Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 01:04   #1
glupo pitanje

u životu nisam bio u teretani, nit sam se bavio definiranjem tijela i sličnim stvarima, ali sad mi onako, malo to nedostaje. iskreno ne znam zašto, ali volio bih koji mišić imat na sebi, vidljiv mislim

uglavnom, sklekove nikad nisam imao problema radit, iako imam preko 90 kila (naravno, ne mišića) i oko 180cm

ali zgibove. e to u životu nisam mogo nikad izvest, nijedan. mislim, očito su mi ruke preslabe što je očito jer nemogu ponovit (trenutno) više od 5 puta ono obično najobičnije dizanje utega od 10 kila u vježbi bicepsa (neznam kako to opisat, stojim uspravo, ruku držim niz tijelo i radim samo podlakticom privujajući je prema nadlaktici).

kako se ojačat za zgibove i ima li uopće neke svrhe raditi zgibove u pogledu onog što ja želim - više snage, barem malo definicije?

hvala
pzastavka is offline  
Old 27.06.2010., 02:52   #2
Quote:
pzastavka kaže: Pogledaj post
ali zgibove. e to u životu nisam mogo nikad izvest, nijedan. mislim, očito su mi ruke preslabe što je očito jer nemogu ponovit (trenutno) više od 5 puta ono obično najobičnije dizanje utega od 10 kila u vježbi bicepsa (neznam kako to opisat, stojim uspravo, ruku držim niz tijelo i radim samo podlakticom privujajući je prema nadlaktici).
nisu ruke u pitanju. u zgibovima najviše rade leđa (onaj mišić ispod pazuha, latissimus). treba polako krenuti. možeš raditi prvo na spravi dok ne dođeš do dizanja svoje težine (ili tu negdje), nakon toga možeš početi s jedan-dva zgiba u komadu, pa odmor, pa opet.
btw. mislim na lat spravu, ono gdje sjediš i povlačiš šipku prema sebi. trudi se da pravilno izvodiš (ravna leđa, šipka do prsa). kreni s manjim težinama, pa povećavaj.

zgibovi su super vježba
Quote:
ima li uopće neke svrhe raditi zgibove u pogledu onog što ja želim - više snage, barem malo definicije?
sve će ti fizičke aktivnosti trošiti masno tkivo, tak da - ima svrhe za definiciju. najbrže bi ipak bilo kad bi uključio veće mišiće - npr. čučnjevi s utezima, trčanje, takve stvari. i naravno, kad bi kontrolirao prehranu.
kad smršaviš, bit će ti puno lakše i zgibove raditi.

u biti, mens čini da tebi treba jedan pravi full-body program s utezima.
Aphex is offline  
Old 27.06.2010., 07:57   #3
Osnove mršavljenja (read only)

Kako maknuti trbuščić

Zgibovi

Pa počni čitat i postavi pitanje na za to predviđenoj temi.
Sheeva is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.