Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2010., 22:11   #201
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
mi smo se mučili s tjemenicom 2-3 mjeseca. 2-3 dana nakon što bi se rješila bi se opet pojavila i tako ispočetka. koristili smo ili domače maslinovo ulje ili aderminu pjenu. i četkali četkom za bebe.
al najbitnija stvar koju smo shvatili tek kasnije je da nam četka nije mogla toliko pomoći koliko češalj. četka je mogla skinuti samo dio i tako svaki dan, a s češljom smo se preporodili (iako sam se ispočetka bojala da je pregrubo). pa eto možda nekome pomogne ovo naše saznanje
Nama ne ide koža u velikim komadima nego više kao perut pa mi je bolje četka, ne znam uopće kaj bi s češljem počešljala

Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
meni je jako dobra bila i jos jest za mnogo cega pa i za tjemenicu (nakon ovog skidanja i onaj dio u obrvama sto ima) babylove mast za ragade kod dojilja.. ostalo mi od prvih dana i stvarno je za brzo zacjeljivanje svakakvih ostecenja pa i opekotina
Ja s njom malom mažem rukice navečer jer ih stalno gura u usta, a kako užasno jako cucla, zna mu koža bit skroz crvena i suha. A ova mast se ne mora ispirati, dakle je sigurna ako baš odmah gurne ruke u usta pa je super za to. I ja njom mažem cijele kad imam potrebu
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:04   #202
Ah, N je dobila tjemenicu sa 4 mjeseca. Mjesec dana smo se klali sa uljima, iščetkavanjem, trljanjem i na kraju sam kupila onu mustelinu pjenu. Otišla je s tri pranja. Od tada peremo kosu jednom tjedno s njom i ta pjena ne pokazuje znakove da će se ikad potrošiti....
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:20   #203
probala s mustelinom pjenom i kremom,jako malo išlo...sinoć stavila johnson ulje za bebe na kosu i to dobar sloj (kao ante gotovac ) i oprala kosu s mustelom (pjenom) i stavila kremu,jutros opet ulje stavila i sad ide super tjemenica dole sa češljem ako bude sreće,do sutra ću joj sve skinuti
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 12:51   #204
Evo i nas u klubu tjemeničara!

Moja mala je jako čupava i imam osjećaj da sam joj samo kosu nauljila,da nije došlo do tjemena. Češljala sam ju sa češljem dok je papala (jedino je tada mirna i raspoložena za češljanje) i sad joj je puna kosa komadića kože. jadno moje dijete, i još izgleda kao Ante Gotovac.

Sad sam ju namazala sa babylove uljem, a drugi put ću s maslinovim.

Kak da poslije operem tu mast s glave? Šampon ne dolazi u obzir? nemam sad Mustelinu pjenu, moram ju kupiti...da li mi uopće treba?
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:00   #205
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Evo i nas u klubu tjemeničara!

Moja mala je jako čupava i imam osjećaj da sam joj samo kosu nauljila,da nije došlo do tjemena. Češljala sam ju sa češljem dok je papala (jedino je tada mirna i raspoložena za češljanje) i sad joj je puna kosa komadića kože. jadno moje dijete, i još izgleda kao Ante Gotovac.

Sad sam ju namazala sa babylove uljem, a drugi put ću s maslinovim.

Kak da poslije operem tu mast s glave? Šampon ne dolazi u obzir? nemam sad Mustelinu pjenu, moram ju kupiti...da li mi uopće treba?
e sad cu ja pitati naivno, a zasto ne sampon? ja sam svojima uvijek mazala uljem, cesljala i nakon toga samponom oprala glavicu i isprala dobro.. nisam nikada forsirala skidanje do kraja pa da se osteti ta njezna kozica ispod, radije ponovim postupak sljedeci put..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 13:02   #206
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Evo i nas u klubu tjemeničara!

Moja mala je jako čupava i imam osjećaj da sam joj samo kosu nauljila,da nije došlo do tjemena. Češljala sam ju sa češljem dok je papala (jedino je tada mirna i raspoložena za češljanje) i sad joj je puna kosa komadića kože. jadno moje dijete, i još izgleda kao Ante Gotovac.

Sad sam ju namazala sa babylove uljem, a drugi put ću s maslinovim.

Kak da poslije operem tu mast s glave? Šampon ne dolazi u obzir? nemam sad Mustelinu pjenu, moram ju kupiti...da li mi uopće treba?
pa ak imas neki baby sampon probaj joj s time oprati, jer cu joj inace glavica i kosica ostati masni... a vidit ces kako ce to bit pa sama odredi dal ti treba mustela ili ne... nije smak svijeta sto je danas nemas, a mozda ti niti nece trebati i poslije pranja, dobro istrljaj tj obrisi glavicu
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:14   #207
Imam baby šampon pa ću s njim poslije oprati kosu.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:22   #208
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
e sad cu ja pitati naivno, a zasto ne sampon?
ma ja sam zbunjena s tim preparatima, pa pitam.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:31   #209
mi smo pri kraju sa tjemenicom s mustelinom pjenom joj kupam glavicu,a preko dana mažem s baby uljem i za par sati četkam i ide dole
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 22:41   #210
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
ma ja sam zbunjena s tim preparatima, pa pitam.
ma i ja se zbunila na tvoje pitanje pa zastala sama sa sobom da zasto ne bi mogao sampon ja nisam pjenu i te stvari ni kupovala do sada

ja koristim od babylove-a onaj njihov od glave do pete i meni je ok, s prvim sam koristila prvo hippov sampon za kosu, ali sam se na kraju totalno navukla na babylove i sebi ga koristim
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 22:42   #211
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Imam baby šampon pa ću s njim poslije oprati kosu.
mozda bude potrebno i dva puta samponirati jer ima puno kosice ili je ostavi tako polumasnu pa sutra opet pranje
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 18:20   #212
kako u biti izgleda tjemenica?
moj maleni ima po glavici neke svjetlo crvene pikice koje, dok lagano pređem noktom, se pretvaraju u perut. dal je to tjemenica?
maslinovo ne pomaže, mazala sam puno sa baby uljem i onda se dalo malo i skinuti sa četkicom, ali najbolje dok lagano ostružem sa noktom. ne buni se, ništa ga ne boli, samo lagano prolazim po glavici i pazim na dio sa fontanelom.
onda jedno vrijeme nema, pa za dva tjedna opet počinje.
za tjemenicu sam čitala da je to žućkasta nakupina, a ovo nije žućkasto.
pa sad, da ne bi bio AD, ali nigdje drugdje na tijelu nema ništa slično, samo na glavici, a i ima jako malo kose.
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:56   #213
pa mom malom je tjemenica izgledala kao perut, odnosno na početku kao suha koža po glavici. rješila sam tak da sam mu sat vremena prije kupanja dobro natopila glavicu sa uljem (ima puno kosice), pustila da odstoji, pa prije samog kupanja iščešljavala u svim smjerovima, sa češljom, i u principu je tada izgledalo kao da mu je puna kosa peruti. Nakon toga kupanje, kosu oprala šamponom i postupak ponavljala 3-4 dana dok nije nestalo. Pojavilo se još jedanput kroz 10 dana, sve ponovili i sada evo već dva mjeseca nema više. Ulje sam kupila u ljekarni, a i jedanput smo sa maslinovim, iako mislim da vrsta ulja ne igra ulogu, već samo ponavljanje, a i šampon nismo koristili nikakav poseban, već becutan od kamilice, ugl sretno
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:03   #214
Mi se mucimo sa tjemenicom.. kako ima puno kosice, nisam ni skuzila dok nije doslo bas dosta.... ovi su me ovdje pilali da ne treba to s nicim, bude to samo oslo ca... jeah rajt... i na kraju su mu dosle zute ljuskice, sve vece i vece... i probala uljem, islo nes minimalno.. nekim specijalnim uljem, ajd pocelo, poslala mama mustelu iz Hr i oslo nes ... evo sad smo prali vec nekih 5-6 puta i jos je ima Mislim da cu mu ponovo natofat kosicu uljem, ali obicnim.. ili cu mu purelan stavit.. jer ovo specijalno ne smije u oci - wtf?? za bebe pa da ne smije u oke... a on lamace rukicama posvuda, aj ga ti sprijeci.. Nastavljamo s Mustelom
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:12   #215
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Mi se mucimo sa tjemenicom.. kako ima puno kosice, nisam ni skuzila dok nije doslo bas dosta.... ovi su me ovdje pilali da ne treba to s nicim, bude to samo oslo ca... jeah rajt... i na kraju su mu dosle zute ljuskice, sve vece i vece... i probala uljem, islo nes minimalno.. nekim specijalnim uljem, ajd pocelo, poslala mama mustelu iz Hr i oslo nes ... evo sad smo prali vec nekih 5-6 puta i jos je ima Mislim da cu mu ponovo natofat kosicu uljem, ali obicnim.. ili cu mu purelan stavit.. jer ovo specijalno ne smije u oci - wtf?? za bebe pa da ne smije u oke... a on lamace rukicama posvuda, aj ga ti sprijeci.. Nastavljamo s Mustelom
Vidjela sam da tvoj bebonja ima AD isto kao i moj i mi isto imamo problem s tjemenicom, ali ja mislim da je to zbog tog odvratnog AD jer je koža još dodatno isušena (to je kod nas seboreični dermatitis). Mi smo prije 2 mj. jedva riješili tjemenicu (bile su žute krastice i nikakvo ulje i isčešljavanje nam nije pomoglo sve dok nismo počeli mazati nekom antibiotskom kremom koju su nam napravili u ljekarni) i sad se opet vratila U utorak opet dermatologu i već se pitam koje će nam čudo sad propisati. Meni je muka od tih silnih kremica, ulja jer ništa zapravo ne riješi problem za stalno nego samo na neko vrijeme.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:21   #216
evo moja mala se full borila sa tjemenicom do nedavno .. uzela sam dm-ovu nevenovu mast /balea/ i namazala je s time, ostavila nekih pola sata i oprala.. ok , ostane jaaaako masnooo kosicaaa, ali nakon 3 pranja se ispere .. i evo jos uvijek je cisto joj tjeme .. a ta nevenova mast stvarno nema nekih kemikalija u sebi tako da preporucam
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:55   #217
Quote:
minči kaže: Pogledaj post
pa mom malom je tjemenica izgledala kao perut, odnosno na početku kao suha koža po glavici. rješila sam tak da sam mu sat vremena prije kupanja dobro natopila glavicu sa uljem (ima puno kosice), pustila da odstoji, pa prije samog kupanja iščešljavala u svim smjerovima, sa češljom, i u principu je tada izgledalo kao da mu je puna kosa peruti. Nakon toga kupanje, kosu oprala šamponom i postupak ponavljala 3-4 dana dok nije nestalo. Pojavilo se još jedanput kroz 10 dana, sve ponovili i sada evo već dva mjeseca nema više. Ulje sam kupila u ljekarni, a i jedanput smo sa maslinovim, iako mislim da vrsta ulja ne igra ulogu, već samo ponavljanje, a i šampon nismo koristili nikakav poseban, već becutan od kamilice, ugl sretno
Potpisujem.
Iz vlastitog iskustva ovo mogu preporučiti mamama čije bebe imaju AD.

I ja sam ovo radila samo isključivo s maslinovim uljem i tjemenica je brzo nestala.
Vratila se vrlo malo nakon par mjeseci, sve sam ponovila kroz 3-4 dana i nakon toga smo bili mirni.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:01   #218
Samo da javim da nam dobro ide
Naravno, zvjerak nije bas odusevljen uljenjem, kapicom, cesljanjem, pranjem... pa ispocetka... pa onda i mene to psihicki umara i ne radim svaki dan, nego svaki drugi.
Ima ih puuuuno manje... a nama nije bilo ko perutanje, nego velke zute ljuske ok, pocelo je kao suha koza i perutanje, al kao, ma to ce vam samo proci - e pa nece
Uglavnom, nazire se lijepa meka kozica na glavi, kosica otpada u cupovima zajedno s ljuskicama... sad je polucelav
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:01   #219
Cini mi se da i mi imamo tjemenicu. Ljuska joj se jako tjeme i to samo na prednjem dijelu glavice, lagano je zuto. Ide dosta sa cetkom,kao perut, ali vidim da ima toga dosta. Mazala dvije veceri sa maslinovim uljem pa cetkam. Koji sampon slovi da je dobar i koja mu je cijena???
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:04   #220
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Cini mi se da i mi imamo tjemenicu. Ljuska joj se jako tjeme i to samo na prednjem dijelu glavice, lagano je zuto. Ide dosta sa cetkom,kao perut, ali vidim da ima toga dosta. Mazala dvije veceri sa maslinovim uljem pa cetkam. Koji sampon slovi da je dobar i koja mu je cijena???
Po opisu, je, tjemenica je..

Mustelina pjena protiv tjemenice
"Samo" 93,00kn

Al ga onda imaš za slijedeća tri pokoljenja
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.