Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 13:06   #201
ona ovde j*be sve u mozak!

ti imas opcenito sipickih problema!

a vi ste isto tako ludi i pristojni sta joj odgovarate i shvacate je ozbiljno!

ovu temu triba ukinit!
__________________
Noćas ću pod sviću bacit peškafondo zapalit španjulet i odmorit dušu.
Pridat ću se moru miru i tišini zaboravit sve ću stvari ča me gušu.
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:24   #202
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
(...)

čitala sam čitala, tražila indikativne odgovore, i ovako, s malo informacija, prije bih rekla da je u pitanju ozbiljan anksiozni poremećaj, a naravno, uz to i depresija. koji se eto skriva u obliku straha od seksa.

(...)
meni se ovo (cijeli post, ne samo ovaj isječak) čini najbolji post do sada.

i meni se nekako učinilo da je ovo nekakva zamaskirana depresija & anksioznost kod Talije. a ovo (sex) je kod nje samo jedna od manifestacija....

tako da mislim, kao što su neki već rekli, da je problem puno kompleksniji.

Zadnje uređivanje aryna : 11.06.2008. at 14:02.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:32   #203
Bog društvo!
Hobby,
razmišljala sam o tome da preuzmem inicijativu,ali me ista stvar i dalje koči-strah..Možda ću probati uskoro tako napraviti ako skupim hrabrosti.Razmišljam o persenima, a i doktorica mi je savjetovala normabel.
Što mislite o tome?
Žacko je spomenuo hormonalni disabalans?Što je to?Naime,možda se uistinu s mojim hormonima nešto događa jer mršava sam,a ima izraženi trbuščić.Imala sam cijeli život tako,ali sad je još izraženiji pa su me neke prijateljice pitale pijem li antibaby pilule jer da to tako izgleda...Ljudi me svakodnevno pitaju jesam li trudna pa mi svakodnevno stvaraju sve veće frustraciju.
Sa suprugom pričam o svemu,osim o ovom topicu:-)to je neki moj pokušaj da promijenim nešto...ako mi uspije pokazat ću mu...
Sacreus,iz Splita sam.
A inače,problem je meni ta vaša masturbacija..nisam za to...ne mogu ni zamislit da to radima,a kamoli da uživam u tome...
Nephtys,pomislila sam da me promatrate kroz prizmu normalnog ,nenormalnog zato što sam dobila velike osude tokom ovih rasprava koje upućuju upravo na to:da me vi normalni gledate kao izroda...
To što se depresije tiče,mislim i ja da sam u depresiji samo ne znam što je prije kokoš ili jaj:jesam li ja već otprije u depresiji ili se ona javila nakon što je postalo jasno da imam problem....Mislim da sam ja oduvijek osjetljivija osoba,ali ipak mislm da je veća depresija došla nakon problema.Jedan pokazatelj toga je i taj moj faksrije sam znala riješiti osam ispita u jednom roku,a sad razvlačim tri ispita kroz cijelu godinu....
DJTalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:00   #204
laički-pojednostavljeno! da bolje shvatiš,ok?

to znači laički-pojednostavljeno, da ti hormoni ženski,nisu izbalansirani kako treba,kod žena je hormon spolni-progesteron,estrogen,itd(kod muških npr.-testoteron,a luči ga hipofiza i testisi djelom.)-osim toga reguliraju želju za seksom,požudu te libido kod suprotna spola.još ako ti je u kombinaciji prisutna depresija ili anksioznost,imaš strah od odnosa i normalno da se nemožeš, nikako opustiti.
-jesu li ti ciklusi menstrual. redoviti i uredni? (hormoni odg.,stres ih može poremetiti,itd)
-osim toga,da te ne zbunjujem dodatno,hormoni djeluju na metaboličke procese u organizmu(odgovorni za omjer minerala itd.)-proguglaj malko!
-i sada ako trebaš naparaviti kontrolu kod endokrinologa,i kada bi iz krvne slike vadila nalaze-bi li se bojala vađenja krvi?(ako da,problem je bez obzira uistinu dublje prirode,kako kaže sacreus i drugi te se slažem s njima)i zašto mu se majku mu,ne obratiš,ako ti se čovijek nudi za pomoć, besplatno?...hajde,sad nemaš nikakav izgovor,baš me zanima kaj buš sad izmislila.
-i normalno ako se nemožeš opustiti,poradi straha,da ti je i masturbacija problem.sretno!
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:14   #205
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
bog te vidio... evo je opet
salji broj mobitela, dolazim na kucnu adresu sve rjesavam, samo ne filozofiraj vise

Evo i ja cu dati ruke ako treba. jebo te pitao sam gomilu frendica jel ih bolilo prvi put i sve su mi rekle jako malo ili skoro nista tako stvarno prekini fantazirati i prekini govoriti ko da imas dvije godine citiram "da me ne ozljedi dole" reci picka kurac i tako cijeli dan i gotovo. daj neka se taj tvoj muz malo javi jer i u njemu je dobar dio problema, da je normalan rekao bi on ili danas to sredimo ili ja idem jer okolo je picke ko blata a ja tebe tu cekam dvije godine e pa jebi ga ili danas ili bok sto bi onda rekla bili na to pristala eto stavi se u tu situaciju pa sto ako jebeno malo boli sve zene svijeta koje su rodile su prosle kroz 1000000 puta gore bolove i opet su zive daj molim te prekini se ponasati ko jebeno razmazeno deriste, pored svih preblema na svijetu koje ljudi imaju ti si tu zapela ko sit srati oko svoje pizde koju cuvas ko oko u glavi. Pa sto sada nemoj se seksati nikada i gotovo sto nas tu peglas i zajebavas. Problem je u tebi i ti ga jedino mozes rijesiti nece te muz ozljediti dolje kako ti kazes daj prekini s tim djecijim pricama pizda je napravljena za kurac i to je tako 1000 godina pa vjerujem i tvoja da je koliko toliko jebiva tako prekini sa sranjem i pojebi se viditi ces kako ce ti biti lakse. spominjes gore djecu ma kakvu jebenu djecu pa tebi treba 2 godine da ti na pamet padne seks a kakva djeca pa ovim tempom roditi ces sa 500 godina. ajd pojebi se i usreci nas sve. eto ocekujem odgovor na ovo pa poslji me k vragu ako ces alicitiraj i odgovori.

pozdrav
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:15   #206
Skupila hrabrost ili ne, trebala bi se obratiti barem psihoterapeutu. Tvoj se problem rasteze i proteze i u druge domene zivota, cak i ako uspijes prebroditi stah od boli, ostat ce jos puno kocnica koje ce ti biti prepreka za uspostavljanje normalnog spolnog zivota.
Otkrij uzrok svoj straha/depresije/anksioznosti, bio on psiholoske ili fizioloske prirode, no to je jedini nacin da bi te probleme uistinu i korjenito mogla otkloniti.
Psihoterapija ti mozda nije basprivlacno rjesenje, ali nije ni ovakav zivot. Da bi bila sretna (ti i tvoj suprug), moras napraviti taj korak, morat ces prije ili kasnije, bolje prije, rijesit ces se iscekivanja, frustracija, (neosnovanog) straha od nepoznatog.
Daanchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:01   #207
Bok svima. Vidim, da joj se mnogi rugaju i issmijavaju. Ja to ne kuzim,sto je s ljudima. Nije cudno kad nekome neide matematika. Naprotiv, vrlo cesto je jos i prihvacen, kao, reci cu grubo, 'clan krda'.Nije cudno ako nekome neide trcanje ili skijanje, gimnastika... Nije cudno ako netko upise neki faks koji ga neide pa onda odustane. Ali je za svaku osudu i porugu ako se netko uopce usudi priznati da mu neide sex. Ili da ga je strah sexa.
OK, evo svaka cast ima ljudi koji se pokusavaju saziviti s problemom i pokusavaju pomoci. Kapa dolje. KAzete, cura se ne javlja. A morate priznati, da se na Forumu izgubi jako puno vremena. Nemaju bas svi mogucnosti toliko provesti vremena na netu, makar i na poslu... Mozda priroda posla nije tipkave prirode pa je sumnjivo...
Sacreus, da li si ti specijalizirao na podrucju seksologije? Mislim da je takvih jako malo kod nas.
I nekako se nemogu oteti dojmu da ni izreka 'Stisni zube i misli na Englesku' nije bas bezveze. Mozemo li izvuci paralelu da je uvijek bilo jako puno cura s nekim problemom toga tipa? Ali je sramota to priznati. A kad ne bi bilo sramota priznati? Da li bi kolektiv taj problem priblizio granicama normale ili?
Toliko. Moj posao nije za previse tipkanja...Pozdrav!
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:15   #208
Quote:
UvijekProblemi kaže: Pogledaj post
Sacreus, da li si ti specijalizirao na podrucju seksologije? Mislim da je takvih jako malo kod nas.
I nekako se nemogu oteti dojmu da ni izreka 'Stisni zube i misli na Englesku' nije bas bezveze. Mozemo li izvuci paralelu da je uvijek bilo jako puno cura s nekim problemom toga tipa? Ali je sramota to priznati. A kad ne bi bilo sramota priznati? Da li bi kolektiv taj problem priblizio granicama normale ili?
Toliko. Moj posao nije za previse tipkanja...Pozdrav!
Sacreus ti ne mora polagati račune, tko si uopće ti?
Kakve veze seksologija ima s tim?
Ne možemo povući paralelu da je jako puno ne cura, nego žena u braku s tim problemom.
Hoćeš statistike?
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:31   #209
-nina-reci molim,što misliš koji su uzroci tome?
-imam dojam da toga nije bilo u prošlosti u takoj mjeri.jeli zbog stresa,strke, očekivanja visokih,podizanja standarda,materijalizma te sve manje vremena imamo za sebi se posvetiti? ne znam? mogu samo pričati iz svoga kuta viđenja,kao pacijent.
eto,meni se isto zna desiti sa ženom, nakon duže apstinencije seksa,sve teže ti je nekako opet led probiti nanovo,pogotovu kaj se duže čeka , odgađa,izvlači(umor,glavobolja)...i nakon par tjedana il mjeseci izgubim i ja volju,iako imam erekciju,ali misli me neke opsjedaju tada, kak je to prljavo,kak mi nema smisla,pa težnja vrhuncu a poslije nedefinirano nešto...
-eto jedno vrijeme bijah u takoj fazi(morti godišnje ,bilo jednom il dvaput)-prvo se njoj nije dalo a poslije nit meni,kao da sam se ohladil.
sada je sve ok.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:57   #210
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
Evo i ja cu dati ruke ako treba. jebo te pitao sam gomilu frendica jel ih bolilo prvi put i sve su mi rekle jako malo ili skoro nista tako stvarno prekini fantazirati i prekini govoriti ko da imas dvije godine citiram "da me ne ozljedi dole" reci picka kurac i tako cijeli dan i gotovo. daj neka se taj tvoj muz malo javi jer i u njemu je dobar dio problema, da je normalan rekao bi on ili danas to sredimo ili ja idem jer okolo je picke ko blata a ja tebe tu cekam dvije godine e pa jebi ga ili danas ili bok sto bi onda rekla bili na to pristala eto stavi se u tu situaciju pa sto ako jebeno malo boli sve zene svijeta koje su rodile su prosle kroz 1000000 puta gore bolove i opet su zive daj molim te prekini se ponasati ko jebeno razmazeno deriste, pored svih preblema na svijetu koje ljudi imaju ti si tu zapela ko sit srati oko svoje pizde koju cuvas ko oko u glavi. Pa sto sada nemoj se seksati nikada i gotovo sto nas tu peglas i zajebavas. Problem je u tebi i ti ga jedino mozes rijesiti nece te muz ozljediti dolje kako ti kazes daj prekini s tim djecijim pricama pizda je napravljena za kurac i to je tako 1000 godina pa vjerujem i tvoja da je koliko toliko jebiva tako prekini sa sranjem i pojebi se viditi ces kako ce ti biti lakse. spominjes gore djecu ma kakvu jebenu djecu pa tebi treba 2 godine da ti na pamet padne seks a kakva djeca pa ovim tempom roditi ces sa 500 godina. ajd pojebi se i usreci nas sve. eto ocekujem odgovor na ovo pa poslji me k vragu ako ces alicitiraj i odgovori.

pozdrav
pa, evo ispitivanje na temelju uzorka mojih frendica kaže da je većinu boljelo i da je većina krvarila. ali kad se sjetim, mene je samo to probijanje himena boljelo otprilike kao i kad, ne znam ideš po kući i udreš laktom o vrata. mislim, boljelo me 3-4 sekunde, ništa strašno ni neizdrživo.

samo problem je u tome što je mene boljelo i sljedećih..mnogo...puta
a to je bilo jer sam bila neopuštena.

ali mene nije strah skinuti se kod ginekologa. osoba koju je strah POKAZATI spolne organe ginekologu ima ozbiljne probleme, ozbiljnije čak i od onih s vaginizmom. a talia možda uopće nema vaginizam, štoviše, vjerojatnije je da nema, i vrlo moguće da će mužić jednom uklizati u nju, a ona se pitati kog vraga se bojala.

a da ne spominjem još da nije odgovorila ni na jedno konkretno pitanje nego piše eseje o svom pogledu na svijet. kao da ideš čupati dlake voskom, pa onda prvo 5 dana misliš hoćeš li ove ili one, s alojom ili bez, pa konačno zalijepiš tu traku na nogu i pišeš traktate o njoj, niti ne pokušaš potegnuti i dereš se "ne mogu, ne mogu, boli me"

kao što rekoh zdravstveno osiguranje pokriva i psihijatra.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 18:06   #211
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
Čak i ima problema poput moga podosta i još puno gorih;recimo ljudi u braku po 10 godina,a nisu imali spolni odnos....Ja nikako ne želim da mi se to dogodi pa je ovaj forum samo još jedan od načina kako se pokušavam nositi s tim i naći neko rješenje...iako sam potpuno svjesna da rješenje leži u meni...samo trebam možda pokoje slično iskustvo,ohrabrenje i sl.
Ne vuci paralele između mene i nekih zatucanih ljudi,a i neću se pretvoriti u kukca ako to uskoro ne napravim,pa mi ni Kafka ne može pomoći...
Iz kojeg si se ti paralelnog univerzuma spustila na Zemlju?
Pazi...9 stranica ...ipak nadam se da se dobro zabavljas s ovim topikom...


Quote:
Apemant kaže:
Surreal.... Franz Kafka je kišna glista prema ovom postu


Quote:
Mirko77 bog te vidio... evo je opet
salji broj mobitela, dolazim na kucnu adresu sve rjesavam, samo ne filozofiraj vise
...ovo je takoder dobar prijedlog
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 18:42   #212
Razlog za takvo ponašanje je čisto psihološki, ali nadilazi uobičajene ženske glavobolje, jer svaka žena koji puta "osjeća glavobolju" ili sl probleme, i to nije tako strašno.
Kod Talije je problem što sebe doživljava kao specijalnu ličnost sa izrazito specifičnim problemom što indicira da bi se moglo raditi o narcisoidnoj ličnosti.
U toj "izuzetnosti" počinje stvarati iluziju o nečemu što je fizički nemoguće, protivi se zakonima realnosti.
Njoj ne pomažu primjeri drugih žena koje normalno prolaze kroz taj proces, i ona zaista misli da bi joj se moglo nešto dogoditi, ili da bi joj partner mogao nauditi, takva osoba primjerice "brušenje" zuba doživljava kao agresiju spram nje same.
Bude li i dalje podržavala tu lažnu i fiziološku i psihološku sliku sebe mogla bi otići u psihozu, npr. ona sad smatra da ima problem, i da je problem u njoj, ali ako svoje probleme bude tumačila vanjskim razlozima, ili uzrocima, primjerice da joj netko želi nauditi, a to, dakle, nije realno, ide u težu psihozu.
Bojim se da ona to i osjeća, pa bi bilo jako dobro da joj se što prije pomogne, jer u te dvije godine braka nije bilo značajnijeg pomaka, a toga je i sama svjesna.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 18:44   #213
Ako ne bude potražila pomoć, ona će se ozbiljnije, recimo to tako, razboliti, i to je jedino, nažalost, sigurno.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:26   #214
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
Nephtys,pomislila sam da me promatrate kroz prizmu normalnog ,nenormalnog zato što sam dobila velike osude tokom ovih rasprava koje upućuju upravo na to:da me vi normalni gledate kao izroda...
To što se depresije tiče,mislim i ja da sam u depresiji samo ne znam što je prije kokoš ili jaj:jesam li ja već otprije u depresiji ili se ona javila nakon što je postalo jasno da imam problem....Mislim da sam ja oduvijek osjetljivija osoba,ali ipak mislm da je veća depresija došla nakon problema.Jedan pokazatelj toga je i taj moj faksrije sam znala riješiti osam ispita u jednom roku,a sad razvlačim tri ispita kroz cijelu godinu....
mi normalni? ovaaaj....koji to mi?

normabele ti je htjela prepisati? ma, oke je to. umrtvi te, malo si flegma, mozak na paši...ali nažalost, tako se ne rješavaju problemi.

uzimati bilo kakve tablete bez nadzora psihijatra je, u najmanju ruku, blesavo. time ne želim reći da si ti blesava, nego onaj tko ti ih da. tablete samo i jedino uz psihoterapiju. i razgovor, zaboga!

ne trebaš se pitati jel bila depresija prije ili poslije, nije ona toliki problem koliko je to anksioznost koja te vuče u nju. dakle, riješiti se anksioznosti. a to stvarno nije lak posao. ovdje možeš obilaziti ko mačka oko vrućeg mlijeka do prekosutra...ali rješenje se ne nalazi tu. možda ćemo ti nešto olakšati, ali nakon razgovora s nama svijet neće postati ružičast, himen neće misteriozno nestati i nećeš se s mužem prašiti sljedeća tri dana. problem je puno dublji i kompleksniji, ako ga sada odmah ne počneš ozbiljno rješavati- a to znači, otići na terapiju, odgovarati na sva pitanja od kojih ti se počnu dlanovi znojiti, srce lupati, od kojih dobivaš nagon za bijegom iz prostorije i nakon kojih zaključiš da je doktor kreten i kakve to veze ima s tvojim problemom- stvar bi se mogla pretvoriti u nešto puno puno gore.

sada je grom puknuo u nešto jako blizu mene i ja ću ovo dovršiti kasnije. papa
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:44   #215
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
A inače,problem je meni ta vaša masturbacija..nisam za to...ne mogu ni zamislit da to radima,a kamoli da uživam u tome...
....
Kao prvo - zašto?

Ovo je isto pokazatelj da nešto ne štima i od samog početka nije štimalo.
Većina ljudi se prvi puta susretne sa svojom spolnosti upravo masturbacijom.
Pod time ne mislim na vibratore i raznorazna pomagala, te "guranje" nečega u vaginu.
Ali, da se nisi upoznala niti sa mogućnostima svog klitorisa...
A to da ti je nezamislivo u tome uživati pokazuje da imaš poprilično iskrivljeni pogled na svoju vlastitu seksualnost.

Hormone ti svakako nije naodmet provjeriti, možda imaš višak muških hormona (ja imama taj problem).
Imaš li možda problem pojačane dlakavosti?

Međutim, mislim da nikakav hormonalni disbalans ne može uzrokovati ovakve probleme.
Tvoj problem definitivno nije naprosto u strahu od boli, već nešto puno, puno složenije od toga.

Imaš li uopće želju za seksom li samo želiš biti ono što društvo i suprug od tebe očekuju?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:56   #216
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
sada je grom puknuo u nešto jako blizu mene i ja ću ovo dovršiti kasnije. papa


talia, mogu ti ja i milijon drugih ovdje rec da te rauzmijem, al to ne rijesava problem i ne pomaze ti ma sto ti mislila. mozda ti je malo lakse, al ti si i dalje u braku bez seksa. zato ne vidim funkciju daljneg raspravljanja tu po forumu jer, koliko se meni cini, ti inzistiras ne na savjetima nego na nekoj vrsti utjehe koje dobivas kroz ove postove.

ja ne znam koliko ti ozbiljno shvacas savjete s foruma da potrazis ponovno strucnu pomoc. je li se tvoj stav o tome malo promijenio? jel planiras takvo nesto u buducnosti?

iskreno, ne nadam se pretjerano tvom odgovoru, al ipak me zanima pa hocu pitat. sad sam cak i malo ljuta jer stvarno je frustrirajuce kad se netko trudi i postavlja neka pitanja, a ovaj drugi ne reagira. a ja napisala samo jedan post. svaka cast ljudi kaj imate toliko razumjevanja i dalje se trudite da joj pomognete.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:05   #217
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Kao prvo - zašto?


Hormone ti svakako nije naodmet provjeriti, možda imaš višak muških hormona (ja imama taj problem).
Imaš li možda problem pojačane dlakavosti?

Međutim, mislim da nikakav hormonalni disbalans ne može uzrokovati ovakve probleme.
Tvoj problem definitivno nije naprosto u strahu od boli, već nešto puno, puno složenije od toga.

Imaš li uopće želju za seksom li samo želiš biti ono što društvo i suprug od tebe očekuju?

oni koji imaju višak testosterona i drugih androgena imaju POJAČANI libido.

ali ovo je psihijatrijski, a ne endokrinološki problem.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:27   #218
Nažalost, moram se složiti sa samonesto i većinom ljudi ovdje, barem u onom dijelu da ti treba stručna pomoć.
Ovo nije nešto što si si ti "zabrijala" u glavu - kao, boljet će me, pa te sada mi možemo ohrabriti i uvjeriti da se ne moraš plašiti boli.
Zato što uopće nije problem u tome.

Bilo tko da čuje za tvoj slučaj bi prvo pomislio da se radi o totalno istraumatiziranoj osobi, koju je netko teško zlostavljao.
OK, ti tvrdiš da nije tako, možda i nije to u pitanju - ali definitivno tako zvuči.
Odnosno, zvuči kao jako veliki problem.

Ti općenito zazireš od seksualnosti - jesi li ikada sama uopće dodirnula koji intimni dio svoga tijela?

Napisali smo ti apsolutno sve moguće načine na koje bi si eventualno sama mogla pomoći, međutim nijedan ti ne odgovara i ne možeš se na ništa od toga odvažiti.
Ova tema je na forumu već neko vrijeme i nisi se pohvalila da si išta isprobala od onoga što smo ti savjetovali, a savjeta je doista bilo jako puno.

Znači, nema ti druge, nego po profesionalnu pomoć, jer očito ne postoji "tehničko rješenje", već treba ustanoviti što je uzrok tome i riješiti tvoje psihičke probleme.

Mi ti ovdje možemo ponuditi razumijevanje za to koliko te taj problem muči i pružati ti potporu, te biti osobe kojima se možeš povjeriti i porazgovarati o svom problemu, međutim ne možemo ti pomoći.

Sa svakom dodatnom informacijom koju si podijelila s nama i malo pomalo se ipak počela otvarati, meni se tvoj problem čini sve većim i kompliciranijim, nego u početku.
I nekako mi se čini da je to samo vrh sante leda.

Ja jednostavno više ne znam što da ti savjetujem, osim da doista potražiš adekvatnu stručnu pomoć i ovaj puta ne odustaneš, jer ovo daleko premašuje moje mogućnosti shvaćanja takvih psihičkih problema.
Zaista razumijem da tvom suprugu i tebi to predstavlja veliki problem i znam da ti nije lako i da te to muči - sve ja to shvaćam.
Ali, problem je i dalje tu, nema nekakvih naznaka pomaka na bolje... stoga, bojim se da ćeš za 50 godina završiti na naslovnici nekog časopisa kao najstarija djevica na svijetu, ukoliko ne poduzmeš nešto konkretno za riješavanje tog problema.

Što više vremena prolazi, bit će ti teže i bit ćeš sve dalje, jer na ovaj način mislim da ne postižeš ništa.

Nemoj se zavaravati da ćeš se s vremenom malo-pomalo osloboditi i da će se to riješiti "samo od sebe", stvarno mislim da si ne možeš pomoći sama.

Ja ne odustajem od tebe i nisam time htjela reći da odustaneš od foruma, uvijek možeš pitati za naše mišljenje i iskustva, što god te zanima - međutim, mi ovdje ipak većinom nismo psihijatri, a oni koji i jesu ti ne mogu pomoći na ovakav način (dopisivanjem).
Ja doista nemam pojma kako bi se tvoj problem eventualno mogao riješiti, nemam koga niti pitati, jer ne poznajem nikoga s takvim problemom, niti uopće otprilike znam što sve može uzrokovati takvo stanje u kojem si ti sada.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:49   #219
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
oni koji imaju višak testosterona i drugih androgena imaju POJAČANI libido.

.
Mislim da njezin problem nema veze s libidom, kao takvim.
Mislim da je to čisto psihički problem i, sve da i ima ne znam kakav libido i ne znam kakav višak muških hormona, ne bi se poseksala.

Makar, iz svega napisanog imam dojam i da nema želju za seksom - već želju da bude "normalna".
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:59   #220
meni se nekak cini da je i u libidu problem..(izmedju ostalog)..
ne znam, al malo je cudno da te poljubci,.. dodiri od muza ne uzbudjuju..
da te ne uzbudjuju npr silne insinuacije na sex ili scene sexa na tv-u(kad vec ne gledas pornice) do te mjere da se barem samozadovoljavas..
jel imas opce sliku u glavi kako bi to(vas sex) izgledalo?
naiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.