Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 23:22   #4761
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Nije baš jasno zašto se liječnica odlučila na doksiciklin kada se on, načelno, daje za atipične upale pluća, neke ginekološke infekcije, neke spolno prenosive infekcije, boreliozu i u još nekim specifičnim indikacijama. Dakle, ostaje upitno što se želi kod Vas liječiti doksiciklinom?!

Nalaz anti CCP je uredan a koristi se kao jedan od markera reumatoidnog artritisa, za kojeg se, prema onomu što ste naveli, ne bi očekivalo da ga imate.



Prema onomu što navodite čini se da je problem ipak negdje na razini nosa odnosno sinusa pa možda ne bi bilo loše da potražite drugo mišljenje otorinolaringologa koji se uže bave tom problematikom, možda bi Vam, primjerice, prof. dr. Ivica Klapan mogao pomoći.



Od imunoloških pretraga za sada osim određivanja imunoglobulina (IgA, IgM, IgG) mislim da nije indicirano raditi daljnju obradu.


Bas vam hvala na odgovoru potrazit cu jos neko misljenje,,,
Samo mi reciti u vezi ovih imunoglobina IgA, IgM, IgG) sto je to ..hvala
AnaBalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 07:53   #4762
Dobila sam nove nalaze krvi, leukociti 8.3 ref. do 9.7 (prvi put bili su 13.78)
ostalo sve u ref.vrijednosti, osim sedimentacije eritrocita koja mi je sad još viša, 34, ref.do 24 (prvi put bila 29)
Limfociti bili 14.2 ref. od 20, a sada su 31 ref.do 46
TSH 2.46

Ja i dalje trpim užasne bolove u donjem dijelu leđa, kuku i cijele desne noge.
dobila sam ibuprofen 600 i normabel 2mg.
Tableta "zamaskira" jedan dio dana bolove, ali ne skroz, ali ujutro opet sve ispočetka. jedva se krećem....

molila bi savjet da li da tražim rtg kralježnice jer osjećam po bolovima da se
sve širi iz sredine donjeg dijela.
ili da tražim terapije? jer moja dr. me očito odlučila "šopati" samo tabletama
koje će ionako samo maskirati bolove. ovo traje već dva i pol tjedna i ne staje, a bolovi su sve gori i gori, što od iscrpljenosti tim bolovima, što od nemoći da se nešto popravi još mi je gore....mažem se i neofen gelom, ali niti to ne daje nikakav prestanak bolova. kupila sam i mast od gaveza, misleći da će možda nešto biljno pomoći, ali ništa....

bilo kakav savjet bi mi bio dobrodošao.
HVALA!!!
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:39   #4763
zna li neko sta ovo znaci:
radila sam nalaz krvi i urina radi kontrole zdravstvenog stanja te mi je nejasno slijedeće: leukociti u urinu pozitivni, sedimentacija 10-15 le, 3-4 er. /nes.pl.ep. i bak./. Ako mozete da mi kazete o cemu se radi, da li je nesto alarmantnoi kojem ljekaru da se javim.
Lavirint is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:19   #4764
Pozz, imam 35 god, dvije uredne trudnoće iza mene, operaciju žući i mioma.
Zbog bolova u zglobovima ruke krenula sam na pretrage.
Reumatoidni faktor 29 (ref.vrij. Do 20)
Waler rose neg
CCP <0.5 (ref.vrijed.neg <5, poz >5)
ANA luminex POZITIVNA
anti-DNA 29 (<30 neg)
Antitijela protiv topoizomeraze 46 (>40 poz)
AHA 49 (>40 poz)
I anemicna sam od 15 godine.
Molim vas za misljenje
blonddee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:24   #4765
Quote:
evelinzg kaže: Pogledaj post
I jos nesto. Da li nebi bilo bolje da me poslala na pretragu da se izolira o kojoj se bakteriji radi nego sto mi je "na pamet" dala antibiotik?
Svakako bi, no problem je što sijelo potencijalne infekcije kod Vas nije utvrđeno pa je pitanje što bi se uzelo kao uzorak? I pitanje je radi li se uopće tu o infekciji ili o nečemu drugom.
Quote:
evelinzg kaže: Pogledaj post
Ja i dalje trpim užasne bolove u donjem dijelu leđa, kuku i cijele desne noge.
dobila sam ibuprofen 600 i normabel 2mg.
Tableta "zamaskira" jedan dio dana bolove, ali ne skroz, ali ujutro opet sve ispočetka. jedva se krećem...
Iz ovoga je jasno da trebate daljnju obradu - pregled kod neurologa ili fizijatra, za početak, a nakon toga vjerojatno i radiološku obradu gdje će Rtg kralježnice, možda i kukova, biti samo jedna od pretraga, a vjerojatno ne i dovoljna za utvrđivanje konačne dijagnoze. Kolega body halleck već je pisao o tomu u svom prethodnom postu.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:34   #4766
Quote:
AnaBalic kaže: Pogledaj post
Samo mi reciti u vezi ovih imunoglobina IgA, IgM, IgG) sto je to ..hvala
Jedna orijentacija o funkcioniranju humoralne imunosti, pri čemu bi smanjena razina nekog od imunoglobulina mogla biti povezana s ponavljajućim infekcijama, npr. respiratornog sustava iako prema onomu što navodite za to postoji mala vjerojatnost te se stječe dojam da se radi ponajprije o problemu lociranom negdje u gornjim dišnim putovima koji bi možda mogao iziskivati kakvu ORL intervenciju.
Quote:
Lavirint kaže: Pogledaj post
zna li neko sta ovo znaci:
radila sam nalaz krvi i urina radi kontrole zdravstvenog stanja te mi je nejasno slijedeće: leukociti u urinu pozitivni, sedimentacija 10-15 le, 3-4 er. /nes.pl.ep. i bak./. Ako mozete da mi kazete o cemu se radi, da li je nesto alarmantnoi kojem ljekaru da se javim.
Ako niste imali nikakvih simptoma, nego ste uzorak dali isključivo u svrhu sistematskog pregleda, tada je svakako uputno da se nalaz ponovi. Prethodno je potrebno učiniti dobru toaletu spolovila i uzeti srednji mlaz urina te obratiti pozornost na dobru hidraciju (uzimati dovoljno tekućine). Pretragu možete ponoviti kod svojeg obiteljskog liječnika. Ako bi se i u ponovno uzetom uzorku urina detektirala leukociturija (povećan broj leukocita), tada bi to nalagalo daljnju obradu. Ovakav se nalaz može susresti pri infekcijama, kako mokraćnog sustava, tako i pri ginekološkim infekcijama, od kojih neke mogu biti i tinjajuće, bez izraženih simptoma. No, treba odmah reći i to kako ovaj nalaz ne mora ukazivati na infekciju, nego i na druge bolesti/poremećaje.

Prije svega ipak nalaz ponovite.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:01   #4767
Quote:
blonddee kaže: Pogledaj post
Pozz, imam 35 god, dvije uredne trudnoće iza mene, operaciju žući i mioma.
Zbog bolova u zglobovima ruke krenula sam na pretrage.
Reumatoidni faktor 29 (ref.vrij. Do 20)
Waler rose neg
CCP <0.5 (ref.vrijed.neg <5, poz >5)
ANA luminex POZITIVNA
anti-DNA 29 (<30 neg)
Antitijela protiv topoizomeraze 46 (>40 poz)
AHA 49 (>40 poz)
I anemicna sam od 15 godine.
Molim vas za misljenje
Na osnovi ovih nalaza teško da će Vam itko postaviti ikakvu dijagnozu. Nije sasvim jasno koji je bio povod da se učine ove pretrage. Bolovi u zglobovima? Kakvi bolovi, u kojim zglobovima, jesu li neki zglobovi oticali, postoje li i drugi simptomi - osip, osjetljivost na sunce, promjene na koži, gubljenje na težini, problemi s gutanjem, disanjem, nedostatak zraka, gubljenje na težini, povišena temperatura itd. Ostali nalazi? Anemija - kakva, kakav je hemoglobin, broj eritrocita, MCV, status željeza... Uzimate li kakve lijekove?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:04   #4768
Evo da malo pojasnim.
Bolovi su prije par godina krenuli u šakama i laktovima. Bol nije u cijeloj saci, nego svako par dana se mijenja mjest. Bolna mjesta oticu, na jednoj saci imam konstantan otek koji trenutno ne boli ali je ostao, vidljiv je golim okom bez problema.
Bol sam ignorirala ali je sve gore, neke dane nemogu okrenut kvaku, suđe vise ne perem, ti mali zglobovi me bole.
Umorna sam konstatno iako radim uredski posao.
Hemoglobin mi se spusti do 90 pa pijem Heferol, željezo nisam davno vadila
Uvijek sam mislila da mi je lose zbog zeljeza. Lani 15dana nakon carskog reza sam bila na kiretazi jer se krv skupljala u nekom unutatarnjem džepu, nisu znali što mi je, inace sam vise krvarila na carskom, nisu me mogli pokrpat.
Primjetila sam gubitak apetita i ujutro se znam probudit oteknutih očiju, nosim očale, i često mi se vid muti.
Ugl, imam puno nekih smetnki ali nikad nisam mislila da je neka bolest.
Da, nokti su mi se poceli listati i kosa mi je tanka i puca.
blonddee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 22:00   #4769
Pozdrav svima,
Nisam se jako dugo javljala jer sam tražila uzrok svojih zdrastvenih problema. Da samo podsjetim, javila sam se ovdje jer sam imala nemoguće bolove u leđima, koji su se kasnije proširili na cijelu zdjelicu i gornji dio nogu.
Posjetila sam sve žive doktore - fizijatre, neurokirurge, fizioterapeute, kiropraktičare, ambulate za bol, imunologa i na kraju ortopeda. Napravila jako puno pretraga i napokon saznala da imam rupturu labruma u kukovima i jednu jako rijetku dijagnozu - ischiofemoral impingement. Trenutno čekam operaciju.

Zahvalila bi se bluefire koja me kontaktirala na pm i odvela dijagnostiku u pravom smjeru i naravno El Gato Felix-u na svim odgovorima i mišljenima.
Nadam se da će i na ovoj temi nekom ovo pomoć.
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 06:54   #4770
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Svakako bi, no problem je što sijelo potencijalne infekcije kod Vas nije utvrđeno pa je pitanje što bi se uzelo kao uzorak? I pitanje je radi li se uopće tu o infekciji ili o nečemu drugom.
Iz ovoga je jasno da trebate daljnju obradu - pregled kod neurologa ili fizijatra, za početak, a nakon toga vjerojatno i radiološku obradu gdje će Rtg kralježnice, možda i kukova, biti samo jedna od pretraga, a vjerojatno ne i dovoljna za utvrđivanje konačne dijagnoze. Kolega body halleck već je pisao o tomu u svom prethodnom postu.
Čitam simptome išijasa i evo upravo ovo ja osjećam: Išijas se odnosi na bol koja se širi na putu bedrenog živca koji kreće od donjeg dijela vaših leđa do vaših kukova, stražnjice i kroz noge.
Bol može biti puno veća kada kašljete ili kišete,
Najgore je ujutro. Osjećam se paralizirano od bolova. cijela donja desna strana i noga mi je zakočena i peče brutalno.
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:01   #4771
Quote:
evelinzg kaže: Pogledaj post
Čitam simptome išijasa i evo upravo ovo ja osjećam: Išijas se odnosi na bol koja se širi na putu bedrenog živca koji kreće od donjeg dijela vaših leđa do vaših kukova, stražnjice i kroz noge.
Bol može biti puno veća kada kašljete ili kišete,
Najgore je ujutro. Osjećam se paralizirano od bolova. cijela donja desna strana i noga mi je zakočena i peče brutalno.
Da, činjenica jest da se dosta Vaših problema poklapa s dijagnozom lumboishijalgije. No, kada ste se prvotno javili s nalazom krvne slike u kojoj je bila vidljiva leukocitoza s neutrofilijom, tada smo bili mišljenja, a i sada smo, da takav nalaz nije obilježje lumboishijalgije. Dakle, očito se radilo o još nečemu, sada je teško reći o čemu, vjerojatno je kolega body halleck bio u pravu kada je napisao svoje mišljenje da se radilo o dvije bolesti - nekoj infekciji (možda u ustima) i tegobama vezanim uz kralježnicu.

Quote:
LenaLina kaže: Pogledaj post
Zahvalila bi se bluefire koja me kontaktirala na pm i odvela dijagnostiku u pravom smjeru i naravno El Gato Felix-u na svim odgovorima i mišljenima.
Nadam se da će i na ovoj temi nekom ovo pomoć.
S obzirom da je ovo jedna dosta velika tema u kojoj se gotovo svakodnevno ispiše nekoliko postova, mislim da ne bi bilo loše, kada budete imali vremena, da otvorite jednu zasebnu temu i na njoj ukratko opišete kroz koje ste tegobe prolazili i gdje je bio problem u dijagnostici i sl. Kada netko bude tražio svoje simptome, prije će tako naći temu.

Quote:
blonddee kaže: Pogledaj post
Evo da malo pojasnim.
Teško je decidirano reći, no uz opis Vaših tegoba i pozitivan nalaz ANA (za koji ipak nije određen i titar, a koji je isto važan), postoji temeljita sumnja da će se raditi o nekoj reumatskoj bolesti odnosno sistemskoj autoimunoj bolesti. Nalazi pojedinih vrsta protutijela, iako pozitivni, nisu prisutni u visokim titrovima da bi se moglo izdvojiti neko protutijelo koje je značajnije povišeno, a što bi moglo uputiti na neku konkretnu bolest koju karakterizira baš to protutijelo.

Može se sad nabrojati koje bi sve bolesti mogle doći u obzir na temelju opisa Vaših tegoba i nalaza protutijela, no ne znam koliko bi to uopće imalo svrhe.

Svakako će biti potreban pregled kod reumatologa i/ili imunologa.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 07:51   #4772
Zahvaljujem na odgovorima!, kroz mjesec dana ponavljam krvnu sliku, pošto sam dobila i informaciju da antibiotik može i "zamaskirati" upalu kada se nalaz radi ubrzo nakon zadnje popijene tablete (?), do tada se nadam da će bolovi posustati, pošto uputnicu za rtg od svoje dr. ne mogu dobiti, pa ne mogu ni znati da li nešto ne štima s kralježnicom.
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:50   #4773
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

S obzirom da je ovo jedna dosta velika tema u kojoj se gotovo svakodnevno ispiše nekoliko postova, mislim da ne bi bilo loše, kada budete imali vremena, da otvorite jednu zasebnu temu i na njoj ukratko opišete kroz koje ste tegobe prolazili i gdje je bio problem u dijagnostici i sl. Kada netko bude tražio svoje simptome, prije će tako naći temu.
Pisala sam na temi vulvodinija, i tamo redovito napišem šta ima novo, a na temi artroskopija kuka ću sve napisati nakon prve operacije.
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 00:27   #4774
Molim Vas možete li mi pomoći oko nalaza moje mame. Ima 68 god i prije tri godine je imala infarkt miokarda. Na zadnjoj kontroli, prije 6 mjeseci željezo joj je jako palo na 4,5, hemoglobin je bio 103, hematokrit 0.338, MCHC 305, MCV 74.1, MCH 22.6, RDW 21, Leukociti 8.2, eritrociti 4.56, TIBC 50

Jučer je ponovila nalaz krvi nakon uzimanja tableta željeza koje su joj jako teško padale .
Dakle friški nalaz glasi:
Eritrociti 4.38
Hemoglobin 113
Hematokrit 0.347
MCHC 326
MCV 79, 2
MCH 25,8
RDW 17,7
Leukociti 8.1
Fe 6.8
UIBC 42.4
TIBC 48.7

Na 140
K 4.8

GUK 6.8

HDL 1.03
LDL 1.9
KOL 3.7
TRIGLICERIDI 1.81

Možete li mi molim Vas reći da li joj se stanje popravlja
Reni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:58   #4775
Radio sam nalaze krvi i danas sam dobio rez.
Krvna slika ,glukoza,zeljezo i proteini ukupni uredno. Medjutim Albumini su 52,6 (35-52) i Albumini/globulini omjer 2,0 (1,1-1,7).Negdje sam procitao da kod dehidracije zna doci do povisenog rez, sto moram i napomenuti da proteklih dana sam veoma malo konzumirao vodu pio sam samo cajeve.
Ako bi neko mogao dati misljenje bio bih zahvalan !
Fallconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 18:15   #4776
Da li je uz vrijednosti fibrinogena 4,3 i trombocita 431, te migrenu s aurom u 42. godini (nepušač) da li je oralna hormonska kontracepcija kontraindicirana? Puno hvala!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:57   #4777
Quote:
Reni1 kaže: Pogledaj post
Molim Vas možete li mi pomoći oko nalaza moje mame. Ima 68 god i prije tri godine je imala infarkt miokarda. Na zadnjoj kontroli, prije 6 mjeseci željezo joj je jako palo na 4,5, hemoglobin je bio 103, hematokrit 0.338, MCHC 305, MCV 74.1, MCH 22.6, RDW 21, Leukociti 8.2, eritrociti 4.56, TIBC 50

Jučer je ponovila nalaz krvi nakon uzimanja tableta željeza koje su joj jako teško padale .
Dakle friški nalaz glasi:
Eritrociti 4.38
Hemoglobin 113
Hematokrit 0.347
MCHC 326
MCV 79, 2
MCH 25,8
RDW 17,7
Leukociti 8.1
Fe 6.8
UIBC 42.4
TIBC 48.7

Na 140
K 4.8

GUK 6.8

HDL 1.03
LDL 1.9
KOL 3.7
TRIGLICERIDI 1.81

Možete li mi molim Vas reći da li joj se stanje popravlja
Nalaz je svakako bolji, manje je anemična, mikrocitoza polako prelazi u normocitozu. Vjerojatno će biti potrebno nastaviti s uzimanjem željeza.
Iako, bilo bi uputno odrediti koncentraciju feritina u serumu kako bi se vidjelo kolike su zalihe željeza u organizmu. I općenito, radi li se tu o sideropeniji ili anemiji kronične bolesti koja također može sniziti željezo u krvi.

Lipidogram je uredan, iako, ako ćemo biti cjepidlake, prema novim smjernicama, ciljani LDL kolesterol u toj skupini (osobe nakon preboljelog infarkta miokarda) je ispod 1.8.


Quote:
Fajcion kaže: Pogledaj post
Radio sam nalaze krvi i danas sam dobio rez.
Krvna slika ,glukoza,zeljezo i proteini ukupni uredno. Medjutim Albumini su 52,6 (35-52) i Albumini/globulini omjer 2,0 (1,1-1,7).Negdje sam procitao da kod dehidracije zna doci do povisenog rez, sto moram i napomenuti da proteklih dana sam veoma malo konzumirao vodu pio sam samo cajeve.
Ako bi neko mogao dati misljenje bio bih zahvalan !
Složio bih se s Vašim zaključkom.

Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Da li je uz vrijednosti fibrinogena 4,3 i trombocita 431, te migrenu s aurom u 42. godini (nepušač) da li je oralna hormonska kontracepcija kontraindicirana? Puno hvala!
Za to bi bilo uputno konzultirati se s ginekologom.
I fibrinogen i Trc su negdje oko gornjih granica, a poznato je da uzimanje ORKO, u nekih osoba povećava rizik za trombozu.

Je li kontracepcija baš neophodna zbog nekog med. stanja, ili?
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:59   #4778
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Za to bi bilo uputno konzultirati se s ginekologom.
I fibrinogen i Trc su negdje oko gornjih granica, a poznato je da uzimanje ORKO, u nekih osoba povećava rizik za trombozu.

Je li kontracepcija baš neophodna zbog nekog med. stanja, ili?
Za liječenje akni. Kad sam na OHK lice savršeno, čim se skinem s njih nakon 3 mjeseca podivlja.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:28   #4779
Zahvaljujem na odg.
Fallconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:42   #4780
Hvala Im Mortal. Sad mi je pao kamen sa srca. Svi ostali nalazi u krvi su redu, jedino joj je nešto povećana mokraćna kis. u krvi 380. Feritin ovaj put nisu tražili. Inače mama mi je rekla da je znala bit anemična, naročito u mladosti i povremeno uzimala željezo. Kaže da se osjeća bolje nego prije i više nije tako umorna kao prije 6 mjeseci.
Zaboraila sam napomenut da je nalaz stolice bio negativan.

Inače razina GUK-a joj se vrti oko granične vrijednosti od 6.1 do 6.4, a sad je nešto povećan 6.8. Da li za tako neznatne promjene je potrebna terapija ili će biti dovoljna dijetalna dijabetička prehrana?

Još jednom hvala puno što ste odgovorili.
LP
Reni1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.