Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 23:10   #1
kako stanjiti listove

imam jake listove, baš mišićave, ko balerina, ili nogometaš - kako vam drago! (a nikad nisam vježbala ni balet ni nogomet, jednostavno sam se rodila s jakim listovima )

Ne mogu smršavit jer nisam debela, samo želim tanje listove.

Pomoglo bi mi bar da znam koje vježebe je najbolje da izbjegavam kako ne bi dodatno jačala listove.

Inače imam dosta duge noge i ne izgleda to baš strašno kad nosim dopičnjak i cipele na visoku petu, ali ako obučem suknju ispod koljena i ravne cipele, ili nedao bog hlaće od 3/4, izgledam ko Beckham u kiltu!

gležnjevi su ok, fini, problematičan je gornji dio listova, ako vam to šta znači.

Pomagajte!
amneka is offline  
Old 18.03.2007., 23:50   #2
Ne kužim zašto ih želiš smanjiti što su ti predebeli?Ja mislim da je nemoguće smanjiti listove
groucho_marx is offline  
Old 18.03.2007., 23:53   #3
zeli ih stanjiti a ne smanjiti.

pretpostavljam nekim vjezbama za izduzavanje tih misica da bi mogla da ih stanjis.
a sad, ne znam kojim to.
kachunchica is offline  
Old 19.03.2007., 00:08   #4
Hebote,ljudi stavljaju implantante i synthol u listove,a ti ih hoćeš smanjiti
batler is offline  
Old 19.03.2007., 00:23   #5
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Hebote,ljudi stavljaju implantante i synthol u listove,a ti ih hoćeš smanjiti
a sušaj, ima nas svakakvih.
srela sam ja ljudi koji su svršavali nad mojim listovima, i iskrno mi je draže kad su listovi jači nego slabiji, ali ja bi da su meni moji mrvičicu tanji, žestveniji.
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 00:25   #6
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
zeli ih stanjiti a ne smanjiti.

pretpostavljam nekim vjezbama za izduzavanje tih misica da bi mogla da ih stanjis.
a sad, ne znam kojim to.
da, svako toliko načujem ja ponešto o tome, da se može, ali nikad ništa konkretno pa rekoh sama sebi, ako na forumu ne nađeš odgovo, nećeš nigdi nać!
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 00:52   #7
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
da, svako toliko načujem ja ponešto o tome, da se može, ali nikad ništa konkretno pa rekoh sama sebi, ako na forumu ne nađeš odgovo, nećeš nigdi nać!
Na žalost ne može se. Bar ne ovo što ti želiš postići. Mišić (list) može atrofirati i time se smanjiti, ali to sigurno nije ono što želiš.
To ti je stvar genetike i ne postoje vježbe koje bi "stanjile listove".
To ti je kao da želiš stopalo manjeg (ili većeg) broja od onog kojeg imaš.
Schockrae is offline  
Old 19.03.2007., 01:08   #8
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Na žalost ne može se. Bar ne ovo što ti želiš postići. Mišić (list) može atrofirati i time se smanjiti, ali to sigurno nije ono što želiš.
To ti je stvar genetike i ne postoje vježbe koje bi "stanjile listove".
To ti je kao da želiš stopalo manjeg (ili većeg) broja od onog kojeg imaš.
to sam si i mislila

sad me zanima,nemojte me popljuvat ako je glupo, recimo slomijem nogu i moram je držat u gipsu, mišići atrofiraju.
nakon toga krenem s ciljanim vježbama kojima se mišići izdužuju, a ne "jačaju u širinu". bi li mogla na taj način preoblikovati listove? ili bi se mišić uvijek vratio na svoj "difoltni" oblik?
koliko bi dugo trebala noga (noge) bit u gipsu da mišići atrofiraju?

ja i tako radim od doma na kompjuteru, ako je to tjedan, dva, pa i nije mi neki bed
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 01:49   #9
to se zove spremnost na promjenu!

ajd nemoj molim te lomiti nogu zbog tanjih listova

@shockaree, zasto mislish da vjezbe za istezanje mishica potkoljenice ne rade to stanjivanje mishica?
mislim, kako se neki drugi mishici ako ih redovito istezesh izduze i budu onako elegantni i izduzeni
zasto taj princip onda ne vazi za mishice listova?
ne pametujem - pitam te
kachunchica is offline  
Old 19.03.2007., 10:45   #10
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
to sam si i mislila

sad me zanima,nemojte me popljuvat ako je glupo, recimo slomijem nogu i moram je držat u gipsu, mišići atrofiraju.
nakon toga krenem s ciljanim vježbama kojima se mišići izdužuju, a ne "jačaju u širinu". bi li mogla na taj način preoblikovati listove? ili bi se mišić uvijek vratio na svoj "difoltni" oblik?
koliko bi dugo trebala noga (noge) bit u gipsu da mišići atrofiraju?

ja i tako radim od doma na kompjuteru, ako je to tjedan, dva, pa i nije mi neki bed
Nadam se da se samo zezaš. Ako ne, kaj se mene tiče, sa ove teme idem...

Nema vježbi za izduživanje mišića, čak niti za jačanje. Mišić ne zna što mi želimo od njega. On samo reagira na podražaj i ojačava ako ga opterečujemo ili oslabljuje ako ga ne koristimo.

Atrofijom bi postigla smanjenje mišića (naravno), ali će ti tad hod od 500 m predstavljat problem kao 90 godišnjoj starici. Ako to želiš - samo daj.
Da bi se vratila na staro - normalno funkcionirala u svijetu, onda bi morala ojačati mišiće listova, a oni bi se vratili na svoje stare dimenzije koje određuje genetika.

Daj mi molim te samo objasni zašto te to toliko muči. Mislim, što bi se dogodilo da to stvarno postigneš? Jel bi postala apsolutno neodoljiva muškom rodu? Dobila milijunski ugovor od neke agencije za modele?
Samo ta sitnica te dijeli od savršenstva, a kad je se riješ - postat ćeš poznata kao najlijepša žena koja je ikad kročila planetom?

U redu je brinuti o tijelu i o izgledu, ali fanatizam je glupost.

Budi sretna što si zdrava i uživaj u životu.
Tražiš probleme gdje ih nema. Ako ti je dosadno odi na neki tečaj.
Schockrae is offline  
Old 19.03.2007., 10:50   #11
Nemoj željeti nogu u gipsu!!!

Ja sam slomio lakat i imao sam ruku u gipsu mjesec i pol... Nakon što mi je mišić atrofirao izgledao sam kao da imam deformitete na rukama... Jedna ruka jaka, a druga koščata... A oporavak duuuuuuug....
Fadolf is offline  
Old 19.03.2007., 10:58   #12
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
to se zove spremnost na promjenu!

ajd nemoj molim te lomiti nogu zbog tanjih listova

@shockaree, zasto mislish da vjezbe za istezanje mishica potkoljenice ne rade to stanjivanje mishica?
mislim, kako se neki drugi mishici ako ih redovito istezesh izduze i budu onako elegantni i izduzeni
zasto taj princip onda ne vazi za mishice listova?
ne pametujem - pitam te
s obzirom da ne kužiš kako određene vježbe djeluju na tijelo i čemu što služi, reći ću ti ukratko nešto.
Mišići imaju svoj oblik koji je određen genetikom. Može ih se povećavati ili smanjivati, ali oblik im je uvijek isti.
Ojačavaju ako ih se koristi (evolucija... prilagodljivost čovjeka kako bi opstao, bla, bla,...), propadaju ako ih se ne koristi.

Ilustracije radi, evo malog primjera.
Ako imaš doma kožni široki remen (recimo 5 cm), probaj ga istezati. Slobodno ga i namačeš u toploj vodi da bi se lakše rastezao. Isteži ga tako da on od svoje širine od 5 cm, dođe na 2,5 i bude puno duži. Kad to uspiješ javi.

Znam da ti se čini ne mogućim, ali da te pitam - zašto misliš da je to sa mišićima moguće?
Jel znaš osnovnu građu svakog mišića? Svaki ima svoj oblik, a krajevima je spojem preko tetive na kosti.

Ako bi netko baš htio jako izdužiti listove, bilo bi potrebno razrezati kožu sa unutarnje strane koljena, prerezati tetive, izvaditi ih van i natezati mišić do željene debljine. Tada bi trebalo negdje opet spojiti te tetive, ali je problem što treba slobodna kost za to. Pada mi na pamet kuk. Napravi se mali rez i tu spoje tetive sa kukom... Ah da ostao je mali problem, mišići vire izvana... ili da ih se provlači ispod kože od natkoljenice... ... kako hodati onda... ma nema veze... invalidska kolica su izumljena, a ovako i onako je postignut osnovni cilj - veličanstveni tanki listovi!

Nađi nekog kirurga i iznesi mu ove moje ideje.
Schockrae is offline  
Old 19.03.2007., 11:24   #13
radije ne bih
hvala na objasnjenju, stvarno sam pitala jer mi nije bilo jasno kako i zasto.
kachunchica is offline  
Old 19.03.2007., 12:17   #14
meni je fora kad cura ima malo mišićavije listove,ajd posatj sliku listića da vidimo jel si u pravu.:-)).
demetrius is offline  
Old 19.03.2007., 12:27   #15
Ja sam se s tim dijelom svog genetskog naslijedja davno pomirila i nikad se nisam obazirala na to- ocito, jer inace ne bi izabrala sport od kojeg ce mi listovi postati jos jaci.. Samo pogledam svoju mamu koja u kasnim pedesetim ima listove kao prije 30 god i sasvim mi je jasno da sam samo profitirala..
Zasto bi uopce (mamita mia) nosila suknju do pola lista i ravne cipele- jos ti samo fali "Kula Strazara" u rukama pa mozes stati ispod stepenica za importane tak obucena..
Nosi odjecu koja istice tvoje prednosti (duge noge), a listovima se ponosi- bog zna da su svi moji decki upravo njih isticali kao jedan ood najprivlacnijih djelova anatomije uz misicava bedra..
A s onima kojima su draze cure koje s nozicama mogu prati epruvete nemoj imati posla i svi sretni i veseli..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 19.03.2007., 12:33   #16
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Nadam se da se samo zezaš. Ako ne, kaj se mene tiče, sa ove teme idem...

Nema vježbi za izduživanje mišića, čak niti za jačanje. Mišić ne zna što mi želimo od njega. On samo reagira na podražaj i ojačava ako ga opterečujemo ili oslabljuje ako ga ne koristimo.

Atrofijom bi postigla smanjenje mišića (naravno), ali će ti tad hod od 500 m predstavljat problem kao 90 godišnjoj starici. Ako to želiš - samo daj.
Da bi se vratila na staro - normalno funkcionirala u svijetu, onda bi morala ojačati mišiće listova, a oni bi se vratili na svoje stare dimenzije koje određuje genetika.

Daj mi molim te samo objasni zašto te to toliko muči. Mislim, što bi se dogodilo da to stvarno postigneš? Jel bi postala apsolutno neodoljiva muškom rodu? Dobila milijunski ugovor od neke agencije za modele?
Samo ta sitnica te dijeli od savršenstva, a kad je se riješ - postat ćeš poznata kao najlijepša žena koja je ikad kročila planetom?

U redu je brinuti o tijelu i o izgledu, ali fanatizam je glupost.

Budi sretna što si zdrava i uživaj u životu.
Tražiš probleme gdje ih nema. Ako ti je dosadno odi na neki tečaj.
NARAVNO DA SE ZEZAM! PA KO BI NORMALAN TO NAPRAVIO!!!

pitala sam više teoretski, ono škb kbb. u životu nisam nokat slomila, a troke da iden noge lomt.
nije mi to posebno bitno, samo pitam. nekad mi to i je malo smetalo, ali ja držim da je to dio mog šarama zajedno s čitavim nizom drugih "nepravilnosti" na meni.

Ja iskreno više nemam volje (nažalost, niti vrmena) ni za osnovnu rekreaciju, a kammo li za takve gluposti.
zanimalo me postoji li mogućnost za postić tako nešto.
sad kad znam da nije moguće mogu se mirne duše vratit na kauč, gledat tv i grickat čips
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 12:35   #17
Quote:
demetrius kaže: Pogledaj post
meni je fora kad cura ima malo mišićavije listove,ajd posatj sliku listića da vidimo jel si u pravu.:-)).
pa mžda baš i budem, moram se samo prvo depilirat
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 12:43   #18
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja sam se s tim dijelom svog genetskog naslijedja davno pomirila i nikad se nisam obazirala na to- ocito, jer inace ne bi izabrala sport od kojeg ce mi listovi postati jos jaci.. Samo pogledam svoju mamu koja u kasnim pedesetim ima listove kao prije 30 god i sasvim mi je jasno da sam samo profitirala..
Zasto bi uopce (mamita mia) nosila suknju do pola lista i ravne cipele- jos ti samo fali "Kula Strazara" u rukama pa mozes stati ispod stepenica za importane tak obucena..
Nosi odjecu koja istice tvoje prednosti (duge noge), a listovima se ponosi- bog zna da su svi moji decki upravo njih isticali kao jedan ood najprivlacnijih djelova anatomije uz misicava bedra..
A s onima kojima su draze cure koje s nozicama mogu prati epruvete nemoj imati posla i svi sretni i veseli..

šta ti imaš protiv Kule stražare?!!!


zezam se, da me još ne bi ko krivo shvatio!!!!

ja i moji listovi inače živimo u skroz skladnom odnosu. kako sam ja lina dalmatinka nisam se nikad s ničim bavila, a super mi je bila fora govorit kako se bavim baletom i svi su mi vjerovali zbog listova (a i prirodno se držim ravno ko da mi je netko gurnija metlu u guzicu).
amneka is offline  
Old 19.03.2007., 20:15   #19
Meni se npr. uglavnom sviđaju moji jaki listovi
Mnogo toga bih htjela promjenit ali njih ne

Btw, ti fakat nemaš problema u životu
Tinchi is offline  
Old 20.03.2007., 00:34   #20
amneka@

pa ako se ničim ne baviš onda stvarno mislim da nemaš jake listove nego tako izgledaju samo. teško da bi s njima mogla nešto zahtjevnije napravit bez grča. Jednostavno su veliki.
srdalxMI is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.