta dugo na licu nisam imala prišt na licu, iako sam tinjeđerica. Ali susrela sam se s krasticama, crvenilom i prištevima na vlasištu.

Trebam li ići dermatologu da utvrdi seboreju?
U lokalnoj ljekarni sam se pribilježila za besplatni pregled vlasišta. Bi li trebala otkazati ili da svejedno idem? Trebam li ljekarnici reći da sumljam da imam seboreju?

Prijateljica mi je preporučila šampon za seboreju marke vichy, koji se koristi tri puta i perut se vraća dvaput u dvije godine, ali se nije mogla sjetiti imena proizvoda. Navodno je jako skup. Prepoznaje li netko tak šampon?
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:13   #1365
PRUNAKS je savršena stvar! Rekao bih lijek za seboreju!

Uglavnom, meni uvijek buken u proljeće. Kako se priroda budi tako se probudi i to sranje. U ostalim periodima u godini gotovo da i nema ali zahvaljujući Prunaksu kojega koristim jednom ili dva puta mjesečno. Ono! Po potrebi. Sada mi je ta faza kada moram pojačano koristit Prunaks ali nemam naviku pa se privikavam nanositi kako piše u uputstvima jer se seboreično sranje intenziviralo. Dakle primjena ujutro i navečer.

Ima neko neku sugestiju za šampon? Ili neki čaj na biljnoj bazi za ispiranje vlasišta da lakše prebrodim ovaj period kad seboreja podivlja! Npr. Jel kamilica dobra? Anybody?

why-me stvarno mi je zanimljivo tvoje iskustvo i svaka čast toj dermatologici.

Seboreični pozdravček svima!
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:25   #1366
Jel se i vama razbukta u proljeće?

Btw. Kod mene ako je nema na vlasištu, nema je ni na licu. Kako je kod vas?
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:23   #1367
Quote:
dundo1 kaže: Pogledaj post
PRUNAKS je savršena stvar! Rekao bih lijek za seboreju!

Uglavnom, meni uvijek buken u proljeće. Kako se priroda budi tako se probudi i to sranje. U ostalim periodima u godini gotovo da i nema ali zahvaljujući Prunaksu kojega koristim jednom ili dva puta mjesečno. Ono! Po potrebi. Sada mi je ta faza kada moram pojačano koristit Prunaks ali nemam naviku pa se privikavam nanositi kako piše u uputstvima jer se seboreično sranje intenziviralo. Dakle primjena ujutro i navečer.

Ima neko neku sugestiju za šampon? Ili neki čaj na biljnoj bazi za ispiranje vlasišta da lakše prebrodim ovaj period kad seboreja podivlja! Npr. Jel kamilica dobra? Anybody?

why-me stvarno mi je zanimljivo tvoje iskustvo i svaka čast toj dermatologici.

Seboreični pozdravček svima!
Bok Dundo, slažem se za Prunaks - super stvar.. ja sam ga prestao koristit prije par tjedana jer mi je stanje sad ok. Meni je od tak stvari za vanjsku primjenu super djelovao i taj Prunaks i Epiderm.

Je, super je dermatologica, kaj tu sve čitam o dermatolozima fakat sam imao sreće s njom. Ići ću sad za desetak dana opet kod nje malo da prokontroliram stanje i za some other issues, ali mislim da je to to od dermatologa, sve čovjek može sam na internetu saznat i sam eksperimentirat i saznat kak da to riješi, odnosno drži pod kontrolom.

Za glavu ti nemam neke savjete jer nemam s time problema pa koristim samo Head & Shoulders..

Možda da pitaš na onom blogu ˝seboreični dermatitis˝, čovjek kaj to piše je fenomenalan, zadnjih par godina provodi eksperimente u vezi toga i zna sve i svašta oko toga, a i odgovara brzo na komentare.. budem se i ja tamo malo priključio..
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:35   #1368
Quote:
dundo1 kaže: Pogledaj post
Jel se i vama razbukta u proljeće?
da,zašto je to tako?
nikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:51   #1369
Quote:
why-me kaže: Pogledaj post
Bok Dundo, slažem se za Prunaks - super stvar.. ja sam ga prestao koristit prije par tjedana jer mi je stanje sad ok. Meni je od tak stvari za vanjsku primjenu super djelovao i taj Prunaks i Epiderm.

Je, super je dermatologica, kaj tu sve čitam o dermatolozima fakat sam imao sreće s njom. Ići ću sad za desetak dana opet kod nje malo da prokontroliram stanje i za some other issues, ali mislim da je to to od dermatologa, sve čovjek može sam na internetu saznat i sam eksperimentirat i saznat kak da to riješi, odnosno drži pod kontrolom.

Za glavu ti nemam neke savjete jer nemam s time problema pa koristim samo Head & Shoulders..

Možda da pitaš na onom blogu ˝seboreični dermatitis˝, čovjek kaj to piše je fenomenalan, zadnjih par godina provodi eksperimente u vezi toga i zna sve i svašta oko toga, a i odgovara brzo na komentare.. budem se i ja tamo malo priključio..
Zahvaljujem na preporuci bloga! Odličan je!

Blago tebi kad nemaš seboreju u vlasištu.

Ma meni se razbuktalo jer mi je nestalo SEBORIN VODICE koju inače nanosim nakon pranja ali ne svakoga, nego kada se sjetim. U proljeće najčešće svako drugo ili treće pranje.

Prunaks i Seborin u kombinaciji - pun pogodak i smrt za seboreju!

Evo gdje su dostupni ovi savršeni preparati:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN - Žuta boca

Ovo za vlasište sam pitao jer sam htio doznati za neki učinkovit šampon (iako mi nije potreban ali bi onda izbacio Seborin) ili nešto iz svijeta alternative (volim te bio/eko/organic preparate i proizvode).
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:59   #1370
Quote:
dundo1 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na preporuci bloga! Odličan je!
je fenomenalan je, htio bih naći vremena da to sve od početka pročitam, ali zasad mi je dosta ovo na kraju što sam pročitao, neke zaključke i tak..

Quote:
Blago tebi kad nemaš seboreju u vlasištu.
Srećom nemam po vlasištu, ali zato imam ˝dolje˝..

Quote:
Ma meni se razbuktalo jer mi je nestalo SEBORIN VODICE koju inače nanosim nakon pranja ali ne svakoga, nego kada se sjetim. U proljeće najčešće svako drugo ili treće pranje.

Prunaks i Seborin u kombinaciji - pun pogodak i smrt za seboreju!

Evo gdje su dostupni ovi savršeni preparati:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN - Žuta boca
Ja sam prije par tjedana u Farmaciji kupovao Prunaks i koštao je 160 kn, stalno povisuju cijene, gadovi jedni!

Quote:
Ovo za vlasište sam pitao jer sam htio doznati za neki učinkovit šampon (iako mi nije potreban ali bi onda izbacio Seborin) ili nešto iz svijeta alternative (volim te bio/eko/organic preparate i proizvode).
A ono, što nekom drugom djeluje, ne mora i tebi i obratno. Al ak ti dobro djeluje ta Seborin vodica i ak to nije neki kortikosteroid ili neka teška kemija, zašto to mijenjati?
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 10:46   #1371
Moj sinčić ima tek mjesec i tjedan dana i u nazad dva tjedna na licu se pojavio prvo sitan osip za koji su se svi jednoglasno složili da je to čišćenje kože uobičajeno za male bebe.. Osip se širio, na nekim mjestima nestajao a na nekima gdje su se osušili ti sitni prištići i pojavila prhut. Na tjemenu su to kao neke žučkaste ljuskice koje se ne daju ukloniti a takvih ljuskica ima i u obrvicama i na ušima.. Danas kad se probudio bio je sav crven u licu i sav "perutav" a oko uha mu je kožica toliko suha da ima male krastice.. Očajna sam! Pedijatrica ga je pogledala još pred par dana kad mu lice još nije bilo toliko crveno i konstatirala da mooožda ima probleme s kožom i da se vidimo na kontroli za mjesec dana.. Da li je to seboroični dermatitis..? Ima li netko od vas saznanja ili iskustava s takvim problemom al kod male djece? Ja ga trenutno mažem s maslinovim uljem i Cattier mliječnom kremom u vrlo maloj količini.. Najgore mu je lice, tjeme i ramena. Po ostatku tijela ima sitan osip osim na nogama i guzi. Jel mi netko može predložiti nekog dobrog privatnog dermatologa...?
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:13   #1372
Talking

ozdrav!

Trazeci i citajuci opcenito o seboreji i atopijskom dermatitisu, naisla sam na ovaj forum i iskreno prijavila sam se na ovaj forum samo da bih sa vama podijelila svoju pricu i nadam se da ce vam dosta pomoci!

JA sam sa 13 godina imala napade svraba tjemena, i to me je svrbilo do te mjere da sam htjela pobudaliti. Nocu se budila zbog svraba, ma uzas. Nema sampona koji nisam probala, da ne nabrajam, jedino mi je bilo dobro pod tusem, cim izadjem nikakve fajde. ONda mi se znalo pojavljivati na obrvama, i to svrbilo, bilo crveno kao nabubreno i perutalo se, ma uzas. Na kraju odem kod dermatologa, u inostranstvu sam zivjela ut om periodu, i kaze covjek 'seboreicni dermatitis' preporucio mi je jedan sampon, za koji je moj tata cuo prije ihahaj godina... Ja cu napisati kako se sampono zove, ako moderator smatra da treba izbrisati neka izbrise pa cu ja napisati na pp kome treba, dakle sampon je SELSUN i kosta cca 9eur!

Uglavnom, prvih 10 dana mi je rekao da sa njim perem kosu svaki 2. dan, ne da mi se sve povuklo nego nisam imala seboreju najmanje cca 10 godina... onda oko faxa, nervoza, stres i opet se pojavi.. dakle meni se javlja na bazi stresa inervoze i operem kosu 2 puta time i opet nema dugo.. Evo, sa danasnjim datumom nemam dermatitis ravno 7 godina! Ali taj sampon mi je uvijek pri ruci. Ja sam inace iz Sarajeva, kod nas se nema kupiti, ne znam kakva je situacija sa Zagrebom, Beogradom i Slovenijom, ali kad god putujem uvijek uzmem par njih... Ja sam kupovala u austriji,njemacka, holadnija, london, francuska.. ugl EU i istok i usa znam da imaju

Nadam se da ce nekome pomoci, jer ja sam svoj problem stavila pod kontorlu! Dakle, koristim sampon samo po potrebi..
animagical is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 15:35   #1373
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Puno ste mi pomogli, gospodine El Gato Félix.

1) 2) Kosa i T-zona mi se pojačano maste

3) Primjećujem veće, žučkaste, ljepljive ljuskice na vlasištu, T-zoni, obrvama i oko ušiju. Nisam gledala na lopaticama. Odječa i kosa su pune prhuti kada očešljam kosu ili na večer.

4) Krastice i crvenilo na licu. Dosta dugo na licu nisam imala prišt na licu, iako sam tinjeđerica. Ali susrela sam se s krasticama, crvenilom i prištevima na vlasištu.

Trebam li ići dermatologu da utvrdi seboreju?
U lokalnoj ljekarni sam se pribilježila za besplatni pregled vlasišta. Bi li trebala otkazati ili da svejedno idem? Trebam li ljekarnici reći da sumljam da imam seboreju?

Prijateljica mi je preporučila šampon za seboreju marke vichy, koji se koristi tri puta i perut se vraća dvaput u dvije godine, ali se nije mogla sjetiti imena proizvoda. Navodno je jako skup. Prepoznaje li netko tak šampon?
Ispričavam se što tek sad odgovoram na ovaj post, promaknuo mi je.

Prema svemu što ste naveli, Zora Evenei, kod Vas je posrijedi seboreja koja je vjerojatno u kombinaciji sa seboroičnim dermatitisom.

Što se tiče savjeta oko odlaska k liječniku/dermatologu, to uvijek trebate procijeniti sami. Načelno se može reći da dok svoju prhut i tegobe vezane uz seboreju uspijevate držati pod kontrolom uz pomoć pripravaka koji se dobivaju bez recepta, nije nužno da posjetite dermatologa. U onom trenutku kada stvari izmaknu kontroli i/ili kada se u djevojaka i žena pojave i ostale tegobe kao što su opadanje kose, prištići, povećana dlakavost i druge, tada je svakako vrijeme za posjet liječniku. A naravno da se i oko manjih problema uvijek možete konzultirati s dermatologom, ako smatrate potrebnim.

Šampon o kojem govorite možda je ovaj (Vichy DERCOS)?

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:49   #1374
Koji sampon za kosu (nakon koristenja sampona protiv peruti)

Pozdrav,

Prije 6 godina sam poceo koristiti Vichy sampon protiv peruti za masnu kosu. Pokazao se fantasticno, ako se uzme u obzir da imam problem i sa seborejom. Medjutim, ono sto mi niko nije rekao, je to da se on ne upotrebljava svaki put pri pranju kose, vec samo kada se perut pocne pojavljivati, a za ostala pranja da se koristi nekakv obicni sampon. Nakon nekih godinu, godinu i po dana, perut se ponovo pocela pojavljivati iako sam prao sa Vichy samponom. Zakljucio sam logicno da je perut postala rezistentna na Vichy.
Dugo sam trazio neki drugi sampon, problem sa peruti je bio maksimalno izrazen, sve poznate marke sam probao i nista, sve dok iz Amerike nisam dobio Selsun Blue. Evo nakon 5-6 pranja perut je skoro skroz nestala. I to nije prvi put da mi odredjeni preparati koju su pravljeni za nase trziste ne pomazu, a kada te iste preparate, koji su pravljeni za trziste zapadne Evrope ili USA ili Kanade koristim razlika je evidentna, ti mi pomazu. Definitivno sam dosao do zakljucka da postoji razlika izmedju preparata koji se prave za nase i Evropsko trziste.
E sada, pitanje za vas, sa kojim samponom da perem kosu kada ne koristim sampon protiv peruti, da li trebam koristiti neki ph 5.5 neutralni ili sl? Imate li kakvu preporuku, jer se sampon protiv peruti ne smije koristiti duzi period?

Hvala
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 12:57   #1375
Bok!

Uključujem se na ovu temu, budući da se isto borim protiv seboreje. Prestala sam koristiti sve proizvode na bazi kortikostroida( oronazol šampon, elocom losion, bioderma šampon...) Ako ste sve probali, a rezultat je nikakav, preporučujem:

1.Koristiti šampone bez SLS-a ( budući da ih nema puno na tržištu koristim dječje šampone : Bubchen kamilica, Hipp, a od "odraslih" Macadamia Natural oil koji je skuplji, ali odličan za seboreju. Primjetila sam da koristeći i onaj najnježniji šampon bez bojila i konzervansa ali sa SLS-om, ipak iritira vlasište!
2. Čičkovo ulje (Olival, Afrodita)- držati preko noći za još bolji učinak. Možete ga koristiti prije svakog pranja!
3. Izbaciti boje za kosu ili se prebaciti na kanu...ili pramenove
4. Jesti jogurte! Probiotik je jako bitan za čišćenje organizma. Ako vas zanima pročitajte: http://www.koraorganics.com/blog/liv...of-probiotics/
5. Izbaciti lošu prehranu koja uključuje konzervanse
6. Bez stresa! On je glavni krivac za seboreju!
7. Avene Cicalfate krema - odlična za kožu, smije se koristiti više puta dnevno( o sastavu puno ne znam , ali mislim da je sigurno blaža od ostalih poput Elocoma)

Nadam se da ću barem nekome pomoći! Pozz
Kat20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:39   #1376
Quote:
why-me kaže: Pogledaj post
Bok Dundo, slažem se za Prunaks - super stvar.. ja sam ga prestao koristit prije par tjedana jer mi je stanje sad ok. Meni je od tak stvari za vanjsku primjenu super djelovao i taj Prunaks i Epiderm.

Je, super je dermatologica, kaj tu sve čitam o dermatolozima fakat sam imao sreće s njom. Ići ću sad za desetak dana opet kod nje malo da prokontroliram stanje i za some other issues, ali mislim da je to to od dermatologa, sve čovjek može sam na internetu saznat i sam eksperimentirat i saznat kak da to riješi, odnosno drži pod kontrolom.

Za glavu ti nemam neke savjete jer nemam s time problema pa koristim samo Head & Shoulders..

Možda da pitaš na onom blogu ˝seboreični dermatitis˝, čovjek kaj to piše je fenomenalan, zadnjih par godina provodi eksperimente u vezi toga i zna sve i svašta oko toga, a i odgovara brzo na komentare.. budem se i ja tamo malo priključio..
Možeš li mi poslati info o dermatologinji. Par godina pokušavam se riješiti seboreje, ali bezuspješno. Ovdje u BiH nisam naišao da kvalitetnog dermatologa, pa bih pokušao kod nje.
Pozdrav
zarez123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 02:12   #1377
ne znam gdje bih pitao pa cu tu. ovako, imam problema s vlasistem, kosa se strasno masti i imam prhut, stalno se ceskam po glavi noktima pa uvijek nesto na njima ostane, nesto bijelo. probao sam dosta sampona ali uvijek je isto. u zadnje vrijeme primjecujem da imam sve manje kose imam li seboreju?
koji sampon isprobati i opcenito neki savjet?
laureus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 19:03   #1378
Quote:
laureus kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih pitao pa cu tu. ovako, imam problema s vlasistem, kosa se strasno masti i imam prhut, stalno se ceskam po glavi noktima pa uvijek nesto na njima ostane, nesto bijelo. probao sam dosta sampona ali uvijek je isto. u zadnje vrijeme primjecujem da imam sve manje kose imam li seboreju?
koji sampon isprobati i opcenito neki savjet?
Imate seboreju, a možda i seboroični dermatitis (u slučaju crvenila, krastica, upale itd.), a uz seboreju mogu ići i androgena alopecija (ćelavost) i hiperhidroza (pojačano znojenje).

Na ovoj temi se dosta diskutiralo o raznim preparatima. Nekima su određeni preparati (šamponi) bili odlični, drugima ti isti preparati nisu uopće odgovarali ili bi im katkada i pogoršali stanje.

Jeste li pokušali s crnim šamponom od dr. Temta?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 23:51   #1379
nisam jos pokusao od ovih nepoznatijih (ukljucujuci i ovaj spomenuti) ovo sa opadanjem je rijetko ali opet ...
imam 19, da li je seboreja izljeciva i ima li kakve posljedice??
laureus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 21:50   #1380
Quote:
laureus kaže: Pogledaj post
nisam jos pokusao od ovih nepoznatijih (ukljucujuci i ovaj spomenuti) ovo sa opadanjem je rijetko ali opet ...
imam 19, da li je seboreja izljeciva i ima li kakve posljedice??
Treba razlučiti je li kod Vas prisutna samo seboreja ili možda i seboroični dermatitis, s njom u kombinaciji, te imate li androgenu alopeciju jer spominjete i prorijeđivanje kose, a sve troje može, kao što sam rekao, ići u kombinaciji.

Bolesti se smtraju kroničnima, a kako uzroci nisu dovoljno poznati i objašnjeni, onda bi najbolje bilo reći da je moguće raznim preparatima postići poboljšanje i održavati takvo stanje, ali se u određenim situacijama bolest/poremećaj vraća tako da se izmjenjuju periodi poboljšanja i periodi pogoršanja.

Što se nekakvih posljedica tiče, seboroična koža je dobra podloga za razmnožavanje bakterija i gljiva pa se tako mogu pojaviti bakterijske ili gljivične infekcije, npr., kao jedna od komplikacija.

Što se nekih konkretnih preporuka tiče, tu se najčešće ide metodom pokušaja i pogrešaka, što znači isprobavanje različitih preparata dok ne pronađete onaj koji Vam najviše odgovara.

Izbor preparata je stvarno velik, a sve ovisi što ste dosad isprobali i koliko sredstava (novaca) imate na raspolaganju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.