Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 10:00   #61
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Žena pati od vaginizma i sigurna sam da su joj to i doktori rekli, ali ne znam zašto se tu više ne javlja. A i, kako kaže, s doktorima je prekinula kontakt.
Ne bih rekao da je to vaginizam po ovome sto je opisala, jer do penetracije ne dolazi zbog njenog straha od boli, a ne nemogucnosti penetracije...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 17:50   #62
Uzmite ekstazi, ectasy
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:46   #63
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
a daj molim te ak nisi još ni kod ginekologa bila onda mi se riga, tebi treba pomoć ultra hitna, ona pod rotirkama!!
Ovo je već zbilja nepotrebno... Žena ima 25 godina, i gle čuda - nikad nije bila kod ginekologa. Ma da, za nevjerovat, a to što ti prabaka nikad ginekologa nije ni vidla, ništa, ha? Pa žena je nevina, razumijem zašto nije bila kod ginekologa, mislim da joj ni papa test ne može napravit, kamoli klasični ultrazvuk, a ti se ovdje čudom čudiš... Ne razumijem, čemu?!
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:33   #64
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je to vaginizam po ovome sto je opisala, jer do penetracije ne dolazi zbog njenog straha od boli, a ne nemogucnosti penetracije...
Gle, ja sam mislila na ovo:

*vaginismus -- painful spasm of the vagina due to involuntary muscular contraction, usually severe enough to prevent intercourse; the cause may be organic or psychogenic.

Koliko sam čitala o sličnim slučajevima, kod takvog jakog (i tko zna čime uzrokovanog) straha od boli žena istovremeno nesvjesno stišće vaginalne mišiće i penetracija je praktički nemoguća. Kao što piše gore u definiciji, razlozi za vaginizam mogu biti organski ili psihički, koliko sam ja čitala češći su psihički (taj veliki strah, neopuštenost itd.).

No, autorica se ne javlja tako da... ...mi zabadava pričamo. Mogla nam je reći nešto više.
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:41   #65
gle ženo, ako izdrži cura od 16 godina s nekim s u koga nema tolko povjerenja onda možeš i ti...

čekaj malo, na koju ti foru misliš rodit... napisala si da želiš biti majka...???

ne kužim stvarno jel imaš neke traume iz djetinjstva ili.... muž ti je isto čudo prirode...

jednostvno dajte se ... i s vremenom će bit puno bolje... ozbiljno... nisam mislila da je to istina al iskustvo zbilja znači puno...
zekoslav mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:54   #66
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam mislila na ovo:

*vaginismus -- painful spasm of the vagina due to involuntary muscular contraction, usually severe enough to prevent intercourse; the cause may be organic or psychogenic.

Koliko sam čitala o sličnim slučajevima, kod takvog jakog (i tko zna čime uzrokovanog) straha od boli žena istovremeno nesvjesno stišće vaginalne mišiće i penetracija je praktički nemoguća. Kao što piše gore u definiciji, razlozi za vaginizam mogu biti organski ili psihički, koliko sam ja čitala češći su psihički (taj veliki strah, neopuštenost itd.).

No, autorica se ne javlja tako da... ...mi zabadava pričamo. Mogla nam je reći nešto više.
Znam na sto si mislila, ali poanta je u ovom slucaju da to penetracije dolazi jer ona ne zeli/boji se, a ne da to penetracij ne moze doci uslijed... neceg... dakle, nema ni pokusaja penetracije..

Naravno da mogucnost tako neceg postoji ako bi doslo do pokusaja...

No, sve u svemu ceka se autorica da se javi... Kako ovdje tako i na PM
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:38   #67
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post

P sve apsurd do apsurda koja bol znaci miliarda ljudi se sexa i svi uzivaju u toj boli samo ona ne...
Ne seri!! koji idiot moze da uziva u toj boli?! sta ti znas o tome? i nije ni cudo sto se devojka vise ne javlja. i nije ona jedina, a pored ovakvih likova ko sto si ti nije cudno uopste sto devojke obolevaju od vaginizma.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 23:33   #68
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Ne seri!! koji idiot moze da uziva u toj boli?! sta ti znas o tome? i nije ni cudo sto se devojka vise ne javlja. i nije ona jedina, a pored ovakvih likova ko sto si ti nije cudno uopste sto devojke obolevaju od vaginizma.
Isuse, pa što je tebe sad raspalilo?
Sorry ali nick ti ne odgovara!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:40   #69
-a,jel vas digla dušebrižnički na pravu temu?..a i ja skupa s vama
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 20:56   #70
Quote:
zekoslav mrkva kaže: Pogledaj post
pa kako ti mislis rodit?

zanijet po duhu svetom
i rodit carskim rezom
(valjda manje boli)
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 20:59   #71


Divica u 25.-oj
S dvi lita bracnog staza

Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 16:50   #72
Oprostite što se duže nisam javljala....pročitala sam neke poruke koje su mi slali pa sam se malo obeshrabrila....Ne želim nikome biti sprd, ali svjesna sam da je mnogima ovaj moj problem izvor beskrajnog humora i sarkazma....
Pročitala sam u vašim porukama da su se mnogi našli uvrijeđeni jer pokušavaju pomoći, a ja se ne javljam...Evo sad sam tu,(iako za vikend opet neću biti)pa možemo pričati....Problem još nisam rješila,ali mi ni nikakve metode operacije skalpelom ne padaju na pamet...kako bih to mogla podnijeti ako ne mogu normalan odnos s organom koji je nije oštar i ne služi za klanje......
DJTalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 17:43   #73
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
Oprostite što se duže nisam javljala....pročitala sam neke poruke koje su mi slali pa sam se malo obeshrabrila....Ne želim nikome biti sprd, ali svjesna sam da je mnogima ovaj moj problem izvor beskrajnog humora i sarkazma....
Pročitala sam u vašim porukama da su se mnogi našli uvrijeđeni jer pokušavaju pomoći, a ja se ne javljam...Evo sad sam tu,(iako za vikend opet neću biti)pa možemo pričati....Problem još nisam rješila,ali mi ni nikakve metode operacije skalpelom ne padaju na pamet...kako bih to mogla podnijeti ako ne mogu normalan odnos s organom koji je nije oštar i ne služi za klanje......
Ti se, Talio, ubila od objašnjavanja. Mogla si barem napisati ono što su te neki pitali: kakve si savjete dobila od doktora, kojima si se - kako kažeš - obraćala i što si misliš da bi trebala dalje činiti. Ta situacija se neće riješiti po duhu svetome. Imaš puno šansi ostati djevica do kraja života (ili kraja vašeg braka), jer je očito da guraš glavu u pijesak.
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 20:59   #74
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
Problem još nisam rješila,ali mi ni nikakve metode operacije skalpelom ne padaju na pamet...kako bih to mogla podnijeti ako ne mogu normalan odnos s organom koji je nije oštar i ne služi za klanje......
A kakve metode ti padaju na pamet? Tj. kako zamisljas da ces rijesiti ovaj problem.. na trenutak se opusti ustolici, zatvori oci.. i zamisli trenutak negdje u buducnosti kad je taj problem rijesen, imas normalne spolne odnose s muzem,sve je ovo negdje daleko u proslosti... i mozes se nasmijati tome...

...i onda pogledaj u proslost kojom si metodom rijesila problem?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 01:02   #75
Znas Talia da me podsjecas na jednu moju prijateljicu iz maldjih dana.
ISta prica ko i ti. Ona bi, pa bi - ali nikako. Sva se ukoci i jednostavno ne moze.

I odhebala je 3 vrlo dobra tipa, jer se nije bila usudila emocionalno vezat, zbog postojeceg problem

A onda je naletila na jednog lika, igraca, goreg od svih 50 puta. Koji je samo bio dovoljno iskusan da bude nepokolebljivo uporan i da se ne da smest.
Kad su prvi put zavrsili u krevetu - dok se ona ustezala i objasnjavala mu, on je samo govorio: da, da, da........samo malo da ga stavim (samo malo! ) I ...............uvalio joj ga (na brzaka) dok je ona filozofirala.

Problem rijesen.
Ona je bila osamucena i danima nije dosla k sebi... (od soka sto je uspijelo, da se razumijemo, jer nije bilo na silu)
NA kraju je priznala da cin sam po sebi uopce nije bio strasan, ali da je uistinu uzasno s kim joj se taj prvi put dogodio ....

Zar zaista zelis cekati dok svi pravi pobijegnu i ne naidje neka takva budala? Ili to zelis uciniti sa svojim zakonitim, u intimi i sigurnosti bracne loznice, s puno ljubavi i takta.

Get real - bolje neces dobiti!
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 01:26   #76
[QUOTE=Marica Carica;14290177]

NA kraju je priznala da cin sam po sebi uopce nije bio strasan, ali da je uistinu uzasno s kim joj se taj prvi put dogodio ....

QUOTE]

a pa čuj, tip i nije bio takav bezveznjak, ako je uspio ono što drugi nisu.
takav jedan bi trebao i DJTaliji za početak. čini mi se nekako da njen muž ne zna...hmm...šta bi...i kako da on pripomogne rješenju problema.
__________________
Life is a bitch and then you die :(
zamislite svijet bez kabela!
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 01:30   #77
Quote:
Red alert kaže: Pogledaj post
a pa čuj, tip i nije bio takav bezveznjak, ako je uspio ono što drugi nisu.
takav jedan bi trebao i DJTaliji za početak. čini mi se nekako da njen muž ne zna...hmm...šta bi...i kako da on pripomogne rješenju problema.
njenom muzi je mozda cak i previse stalo do njenih osjecaja, pa se ne usudi inzistirat

njoj treba neki ozenjeni mamlaz - ti uvijek idu na prvu loptu...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 01:39   #78
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
njenom muzi je mozda cak i previse stalo do njenih osjecaja, pa se ne usudi inzistirat

njoj treba neki ozenjeni mamlaz - ti uvijek idu na prvu loptu...
ni ne mora biti oženjen, glavno da je mamlaz.
ozbiljno - ona bi morala naći tipa koji zna šta radi. čini mi se da njen muž to ne zna. a da mu je stalo do njenih osjećaja - to sigurno.
međutim, smatram da ima situacija kad bi te strasti trebale tako ponijeti da bi sve ove druge inhibicije pale u vodu ( i pale sve barijere ). na žalost, to joj se s mužem ne dešava.
__________________
Life is a bitch and then you die :(
zamislite svijet bez kabela!
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 02:13   #79
Budući da si postavila temu na 2 mjesta, više ne znam gdje da ti odgovaram.
Ne znam koliki ti je stupanj obrazovanja, ali ako si imalo pismena i razumna osoba, saslušat ćeš i nekakve razumne argumente, zar ne?
Kao prvo, od kuda tebi uopće ta ideja da prvi seks toliko boli da ga se ti užasavaš?
Gdje si to pročitala, tko ti je to rekao i zbog čega misliš da će te boljeti?

To izbaci iz glave, jer je totalna besmislica i glupost.
Zaboga, ja se uopće ne sjećam ni da sam ikada imala taj famozni himen!
Kad sam se seksala prvi puta, nisam uopće osjetila da se išta probušilo, puknulo, a kamo li da me je boljelo.
Neke žene osjete to pucanje himena, ali to definitivno nije bol koje se treba bojati (zapravo, niti ne znam kakva je to navodno bol, jer mene nije ništa boljelo).

Jedino što mi je ikada u životu uzrokovalo nelagodu što se tiče moje vagine, bilo je uzimanje papa testa.

Molila bih te da mi odgovoriš na pitanje zbog čega misliš da će te uopće išta boljeti?
Ako odgovoriš na ovo i malo porazgovaramo o tome, mislim da bismo već mogli krenuti prema rješavanju tvog problema.

A što se tiče rezanja himena kod ginekologa, to je potpuno nepotrebno, ali bih ti i to savjetovala ako se već toliko bojiš.
Taj famozni himen nema nikakvih živaca na sebi, tako da nema teorije da to uopće i osjetiš.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 02:17   #80
I još me jedna stvar zanima. Napisala si da želiš biti majka.
Bojiš li se jednako panično i poroda i kako na to gledaš?
Jer, ako ga se bojiš manje, nego seksa, onda definitivno tvoj problem nije strah od boli prilikom prvog seksa, već nešto što mi ovdje ne možemo niti naslutiti.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.