Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Na referendumu ću glasati:
ZA 171 69.51%
PROTIV 75 30.49%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 19:01   #1
Referendum 1.12. i navijači

Prije tjedan dana čini mi se pokrenuta je rasprava na temi "navijači i politika" o ovom pitanju, no bila je ugušena moderatorskom represijom. Zanima me kako ćete glasati na referendumu? Ovo pitanje je bitno i zbog jedne druge stvari, naime, ovaj referendum je borba udruga s obje strane. Rezultati će pokazati koje su u pravu, a koje nisu, koje metode prolaze, a koje ne prolaze. Sigurno je da će i ZZD i Naš Hajduk moći puno toga naučiti iz ovoga što nam slijedi.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 19:30   #2
Ja sam se izjasnio u tekstu.

Kao libertarijanac sam uvijek protiv da prljava državetina svoju nosurdu gura tamo di ne bi trebala. Osobno bih oduzeo državi pravo da regulira brak na bilo koji način osim u smislu da zaštiti maloljetnike.

Dakle, svi punoljetni se mogu vjenčat ili u crkvi ako su vjernici ili kod javnog bilježnika ako nisu. Matičari su totalni višak i dio klase krvopija i parazita.

Ako se dva peškića vole i dovoljno su ludi da posegnu za tim staromodnim sranjem, ko im jebe mater, nek se vjenčaju.

Sve ostalo je drek.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 19:43   #3
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Ja sam se izjasnio u tekstu.

Kao libertarijanac sam uvijek protiv da prljava državetina svoju nosurdu gura tamo di ne bi trebala. Osobno bih oduzeo državi pravo da regulira brak na bilo koji način osim u smislu da zaštiti maloljetnike.

Dakle, svi punoljetni se mogu vjenčat ili u crkvi ako su vjernici ili kod javnog bilježnika ako nisu. Matičari su totalni višak i dio klase krvopija i parazita.

Ako se dva peškića vole i dovoljno su ludi da posegnu za tim staromodnim sranjem, ko im jebe mater, nek se vjenčaju.

Sve ostalo je drek.
Ako si protiv petljanja države u privatni život, ako si protiv petljanja države u definiranje braka, onda je upravo tradicija i društvo to koje će definirati instituciju braka. Budući da živimo u europi koja počiva na judeokršćanskim osnovama i tradiciji, brak je zajednica jedne žene i jednog muškarca.

Ovaj referendum je upravo onemogućavanje države da gura prste gdje joj nije mjesto- u uništavanje tradicionalnih vrijednosti koje ionako nisu državna izmišljotina, već društvena i religijska.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 19:48   #4
Životna zajednica muškarca i žene se zove brak.

Životnu zajednicu dva muškarca ili dvi žene mogu nazvat kako žele,brak je zauzet.

Zbog čega ove dvi žene i dva muškarca žele da se njihova zajednica zove brak je vrlo jednostavno.Imali bi sva prava koja imaju oni u bračnoj zajednici (usvajanje djece) dok bi se iz rodnog lista izbacilo otac mater i bio bi roditelj 1 i roditelj 2.

Šta je najluđe od svega vladajući (sdp i hns) su pripremili zakon o životnom partnerstvu koji je preslika ovoga šta želi udruga "U ime obitelji".
Dakle,gle apsurda,SDP i ZNS također u svom zakonu istospolne veze ne želi nazvat brakom (ne dozvoljava im usvajanje djece) iako uredno sudjeluju na njihovim paradama i vidimo da ih i u referendumu podržavaju to jest svi su PROTIV.

Sad se postavlja pitanje čemu onda referendum ako ovi "U ime obitelji" i SDP i HNS trenutno misle isto,u Saboru će proći zakon o istosponim zajednicama,to jest istospolna veza nije brak nego životna zajednica?

Referendum je potreban da se Hrvatima ne bi dogodilo isto ono što i Francuzima (gdje ih je u Parizu preko milion prosvjedovalo),Španjolcima...da im socijalistička većina u parlamentu donese zakon koji isospolne zajednice proglašava brakom .

Ako na referendumu u RH prođe opcija ZA više nikakva većina u Saboru to ne može promijeniti.Odluka se može promijeniti jedino novim referendumom.
Zato je bitno izaći na referendum i svako odabrati ono što misli da je ispravno.
sidrun is offline  
Old 25.11.2013., 19:50   #5
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Ako si protiv petljanja države u privatni život, ako si protiv petljanja države u definiranje braka, onda je upravo tradicija i društvo to koje će definirati instituciju braka. Budući da živimo u europi koja počiva na judeokršćanskim osnovama i tradiciji, brak je zajednica jedne žene i jednog muškarca.

Ovaj referendum je upravo onemogućavanje države da gura prste gdje joj nije mjesto- u uništavanje tradicionalnih vrijednosti koje ionako nisu državna izmišljotina, već društvena i religijska.
Upravo tako. Tradicija za tradicionaliste, javni bilježnik za ostale. Ako dva pedera misle da je za njih brak, nek odu kod javnog bilježnika i registriraju to, koji je već kurac...

Ja se prvi ne bih ženio da nemamo birokratsko govno od države pa ti je jebeno teško imat djecu ako nisi u braku. To će se ionako dogoditi, htjeli mi ili ne. U Švedskoj se više nitko ne ženi, a ja se nadam da ćemo bit Švedska, a ne Sjeverna Koreja ili Saudijska Arabija. Neke društvene procese je ionako teško okrenuti...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 19:51   #6
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Ja sam se izjasnio u tekstu.

Kao libertarijanac sam uvijek protiv da prljava državetina svoju nosurdu gura tamo di ne bi trebala. Osobno bih oduzeo državi pravo da regulira brak na bilo koji način osim u smislu da zaštiti maloljetnike.

Dakle, svi punoljetni se mogu vjenčat ili u crkvi ako su vjernici ili kod javnog bilježnika ako nisu. Matičari su totalni višak i dio klase krvopija i parazita.

Ako se dva peškića vole i dovoljno su ludi da posegnu za tim staromodnim sranjem, ko im jebe mater, nek se vjenčaju.

Sve ostalo je drek.

Prijatelju napisao si barem 2 notorne gluposti na koje moram reagirat:

"Osobno bih oduzeo državi pravo da regulira brak na bilo koji način" - a tko bi trebao regulirati brak ako ne drzava kroz neki zakon? Nitko?

"posegnu za tim staromodnim sranjem" - ovdje se vidi da nemas nimalo postovanja uopce prema instituciji braka i da je po tvom misljenju nepotreban?

Brak je osnova za stvaranje obitelji, te su se ljudi udruzivali u nekakve zajednice muskarca i zene radi stvaranja potomstva jos od pamtivijeka.
Kompletan civilizacijski napredak covjeka je bio moguc upravo zato jer je svaka zajednica ljudi na svijetu (od plemena pa do drzava) stitila brak i obitelj kao posebno bogatstvo.
Ne mogu vjerovat da netko razmislja na takav nacin...
no way kimosabe is offline  
Old 25.11.2013., 19:51   #7
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Referendum je potreban da se Hrvatima ne bi dogodilo isto ono što i Francuzima (gdje ih je u Parizu preko milion prosvjedovalo),Španjolcima...da im socijalistička većina u parlamentu donese zakon koji isospolne zajednice proglašava brakom .

Ako na referendumu u RH prođe opcija ZA više nikakva većina u Saboru to ne može promijeniti.Odluka se može promijeniti jedino novim referendumom.
Zato je bitno izaći na referendum i svako odabrati ono što misli da je ispravno.
Točno tako. Ovaj referendum je od krucijalne važnosti da se onemoguće novi nasrtaji na tradicionalnu obitelj i brak.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 19:54   #8
Fali ti opcija - Nije me briga, ne opterećujem se pizdarijama, glasajte za što god hoćete.
JustOnPaper is offline  
Old 25.11.2013., 19:54   #9
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Tradicija za tradicionaliste, javni bilježnik za ostale. Ako dva pedera misle da je za njih brak, nek odu kod javnog bilježnika i registriraju to, koji je već kurac...

Ja se prvi ne bih ženio da nemamo birokratsko govno od države pa ti je jebeno teško imat djecu ako nisi u braku. To će se ionako dogoditi, htjeli mi ili ne. U Švedskoj se više nitko ne ženi, a ja se nadam da ćemo bit Švedska, a ne Sjeverna Koreja ili Saudijska Arabija. Neke društvene procese je ionako teško okrenuti...
Tradicija kaže da je BRAK zajednica jedne žene i jednog muškarca. Komponente heteroseksualnosti i monogamnosti su nerazdvojive od poimanja braka u europskom judeokršćanskom krugu.

Homoseksualci mogu otići bilježniku, matičaru, kamgod i sklopiti štogod žele, no brak ne mogu sklopiti. Također, ako se i pojavi neka nova institucija koja će objediniti istospolne zajednice u nekakvu "životnu zajednicu", nazovimo tu instituciju "omuženje", osobe različita spola neće moći sklopiti tu zajednicu jer je ona namijenjena osobama istoga spola.

U upravo se tu vidi ta ideologija rodnog relativizma koja nas dovodi do toga da se danas moramo boriti za RAZLIČITOST spolova, te moramo dokazivati da i danas postoje i muškarci i žene, a ne da smo svi jednaki.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 19:54   #10
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Životnu zajednicu dva muškarca ili dvi žene mogu nazvat kako žele,brak je zauzet.
Naravno. Ali oni će to ionako zvat brakom. Nazvao ti to u zakonu "čunga-lunga", "engele-bengele" ili "čičiminakaru".

Tak da ispada da je sva ova buka zbog jebene semantike i činjenice da ćemo svi mi to zvat "čunga-lunga", a dva pedera će to zvat brakom. Kao što se Zvonimirova za vrijeme Juge zvala Socijalističke revolucije, a svi su je zvali Zvonimirova.

Kakav gubitak energije, vremena, novaca i pameti, majko mila...

Ali okej, meni je drago da imamo bilo kakav referendum, to sam i napisao u tekstu, kakav narod, takav referendum. Jebiga...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 19:55   #11
Quote:
JustinPapar kaže: Pogledaj post
Fali ti opcija - Nije me briga, ne opterećujem se pizdarijama, glasajte za što god hoćete.
Pa nitko te ne tjera da glasaš, jednostavno zaobiđeš temu, anketu i referendum u nedjelju.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 19:58   #12
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali oni će to ionako zvat brakom. Nazvao ti to u zakonu "čunga-lunga", "engele-bengele" ili "čičiminakaru".

Tak da ispada da je sva ova buka zbog jebene semantike i činjenice da ćemo svi mi to zvat "čunga-lunga", a dva pedera će to zvat brakom. Kao što se Zvonimirova za vrijeme Juge zvala Socijalističke revolucije, a svi su je zvali Zvonimirova.

Kakav gubitak energije, vremena, novaca i pameti, majko mila...

Ali okej, meni je drago da imamo bilo kakav referendum, to sam i napisao u tekstu, kakav narod, takav referendum. Jebiga...
Kakva je tvoja reakcija bila devedesetih kada bi se pojavili ljudi koji su rekli da im je apsolutno svejedno zove li se klub iz Maksimira Dinamo ili Croatia, jer eto, "najbitnije je da igraju europu".
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 20:22   #13
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Kakva je tvoja reakcija bila devedesetih kada bi se pojavili ljudi koji su rekli da im je apsolutno svejedno zove li se klub iz Maksimira Dinamo ili Croatia, jer eto, "najbitnije je da igraju europu".
Pa upravo si mi dao savršeni argument. Država je htjela da ga zovemo Croatija, a mi smo ga svejedno zvali Dinamo. Zato i kažem da kako god država, Ustav, zakoni definirali tu zajednicu, pederi će reć da su u braku i bok.

Ja te pitam jel to stvarno vrijedno svega ovoga? Sve to radi: "Nije govno nego se pas posro"?

U svome tekstu sam nahvalio Markićku i njenu sposobnost, svaka čast i nitko ne može negirat da je napravila lavovski posao i izborila prvi narodni referendum.

Ali ovdje, među navijačima koje sve na neki način smatram prijateljima, mogu slobodno reć da je to pitanje zapravo prilično apsurdno i da se ovim referendumu zapravo neće ništa riješit.

Bilo kako bilo, idemo u nedjelju na birališta, jasno je da će "za" vrlo vjerojatno pobijedit, a dalje ćemo vidjet.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 20:27   #14
Quote:
no way kimosabe kaže: Pogledaj post
Kompletan civilizacijski napredak covjeka je bio moguc upravo zato jer je svaka zajednica ljudi na svijetu (od plemena pa do drzava) stitila brak i obitelj kao posebno bogatstvo.
Ne mogu vjerovat da netko razmislja na takav nacin...
Micek, ne da mi se raspravljat na toj razini šestog osnovne.

Država nikad nije štitila obitelj i brak, nego je naprotiv radila protiv njega.

Zato u slabim državama ili recimo plemenskim zajednicama ljudi imaju po desetoro djece, a Kina kao svemoćna totalitarna komunistička jednopartijska despocija brani ljudima da imaju više od jednoga.

Toliko o državi kao zaštitnici obitelji, djece i braka...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 20:28   #15
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Pa upravo si mi dao savršeni argument. Država je htjela da ga zovemo Croatija, a mi smo ga svejedno zvali Dinamo. Zato i kažem da kako god država, Ustav, zakoni definirali tu zajednicu, pederi će reć da su u braku i bok.

Ja te pitam jel to stvarno vrijedno svega ovoga? Sve to radi: "Nije govno nego se pas posro"?

U svome tekstu sam nahvalio Markićku i njenu sposobnost, svaka čast i nitko ne može negirat da je napravila lavovski posao i izborila prvi narodni referendum.

Ali ovdje, među navijačima koje sve na neki način smatram prijateljima, mogu slobodno reć da je to pitanje zapravo prilično apsurdno i da se ovim referendumu zapravo neće ništa riješit.

Bilo kako bilo, idemo u nedjelju na birališta, jasno je da će "za" vrlo vjerojatno pobijedit, a dalje ćemo vidjet.
Pa pitanje i je apsurdno, i bit će apsurdno, da su ljudi dovedeni u položaj da na jebenom referendumu MORAJU braniti tradicionalne institucije. Do referenduma nije moralo niti doći, Ustav se mogao i u Saboru izmjeniti, baš kao što su to i Mađari učinili i mirna Bosna, vuk sit ovce na broju, 47 milijuna kuna u blagajni.

Mi nemamo nikakvu garanciju da neka politička opcija neće upirati prstom u budućnosit u brak i pokušati brakom prozvati životnu zajednicu žene, četiri muškarca i patuljka davida.
balkanski pastuh is offline  
Old 25.11.2013., 20:28   #16
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali oni će to ionako zvat brakom. Nazvao ti to u zakonu "čunga-lunga", "engele-bengele" ili "čičiminakaru".

Tak da ispada da je sva ova buka zbog jebene semantike i činjenice da ćemo svi mi to zvat "čunga-lunga", a dva pedera će to zvat brakom. Kao što se Zvonimirova za vrijeme Juge zvala Socijalističke revolucije, a svi su je zvali Zvonimirova.

Kakav gubitak energije, vremena, novaca i pameti, majko mila...

Ali okej, meni je drago da imamo bilo kakav referendum, to sam i napisao u tekstu, kakav narod, takav referendum. Jebiga...
Ti možeš svoju pudlicu zvat tigrom,a ona nikad neće bit tigar
sidrun is offline  
Old 25.11.2013., 20:33   #17
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Micek, ne da mi se raspravljat na toj razini šestog osnovne.

Država nikad nije štitila obitelj i brak, nego je naprotiv radila protiv njega.

Zato u slabim državama ili recimo plemenskim zajednicama ljudi imaju po desetoro djece, a Kina kao svemoćna totalitarna komunistička jednopartijska despocija brani ljudima da imaju više od jednoga.

Toliko o državi kao zaštitnici obitelji, djece i braka...
Koliko država u svijetu nema dječiji doplatak?

Sve one što daju dječiji doplatak,dar za djecu,porezne olakšice na djecu,škole,vrtiće...rade protiv braka

Kina komunistička,jednopartijska...sve si reka
sidrun is offline  
Old 25.11.2013., 20:38   #18
Kad vidim da su redom: Zoran i Vesna Pusić,Vesna Teršelić Zoran Milanović,Milanka Opacic, Ivo Josipovic i Jadranka Kosor protiv kad vidim da nam kao moralnu vertikalu društva nameću Severinu i Danijelu Trbović kad vidim da ih predvode udruge koje sebe nazivaju zastitnicima ljudskih prava poput Documente, BABE,Kontra,Iskorak kad vidim da ih sve snazno podupiru yutarnji index i ostali objektivni mediji i konacno kad vidim koliko lazi i verbalnog nasilja provode nad onima koji se bore za zastitu necega sto je u nasoj drzavi tradicija kako da glasam protiv ?
Bull's eye is offline  
Old 25.11.2013., 20:42   #19
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ti možeš svoju pudlicu zvat tigrom,a ona nikad neće bit tigar
Ali ako je ona uvjerena da je tigar, moram li ja trošit energiju da je razuvjerim?

I to u trenutku kada imamo jednu od najvećih stopa heteroseksualnih razvoda na svijetu?

Radi homoseksualnih brakova koji u Kanadi recimo čine 0,8% u ukupnom broju brakova. Znači kod nas će činit 0,1%.

Gore vam sve piše. Da ne ispada da citiram samo jednu stranu, ja pratim sve medije i sve strane. Ali preklinjem vas ljudi da kao navijači koji su oduvijek bili pametniji od prosjeka i svjesni okoline, osvijestimo ovaj poludjeli narod i ovu političku elitu sjebemo da nas ne odvede u totalnu propast.

Odluka je na vama...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 25.11.2013., 20:43   #20
Quote:
Bull's eye kaže: Pogledaj post
Kad vidim da su redom: Zoran i Vesna Pusić,Vesna Teršelić Zoran Milanović,Milanka Opacic, Ivo Josipovic i Jadranka Kosor protiv kad vidim da nam kao moralnu vertikalu društva nameću Severinu i Danijelu Trbović kad vidim da ih predvode udruge koje sebe nazivaju zastitnicima ljudskih prava poput Documente, BABE,Kontra,Iskorak kad vidim da ih sve snazno podupiru yutarnji index i ostali objektivni mediji i konacno kad vidim koliko lazi i verbalnog nasilja provode nad onima koji se bore za zastitu necega sto je u nasoj drzavi tradicija kako da glasam protiv ?
__________________
40 i nekoliko kuka,30staža citat pešče-besperspektivni alkoholičar
crnomereczgb is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.