Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2015., 13:48   #301
Da ne spamam previse s lupusom.na te navedene pretrage bila sam upucena jos prije trudnoce zbog simptoma koji su upucivali na upalne degenerativne promjene lokomotornog sustava. Iz njih se moze vidjeti da li eventualno radi o reumatoidnom artritisu,ankilozantnom sponidlitisu,sistemskom lupusu itd. Nalaze jos uvijek cekam. Htjela sam na osnovi obiteljske anamneze dobiti LAC kako bih evenutalno iskljucila antifosfolipidni sy. Ocu je on radjen nakon potvrdjene dg lupusa (jos nije dobio nalaze)
Svakako bih htjela napraviti jos ta antitijela i eventualno protein c i s jer ih nisam nikada radila. Jesi ti na solgarovim folatima?koje si doze pila u trudnoci? Ja sam na 1000 methyilcobalamina i 800 metilfolata dnevno.ne znam da li ostati na toj dozi ako se desi ttudnoca. Znam da ce mi vjerovatno na osnovi te mutacije samo nakljukati floacinom sto necu piti.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:45   #302
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Da ne spamam previse s lupusom.na te navedene pretrage bila sam upucena jos prije trudnoce zbog simptoma koji su upucivali na upalne degenerativne promjene lokomotornog sustava. Iz njih se moze vidjeti da li eventualno radi o reumatoidnom artritisu,ankilozantnom sponidlitisu,sistemskom lupusu itd. Nalaze jos uvijek cekam. Htjela sam na osnovi obiteljske anamneze dobiti LAC kako bih evenutalno iskljucila antifosfolipidni sy. Ocu je on radjen nakon potvrdjene dg lupusa (jos nije dobio nalaze)
Svakako bih htjela napraviti jos ta antitijela i eventualno protein c i s jer ih nisam nikada radila. Jesi ti na solgarovim folatima?koje si doze pila u trudnoci? Ja sam na 1000 methyilcobalamina i 800 metilfolata dnevno.ne znam da li ostati na toj dozi ako se desi ttudnoca. Znam da ce mi vjerovatno na osnovi te mutacije samo nakljukati floacinom sto necu piti.
Sigurno se to moze napraviti negdje u Slavoniji, nadji popis privatnih labova i bolnica i redom zovi. Tako sam ja po Zg-u, nema koga nisam zvala. Protein S ti rade jedino u Salzeru u Zagrebu, zvala sam sve bolnice i labose privatne i nitko ga vise ne radi. Platila sam 320kn. A ovo sve ostalo mozes u vinogradskoj, za to koliko ces platiti pretrage mozda ti je jeftinije uzet jednu uputnicu i zaletit se do Zga i sve povadit u jednom danu, Vinogradska i Salzer. Nalazi su za 2 tjedna Vin, Salzer 2 dana.
Cekam da mi dodju Solgarovi folati, ne mislim ici preko 800 mcg. Jedino za B12 nisam sigurna, 1000 mi zvuci malo previse.
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:35   #303
Kod mene je najveci problem doci do uputnice. Kod nas nema bas privatnih labosa koji rade pretrage. Sunce radi malen broj pretraga. Tako da mogu put pod noge ili u zg ili preko granice u Novi Sad. No iduci tj bi trebala n razgovor s jednim transfiziologom pa mozda nesto dobijem. Gledala na stranicama polikline stela oni navodno rade protrin c i s no moram ih nazvati ako vise ne rade. Poliklinika imunomed ima sirok opus imunoloskih pretraga. Ali ne rade LAC.
Americke doze suplemenata su puno vece. Ja osjecam da imam puno vise energije imam i da bolje spavam otkako sam uvela metilfolat i metilkobalamin no struge strane vec me neko vrijeme jako bole zglobovi inidobila sam akne...sto je moguca nuspojava a opet s druge strane moze biti dio moje problematike vezane uz vezivno kostani sustav i novootkrivene policisticne jajnike...pa ti znaj. Ja ne bih isla vise od 1000 dnevno a trenutno cekam da mi stigne solgarov metilkobalamin od 500 pa cu vidjeti kako cu se osjecati na manjoj dozi.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:59   #304
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Kod mene je najveci problem doci do uputnice. Kod nas nema bas privatnih labosa koji rade pretrage. Sunce radi malen broj pretraga. Tako da mogu put pod noge ili u zg ili preko granice u Novi Sad. No iduci tj bi trebala n razgovor s jednim transfiziologom pa mozda nesto dobijem. Gledala na stranicama polikline stela oni navodno rade protrin c i s no moram ih nazvati ako vise ne rade. Poliklinika imunomed ima sirok opus imunoloskih pretraga. Ali ne rade LAC.
Americke doze suplemenata su puno vece. Ja osjecam da imam puno vise energije imam i da bolje spavam otkako sam uvela metilfolat i metilkobalamin no struge strane vec me neko vrijeme jako bole zglobovi inidobila sam akne...sto je moguca nuspojava a opet s druge strane moze biti dio moje problematike vezane uz vezivno kostani sustav i novootkrivene policisticne jajnike...pa ti znaj. Ja ne bih isla vise od 1000 dnevno a trenutno cekam da mi stigne solgarov metilkobalamin od 500 pa cu vidjeti kako cu se osjecati na manjoj dozi.
Protein S ne rade u Steli, zvala sam. Na puno stranica na netu pise da rade, pa i na Rebru, ali kad zoves nemaju reagensa. Znaci 100% samo Salzer. Zasto ne napravis ko i ja? Odes privatniku specijalistu ginekologu i trazis da ti napise da on zahtjeva te pretrage. Meni napisala dr.Gebauer kod Podobnika. Odes s tim nalazom socijalcu i ako ti ne da mozes ga prijavit. Moja inace ne da uputnice al kad je vidjela nalaz specijaliste morala mi je dati iako joj nije bilo drago.
Kod mene bas suprotno, otkad pijem metilfolate i B12 muci me nesanica. jedino sta mi B12 nije metilkobalamin. Vidjet cu kad dodje drugi.
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 16:17   #305
Quote:
Boobiee kaže: Pogledaj post
Protein S ne rade u Steli, zvala sam. Na puno stranica na netu pise da rade, pa i na Rebru, ali kad zoves nemaju reagensa. Znaci 100% samo Salzer. Zasto ne napravis ko i ja? Odes privatniku specijalistu ginekologu i trazis da ti napise da on zahtjeva te pretrage. Meni napisala dr.Gebauer kod Podobnika. Odes s tim nalazom socijalcu i ako ti ne da mozes ga prijavit. Moja inace ne da uputnice al kad je vidjela nalaz specijaliste morala mi je dati iako joj nije bilo drago.
Kod mene bas suprotno, otkad pijem metilfolate i B12 muci me nesanica. jedino sta mi B12 nije metilkobalamin. Vidjet cu kad dodje drugi.
Pa tako ce i biti na kraju. Otici cu kod privatnika. Mislim da ti ne bi bilo lose da i b12 uzimas u metilkobalamina s obzirom na tvoju mthfr mutaciju pa ces vidjeti razliku. Mislim da nesanica moze biti nuspojava metilfolata...vec mi se pobrkalo sve sto sam citala...neka me ispravi netko ako sam u krivu. Mislim da mi je wanda na drugoj temi pisala i o mogucnosti jos jedne mutacije kada ti nenodgovaraju ni metil oblici folata i b12 pa se tada preporuca unos treve vrste folata....nekad imam osjecaj da sam ocajnija sto vise znam...
Zelim ti svu srecu i da sto prije uspjesno izneses zdravu trudnocu i docekas svoj mali smotuljak srece.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 16:25   #306
Cekam da mi dodje paket s iherba pa prelazim na metilkobalamin. A nesanica moze biti i od zivaca. Tko ce ga vise znati.
Hvala, i ja tebi zelim srecu, da cim prije obavis te pretrage i krenes dalje. Javi sta si rijesila
Boobiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 00:14   #307
Pozdrav, nakon dvije neuspjele trudnoce, jedna u 23 tjednu druga u 9 tjednu, radila sam test na trombofiliju rezultati su faktor V nisam nosilac mutacije
Protrombin II nisam nosilac mutacije
MTHFR heterozigotni nosilac mutacije c677T
PAI1 heterozigotni nosilac mutacije 4G/5G.
Ostali nalazi su u redu.
Lejla1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2020., 18:45   #308
Ima koga ovdje?

Dobila sam neke nalaze za trombofiliju


Faktor V Leiden (R506Q) - normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) -normalan tip
MTHFR (C677T) - normalan tip
PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G

ima tko s ovime iskustva?

Lp
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2020., 13:40   #309
Zna netko kakav je dr. Labar?

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2020., 13:42   #310
Dali ja imam i MTHFR mutaciju osim ove tvoje pa mi je hematolog rekao da ne trebam heparin, andol, aspirin... Ja sam imala 2 spontana u ranim tjednima i 2 uredne trudnoce. Sad sam 14tt. Vidjwt cemo sto ce reci u Vinogradskoj

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2020., 16:47   #311
Quote:
katija kaže: Pogledaj post
Dali ja imam i MTHFR mutaciju osim ove tvoje pa mi je hematolog rekao da ne trebam heparin, andol, aspirin... Ja sam imala 2 spontana u ranim tjednima i 2 uredne trudnoce. Sad sam 14tt. Vidjwt cemo sto ce reci u Vinogradskoj

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
Kad ides i kod koga?

Jesi vadila dimere i sto god jos?
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2020., 22:35   #312
Nisam sve vadila sto trebam samo ove neke osnovne stvari. Na temelju toga sam dobila uputnicu za fetalnu medicinu i za hematologiju i cekam da mi jave termin u Vunogradskoj. Kod hematologa sam otisla danas privatno jer sam bila kao na iglama i nisam vise mogla cekat.

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 09:02   #313
I sto ti je privatnik rekao ?

Koliko kosta privatni pregled?

Hvala ti
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 09:33   #314
500kn. S obzirom na ranije uredne trudnoce me bi mi nista prepisivao.

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2020., 10:03   #315
Nalaz u Vinogradskoj mi rekli do 4 tjedna. Doci ce na mail.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2020., 11:27   #316
Ja sam radila u Petrovoj 3. Rekli su da ce nalaz za tri tjedna. Vadila sam krv u ponedjeljak, a nalaz na mail mi je stigao u petak.

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2020., 11:48   #317
I meni je doslo stvarno brzo iz petrove jedan po jedan, krace nego sto su rekli.
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2020., 12:10   #318
Ja sam danas vadila krv u petrovoj 3 za trombofiliju,rekli za 3 tj.
Ali da vas pitam jel mora proci odredeni broj dana od poroda za taj test??
Suzy2508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2020., 12:55   #319
To neznam ali nevjerujem jer ja sam radila u trudnoci 13/14tjedan.


Pa ako mozes u T zasto ne bi mogao netom iza T....
-Dali- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2020., 14:24   #320
Pozdrav! Dobila sam ipak Fragmin 5000IU. Cure koje se bockate gdje vam je manje bolno- ruka ili noga?

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.