Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 14:41   #41
od onog što sam ja do sad vidjela (a nisam bila u Dalmaciji) - Baška
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 15:08   #42
Ja sam otkrila prekrasanu plažu na otoku Pagu, oduševila sam se, iako sam prosla cijelu Dalmaciju i mislila da je ona sve, al ovo na Pagu, neznam naziv, znam samo da je izvan svakoga mjesta na osami, genijalno
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 22:32   #43
Thumbs up

Pula – zlatne stijene su OK

Rabac – lijepa plaža ali više za obiteljski turizam

Mošćenice, Medveja, Ika – predivne plaže ali previše ljudi. Uz samu magistralu, problem parkiranja.

Rab – Suha punta prva liga, hladovine, interesantnog svijeta iz čitave europe i šire

Primošten – nije loše ali koliko se sjećam bilo je previše gužve (u vrijeme prije rata)

Hvar – raj na zemlji.

Dubrovnik – kupanje na jedinstvenom Lokrumu, zabava i restorani u gradu

Živogošće – predivna plaža, čisto more, jeftino ali predaleko
Quote:
By Lorelai
Inače,uz svo poštovanje prema svima koji ljetuju na sjeveru Hrv.Jadrana,tamo mi je grozno-Krk-fuuuj-more ima neku zelenu boju,plaže ajme....

By Nymann
Plus što je tamo prljavije zbog italijanskog Poa.
To jednostavno nije istina. Možda ste bili svjedoci cvjetanja mora što nije prljavština nego rijetka prirodna pojava na sjev. Jadranu. Kako na Krku boravim svakog vikenda od travnja do listopada, te tamo provodim i godišnji odmor u trajanju od 3 tjedna, mislim da imam nekog iskustva i spoznaja o čistoći mora. Naročito oko Punta je vrlo čisto, oko Stare Baške, plaže Vela luka i Mala luka, do kojih se može pješice od Baške preko brda prema velebitskom kanalu ili barkom, a gdje senjska bura čini more čisto i bistro ko rakija, pa uvala Klimno sa ljekovitim blatom u Solinama te uzgajalištem školjaka, garancija su besprijekorne čistoće. Pa desetak malih 'plaža' za 2 do 10 osoba na potezu od kampa Konobe (Acapulka) prema svjetioniku (o kojima je već Seti pisao na podforumu 'destinacije' / Krk), pa Glavotok i ostala mjesta koje su prije spomenuta.
Meni je Krk ipak najdraži u svibnju kad berem šparoge i kuš (kadulju), zrak je pun mirisa od eteričnih ulja, malo je turista, dani su topli a more… taman za mene nekih 19/20 stupnjeva
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 05:13   #44
Re: ......samo jedna plaza, to je nemoguce!

Quote:
oona kaže:
........kao dugorocni i neizlijecivi zaljubljenik u morske krajolike, a temeljem stecenog iskustva, mogla bih nabrajati satima sve one uvalice, plaze i plazice kojima je obogacena nasa obala........no uvijek je to stvar vlastitih interesa i preferiranja........jer Zlatni rat (Brac), Zrce (Pag), Prapratno (po. peljesac), Milna (Hvar), cijeli Mljet sa svojim jezerima, ili prekrasni Lokrum; ili mozda jos uvijek cisti Elafiti te nas raj na zemlji skriven u Kornatima, ili Telascica (Dugi otok) ponekad nas mogu oduseviti, a ponekad i rastuziti........ali to uvijek ovisi zasto smo se odlucili ici na koju od tih plaza......jos je u meni svjezih tragova plavoga Jadrana i zato je za sada ovo i previse........
I ove bi trebale biti najljepse plaze na Jadranu? U pravu si sto se tice najpopularnije, ali bas najljepse????
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 05:27   #45
Plaže su najljepše pješčane, sa onim sitnim, pustinjskim pijeskom, inače volim plaže na kojim pijesak moraš vaditi iz svih dijelova tijela, ili se baciti u pijesak poslije kupanja... Takva ima jedna na Pelješcu, mjesto Žuljana.
Prince is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 01:22   #46
Kako u HR bas i nema pjescanih plaza, prisjetim se slika talijanskih jadranskih plaza oko Riminija ili iz "Baywatcha" i sl.

Uzas!
Kako ljudi mogu to voljeti? Udjes 20 metara, a voda ti je i dalje do koljena (kao na Balatonu ili u Stobrecu kod Splita). Kupas se, a od mulja ne vidis ni metar pod sobom. A takve su plaze i bez borovine kao prirodnog suncobrana, pa moras unajmljivati suncobrane i sl.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 11:48   #47
Lastovnjaci

Najbolja je plaza na istocnoj strani Lastovnjaka. Nije pijesak vec vrlo, vrlo sitni sljunak. Mjesto je bajno.

Vrlo je lijepa i plaza na istoku Lopuda. Off season. I otok je lijep. Volio bi da je samo moj.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 01:01   #48
Vela Plaza u Baski iako ima previse ljudi ali je predivna u 3, 4 i 5 mjesecu kad nema ljudi i kad je sve prazno. Milina
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 10:46   #49
Stončica - Vis
__________________
emo in da houzz !!
emodyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 14:38   #50
Murter, Slanica. Mozda ne sama slanica, nego oko nje i iza autokampa. Na obali stijene i kamen, a u tirkiznom moru, bijeli pijesak.

Otok Vrgada kod Pirovca

Zadnje uređivanje karlovacko3 : 26.02.2004. at 16:02.
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 14:43   #51
Quote:
Alyssa kaže:
Vela Plaza u Baski iako ima previse ljudi ali je predivna u 3, 4 i 5 mjesecu kad nema ljudi i kad je sve prazno. Milina
To da ! Čak možeš i nudizam prakticirati tamo s desne strane na kraju plaže
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 00:05   #52
Ja znam gdje su plaze iz snova na sjevernom jadranu, al zbog onih koji preferiraju one druge dijelove, zadrzat cu to za sebe. A i da mi se ne nakrca ljudi, jer volim bit u miru u raju
gigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 11:56   #53
neznam koja je najljepsa al znam da je za nocni zivot daleko najjaca Zrce na Pagu!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 11:55   #54
1. Kornati - najljepši
2. Hvar - u mome srcu Pakleni otoci, Pokunji dol, pa iza Jelse...
3. Šimuni - Pag

Ima sigurno još, ali treba ih otkrit'
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:26   #55
Quote:
cemo kaže:
neznam koja je najljepsa al znam da je za nocni zivot daleko najjaca Zrce na Pagu!
Točno
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:16   #56
Obozavam Brela u Rujnu. Mmmmmmmmmmm. Moja najveca ljubav cijeloga Jadrana :klap: :klap:
Bebish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 19:08   #57
Bia sam po cijeloj Hrvatski, a mogu reči da lijepše ko na Paklenih otocih nije nigde. Možda bi ovamo stavio i Koversadu, ali daleko daleko za Paklenima.

Izvinjavam se zbog lošeg znanja Hrvatskog jezika...
__________________
BOG IN DOMOVINA!!!
Ante71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 10:13   #58
Quote:
Bebish kaže:
Obozavam Brela u Rujnu. Mmmmmmmmmmm. Moja najveca ljubav cijeloga Jadrana :klap: :klap:
Jojjj, Brela su stvarno prekrasna
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:42   #59
Quote:
Prince kaže:
Plaže su najljepše pješčane, sa onim sitnim, pustinjskim pijeskom, inače volim plaže na kojim pijesak moraš vaditi iz svih dijelova tijela, ili se baciti u pijesak poslije kupanja... Takva ima jedna na Pelješcu, mjesto Žuljana.
Skoro svi su "zapeli" na jugu. Lopar na Rabu zakon. Mnogo malih vala oko čitavog Lopara. Sve su pješčane. Slažem se da svi ne vole pijesak, ali za one koji ga vole, raj. S južne strane Lopara nalazi se prekrasna tri km duga pješčana plaža. Po ljeti je prepuna (meni to ne odgovara) ljudima koji vole takav način odmora i zabave.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:44   #60
Bebish & Lu dođite nam opet

Punta rata - Brela ( a i sve ostale plaže ) i okolni šankovi - jednostavno zakon !!!
__________________
....sa pituron bilon prosa si kroz vene...
cronicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.