Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 14:01   #201
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Draga, nastoj se suzdržati i ne spuštati se na nivo placarice, jer ova tvoja izjava je baš to.
Ja iznosim argumente koje ti ne prihvaćaš, što je tvoje pravo.
Pri tome, ne komentiram tebe niti tvoju osobu.
No vrijeđati me, kako sam već navela, na osobnom nivou (ad hominem, obzirom da znaš latinski ), nije u redu.
Ovako, pokazuješ nemoć i izrazito visoki nivo intolerancije - što te, vjeruj, ne prikazuje u onom svjetlu u kojem ti sebe doživljavaš
čuj, ovo je način moje komunikacije. Vrijeđanje nije. Nisam ti rekla niti da si glupa, niti išta pogrdno.
Ovo je samo moje viđenje tvog stava. Kao što ti imaš svoje viđenje mog stava.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:21   #202
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
čuj, ovo je način moje komunikacije. Vrijeđanje nije. Nisam ti rekla niti da si glupa, niti išta pogrdno.
Ovo je samo moje viđenje tvog stava. Kao što ti imaš svoje viđenje mog stava.
Oprosti, ali u tom slučaju trebaš poprilično poraditi na tvojim komunikacijskim vještinama.
Rekla si mi hrpu ružnih i pogrdnih stvari.
Ja viđenje tebe niti tvog stava nemam, niti si mi bitna - ja sam odgovarala na post na forumu.

Over&out
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:22   #203
ajde molim te nemojmo off topic. ova teme ima drugačiji naziv.

Može?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:12   #204
Tako je ,evo recimo važnost brisa na HPV DNA i genotipizacije ( za koju se pretpostavljam još manje zna)

Finska je zemlja koja je smanjila pobol i smrtnost od Ca cerviksa na najmanju moguću mjeru od svih zemalja Europe, među prvima su uveli nacionalni program probira na karcinom i HPV genotipizaciju. Njihove žene učine u tijeku života u prosjeku samo 7 Papa testova.
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 16:37   #205
cure..nemojte se svađati..
svi su ovdje donekle u pravu...ok, ja nisam znala da bi svaka žena trebala napraviti te briseve, i pitat ću svoju ginekologicu da li je potrebno. nju sam odabrala, njoj vjerujem. (iz yx razloga). mislim da je neophodno imati liječnika kojem vjeruješ, i kojeg smatraš kompetentim. pretpostavljam da liječnik može prilično dobro prosuditi što je potrebno, a što ne.

ne kažem da nije dobro raspitati se, i brinuti se za sebe..ali, mislim da smo (da, uključujem i sebe u tu skupinu) sklone neke stvari prepisati od drugih, a bez toga da radimo razliku između drugih i sebe. niti je svaki organizam jednak, niti se svi jednako hranimo, niti nam je imunološki sustav jednako dobar...a niti se ne ponašamo isto..
__________________
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:03   #206
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Sada sam se raspitala, mjesečna glavarina kod "socijalnog" ginekologa u PZZ iznosi po pacijentici nekih 60-ak kuna.
Moš'mislit koliko će ga pogoditi ako odeš...ionako ih fali pa imaju previše pacijentica - zato se na pregled čeka i do tri mjeseca.
Primjerice, moj znanac koji radi u PZZ ima upisano preko 8000 žena (jer je ostao jedini u mjestu), dok HZZO priznaje minimalno 3000 a maksimalno 9000 pacijentica po ginekologu - ne stigne od silne navale ni na pauzu.
Ja se ispričavam, krivo sam napisala (sada me prijatelj nazvao i ispravio) : glavarina ginekologa u PZZ iznosi, ovisno o dobnoj skupini žene 47-54 kune godišnje po pacijentici.
Eventualne kalkulacije možete napraviti sami.

Eto, sorryte

.. a sada stvarno over&over&out
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:49   #207
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
Tako je ,evo recimo važnost brisa na HPV DNA i genotipizacije ( za koju se pretpostavljam još manje zna)

Finska je zemlja koja je smanjila pobol i smrtnost od Ca cerviksa na najmanju moguću mjeru od svih zemalja Europe, među prvima su uveli nacionalni program probira na karcinom i HPV genotipizaciju. Njihove žene učine u tijeku života u prosjeku samo 7 Papa testova.
je. tu imaš pravo.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:54   #208
imam privatnog gin kojem moja mam vjeruje, koji je vodio njene trudnoce s nama , kod koje ide masu cura/zena koje poznajem i kojem sve one kod idu kod socijalnog odu ako je nesto vaznije ili za potvrdit trudnocu... covjek je stariji, reklo bi se iskusan... ja dosla prvi put kad sam htjela kontracepciju, pitam jel trebam nalaze krvi i hormone - on kaze ne jer nisam imala nikakve extra bolesti, niko u obitelji nije imao problema s bolestima koje su kontraindikacija i slicno i da ne treba, dobila sam tablete bez testova, onda sam otisla kod socijalke i rekla joj da hocu testirat krv, dala mi je uputnicu i testirala sam, bilo je okej sve... hormone nisam radili, frendica je kad je sumnjala da je trudna i to je navodno dosta skupo pa ajde nisam htjela radit probleme i davit... onda je krenuli probs s kandidom, dosla ko privatnog, na oko zakljucio da je kandida i dao vaginalete uz info da ne moram dolazit ako se opet to desit nego samo kupit vaginalete, nakon te prve kutije vaginaleta sam opet dosla na papu kao za svaki slucaj i tad kandida jos nije bila prosla pa sam dobila jos dve kutije vaginaleta i onda sam pitala dal koristit neke vagisan ili slicno nesto za tu "floru i faunu" (to sam nasla na netu) reko mi je da ne treba jer sam mlada i zdrava, onda sam otisla kod socijalke i popljuvala joj privatnika (nisam rekla koji je) i kao nije mi rijesio kandidu na sta se ona kao snebivala i napravila isto sta ti on - dala vaginalete, od toga je proslo jedno god dana... sad bi opet trebala na godisnju kontrolu i planiram pitat za te briseve ali sam uvjerena kako ce mi rec da ne treba, eto... a priznajem da jesam mrvicu hipohondar ali me to "spolno" zdravlje jos i najvise brine jer o tome nekako najmanje znamo i najmanje se prica, svi pricaju o glavoboljama, zadnje vrijeme su zelucane tegobe "dosta popularne" i onda me jednostavno to vise brine...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:59   #209
sad ću ja nešto pitat ovdje da ne otvaram novu temu, ali ako ne dobijem odgovore onda ću je otvorit

Koje su opasnosti ako žena zatrudni a ima neku od navedenih bakterija - ureaplazmu, mikoplazmu ili streptokok? čula sam kako nešto od toga može uzrokovati spontani?
Ginekolozi obavezno uzmu briseve čim se utvrdi trudnoća, ali fakat mi nije jasno zašto ih ne preporučavaju prije, kad već postoji nekakva opasnost za plod? Ajme kako su neodgovorni
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:13   #210
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
sad ću ja nešto pitat ovdje da ne otvaram novu temu, ali ako ne dobijem odgovore onda ću je otvorit

Koje su opasnosti ako žena zatrudni a ima neku od navedenih bakterija - ureaplazmu, mikoplazmu ili streptokok? čula sam kako nešto od toga može uzrokovati spontani?
Ginekolozi obavezno uzmu briseve čim se utvrdi trudnoća, ali fakat mi nije jasno zašto ih ne preporučavaju prije, kad već postoji nekakva opasnost za plod? Ajme kako su neodgovorni
mogu uzrokovati spontani ili prerani porod.
a desi se trudnoća,nije da svi planiraju.
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:17   #211
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
mogu uzrokovati spontani ili prerani porod.
a desi se trudnoća,nije da svi planiraju.
naravno da se desi, ali mislim da bi ginekolog trebao sam izvaditi briseve ili barem upozoriti da to postoji, a ne da većina šokiranih žena to saznaje preko foruma, ili nekog desetog...to me ljuti
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:18   #212
pročitah temu od a do ž i mogu samo reći da se u potpunosti slažem s Milom malom plavom
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:20   #213
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
naravno da se desi, ali mislim da bi ginekolog trebao sam izvaditi briseve ili barem upozoriti da to postoji, a ne da većina šokiranih žena to saznaje preko foruma, ili nekog desetog...to me ljuti
pa većina te doktora odma šalje na te briseve čim se utvrdi trudnoća

sad nek me neka trudnica ispravi,ja to znam više iz priča
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:53   #214
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
pa većina te doktora odma šalje na te briseve čim se utvrdi trudnoća

sad nek me neka trudnica ispravi,ja to znam više iz priča
pa i nije baš. na trudnicama imaš hrpe trudnica koje se nije slalo. Npr. mala tirkizna je zatrudnila i nisu ju poslali. Kada je pitala- također nisu (kao to njoj ne treba ona je mlada prvi frajer itd itd spike) i na kraju na njezino inzistiranje ju poslali i bile je NA SVE pozitivna (osim HPV-a).

Tako da joj je trudnoća počela sa dvije kure Sumameda (ona po tri tablete) znači 6 tableta u 6 dana i hrpe još antibiotika.

E to je pogubno. zato treba to napraviti prije trudnoće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:55   #215
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa i nije baš. na trudnicama imaš hrpe trudnica koje se nije slalo. Npr. mala tirkizna je zatrudnila i nisu ju poslali. Kada je pitala- također nisu (kao to njoj ne treba ona je mlada prvi frajer itd itd spike) i na kraju na njezino inzistiranje ju poslali i bile je NA SVE pozitivna (osim HPV-a).

Tako da joj je trudnoća počela sa dvije kure Sumameda (ona po tri tablete) znači 6 tableta u 6 dana i hrpe još antibiotika.

E to je pogubno. zato treba to napraviti prije trudnoće
koje su opasnosti za plod nakon takve kure antibiotika u prvom tromjesečju? Ostavlja li nekakve posljedice?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:59   #216
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
koje su opasnosti za plod nakon takve kure antibiotika u prvom tromjesečju? Ostavlja li nekakve posljedice?

Opasnosti. Ureaplazma i mycoplazma izazivju spontani pobačaj ili prijevremeni porod.

Klamidija ako se ne liječi izaziva neplodnost/sterilitet.

di ćeš bolje?

odi na trudnice ako mi ne vjeruješ. tema pretraga koje se preporučuju prije trudnoće (za ciljane trudnoće).. pa ćeš vidjeti.

a antibiotici: njih nerado propisuju u prva tri mjeseca (tada je najopasnije za plod piti antibiotike). e sad da li ih piti i riskirati ili pustiti da ti se beštije razvijaju i znati da ćeš pobaciti.

Nisu to lijepe stvari.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 18:55   #217
Netko je rakao da brisevi u Ginodermi koštaju 400 kn.
Molim vas, koji su sve brisevi u to uključeni?

Hvala vam puno unaprijed!!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:21   #218
Quote:
MilaMalaPlava kaže: Pogledaj post
I, da ponovno ponovim, napisala sam da kod žena kod kojih je papa uredan i koje nemaju tegoba, ne vidim svrhe overdiagnosticsu. Kod čega stojim i dalje.
Ima i previše slučajeva mladih cura da im je u godinu dana od čistog papa testa već sljedeći bio cinIII i u monogamnim su vezama, da im je neko rekao za genotipizaciju moglo se djelovati na vrijeme , o takvim slučajevima niko ne govori , a nakon konizacije trudnoće moraju bit pod nadzorom .
Kod nas se djeluje na posljedice a preventivu niko ne spominje.
Pa bitne smo mi u reproduktivnoj dobi , buduće rodilje a ne penzići koji su svoje već prošli a na koje se troši najviše.
plavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:31   #219
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Netko je rakao da brisevi u Ginodermi koštaju 400 kn.
Molim vas, koji su sve brisevi u to uključeni?

Hvala vam puno unaprijed!!!!!
bris cerviksa na mikoplazmu, ureaplazmu, klamidiju i aerobne bakterije
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:32   #220
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
Ima i previše slučajeva mladih cura da im je u godinu dana od čistog papa testa već sljedeći bio cinIII i u monogamnim su vezama, da im je neko rekao za genotipizaciju moglo se djelovati na vrijeme , o takvim slučajevima niko ne govori , a nakon konizacije trudnoće moraju bit pod nadzorom .
Kod nas se djeluje na posljedice a preventivu niko ne spominje.
Pa bitne smo mi u reproduktivnoj dobi , buduće rodilje a ne penzići koji su svoje već prošli a na koje se troši najviše.
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.