Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 19:28   #41
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pa postoje firme ili obrti koji zapošljavaju takve.
Pa upravo se to i dešava.
Zašto bi ta firma propala,kad se vlasnik razumije u posao i obavlja ga
samostalno.Kad mu netko zatreba jer se ukaže prilika za
dodatnom zaradom onda zaposli nekoga koji provede koji tjedan kod njega.
vlasnikov posao je tražiti poslove, održavati poslovne kontakte, pa ako hoćeš raditi ponude, fakturirati i paziti na naplatu.
Vlasnik nema vremena učiti osobu primjerice za servisera svakih dva tjedna.
Ali poslužioca na stroju može nači uvjek, damu plau 2 soma i 800 kuna, pokaže mu sedam tipkala koja treba stisnuti i tu je kraj priče.
Sa obrazovanim kadrom, za radna mjesta di treba poslovna vještina i znanje to se ne radi tako....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:36   #42
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Sa obrazovanim kadrom, za radna mjesta di treba poslovna vještina i znanje to se ne radi tako....
Al, nemreš ti to nekima objasniti ma koliko se trudio.
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:37   #43
Quote:
Ultimativno Zlo kaže: Pogledaj post
Al, nemreš ti to nekima objasniti ma koliko se trudio.
prije ili kasnije to sami skuže....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:44   #44
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
vlasnikov posao je tražiti poslove, održavati poslovne kontakte, pa ako hoćeš raditi ponude, fakturirati i paziti na naplatu.
Vlasnik nema vremena učiti osobu primjerice za servisera svakih dva tjedna.
Ali poslužioca na stroju može nači uvjek, damu plau 2 soma i 800 kuna, pokaže mu sedam tipkala koja treba stisnuti i tu je kraj priče.
Sa obrazovanim kadrom, za radna mjesta di treba poslovna vještina i znanje to se ne radi tako....

ne znaš ti ni kak zgleda puhalica za PET boce tak da s tobom kao i sa svojim prepametnim šefom koji tvrdi upravo ovo isto nemam kaj razgovarat. I onda mi se još čudi kad ga primim za rukav i istjeram van
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:45   #45
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Sa obrazovanim kadrom, za radna mjesta di treba poslovna vještina i znanje to se ne radi tako....

a di to treba "poslovna vještina i znanje"? Na tvom direktorskom palamudećem radnom mjestu? Jer ni to nemaš što si dokazao i u raspravama na tele2 topicu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:52   #46
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ne znaš ti ni kak zgleda puhalica za PET boce tak da s tobom kao i sa svojim prepametnim šefom koji tvrdi upravo ovo isto nemam kaj razgovarat. I onda mi se još čudi kad ga primim za rukav i istjeram van
pardon, dva tipkala, start i stop.......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:54   #47
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pardon, dva tipkala, start i stop.......
jel samo provociraš ili si stvarno idiot? Kockastoglavi kvazipoduzetniče...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 20:57   #48
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
jel samo provociraš ili si stvarno idiot? Kockastoglavi kvazipoduzetniče...
pa gle, mali, vrlo si bezorbazan za početak...
samo mi reci da ti mjenjaš parametre na tom stroju
i još mi samo reci da si zapisuješ u bilježnicu, i fakat znam sa kakvim stručnjakom imam posla.
Tema topica je tehničar za mehatroniku.
čovjek je pitao kako i što, ni ti si se našao pozvan pljuvati an to zanimanje, jer je to eto nepotrebno, obzirom da ovak inteligentni poslužioc to sve može sam..
ma nemoj, to pričaj drugim lajbekima u kvartovskoj birtiji!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:13   #49
nisam nikog pljuvao, mislim samo da je svakom razumnom jasno da ne možeš dobit strojara, elektroničara, kompresoraša, elektrotehničara, plc programera i još 100 ljudi u jednoj osobi nakon 4 godine srednjoškolskog školovanja u kojem je preko 50% vremena utrošeno na općeobrazovne predmete.
I da, mjenjam parametre kad treba, u bilježnicu ne pišem jer se to radi na osjećaj. A mnogi su pokušali pa su se posrali. Prije mene tu je radilo pol firme po tjedan dana pa nitko nije htio. A eto svima je to tak lijep posao.
A to da nam npr kompresore održava vanjska firma (godišnji remonti samo) koja ga je proizvela je normalno svuda. I u dukatu i u coca coli i jamnici i vindiji i posvuda. To se možda izbjegava u manjim firmama koje nemaju love al one ionako neće dugo
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:18   #50
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
nisam nikog pljuvao, mislim samo da je svakom razumnom jasno da ne možeš dobit strojara, elektroničara, kompresoraša, elektrotehničara, plc programera i još 100 ljudi u jednoj osobi nakon 4 godine srednjoškolskog školovanja u kojem je preko 50% vremena utrošeno na općeobrazovne predmete.
čini mi se da nečitaš kaj pišem...
škola-faks ti daje neke osnove, a faks ti daje uz to i inženjersko razmišljanje između ostaloga, faks ti također da i temeljno razumjevanje nekog procesa...
sve ostalo stari moj ti ovisi o tvojoj volji..
Tebi osobno nebi ni tri fakulteta pomogla jer si lijen i jer stalno nekog vraga njurgaš....

I
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
da, mjenjam parametre kad treba, u bilježnicu ne pišem jer se to radi na osjećaj..
aha pardon, imaš tipkalo start i stop, i tri vremenska releja, te dva termostata...
al to te ništa ne uzdiže na nikakav pijedestal, ti si i dalje obični poslužioc stroja.
I što to prije sam shvatiš bolje za tebe.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:34   #51
ajde mi objasni di su mi ta dva vremenska releja i tri termostata pa da umrem od smijeha

kak ne shvaćaš za takav stroj u hrvatskoj nema firme koja bi ga mogla, znala i htjela održavati. Koristimo samo usluge proizvođača kod godišnjeg remonta i to zato jer je ugovor takav. Ionako bi to sami znali, al ne kužiš ti kaj znači ugovor, nije ti to onaj dogovor u birtiji u gračanima na janjetini kako poslove ugovarate tj dogovarate ti i tvoji pajdaši rvacki poduzetnici.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:45   #52
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ajde mi objasni di su mi ta dva vremenska releja i tri termostata pa da umrem od smijeha

kak ne shvaćaš za takav stroj u hrvatskoj nema firme koja bi ga mogla, znala i htjela održavati. Koristimo samo usluge proizvođača kod godišnjeg remonta i to zato jer je ugovor takav. Ionako bi to sami znali, al ne kužiš ti kaj znači ugovor, nije ti to onaj dogovor u birtiji u gračanima na janjetini kako poslove ugovarate tj dogovarate ti i tvoji pajdaši rvacki poduzetnici.
gle karikiram, ali svejedno ti nemaš pravo kaj dirati osim vremena i temperature...
a to je sasvim svejedno unosiš li na tipkovnicu ili vrtiš neke gumbe...
A to si se zajebao da u RH nema firmi koje bi to mogle održavati..
To su izgleda tvom blesavom šefu napričali bajke....
Meni samo treba shema, i da mi neko objasni princip, i nema stroja kojeg ne popravim, a to ti je sinko volja....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:08   #53
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ajde mi objasni di su mi ta dva vremenska releja i tri termostata pa da umrem od smijeha

kak ne shvaćaš za takav stroj u hrvatskoj nema firme koja bi ga mogla, znala i htjela održavati. Koristimo samo usluge proizvođača kod godišnjeg remonta i to zato jer je ugovor takav. Ionako bi to sami znali, al ne kužiš ti kaj znači ugovor, nije ti to onaj dogovor u birtiji u gračanima na janjetini kako poslove ugovarate tj dogovarate ti i tvoji pajdaši rvacki poduzetnici.
pričaš gluposti.u hrvatskoj postoje firme koje rade svašta i više od toga.
ako naše firme rade na velikim projektima po vani ne vidim razloga zašto ne bi mogli i takve stvari raditi i održavati.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:12   #54
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
a di to treba "poslovna vještina i znanje"? Na tvom direktorskom palamudećem radnom mjestu? Jer ni to nemaš što si dokazao i u raspravama na tele2 topicu
opet pričaš bezveze.jer po tome bi svaki čovjek mogao raditi sve.ali je Bog stvorio različite jude s različiom inteligencijom.i zato nije svaki za sve.imaš razmišljanje na niskom nivou i tvoje znanje je ograničeno.da imaš više znanja ne bi pričao ovakve gluposti.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:14   #55
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
vlasnikov posao je tražiti poslove, održavati poslovne kontakte, pa ako hoćeš raditi ponude, fakturirati i paziti na naplatu.
Vlasnik nema vremena učiti osobu primjerice za servisera svakih dva tjedna.
Ali poslužioca na stroju može nači uvjek, damu plau 2 soma i 800 kuna, pokaže mu sedam tipkala koja treba stisnuti i tu je kraj priče.
Sa obrazovanim kadrom, za radna mjesta di treba poslovna vještina i znanje to se ne radi tako....
Pa slažem se,ali taj tip tako funkcionira da kažem.
Kada dobije malo više poziva za servisiranjem on zaposli nekoga
sa kime će obići poslovnice,popravit što se dade na mjestu.
Što ne uspije,vozi "doma u garažu" da tako kažem.
Premda to čak nije garaža,a i nisam baš siguran da je taj prostor
za tu namjenu,i da je to baš sve u redu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:19   #56
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
nisam nikog pljuvao, mislim samo da je svakom razumnom jasno da ne možeš dobit strojara, elektroničara, kompresoraša, elektrotehničara, plc programera i još 100 ljudi u jednoj osobi nakon 4 godine srednjoškolskog školovanja u kojem je preko 50% vremena utrošeno na općeobrazovne predmete.
I da, mjenjam parametre kad treba, u bilježnicu ne pišem jer se to radi na osjećaj. A mnogi su pokušali pa su se posrali. Prije mene tu je radilo pol firme po tjedan dana pa nitko nije htio. A eto svima je to tak lijep posao.
A to da nam npr kompresore održava vanjska firma (godišnji remonti samo) koja ga je proizvela je normalno svuda. I u dukatu i u coca coli i jamnici i vindiji i posvuda. To se možda izbjegava u manjim firmama koje nemaju love al one ionako neće dugo
Jel su to oni što traže kompresoraša!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:20   #57
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pa slažem se,ali taj tip tako funkcionira da kažem.
Kada dobije malo više poziva za servisiranjem on zaposli nekoga
sa kime će obići poslovnice,popravit što se dade na mjestu.
Što ne uspije,vozi "doma u garažu" da tako kažem.
Premda to čak nije garaža,a i nisam baš siguran da je taj prostor
za tu namjenu,i da je to baš sve u redu.
to je tako šljakalo devesetih, danas takav tip zatvara firmu u roku tri mjeseca...
serviseri ipak nisu jabuke koje rastu na drvetu..
dok poslužioci na stroju jesu...
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:31   #58
Pa ali oni niti ne zapošljava servisere.
Uzme nekog tehničara,mehanotronika nije loše.
Pa kolko taj izdura,izdura.
Malo mu izasistira pri prenošenju,možda i popravi nešto,u boljem slučaju i
pronađe koju poslovnicu sa neispravnim uređajima i prihvati na popravak.
I taj još nije zatvorio,a i zašto bi.
Našao je svoj sistem,kao i mnogi drugi.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 22:37   #59
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pa ali oni niti ne zapošljava servisere.
Uzme nekog tehničara,mehanotronika nije loše.
Pa kolko taj izdura izdura.
Malo izasistira pri prenošenju,možda i popravi nešto,u boljem slučaju i
pronađe koju poslovnicu sa neispravnim uređajima i prihvati na popravak.
I još nije zatvorio,a i zašto bi.
Našao je svoj sistem,kao i mnogi drugi.
to ti pali kod vešmašina bojlera i štednjaka...
za industrijske strojeve ti to ne pali...
fakat treba imati znanja strojara, elektroničara, elektrotehničara, idrauličara=pneumatičara, informatičara..
e sad pošto kod nas nema dugo toga kadra da izađe iz škole, treba ljude učiti minimalno dvije godine.
Jer sigurno nisi te sreće da jedan tip stroja popravljaš na 100 mjesta..
a ako i završi mehatroniku ili u mojem slučaju elektroničara za procesnu tehniku ,opet ga trebaš na terenu obučavati minimalno godinu dana.
To je zanimanje koje traži puno razmišljanja, široko znanje, i veliku volju.
I zasigurno tko završi tu školu siguran je da će dobiti posao i to dobro plaćen posao, sa SSS.
A ako još i završi faks, firme će se otimati za njega.
jer usprkos tome što mobyxxx misli, ljudi u RH i te kako rade na visokim tehnologijama, i to ne od jučer nego od 45 doslovno...
Dakle kolega koji je pitao za mehatroniku, slobodno nek upiše.
Je školovanje je teško, ali se isplati....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 23:55   #60
Pa pali za uredsku opremu.
Pretpostavljam da će se slično desiti i sa industrijskom.
Ti ljudi su već na tržištu i samo čekaju takve.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.