Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 12:20   #61
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
ti stvarno gotiviš tu ameriku žešće, jednom sam davno pročitao negdje:

"jedini doprinos američke civilizacije svijetu je mogućnost skretanja desno i kad je crveno na semaforu"

i zapravo, nije daleko od istine

razlike između republikanaca i demokrata nema, isto kako je nema niti između sdp-a i hdz-a, niti između cdu-a i spd-a...smanjit će se u hrvatskoj broj stranki kad tad i na kraju će ostati samo te dvije, koje će imati kakti različite programe, a biti isti kurac, ono što su i sada, sve velike "demokracije" tako funkcioniraju...
demokracija na papiru nudi širinu izbora i pravo glasa, a nikada ti izbor neće biti manji nego u "totalnoj" demokraciji

lijevi, desni, ovi ili oni svi su oni u službi novca, a imena(poput lijevi, desni, ime stranke) koja se nama serviraju u medijima su priče za male ljude tebe, mene ili nekog trećeg ako popušimo, ako i ne, nemremo ništa...sustav vrijednosti u svijetu je totalno izokrenut
Da, stvarno je loše otkad je Amerika preuzela svijet od trule Europe.

Što se tiče doprinosa Amerike civilizaciji, ti i ja bismo se da nema Amerike sad doopisivali golubom pismonošom.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:21   #62
Quote:
artful dodger kaže: Pogledaj post
Malo ti je glup primjer, jer ultrasi su u večini slučajeva protiv privatizacije i korporatizacije klubova, dok su Republikanci(pogotovo tea party) za privatizaciju svega, imaju taj desni liberterijanski pristup tržištu
Malo si ti ispod razine prvog razreda kad se uči čitanje s razumijevanjem. Govorim o političkim pogledima navijača, ne o pogledima na nogomet ili ekonomiju.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:09   #63
Quote:
katmanda kaže: Pogledaj post
Nebih rekao da je se politika maknula s tribina, misliš da danas nebi bilo Sieg Heil da nema zakona o navijačima.
Iskreno, ne vjerujem da bi prošlo na većini prvoligaških tribina danas. Ponavljam, većina ljudi koji idu na stadione nisu politički aktivni (osim glasanja) ali ako Mamićevci mogu zviždati BBB-ima, budi siguran da bi i ovi zviždali protiv Sieg Heil.

Quote:
Danas je problem što ljevica danas predstavlja sasvim nešto drugo od izvorne ljevice, ova danas je ljevica totalno nakaradna i tko hoće uopće podržavati takav sistem.
Nemam namjeru ulaziti u političke diskusije ni u povijesno-teoretičarske argumente, ali ovo puno ljudi ponavlja a ja to uopće ne razumijem. Vjerojatno zato jer svatko ima svoju definiciju ljevice i desnice.

Za mene je ljevica ono što se temelji na solidarnosti, internacionalizmu, ekonomskoj i društvenoj jednakosti, tolerantnosti. I to je uvijek bilo tako. I ne vidim što je tu nakaradno.
Stoertebeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 14:53   #64
Quote:
tigric kaže: Pogledaj post
e pa ovo je razumno za navijača u dobi otprilike 15-20 god jer to je vrime kad je ego za sve u punim dimenzijama čak i da triba speglati kartice svojima doma za pratit gostovanja. ali nadalje nebi smija imati sklop buntovnog derišta koji se protivi svemu i svima oko sebe već bi triba lagano odvajati ispravno od neispravnog i zalagati se za svoje stavove, triba kreirati svoj put i imati kičmu a ne bit beskičmenjak. puno je tog nenormalnog u državi da bi ima lufta bit i protiv ono bokun normalnoga. nemoš se tu nigdi poistovjetit onda osim sa izgubljenošću i nebitnošću.
ja iman svoj svjetonazor i stavove koje ću branit na sve moguće načine jer nisi doša na svit da utječeš samo na nogomet već na još puno toga. u tome zato u ekstremizam
Slažem se s tobom,
Nakon tog bunta, kod većine se recimo stvara određeni stav prema svijetu ali, također kod većine on je bitno povezan sa stajalištima svoje "skupine". Povezanost sa nekom zajednicom, pogotovo navijačkom, traje i dalje kroz život, ne samo u adolescentsko doba. Navijači, su sami po sebi ekstremi, i zbog toga će ekstremizam u nekim stvarima opisivati i druge dijelove njihovog života- ne mora se tu nužno radit o politici ali obično se radi.
__________________
Policia para quem precisa?!?
coa86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 15:34   #65
Jedina prava ljevica je ona u južnoj americi prošlog stoljeća.Te zemlje su imale desničarske vojne hunte instalirane od zemlje za koju neki ovdje misle da je uzor svima ostalima.Pobile su tisuće ljudi samo jer je jedna zemlja dala za prvo da ih izrabljuje.Zanimljivo da je Crkva u tim zemljama bila u većini na strani ljevice a da su neki biskupi kao npr,Nadbiskp San Salvadora Oskar Romero ubijeni na oltaru zbog svog opredjeljenja za siromašne.Nisam neki pomodni mrzitelj Amerike smatram da puno trebamo učiti od nje, ali prije glorifikacije nekih stvari malo bi bio oprezniji.
klanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:02   #66
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Da, stvarno je loše otkad je Amerika preuzela svijet od trule Europe.

Što se tiče doprinosa Amerike civilizaciji, ti i ja bismo se da nema Amerike sad doopisivali golubom pismonošom.
Pazi ovo, da nema Amerike, o Boze dragi...

Znaci da nije bilo Maya i Inka ne bi bilo kotaca te bi dalje isli pjeske i na konju te bi sad si trebali preuzeti nacin razmisljanja i kulturu Maya i Inka...
zgbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:07   #67
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Da, stvarno je loše otkad je Amerika preuzela svijet od trule Europe.

Što se tiče doprinosa Amerike civilizaciji, ti i ja bismo se da nema Amerike sad doopisivali golubom pismonošom.
cestitam, prijavljen si na poseban natjecaj: GLUPOST STOLJECA....
gluplje nekaj nisam dugo cuo...
kralj zivotinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:48   #68
Dobro miceki, ajmo ne kvarit ovaj kvalitetan topic s idiotarijama na razini trećeg osnovne.

Amerikanci su glupi, mi smo pametni...

Ste zadovoljni?
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:01   #69
Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Za mene je ljevica ono što se temelji na solidarnosti, internacionalizmu, ekonomskoj i društvenoj jednakosti, tolerantnosti. I to je uvijek bilo tako. I ne vidim što je tu nakaradno.
a koja je tvoja definicija desnice? zanima me samo ekonomski kontekst.

ne mogu otočka i istočna europa imat isto poimanje ljevice i desnice. zemlje proizašle iz komunizma, od kojih su neke prošle i krvavi rat da se riješe komunizma (konkretno mi), ljevicu vežu upravo s onim protiv čega su se borili. ljudima na ovim prostorima je politički konteskt prioritet. druga stvar, škoti su kao neki ljevičari, a zapravo žele otcjepljenje od engleza i ove ne mogu vidit. kakve to veze ima s internacionalizmom? katalonci ista stvar. mene to sve podsjeća na našu situaciju 90ih, samo šta se ovi neće međusobno poubijat, pa neće bit radikale nakon toga, a zapravo je isti kurac


amerikanci su tolko glupi da drže većinu patenta u svitu i već su miljon godina najmoćnija država na planeti. ma bravo
Play_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:00   #70
Quote:
Play_ kaže: Pogledaj post
a koja je tvoja definicija desnice?
Ja sa desnicom povezujem hijerarhiju, ekonomsku i društvenu nejednakost, tradiciju, religiju, isključivost. Desničari su manje okrenuti utjecajima izvana a više tradiciji.

E sad, točno je da većina stvarnih povijesnih pokreta ima obilježja i ljevice i desnice. Kao što je Lenjinizam imao elemente desnice, tako je i rani fašizam imao neke elemente ljevice. Svaki pokret kojeg prate milijuni ljudi će biti pomiješan, svejedno ih se većinu može svrstati na jednu ili drugu stranu.

Celtic je osnovan od strane irskih imigranata i podržavaju ih Irci i Škoti koji su te imigrante prihvatili kao dio svog društva. Nacionalisti koji ne prihvaćaju irsku manjinu u Škotskoj prije navijaju za Rangers. I zato Celticove navijače prije vežem sa stvarima koje sam naveo (internacionalizam, tolerancija, solidarnost).

Quote:
zanima me samo ekonomski kontekst.
Ekonomski i društveni kontekst se mogu gledati odvojeno, ali su vezani. Kapitalizam je sustav koji stvara nejednakost i hijerarhije. Komunizam je trebao biti sustav koji stvara jednakost i širi vlast na mase.
Stoertebeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:41   #71
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Dobro miceki, ajmo ne kvarit ovaj kvalitetan topic s idiotarijama na razini trećeg osnovne.

Amerikanci su glupi, mi smo pametni...

Ste zadovoljni?
Nisam nigdje rekao da su Ameri pametni ili glupi nego da se ne moze reci da nema Amerike da ne bi mogli slat pismo nego golubom. Toliko o tome tko je micek, na razini treceg osnovne...
zgbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:23   #72
Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Ja sa desnicom povezujem hijerarhiju, ekonomsku i društvenu nejednakost, tradiciju, religiju, isključivost. Desničari su manje okrenuti utjecajima izvana a više tradiciji.

E sad, točno je da većina stvarnih povijesnih pokreta ima obilježja i ljevice i desnice. Kao što je Lenjinizam imao elemente desnice, tako je i rani fašizam imao neke elemente ljevice. Svaki pokret kojeg prate milijuni ljudi će biti pomiješan, svejedno ih se većinu može svrstati na jednu ili drugu stranu.

Celtic je osnovan od strane irskih imigranata i podržavaju ih Irci i Škoti koji su te imigrante prihvatili kao dio svog društva. Nacionalisti koji ne prihvaćaju irsku manjinu u Škotskoj prije navijaju za Rangers. I zato Celticove navijače prije vežem sa stvarima koje sam naveo (internacionalizam, tolerancija, solidarnost).
tvoja obilježja jedne i druge strane su opća generalizacija i vrlo su razdvojivi.

za škotski primjer sam ti da nešto skroz drugo od ovog o čemu ti pričaš. znam da je tema politika na tribinama, al sad više ciljam na nacionalno i društveno poimanje, a ne klupsko. uzmi primjer katalonije whatever, koji su ljevičari. misliš da u slučaju rata i mrtvih ljudi, tamo ne bi bilo isključivosti?

Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Ekonomski i društveni kontekst se mogu gledati odvojeno, ali su vezani. Kapitalizam je sustav koji stvara nejednakost i hijerarhije. Komunizam je trebao biti sustav koji stvara jednakost i širi vlast na mase.
ako je komunizam ljevičarska opcija, onda sam ja ekonomski desničar. potpuno mi je nejasno zašto bi neki lini, nesposobni i neambiciozni jebivjetar mora bit jednak tebi, koji si suprotno od tog

za svjetonazorske stavove se slažem i to je tako jebiga.

ne slažem se da su društveni i ekonomski kontekst usko vezani. dapače, maksimalno odvojive kategorije. mislin da u ovom slučaju ne vridi čak ni ona "iznimka potvrđuje pravilo" koliko je to izmišano ako je nešto usko vezano, to su onda neke kategorije svjetonazora ljevice i desnice i dosta ovise o povijesti naroda.

nasra san svega, al valjda ćeš skužit šta oću reć
Play_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:56   #73
evo jedan zgodan alat koji je netko ostavio na forumu i sličnoj temi prije par godina.....mislin, svaka osoba i svaka politička opcija ispoljuje više elemenata ljevice i desnice..ka šta je već rečeno, komunizam ima popilično desnih obilježja, ka i šta fašizam ima ljevih...... osobno ( a i povijest je bila takva ) desnicu vidim ka centralizaciju ( pa i personalizacija ) moći, odluka, kapitala, jaka središnja država, jaka policija, restrektivno sudstvo itd.....ljevica mi je decentralizirana država, bliže tim shemama jedan član jedan glas, uvijetna socijalna osjetljivost, besplatno ili jeftino školsvo, sekularna država itd.....tu ima toliko nijansi i razina mi razmišljanja tipa mrzin pedere pa san desničar pari ka priručnik za debile.... ako iman neki svoj razlog da ne volim srbe ove one onda san desničar ???? ccc........... evo ponovo pa se nađite.....ima i usporedbi raznih vlada i političkih opcija, iznenadili bi te se di pripadaju, barem po definicijama koje se ode mog iščitati......

http://www.politicalcompass.org/analysis2
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:37   #74
Quote:
Play_ kaže: Pogledaj post
uzmi primjer katalonije whatever, koji su ljevičari. misliš da u slučaju rata i mrtvih ljudi, tamo ne bi bilo isključivosti?
Barcini navijači, koliko sam ja upoznat sa tematikom, se pozivaju na neku tradiciju iz vremena republikanske pobune protiv Franca i građanski rat pred izbijanje drugog svjetskog rata.

Povijesno gledajući taj period gdje su se Katalonci borili protiv Madrida, i u kojem je bilo puno mrtvih, rekao bih da je količina isključivosti i šovinizma u to vrijeme bila minimalna. Svatko tko se borio protiv Franca bio je jednak, bio Katalonac, Madrižanin ili Englez.

Ali slažem se u principu da priča o ponosnim Kataloncima nije baš nešto lijevo.

Quote:
ne slažem se da su društveni i ekonomski kontekst usko vezani.
Ne vezani u tom smislu, nego da se mogu analizirati na isti način: ekonomska desnica teži hijerarhiji na poslu, koncentraciji moći, manje i više vrijedni ljudi, itd. Društvena desnica hijerarhiju i moć zasniva na spolu, etničkoj pripadnosti, itd.

Naravno da je moguće jedno odvojiti od drugoga, samo kažem da imaju zajednička obilježja.
Stoertebeker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:03   #75
Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Barcini navijači, koliko sam ja upoznat sa tematikom, se pozivaju na neku tradiciju iz vremena republikanske pobune protiv Franca i građanski rat pred izbijanje drugog svjetskog rata.

Povijesno gledajući taj period gdje su se Katalonci borili protiv Madrida, i u kojem je bilo puno mrtvih, rekao bih da je količina isključivosti i šovinizma u to vrijeme bila minimalna. Svatko tko se borio protiv Franca bio je jednak, bio Katalonac, Madrižanin ili Englez.

Ali slažem se u principu da priča o ponosnim Kataloncima nije baš nešto lijevo.
kolko se god katalonci pozivali na tradiciju borbe protiv fašizma, oni i dalje žele neovisnost. znači ako se u 500 godina zajedništva nisu uspili osjećat španjolcima, onda to opet poteže etničku pripadnost. tu je i ta priča sa porezima di u madrid šalju puno više nego šta dobiju nazad. zato san i tija prikazat tu ispremiješanost u njihovom slučaju, a prati ih predznak ljevice jel, a evo slažemo se da tu ima dosta elemenata desnice.

Quote:
Stoertebeker kaže: Pogledaj post
Ne vezani u tom smislu, nego da se mogu analizirati na isti način: ekonomska desnica teži hijerarhiji na poslu, koncentraciji moći, manje i više vrijedni ljudi, itd. Društvena desnica hijerarhiju i moć zasniva na spolu, etničkoj pripadnosti, itd.

Naravno da je moguće jedno odvojiti od drugoga, samo kažem da imaju zajednička obilježja.
pa zajedničko obilježje je dominacija nečeg nad nečim. razlika (i to bitna) je da u ekonomiji dominacija proizlazi iz onog šta radiš tokom života i možeš utjecat na to. u društvu si takav rođen i ne možeš jebeno ništa napravit po pitanju toga da si srbin u hrvatskoj

al dobro, kužimo se.
Play_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 17:34   #76
Rasprava o političkoj ljevici bilo gdje, pa tako i na tribinama bila bi moguća kada bi barem jedan od sudionika rasprave bio sposoban suvislo i točno definirati pojam političke ljevice i općenito pojmove kojima se razbacuju. Nažalost, vidim da to nitko nije sposoban ovdje, jednako kao i na našim tribinama, tak da je tema iz hrvatske perspektive ionak ukorijenjena jedino u razbibrigi i teoriji.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 18:03   #77
Quote:
zgbo kaže: Pogledaj post
Znaci da nije bilo Maya i Inka ne bi bilo kotaca te bi dalje isli pjeske i na konju te bi sad si trebali preuzeti nacin razmisljanja i kulturu Maya i Inka...
Maye i Inke nisu poznavale kotač
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 22:17   #78
Imam neki feeling da je na tribinama Hrv. Dragovoljca najveći postotak ljevičara.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:16   #79
Quote:
zgbo kaže: Pogledaj post
Pazi ovo, da nema Amerike, o Boze dragi...

Znaci da nije bilo Maya i Inka ne bi bilo kotaca te bi dalje isli pjeske i na konju te bi sad si trebali preuzeti nacin razmisljanja i kulturu Maya i Inka...
inke i maye nisu poznavale kotač, di si baš njih izvuka
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 15:50   #80
Quote:
Fajžendo kaže: Pogledaj post
inke i maye nisu poznavale kotač, di si baš njih izvuka
http://i.imgur.com/S0AxHaN.jpg
__________________
J.N.
poland1939 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.