Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 14:31   #41
Nestala je ljevica i desnica na političkoj sceni, sve su to ista gamad koja se tovi u saborskim klupama i svi imaju jebene plaće a mi grcamo u problemima,tako da taj pojam ljevica i desnica možemo zaboravit sve je to ista bagra.
jester69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:46   #42
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo suština svega.
šta je suština ?? da je neko seksualno opredjeljenje suština ?? pa to večini ljudi nije ni pitanje..ono, jbe ih se za tim............od ukudanja feudalizma (pa i stvaranja nacionalnih država), jednakosti prava glasa (ukidanjem imovinskog cenzuza ), prva na mirovinu, zabrane rada djece, 8.-satnog radnog vremena, pravo na godišnji odmor, obveznog školovanja, zdrastvenog sustava i još miljun drugih stvari za šta se ta "ljevica" borila i za šta je bila prva linija spali mo na ko je za i protiv pedera...a i ovo anacionalni......isto postavljanje ka i ko je ljevičar taj je jugounitarist, a desničari su hrvati ( iako zapravo po nekoj definiciju bi jugounitaristi tribali biti "desni").........Irski nacionalizam je ljevi....škotski....imamo i u hrvatskoj prošlosti nacionalista koji su bili ljevo orjentirani...Bruno Bušić najpoznatiji...al eto, nekim umovima su ljevičari anacionalni ( šta ne znači da neki nisu ).....jesu norvžani i šveđani anacionalni ?? ..maa..
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related

Zadnje uređivanje Veliki vladar : 09.07.2013. at 14:52.
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:16   #43
Toliko je HNL ukurcu da iz topica u topic sve vise filozofski zabrijavamo
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:35   #44
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
U principu, kada bi se išla tražit stranka koja je najbliža ideologiji hrvatskih navijača, onda je to Republikanska stranka iz SAD. Koliko god to nekima bilo teško priznat jer je pomodno mrzit Ameriku i furat se na neku Thor Steinar desnicu.

Oni su desno ako gledamo nacionalno, desno/konzervativno ako gledamo poglede na društvo, a povijesno gledano su Republikanci uvijek bili za slabiju državu koja ne zabada nos u sve. (to je razlika u odnosu na europsku desnicu koja se zalaže za jaku državu i u birokratsko/represivno smislu - što je navijaču negativno) Zbog te tri stvari mislim da bi to bilo najbliže pogledu nekog prosječnog hrvatskog ultrasa.

Zapravo Ameri su puno pametniji. Jer ako imaš slabu državu i narodu prepustiš odlučivanje o tim općim stvarima, narod će po prirodi u većini zemalja bi desniji i konzervativniji od same drževe... Ne mora mu to država nametat. Kod nas se država uglavnom koristi da nameće neke "lijeve" poglede i razmišljanja.
ti stvarno gotiviš tu ameriku žešće, jednom sam davno pročitao negdje:

"jedini doprinos američke civilizacije svijetu je mogućnost skretanja desno i kad je crveno na semaforu"

i zapravo, nije daleko od istine

razlike između republikanaca i demokrata nema, isto kako je nema niti između sdp-a i hdz-a, niti između cdu-a i spd-a...smanjit će se u hrvatskoj broj stranki kad tad i na kraju će ostati samo te dvije, koje će imati kakti različite programe, a biti isti kurac, ono što su i sada, sve velike "demokracije" tako funkcioniraju...
demokracija na papiru nudi širinu izbora i pravo glasa, a nikada ti izbor neće biti manji nego u "totalnoj" demokraciji

lijevi, desni, ovi ili oni svi su oni u službi novca, a imena(poput lijevi, desni, ime stranke) koja se nama serviraju u medijima su priče za male ljude tebe, mene ili nekog trećeg ako popušimo, ako i ne, nemremo ništa...sustav vrijednosti u svijetu je totalno izokrenut
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:39   #45
ovo je politička livica na hrvatskoj navijačkoj sceni... http://s23.postimg.org/yskr4zsnv/partiz.jpg

a lipa paralela se da povuć i na političku livicu s državne scene, jasno već godinama iz dana u dan i iz primjera u primjer
__________________
sta cemo?
tigric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:28   #46
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
U principu, kada bi se išla tražit stranka koja je najbliža ideologiji hrvatskih navijača, onda je to Republikanska stranka iz SAD. Koliko god to nekima bilo teško priznat jer je pomodno mrzit Ameriku i furat se na neku Thor Steinar desnicu.

Oni su desno ako gledamo nacionalno, desno/konzervativno ako gledamo poglede na društvo, a povijesno gledano su Republikanci uvijek bili za slabiju državu koja ne zabada nos u sve. (to je razlika u odnosu na europsku desnicu koja se zalaže za jaku državu i u birokratsko/represivno smislu - što je navijaču negativno) Zbog te tri stvari mislim da bi to bilo najbliže pogledu nekog prosječnog hrvatskog ultrasa.
Malo ti je glup primjer, jer ultrasi su u večini slučajeva protiv privatizacije i korporatizacije klubova, dok su Republikanci(pogotovo tea party) za privatizaciju svega, imaju taj desni liberterijanski pristup tržištu
__________________
"The revolution will not be televised"
artful dodger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:53   #47
Inače što se tiče navijačke ljevice i desnice, ona je najviše izražena u Italiji, jer je i sami Ultra pokret nastao pod utjecajem borbe lijevih i desnih terorista u Italiji 60ih godina. Što se tiče ekonomskog pristupa, u Italiji danas i lijevi i desne skupine su anti kapitalistički nastrojene (podršku sindikatima, protiv privatizacije klubova itd.), bolje rečeno protiv današnjeg neo liberalizma. Što se tiče pada ljevice u Italije (npr. Romanisti su nekad bili lijevo sad su desno) na to je utjecalo više stvari: velik broj imigranata, promjena percepcije ljevice- koja se nekoć borila za sindikatska prava, za radničko samoupravljanje, podržavala nacionalizaciju firmi ,a danas se većinom bavi pederima , uz to promijenila se politička scena u Italiji, dok su komunistička i demokrščanska stranka vodili vječne debate na javnoj televiziji, Berlusconi se pojavia sa svojom televizijom sisama guzicama privukao javnost k sebi. Slično se dogodilo i nedavno, kada je na lokalnim izborima Beppe Grilo (komičar) dobia trećinu glasova. Tako su i ultra skupine počele micat simboliku vezanu za konkretnu ideologiju, npr. bergamaschi više ne ističu ljevičarske simbole, a isto tako u slučajevima gdje si imao umjerene lijeve i desne skupine npr. na Torinovoj curvi maratoni, Ultras Granata (lijevo) i Granata Korps(desno) ne ističu svoju političku ikonografiju, a i stavovi im se u većini slučajeva poklapaju
__________________
"The revolution will not be televised"
artful dodger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 18:09   #48
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post
šta je suština ?? da je neko seksualno opredjeljenje suština ?? pa to večini ljudi nije ni pitanje..ono, jbe ih se za tim............od ukudanja feudalizma (pa i stvaranja nacionalnih država), jednakosti prava glasa (ukidanjem imovinskog cenzuza ), prva na mirovinu, zabrane rada djece, 8.-satnog radnog vremena, pravo na godišnji odmor, obveznog školovanja, zdrastvenog sustava i još miljun drugih stvari za šta se ta "ljevica" borila i za šta je bila prva linija spali mo na ko je za i protiv pedera...a i ovo anacionalni......isto postavljanje ka i ko je ljevičar taj je jugounitarist, a desničari su hrvati ( iako zapravo po nekoj definiciju bi jugounitaristi tribali biti "desni").........Irski nacionalizam je ljevi....škotski....imamo i u hrvatskoj prošlosti nacionalista koji su bili ljevo orjentirani...Bruno Bušić najpoznatiji...al eto, nekim umovima su ljevičari anacionalni ( šta ne znači da neki nisu ).....jesu norvžani i šveđani anacionalni ?? ..maa..
Šefe, lijepo ti piše da se lijevo veže uz antihrvatstvo i liberalizam. Veže se, jebiga, kome pravo kome krivo, makar bila neistina i makar ljevičari bili veći patrioti od desničara. Kad nekom desničaru (koji se ne bavi politikom niti ga to zanima) kažeš da si glasao za SDP (ili neku pravu lijevu stranku), ovaj će te nazvat komunjarom. Kad nekom modernom (ne nuzno) ljevicaru kazes da si glasao za HDZ (ili neku pravu desnu stranku), ovaj ce te nazvat zatucanim 'Rvatinom i primitivcem.
To je jednostavno tako. Takvo je poimanje politike u državi u kojoj živimo, a ti meni možeš nabrojit 35 Bašića. Ja na izborima glasam za one koji mi imaju najbolji program, a ne za one za koje mi ćaća i baba glasuju od devesprve.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:57   #49
triba odvojit folklornu politiku navijačkog plemena od prave politike...

sve hrvatske grupe su desnog ili ekstremno desnog predznaka ali to je dijelom samo imidž i jasno je da članstvo ipak nije ni blizu tako homogeno. mislim da bi anketa pokazala veliku razliku rezultata između navijačkih grupa i da bi određena grupa bila puno bliže političkom stanju svog grada nego nekoj drugoj grupi. osim eventualno u zagrebu (koji je mislim ipak prevelik) u ostalim sredinama bi stanje bilo slično ka u gradu uz određeni pomak u desno.

vidili ste i sami kad su bile postavljene ankete na pdf-u prije parlamentarnih i predsjedničkih izbora - istina bilo je dosta padobranaca ali opet...osim više glasova za pravaške stranke ostalo je otprilike ka na državnoj razini

https://www.forum.hr/showthread.php?t=510627
https://www.forum.hr/showthread.php?t=677286
https://www.forum.hr/showthread.php?t=500281

desnica - ili točnije folklorna desnica vlada na tribinama u RH iz, već u prijašnjim postovima, navedenih razloga: komunistička diktatura, domovinski rat, 'istočna opasnost' itd. i to je razumljivo

za evropu su ključne istočnoevropske, bivše realsocijalističke, zemlje čija je navijačka subkultura sad u velikom zamahu pa se čini da ljevice više nema (ili ima manje) dok mislim da je u ostalim zemljama omjer sličan ka i prije 20-ak godina. osim tog primjera rome ne znam da je neka tribina nedavno prominila politički predznak a i za njih je to vjerojatno samo pitanje vodeće grupe na curvi jer ka šta se vidi na onoj slici šta je mukte posta kod njih u isto vrime egzistiraju i live i desne (pod)grupe

Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
"jedini doprinos američke civilizacije svijetu je mogućnost skretanja desno i kad je crveno na semaforu"
i zapravo, nije daleko od istine
da, samo šta su u toj anegdoti osim desnog skretanja oni stvorili i semafor i auto (upotrebljivo)
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:38   #50
zato što su ljudi počeli malo razmišljat svojom glavom
pa su shvatili kako radnik, darivatelj krvi, osoba koja pošalje sms na humanitarni broj može bit istovremeno i desničar

dalje, kad se igra protiv kluba iz tvoje države, onda se uhvatiš jaruna i ribe, a kad odeš van najlakše je udrit na nešto nacionalno
nogomet je naime sport europske sirotinje, a igra se na stadionima gdje ta sirotinja dolazi malo liječit blesu od posla i svakodnevnice

danas je UEFA to sjebala, a i navijači su odgovorili na pravi način, principom 24/7 i zanimanjem navijač
slogan skupina mi je ispred kluba i treba ukinut zaleđe
jopaUM`94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:40   #51
Mislim da je navijačka scena zapravo manje politična nego prije, da većina ljudi u zapadnim ligama dolazi zbog kobasica i zabave.

Nogomet je uvijek privlačio huligane, koji su prirodno skloniji desnoj orijentaciji i koji su vrlo vidljivi, tako da oni samom svojom pojavom stvaraju dojam da je navijačka scena desna. Zapravo većina navijača nema neku jasnu orijentaciju, prate politički mainstream.

Govorim o zapadnim zemljama. Njemačka, naprimjer, je u 80-im i ranim 90-im bila da ti se krv sledi. Sieg Heil skandiranje na tribinama velikih klubova (HSV, Dortmund...), naci rekviziti su se prodavali na stadionima. To je danas nezamislivo tako da nema govora o nekom zaokretu udesno. Cijelo društvo je postalo tolerantnije a ekstremisti su protjerani sa stadiona. Danas su to manje grupice koje rade sranja uglavnom van stadiona. Koliko pratim otočki nogomet, čini mi se da su cijene ulaznica protjerale tradicionalnu radničku bazu i zamijenile ju mainstream publikom iz srednje klase, željnom zabave. Upoznao sam nekoliko navijača FCUM kad smo igrali prijateljsku, sve radnička klasa, korektni ljudi, ali ne mogu priuštiti karte za ManU, i ne vole Glazera.

Istočna europa je naravno posebna priča, zbog uloge koju je "lijeva" politika igrala kroz drugu polovinu stoljeća. To je društveni fenomen koji poprati svaku posrnulu marksističku državu, nije riječ samo o nogometu.

I ne bih rekao da lijevih grupacija nema u Europi. Sam pojam podrazumijeva i previše toga, tako da je teško napraviti listu, ali ima dosta klubova sa jakim grupama koje se slobodno može svrstati lijevo: St. Pauli, dosta talijana (Livorno, Sampdoria...), Marseille, Celtic (većim dijelom), Bayern (schickeria), Hapoel Tel-Aviv, Bešiktaš, dosta španjolaca (Rayo, Athletic, jedan dio Atletica, dobar dio Barce), Standard Liege, Omonia FC... ovako iz prve.
Stoertebeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 02:10   #52
Mišljenja sam da opredjeljenje bilo kakve grupe ljudi treba sagledati u širem društvenom i ekološkom kontekstu te voditi računa o povijesti te političkom nasljeđu pojedinih klubova, dijelova grada, samih gradova, regija/država. Primjerice za navijače Marseilla, kad ih već spominješ, iznio bi teoriju da nema toliko desnih stavova prvo zbog toga što je Marseille krcat strancima još od prije ohoho. U većini slučajeva društvene skupine među kojima postoji tako intenzivan kontakt (rad, život, školovanje u istom društvu) neće biti okrenute jedne protiv druge jer same dijele više manje iste nevolje, ali mogu biti okrenute protiv Parižana recimo, jer su centralizirana država, jer su BB bili vodeća skupina("rasisti") i jer im treba zajednički neprijatelj.

Ovdje svakako treba podsjetiti na činjenicu da su navijači supkultura i kao takva nose neke svoje karakteristike koje ih razlikuju od ostalih ljudi. Navijači-Ultrasi uglavnom sastavljeni od mladih ljudi, furaju bunt. Bilo da se to fura prema svijetu, državnom uređenju, anomičnom društvu ili obiteljskim odnosima, navijač će vrlo vjerojatno biti "protiv" kad su svi "za". Stoga ne treba čuditi ekstremizam navijača( u bilo kojem pogledu) , već ga treba gledati kao određeni bunt kontra "normalnom", a koji povezuje tu šačicu nenormalnih ("ako ste vi normalni mi nismo" etc...).

Desni ekstremizam kod zemalja izašlih iz komunizma ne treba čuditi i mislim da tu ne treba ništa posebno naglašavati (osim, možda, da je to kod nas puno drugačiji tip nego kod ostalih istočnoeuropskih naroda), isto tako desni ekstremizam navijača Borussije i Hsv-a ,što je netko gore naveo, je sasvim jasan. U osamdesetima je Njemačka još uvijek podijeljena, element političkog nasljeđa Dortmunda( skoro 80% grada sravnjeno je sa zemljom u doba savezničkih bombardiranja.)
Što se tiče Barcelone, Celtica i sličnih to su narodni klubovi koji su često nosili duh naroda, ne treba zaboraviti iz kakvih sredina dolaze( Katalonija pod Francovom Španjolskom npr.)

E sad element koji bi posebno naglasio je taj da ne postoji grupa u svijetu koja se direktno vezala za neku briju koja nije ekstrem, već umjerena struja npr. ljevi ili desni centar( BBB za Hdz se u ovo ne može računati, jer je u datom vremenskom kontekstu to bila jedina megalomanska "kvazidesna" opcija). Mislim da je to stoga što je osim bunta, navijačima vrlo bitna ikonografija, elementi mistike, simboli, koji ih, između ostalog, čine homogenom grupom ljudi kao što su i nacističke, fašističke ili komunističke ikonografije. Možda se zbog toga lakše povezati s takvim strujama.
U zapadnoj europi na stadione nisu dobrodošli nikakvi nezadovoljnici, revolucionari ili samo protivnici sjedenja na stadionima iz jednostavnog razloga što upropaštavaju show. I zato ti je pitanje deplasirano jer su hiperglobalizam i sustavi koji ga prate pojeli tu sirovu dušu nogometa na zapadu, a evo spremaju se i na istok.
__________________
Policia para quem precisa?!?

Zadnje uređivanje coa86 : 10.07.2013. at 02:22.
coa86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 03:12   #53
Navijačke skupine u Hrvatskoj su uobičajeno društvena, svjetonazorska desnica, ekonomska ljevica.
Mislim da je to u globalu i europski model koji proizlazi iz nogometnih korjena u radništvu i želje ultras pokreta da se klubovi kao simboli nečeg višeg ne gledaju isključivo kao biznis.
Najčešće je u pitanju ekonomska ljevica, društvena desnica ili ljevica u oba segmenta.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 07:40   #54
Quote:
MCML kaže: Pogledaj post
a ne jambo je onoliki bice od soje....
Boze
__________________
Svi oni šta ti glume navijače to su sve pičke kuiš
crna kesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 22:44   #55
Quote:
jester69 kaže: Pogledaj post
Nestala je ljevica i desnica na političkoj sceni, sve su to ista gamad koja se tovi u saborskim klupama i svi imaju jebene plaće a mi grcamo u problemima,tako da taj pojam ljevica i desnica možemo zaboravit sve je to ista bagra.
OVO JE BIT SVEGA ! Podjele su tu da zavedu narod,dok 1% ljudi okreće lovu ...
njap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 22:51   #56
mene bi na ovoj temi više zanimala praktična ljevica na hrvatskim tribinama. siguran sam da je barem 20% - 30% hr ultrasa na tribini lijevih stajališta i siguran sam da nemaju ništa protiv gejeva, niti protiv crnaca ili srba u njihovoj momčadi, vjerojatno im ne bi smetao ni da kraj njih stoji rom koji navija za isti klub, ali grupa kojoj pripada ima kruta desna stajališta i kao takav se i on identificira u masi i svoja osobna razmišljanja i osjećaje drži u sebi.
kada bi samo ljubav prema klubu bila bitna i tribine ultrasa bi bile punije.

siguran sam da danas među niti jednu bitniju hr grupu čovjek ne bi mogao doći u nekoj antifa majici i skupa navijati kraj čovjeka koji ima neki desničarski tatoo...ne razumijem kako ljubav prema klubu nije na prvome mjestu i kako su grupe toliko isključive prema svakome tko ima različita shvaćanja.
i čemu odmah tituliranja: dijete jugo oficira ili dijete iz mješovitog braka...čim si ljevičar...
__________________
Either give me more wine or leave me alone.
lll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:10   #57
Ajde sinko ugasi net, radi tebe ce se ljudi opet uvatit zajebavat normalne Rijecane.
__________________
lajna spida
Rex-Croatorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 02:42   #58
Quote:
lll kaže: Pogledaj post
mene bi na ovoj temi više zanimala praktična ljevica na hrvatskim tribinama. siguran sam da je barem 20% - 30% hr ultrasa na tribini lijevih stajališta i siguran sam da nemaju ništa protiv gejeva, niti protiv crnaca ili srba u njihovoj momčadi, vjerojatno im ne bi smetao ni da kraj njih stoji rom koji navija za isti klub, ali grupa kojoj pripada ima kruta desna stajališta i kao takav se i on identificira u masi i svoja osobna razmišljanja i osjećaje drži u sebi.
kada bi samo ljubav prema klubu bila bitna i tribine ultrasa bi bile punije.

siguran sam da danas među niti jednu bitniju hr grupu čovjek ne bi mogao doći u nekoj antifa majici i skupa navijati kraj čovjeka koji ima neki desničarski tatoo...ne razumijem kako ljubav prema klubu nije na prvome mjestu i kako su grupe toliko isključive prema svakome tko ima različita shvaćanja.
i čemu odmah tituliranja: dijete jugo oficira ili dijete iz mješovitog braka...čim si ljevičar...
Aj prosetaj malo, prika. Ne kuzis pricu. Kad vec ne mozes medu vece skupine u Hrvatskoj, slobodno se proseci do belih andjela. Oni ce te otvorenih ruku prihvatiti, bio ti Hrvat, gej, dite jugo oficira ili iz mjesovitog braka... sve primaju, doslovno...
ProPatria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 09:25   #59
Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Govorim o zapadnim zemljama. Njemačka, naprimjer, je u 80-im i ranim 90-im bila da ti se krv sledi. Sieg Heil skandiranje na tribinama velikih klubova (HSV, Dortmund...), naci rekviziti su se prodavali na stadionima. To je danas nezamislivo tako da nema govora o nekom zaokretu udesno. Cijelo društvo je postalo tolerantnije a ekstremisti su protjerani sa stadiona. Danas su to manje grupice koje rade sranja uglavnom van stadiona. Koliko pratim otočki nogomet, čini mi se da su cijene ulaznica protjerale tradicionalnu radničku bazu i zamijenile ju mainstream publikom iz srednje klase, željnom zabave. Upoznao sam nekoliko navijača FCUM kad smo igrali prijateljsku, sve radnička klasa, korektni ljudi, ali ne mogu priuštiti karte za ManU, i ne vole Glazera.
Nebih rekao da je se politika maknula s tribina, misliš da danas nebi bilo Sieg Heil da nema zakona o navijačima. Represija je napravila svoje, (ako to uopće spada u represiju). Danas je problem što ljevica danas predstavlja sasvim nešto drugo od izvorne ljevice, ova danas je ljevica totalno nakaradna i tko hoće uopće podržavati takav sistem. Vjerujem da je i to razlog Romanista.
Netko je napisao da u svakoj grupi ima ljevičara i desničara ne stoji, pogotovo u manjim grupama.

Quote:
Uvijek istok kaže: Pogledaj post
Navijačke skupine u Hrvatskoj su uobičajeno društvena, svjetonazorska desnica, ekonomska ljevica.
Mislim da je to u globalu i europski model koji proizlazi iz nogometnih korjena u radništvu i želje ultras pokreta da se klubovi kao simboli nečeg višeg ne gledaju isključivo kao biznis.
Najčešće je u pitanju ekonomska ljevica, društvena desnica ili ljevica u oba segmenta.
To je to...
katmanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:24   #60
Quote:
coa86 kaže: Pogledaj post
Ovdje svakako treba podsjetiti na činjenicu da su navijači supkultura i kao takva nose neke svoje karakteristike koje ih razlikuju od ostalih ljudi. Navijači-Ultrasi uglavnom sastavljeni od mladih ljudi, furaju bunt. Bilo da se to fura prema svijetu, državnom uređenju, anomičnom društvu ili obiteljskim odnosima, navijač će vrlo vjerojatno biti "protiv" kad su svi "za". Stoga ne treba čuditi ekstremizam navijača( u bilo kojem pogledu) , već ga treba gledati kao određeni bunt kontra "normalnom", a koji povezuje tu šačicu nenormalnih ("ako ste vi normalni mi nismo" etc...).
e pa ovo je razumno za navijača u dobi otprilike 15-20 god jer to je vrime kad je ego za sve u punim dimenzijama čak i da triba speglati kartice svojima doma za pratit gostovanja. ali nadalje nebi smija imati sklop buntovnog derišta koji se protivi svemu i svima oko sebe već bi triba lagano odvajati ispravno od neispravnog i zalagati se za svoje stavove, triba kreirati svoj put i imati kičmu a ne bit beskičmenjak. puno je tog nenormalnog u državi da bi ima lufta bit i protiv ono bokun normalnoga. nemoš se tu nigdi poistovjetit onda osim sa izgubljenošću i nebitnošću.
ja iman svoj svjetonazor i stavove koje ću branit na sve moguće načine jer nisi doša na svit da utječeš samo na nogomet već na još puno toga. u tome zato u ekstremizam
__________________
sta cemo?
tigric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.