Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 18:26   #61


The Iceman Tapes: Conversations with a Killer (1992)

Zanimljiv dokumentarac o zivotnoj prica Richarda Kuklinskoga - placenoga hitmana poznatijeg po nazivu Iceman. Koji je kasnije prizna ubojstvo prvo 100 pa onda cak vise od 200 ljudi. Od djetinjstva vrlo hladnokrvan i brutalan lik povezuje se sa Decalalvacante familijon i kasnije sa 5 Njujorskih familija. Najvise sa Gambinoima. Vrlo metodican, pametan i hladnokrvan lik, naizgled obiteljski covik, koji je stalno mjenja metode svojih ubojstava. I ode to opisuje bez trunka sazaljenja. Snimit ce i dva filma o njemu. U jednome ga glumi Mickey Rourke, a u drugome Mike Shannon.

8.2 / 10



The Iceman Confesses: Secrets of a Mafia Hitman (2001)

Drugi dio o Kuklinskome izasa 2002.-e godine. Ode mu je vjerojatno vise slava udrila u glavu, pa mozda malo i glumi neku kulnost. Jebiga triba prodat prava na pricu na film, a ionako nema razlike izmedju 1 il 2 dozivotne kazne. Al ode se jos vise ide u detalje. Komadanje zrtava, samostijelon u glavu, spremanje u bacve, šatganovanje iz auta. opet dobro. Al malo slabije.

7.9 / 10



My Enemy's Enemy (2007)

Jos jedan od odlicnih doksa Kevina McDonalda. Ovaj prati Klausa Barbiea. Nema se tu sta rec sta david nije reka prije mene. Znaci Barbie vodja Gestapoa, tzv. Lionski mesar, prebjega u Boliviju, radija sa CIA-on na hvatanju Che Guevare. I onda kad in vise nije bija potreban amerikanci ga deportirali u Francusku ljutin židima na sudjenje. Dobar doks. Al ipak ne zasluzuje simbolicnu 8.8 ocijenu.

8.1 / 10

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 03.01.2012. at 18:33.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 03.01.2012., 20:39   #62
Real Steel

previše klišejizirana priča i likovi, od početka do kraja jako predvidljivo, ali...

box robota je awesome, jako dobro napravljeno, uzbudljivo i zabavno, a vjerujem da je to krajnji cilj filma

e da, onaj 11ogodišnji klinac je prearogantan za svoje godine, nikad u filmovima klinci ne mogu biti djeca nego moraju biti pametnjakovići, iritantno je to

ali, film kao akcijski ljetni blockbuster je skroz zadovoljavajući 7/10
eek is offline  
Old 03.01.2012., 21:32   #63
Real Steel
http://www.imdb.com/title/tt0433035/
http://www.youtube.com/watch?v=ei5l3r1dV4I

U 2020. godini najpopularniji sport jer borba robota. Charlie Kenton (Hugh Jackman) je bivši boksač koji svojim robotom ide od borbe do borbe i uglavnom gubi. Nakon što sazna da mu je bivša cura preminula te za sobom ostavila njihovog jedanaestogodišnjeg sina Maxa za kojeg on uopće nije zainteresiran, Charlie prepušta skrbništvo bogatoj rodbini za određenu svotu novca. Ali prije nego dobije drugu polovicu, Charlie mora paziti na klinca dok se rodbina ne vrati sa ljetovanja. Otac i sin pronađu zajedničku zanimaciju u treniranju zastarjelog robota te putuju po Americi sudjelujući u borbama.

Borbe robota su pozadina za razvijajući odnos između oca i sina ali ih ima sasvim dovoljno da popune scene između Charlia i Maxa. Dobar film, topla preporuka.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Old 04.01.2012., 00:30   #64
Šišanje - kad vas godinama pumpaju kako radite najjaču kinematografiju u regiji, vrlo vjerojatno mora doći i dan kad ta ista kinematografija, srpska jelte, izbaci ovakav film. Glup i patetičan.

Muškarci koji mrze žene - kad vam godinama tepaju kako ste najjači američki srednjestrujaški redatelj, svane eto i dan kad potpišete i ovakvu mizeriju od filma. Ajde, ruku na srce, ima tu pokoja zgodno režirana scena, nije film ni dosadan premda traje nešto više od dva i pol sata, ali niti je David Fincher autor niti je ovo autorski film. Nego, onako, konfekcija s malo umjetničkog, pardon spotovskog, toucha.


Midnight in Paris - kad vas godinama prozivaju najboljim suvremenim komediografom američkog filma, a poštenog filma snimili niste još tamo od "Match Pointa", završite valjda kao Woody Allen. Nakon Londona i Barcelone, eto fetivog Njujorčanina malo u najromantičnijem gradu svijeta, Parizu. Pa se malo izdrkava, ponegdje šarmantno a češće deplasirano, a sve u svemu film mu je, kao i pet-šest prethodnih, probavljiv ali sasvim nepotreban.


Tree of Life - e sad, ovo je ili čudo svih čuda ili neviđeni kič. Obzirom da Malicka volim, ali ne bezuvjetno, pogledat ću film ovih dana još jednom. Premda mi se sve nekako čini kako od Terrencea ja uvijek iznova očekujem "Days of Heaven", odnosno "Badlands" a to su prošla svršena vremena.
cul-de-sac is offline  
Old 04.01.2012., 01:59   #65
Muškarci koje mrze žene, ha? mislim da bi to bio prijevod originalnog filma, dok je Fincherov ipak Djevojka sa zmajevom tetovažom...



Win Win

dobra drama uz malo humora o odvjetniku/treneru hrvanja Paul Giamattiu koji uzima starateljstvo o starcu (koji mu je klijent) radi novaca, no stvar zakomplicira starčev čudni unuk koji mu se pojavljuje pred vratima...

svidio mi se film, zanimljiva priča, odlični glumci i dobra poruka na kraju

7/10
eek is offline  
Old 04.01.2012., 02:05   #66
Red Dragon - film nije los, ali mi se najmanje svidio od svih filmova o dr. Hannibalu Lecteru. (7/10)

Law Abiding Citizen - jedan od boljih filmova s tom tematikom, iako mi je kraj totalni fail. (6.8/10)
N-dizajn is offline  
Old 04.01.2012., 10:24   #67
Možda ima spoilera:
Također pogledala Repo Men. Film mi je bio prilično dosadan i nekoliko sam se puta morala udaljiti, nešto drugo otići napraviti kako bih se odmorila. Radnja je usporena, od početka kada lik dobije novo srce otprilike znaš kako će se ostatak filma odvijati. K tome cijeli scenarij je potpuno nerealan i nema smisla. Jedina zaista dobra scena je kada ženskoj plijeni organe na živo, a pritom izgledaju kao da se seksaju. Mislim, isto nema smisla, ali bar ti izazove neki čudan izraz lica, tipa wtf. Kasnije je valjda trebao biti neki mindfuck s onim izležavanjem na plaži, ali ništa od toga. Ne moram reći da mi Forest Whitaker nikako ne ide u ulozi pljenitelja - partnera. Taj čovjek kao da uvijek glumi isti karakter. Naporan je sa svojom glumom i od sada izbjegavam filmove u kojima on glumi. Cijela glumačka ekipa je film odradila kao da ih je netko uhvatio usred ljenčarenja pa ih teškom mukom nagovorio da nauče tekst na pamet.
Lozimka is offline  
Old 04.01.2012., 11:14   #68
Reel Steel (2011):
Osim ako niste mentalno retardirana osoba ili netko mlađi od 10 godina zaobiđite ovo smeće u najširem mogućem luku!
Da 7,5 na IMDB-u, to je čisti dokaz koliko zapravo retardosa s pristupom Internetu ima na ovome svijetu.

Ponabacani svi mogući filmski klišeji (underdog dobiva, genijalan američki klinac, djetinjasti tata s ipak na kraju dobrom dušom, umrla mama, pička od tate koja cmizdri točno kada zatreba i naravno obožava maloga), imbecilni dijalozi, još imbecilnija radnja.

Ma uglavnom ako imate 2 sata viška u životu rađe zurite u prazan zid. Inteligentnije je.
KingUdoh is offline  
Old 04.01.2012., 11:51   #69
Quote:
KingUdoh kaže: Pogledaj post
Reel Steel (2011):
Osim ako niste mentalno retardirana osoba ili netko mlađi od 10 godina zaobiđite ovo smeće u najširem mogućem luku!
Da 7,5 na IMDB-u, to je čisti dokaz koliko zapravo retardosa s pristupom Internetu ima na ovome svijetu.

Ponabacani svi mogući filmski klišeji (underdog dobiva, genijalan američki klinac, djetinjasti tata s ipak na kraju dobrom dušom, umrla mama, pička od tate koja cmizdri točno kada zatreba i naravno obožava maloga), imbecilni dijalozi, još imbecilnija radnja.

Ma uglavnom ako imate 2 sata viška u životu rađe zurite u prazan zid. Inteligentnije je.

Čim sam vidjela da glumi Hugh Jackman samo sam stisnula X i izašla. Ne podnosim ga.
Lozimka is offline  
Old 04.01.2012., 11:52   #70
Gledao sam film Rescue Down i mogu reći da sam prezadovljan krajem filma, i glazbom na kraju. Ma naprosto nešto predivno.
Marian Oden is offline  
Old 04.01.2012., 12:00   #71
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Čim sam vidjela da glumi Hugh Jackman samo sam stisnula X i izašla. Ne podnosim ga.
U The Prestigeu i The Fountainu mi je bio odličan.
KingUdoh is offline  
Old 04.01.2012., 12:09   #72
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Gledao sam film Rescue Down i mogu reći da sam prezadovljan krajem filma, i glazbom na kraju. Ma naprosto nešto predivno.
Misliš Rescue Dawn?
Quote:
KingUdoh kaže: Pogledaj post
U The Prestigeu i The Fountainu mi je bio odličan.
U The Prestige ga nisam toliko zamijetila iako je solidno odglumio. Taj film mi je sam po sebi li-la, nit' smrdi nit' miriši.
The Fountain nisam gledala, ali sada namjeravam jer glumi Rachel Weisz.

Zadnje uređivanje Lozimka : 04.01.2012. at 12:17.
Lozimka is offline  
Old 04.01.2012., 12:18   #73
We Need to Talk About Kevin (2011)

Masu dobra drama sa cudnin izboron muzike. Dosta cudnih i neugodnih momenata. Vec je receno vise manje sve o filmu. Tilda Swinton osin sta izgleda ka rahiticna bogomoljka sa facon Thoma Yorkea je odlicna glumica. Malo mi nisu jasne stvari koje su priskocene u filmu ;odakle je gadja one likove sa strijelama, kako ga nisu uspili svladat, i neki Tildini ravnodusni postupci...Inace masu dobar film.

8.6 / 10

Lepa sela lepo gore (1996)

...a ruzna ostaju ruzna cak i kad gore. Tragikomedija Srđana Dragojevića. Odlicno napisani dijalozi i film je za smijat se dusu da. Likovi totalno iskarikirani i masu baza je u filmu. Ovaj put primjetih slabiju glumu sporednijih glumaca, al jebiga. "Theme song" koja se provlaci je Bacila je sve u rijeku od Indexa. Mozda malo previse procetnicki orijentiran i kraj mi je malo glupav.

8.4 / 10

Sječas li se Dolly Bell ? (1981)

Jedan od ranijih uradaka Emira Kusturice. Film o mladome liku koji odrastajuci u Sarajevu se zaljubi u mladu kurabu. Osnivaju ka neki rock band, otac mu je bolestan, brat otpuutova, a on se uci hipnotiziranju. Ode cilo vrime svira nesto slicno E moj druze beogradski. Nije mi najdrazi Kusturicin film, al vrlo dobar sigurno je.

8.2 / 10

Kill List (2011)

Ispocetka zanimljivo konfuzan, onda pocne bit jos konfuzniji i pomalo upilava. Treca polovica ure, vise se nezna koja je shema sa filmon, zbunjujuc na nezanimljiv i krajnje iritantan nacin. I kad se na to doda prilicno debilan i vec vidjen wtf kraj - doje se do toga da je film promasaj. Moglo ga se snimit u 20 min.

4.5 / 10

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 04.01.2012. at 12:56.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 04.01.2012., 12:47   #74
All Good Things

fora snimljeno i dobro glumljeno no scenarij je rupa. ok za pogledat i sutradan zaboravit.
Yurinov is offline  
Old 04.01.2012., 13:02   #75
Shaun of the dead
Pri prvom gledanju mi se više svidio. Humor je često dosta suptilan, nema baš šala na koje se valjaš po podu od smijeha, ali bio sam zabavljen, 'amused', kroz cijeli film. Odnosi među likovima su na momente prepatetični i klišeizirani, to je minus.
7/10


Kick-Ass
Tinejđeru padne na pamet da postane superheroj, nabavi kostim preko interneta pa se krene obračunavat s kriminalom na gradskim ulicama, što rezultira tragikomičnim razvojem događaja.
7/10

Sherlock Holmes(2009)
Što se tiče izvedbe, izvrsno. Glumci i redatelj odlično obavljaju posao, pogođena atmosfera, štih starog Londona. Velike zamjerke samom konceptu Sherlocka Holmesa. Naime, nije mi uvjerljiv. Previše deducira iz premalo podataka. Njegova genijalnost se prečesto pripovijeda, tj. on dok nešto opisuje izjavi kao 'ja sam tu unio neke neviđene inovativnosti, ali sad vam neću o tome pričati'. Ne dulji mi se o tome, ali dat ću filmu ocjenu manju nego zavrjeđuju zato što mislim da nije iskorišten potencijal.
6/10
Clint Eastwood is offline  
Old 04.01.2012., 13:11   #76
An american crime

slucajno nabasala jer zbilja volim ellen page, film je zapravo dosta potresan i tuzan, a IMDb kaze da je true story. ono sto me 'zbunjuje' je cinjenica da je zapravo gotovo isti kao i film 'The girl next door' (za kojeg pise da je radjen po knjizi) osim par sitnih detalja izmjenjenih. Zapravo, verzija s ellen page je nesto manje brutalno prikazana. Radi se o zlostavljanju mlade djevojke iz nekakve ciste bolestine i zadovoljstine.
Sad but true

7,5/10
teppei is offline  
Old 04.01.2012., 13:15   #77
Oba su po istinitoj prici. Ne totalno. Girl next door je bolji.

Edit:

@smoogj

to je istina. Al zadnja trecina filma moze proc i bez prve dvi. Dok se doslo do toga film me vec bija poprilicno upila i prikunjalo mi se.

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 04.01.2012. at 13:53.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 04.01.2012., 13:19   #78
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post

Kill List (2011)

Treca polovica ure, vise se nezna koja je shema sa filmon
Pa na kraju bude prilično jasno koja je shema. Istina da je malo mindfuck, ali opet ne toliki.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 04.01.2012., 15:13   #79
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
jer inače nemam problema s nedogađajnim filmovima, ali ovaj mi je nekako zaboravljiv. Čudno, s obzirom na to koliko ga ljudi navodi kao najdraži film.
slazem se, prilicno neimpresivno djelce. sestica. jedino ne znam otkud ti ovo da ga ljudi navode kao najdrazi film. prvi put cujem.

inace, slazem se da je naslov ovog topica ogavan

first person. the only truth. sto reci, nego 'predivno' ...u ovom nastavku morrisove dokumentarne serije, 1 tip, inace mafijaski odvjetnik, prica kako on vidi pravdu i pravo. film mi se jako svidio jer covjek razmislja isto kao i ja, samo sto on to zna i zeli objasnit ljudima, a ja se zaustavljam na jednoj recenici, pa ko skuzi

VIII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 04.01.2012., 17:06   #80
Dogville (oprez, ima spojlera od drugog poglavlja nadalje) )


Dobra ideja sa ovom praktički nepostojećom scenografijom - osim što je komična i što pokazuje koliko je distanca između ljudi stvar čiste društvene (u ovom slučaju, i umjetničke) konvencije, također tvori nekakav čarobni svijet gdje gledatelj ima veću slobodu zamišljati stvari kojih nema. To mi je bilo dosta lijepo.

Sam film i tema su mi, sve u svemu, dobri. Na kraju filma ostajem nekako razapet između navijanja za to da se posmiču svi ti građani i između strave nad počinjenjem tog pomora. Cijeli film se na kraju pretvorio u pitanje smrtne kazne i vrijednosti ljudskog života što mi je zanimljivo.

Ono što mi je zasmetalo i što je možda moglo biti bolje su dvije stvari: prvo, mislim da bi priča bila zanimljivija kad bi se u Dogville ubacio jedan, samo jedan pozitivni lik, čisto da malo zamuti crnu sliku cijelog sela i da cijela priča o ubijanju cijelog sela bude još malo kompleksnija. Mislim da bi tako film bio bolji, još bi više uznemirio gledatelja i dao bi neku realniju sliku cijelog tog problema (jer u svakom šupku svijeta, uvjeren sam, postoji neka svjetla točka) od ove "cool" mizantropske slike gdje su svi građani sela zadnja stoka.
Drugo, malo mi je bezvezan ovaj prijelaz gdje se Grace, od realne junakinje koja trpi sranja tokom filma, u zadnjem dijelu filma pretvara u neku uzvišenu filozofkinju koja pristupa ubojstvu sela kao nekom filozofskom problemu. Unatoč tome što se na trenutke pokaže da je to i pitanje njene osvete (ono kad treba pobiti 7 djece), stekao sam dojam da je taj lik u zadnjem poglavlju od realne osobe postao nekakav distancirani filozof koji analitički zaključuje što se treba napraviti. To mi je out of character u odnosu na ostatak filma.

Ali unatoč tome, jako dobar.


EDIT: Kidman i ovaj lik koji glumi Toma su mi bili odlični. Spomenuo bih i da Skarsgard, ne znam je li zbog toga što ga već sto puta gledam u istoj ulozi, ali fakat mi je bio loš i izlizan. Jebi ga

Zadnje uređivanje Sudden Sid : 04.01.2012. at 17:18.
Sudden Sid is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.