Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2010., 17:03   #1
Treća mandula/krajnik

Ispricavam se ako tema vec postoji, trazilica mi steka.

Dakle, za mjesec dana maleni mora na kontrolu (pregled se radi nakon druge godine) jer pedijatrica sumnja na treci krajnik. Ako su njezine sumnje opravdane ide na operaciju. Hrce u snu, spava otvorenih usta, teze dise na nos (kao da je prehladen mjesecima a nije)... Najvise to disanje, ko da ima hrpu slajma u sinusima a nema nicega, i tako vec dugo. Pogotovo sad nakon sto je prebolio bronhitis opet.
Dali netko ima iskustva sa istim?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:09   #2
Moj sin je imao problem sa trecim krajnikom.
Nije toliko hrkao i bivao bolestan;njega su mucile glavobolje u predjelu cela zbog kojih je povracao...
Nakon operacije je prestalo.

Sto se tice same operacije-ne brini (ako se odlucite),jer spada medju lakse i odmah se ide doma.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:46   #3
MIha hrče, spava otvorenih usta al napregledu sve ok...

Ako je problem 3. krajnik jel se odstranjuje samo on ili svi?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:52   #4
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MIha hrče, spava otvorenih usta al napregledu sve ok...

Ako je problem 3. krajnik jel se odstranjuje samo on ili svi?
Obicno samo treci,ako lijecnik ne odluci drukcije.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:06   #5
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MIha hrče, spava otvorenih usta al napregledu sve ok...

Ako je problem 3. krajnik jel se odstranjuje samo on ili svi?
Mislim da bi se trebao odstraniti samo treći krajnik a ne svi..jer ostale tonzile sudjeluju u stvaranju limfatičkog prstena koji služi za obranu organizma

Zadnje uređivanje tanveer : 25.03.2013. at 14:56. Reason: popravak quota
Diana Jahaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:22   #6
Quote:
ninočka1 kaže: Pogledaj post
MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!Mala će mi morati na operaciju 3.krajnika i naručili smo se kod dr.GEBERA u Vinogradskoj ,pa Vas molim ako tko ima iskustva sa dotičnim doktorom i da li postoji mogućnost da preko noći budem sa njom!?

Hvala
nema sanse da te ostave s njom, ja sam se grebla i molila da ostanem s djetetom, nedaju ni pod razno, tako da smo naoc proveli u autu na parkiralistu i odma ujutro u 8 su nam dozvolili da dodemo k njoj ..

inace ujutro u 7 smo dosli, presvukla sam je u pidzamu i rekli su nam da odemo prije vizite u 8 i da dodemo oko 3 kad pocnu posjete i smjeli smo biti kod nje do nekih 7 navecer . a sljedece jutro kad smo dosli me prvo pitala zasto sam je ostavila - onda znas kakva joj je bila noc ( a imala je 2 godine )

a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:57   #7
Quote:
zekip kaže: Pogledaj post
a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO
meni je sestra kod koje sam rezervirala apartman rekla da košta 370 i nešto kuna plus pdv.
znači nekih oko 450kn ako dobro računam.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:49   #8
Ja sam vadila 3. krajnik kad sam imala 5-6 godina. Morali su mi ga vaditi zbog sluha, navodno je stiskao neki živac pa sam slabije čula. Nisu mi izvadili druge krajnike, nisu htjeli, iako je mama htjela (imala sam česte upale).
I dalje imam upale pa mi je žao što nisu odmah sve povadili dok sam bila mala jer me sad ne će uspavati.
Koliko se sjećam, prije operacije je došla sestra ili liječnica, dali su mi injekciju od koje mi se trebalo spavati, ali nije baš. Onda su me vozili u operacijsu dvoranu, tamo su mi stavili braunilu (ili kako se to već zove) i rekli da brojim do 10 i samo sam zaspala čim sam počela brojati. Probudila sam se u sobi, bila sam uplašena, ali mi je sestra rekla da ne smijem plakati jer ću dobiti visoku temp. pa ne ću moći kući, a ako nemam temp. mogu kući pa ja nisam plakala.
Imala sam zabavno društvo u sobi, ne sjećam se koliko sam dugo bila u bolnici.
Nikakve mi traume nisu ostale i uopće se ne sjećam je li boljelo.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:28   #9
Evo potvrdno je ide na operaciju. Sada trebano obaviti nalaze krvi i ekg. Radi se pod opcom anestezijom. Vade samo treci krajnik. Ne znam, ja se uzasavam operacije, znam da je rutinska ali je operacija sa narkozom. Uff
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:34   #10
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Evo potvrdno je ide na operaciju. Sada trebano obaviti nalaze krvi i ekg. Radi se pod opcom anestezijom. Vade samo treci krajnik. Ne znam, ja se uzasavam operacije, znam da je rutinska ali je operacija sa narkozom. Uff
ne brini.
što su manji to im je lakše.
ja sam ih vadila u sedmom osnovne.
meni je bilo grozno i dva tjedna sam se oporavljala jer rane su bile veće nego nekom djetetu.

sa mnom u sobi bilo je nekoliko beba od godinu-dvije...
oni su isti dan išli doma, a ja sam ostala oko tri dana.

nego, savjet-potrudi se da ostaneš za vrijeme operacije u hodniku i da vidiš kad ti dijete uvode u sobu...pa kad se probudi vjerojatno će biti žedan a neće mu nitko htjeti dati vode.

sjećam se naime... ja se probudila...iz te narkoze...u odvratnim bolovima pljujem krv po jastuku...a ono ...na drugom kraju sobe...jedno djetešce u onom kinderbet...i on jadan pokušava uzet šalicu s čajem koji su mu stavili na onaj stolić do kinderbeta... i ne može ga jadan provuć kroz rešetke..a nigdje nema medicinske sestre...
a meni muka od svega...a muka mi gledati jadno dijete kako se muči s tom čašom. i jedva jedvice dižem se na noge ... dođem do njega poluotvorenih očiju.... i dajem mu da pije...a on jadan guca ko mali mrav... nikako da popije... a ja skoro u nesvijest opala.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:57   #11
Naravno mislim da se cak i smije uc u sobu odmah poslije operacije. Cula sam da je teze kad su stariji jer navodno kad su mali krajnici nemaju korjene, a kasnije ih puste pa ih moraju cupat.
E sad meni jos ne ide u glavu kako se operira ovaj u nosu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:05   #12
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Naravno mislim da se cak i smije uc u sobu odmah poslije operacije. Cula sam da je teze kad su stariji jer navodno kad su mali krajnici nemaju korjene, a kasnije ih puste pa ih moraju cupat.
E sad meni jos ne ide u glavu kako se operira ovaj u nosu
meni su izvadili apsolutno sve kaj se dalo izvaditi jer od toga stvarno nije bilo ništa...sve je bilo razrovano valjda od mog kašljanja od astme ili bokte pitaj čega.
krajnici jednostavno nisu imali svoju funkciju.

a sad kako ih oni vade u nosu... ajoj... stvarno se ne mogu sjetiti-hvala bogu- jer da se sjećam značilo bi da nisam bila pod narkozom ...valjda kroz nos?

nemoj biti tužna. sve je to ok.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 06:56   #13
Ma znam, tjedan dana poslije nece se ni sjecat
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 16:18   #14
Loptice, gdje Gabi ide na operaciju? Ne brini, bit će to OK
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:15   #15
Na Merkur.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:42   #16
Mi smo još mjesec dana na Fluimukanu pa ćemo na sljedećoj kontroli vidjeti- ako je jednako ili gore slijedi dogovor za operaciju. Lijevo uho o.k a desno je još upaljeno...
Loptice Gabiju ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:39   #17
Ajoj
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:18   #18
Mi smo vadili sva tri krajnika ove godine! Treći krajnik se samo postruže i klinci koji su njega vadili išli su taj isti dan doma, a oporavak je bio super! Moj mali nije mogao par dana kruto jest oni su mogli odmah! Tako da ne brini sve će super biti!
kikac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:21   #19
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:01   #20
moja mala ga je izvadila sa 2,5 godine i nakon toga je prestalo hrkanje, teško disanje i upale svakih mjesec dana...
problem je nastao nakon nekih 6 mjeseci jer su se ove dvije malo proširile kad se napravilo mjesta, a i treća je opet malo narasla pa je situacija opet bila ista i morali smo izvadit sve 3.... sad je super...
uglavnom, isti dan se ide doma (ako je samo 3. mandula) i oporavak je puno brži i lakši nego ako vadi sve
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.