Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 01:50   #21
Kak se zovu oni na e iz Italije koji traže odštetu?
Barbaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 02:33   #22
Quote:
MGJ kaže: Pogledaj post
Kakvi god bili da bili talijani, cinjenica jest da im Hrvatska duguje mnogo toga.Ponajvise nacionalizirana zemljista i kuce talijana iz Istre ,Rijeke i Zadra nakon drugog svjetskog rata.Dakle tu ne pricamo o nikakvoj politici itd., vec o pravu na vlastitu imovinu.I sve dok RH ne vrati talijanima i srbima ono sto im je na silu oteto, RH nece moci uci u EU.
Kad nam isplate odštetu za sva zla u WW2,a dabome i nakon 1920., smiju prismrditi vlasništvu nad našom zemljom.
Vi Srbi također kada nam platite odštetu za agresiju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:14   #23
zovu se esuli i dobit ce kitu u usta
inace od italije nam prijeti velika opasnost jer je to sila koja ima vise od 60 milijuna stanovnika
u hercegovini tj.u međugorju su pokupovali svasta prave se stambene zgrade sa 40 stanova koje kupuju iskljucivo talijani
svake godine izlove ribe u vrijednosti 300 mil. eura
inace njihov strateski interes je pretvoriti jadran u talijanski bazen a to je politika vec 2000 godina
sreca pa su vojno nesposobni i fizicki inferiorni
kad ides u međugorje tocno vidis tko je talijan a tko hercegovac
oni 1,60 a mi 1,90
sto kaze ovaj moj prijatelj ajde 3 na 1
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:20   #24
jebo EU bolje da ne ulazimo
kad izrefaju ono sta je musolini radio po istri lici dalmaciji i hercegovini mogu reci nesto
meni je osobno srce puklo onog momenta kad je propao ZERP
cini mi se da otkad tuđmana nema samo poltroni izdajice i nesposobnjakovici vode ovaj narod
osobno također mi se gadi dvojezicnost u istri
u hrvatskoj je sluzbeni jezik hrvatski i ima da se prica
nikakav talijanski
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 11:35   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Talijani su revizionistička bagra, ne treb im vjerovati
Allla,da se s tobom jednom složim....
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:18   #26
Jedina opasnost je da traže Istru natrag
Barbaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:22   #27
A DOBITI CE TUKI
ante zela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:36   #28
Da, zaboravio sam i ovo:

Quote:
cvjeta izvoz otrovnog otpada
Talijanska ekomafija ‘bere’ milijarde eura

Cvate izvoz u - Hrvatsku!
..... U siječnju lanjske godine talijanska televizija RAI objavila je vijest prema kojoj je Lijepa naša jedna od glavnih destinacija kamo Talijani izvoze opasni otpad, a prosvjednici protiv smetišta u Napulju uzvikivali su: Šaljimo smeće u Hrvatsku za male novce; 137 eura po toni.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Svij...1/Default.aspx
Rover_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:56   #29
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
bosanci okupirali dalmaciju a ja sam puno blizi talijanu po kulturi i mentalitetu..
Di su je okupirali i koji to bosanci... preciziraj.Ako si Talijanu blizak po mentalitetu,nije dobro.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:50   #30
Talijani već koloniziraju Sloveniju.

Euromagazin od 5.3.2011. od 06:55 do 12:47
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:06   #31
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Di su je okupirali i koji to bosanci... preciziraj.Ako si Talijanu blizak po mentalitetu,nije dobro.
ako neznas gdje,neces ni nauciti jer vecina vas i nezna gdije je dalmacija pa tako vecina vas iz kontinenta to nazivaju primorci,primorje itd...da buno blizi talijanu nego njemcu,kojima gurate hrvatsku u zagrljaj...najradje bi te proglasili hrvate za germane...vi djeco nemate pojma tko vam glavu nosi a to slinite po forumu dan i noc...izadjita malo medju ljude,naucite zivot iz drugih uglova a ne samo iz 4 siva zida svoga tmurnog doma viseci na kompjuteru jer mislite da ce te tu nesto pametno vidit i nauciti..
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:13   #32
Quote:
Van-O-Van kaže: Pogledaj post
... Obala će biti za bogataše,bez obzira na nacionalnost....
I sada stranci kupuju nekretnine bez ikakvih birokratskih zapreka
Trenutno nas spašavaju nesređene zemljišne knjige gotovo kao nekad NOB.
Međutim, kada se iste knjige srede - vlasnici nekretnina biti će "oni" koji imaju najveću kupovnu moć.
Daaaleko prije Talijana, to će biti Amerikanci, Englezi, Nijemci, Francuzi, Rusi (mafija), itd.
Kad se uzme u obzir i promjena broja županija (sa 22 na 6-7) a time i njihova površina - talijanska iredenta u HR (i njihovi priguznici) tada mogu prestati sanjati mokre snove "o aneksijama Istre i Dalmacije njihovoj Italiji".
To će tada biti praktički/teoretski - nemoguće, npr. Istru s Gorskim kotarem (tada - jedna županija) pripojiti Italiji.
Stoga, no frk's.
112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 17:11   #33
Quote:
112 kaže: Pogledaj post
Trenutno nas spašavaju nesređene zemljišne knjige gotovo kao nekad NOB.
Znači, drugim riječima, osuđeni smo na propast, jer "NOB" nikada ništa nije spašavao ....osim par tifusara kod Neretve da bi ih kasnije ostavili na cijedilu kod Sutjeske....
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 17:41   #34
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
ako neznas gdje,neces ni nauciti jer vecina vas i nezna gdije je dalmacija pa tako vecina vas iz kontinenta to nazivaju primorci,primorje itd...da buno blizi talijanu nego njemcu,kojima gurate hrvatsku u zagrljaj...najradje bi te proglasili hrvate za germane...vi djeco nemate pojma tko vam glavu nosi a to slinite po forumu dan i noc...izadjita malo medju ljude,naucite zivot iz drugih uglova a ne samo iz 4 siva zida svoga tmurnog doma viseci na kompjuteru jer mislite da ce te tu nesto pametno vidit i nauciti..
on je iz splita...

i dobro ti je reka, ako si po mentalitetu taljan, nije dobro

Meni se cini da taljana upozna nisi, a meni jedno lito sta san radija s njima je bilo dovoljno da ih na oci nezelin vidit do kraja zivota.
Niti jedan stranac mi nija tako lose sija.

Zato lipo poslusaj svoj savjet.


Tribalo bi uvest u hrvatsku onu taljansku politiku, da nesmis boravit ako neznas tecno pricat hrvatski.Kod njih ljudi moraju pisat razglednice na taljanskom imaginarnoj obitelji, i opisivat kako in je u italiji.
Ako se talijanu nesvidi, letis, alalalalala.
Buduci da san talijane najvise cijenija zbog mentalne agilnosti, ovo bi nan bas silo.

Takodjer oni nemaju prava na nikakva vlasnistva, jer su bili okupator hrvatskog naroda.
duje44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:05   #35
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kad nam isplate odštetu za sva zla u WW2,a dabome i nakon 1920., smiju prismrditi vlasništvu nad našom zemljom.
Vi Srbi također kada nam platite odštetu za agresiju
To što ti pišeš su nažalost samo snovi. Tko će to Hrvatsku predstavljati i tko će tražiti odštetu od Talijana i Srba?
Tarzan BP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:19   #36
Quote:
Tarzan BP kaže: Pogledaj post
... Tko će to Hrvatsku predstavljati i tko će tražiti odštetu od Talijana i Srba?
USA, i to na temelju:

http://www.hrt.hr/arhiv/2003/05/02/HRT0041.html
http://www.hrt.hr/arhiv/2003/05/02/HRT0051.html

Obratiti pozornost na točke 10. i 30. iste povelje.
112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 13:45   #37
Quote:
112 kaže: Pogledaj post
USA, i to na temelju:

http://www.hrt.hr/arhiv/2003/05/02/HRT0041.html
http://www.hrt.hr/arhiv/2003/05/02/HRT0051.html

Obratiti pozornost na točke 10. i 30. iste povelje.
Ta povelja je šareni slatkiš koji bi trebao namamiti balkanske siročiće u okrilje SAD-a.

U slučaju bilo kakve geopolitičke nestabilnosti, nema sumnje na čiju bi se stranu SAD svrstale. Italija je njima puno važniji saveznik od Hrvatske, Albanije ili Makedonije.

Slično tome, SAD već gotovo stotinu godina Kurdima obećavaju državu i manipuliraju tim u svakoj situaciji (zadnji put u ratu protiv Sadama), ali kad to treba realizirati sve se raspline zbog Turske kao velikog američkog saveznika.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:51   #38
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Ta povelja je šareni slatkiš koji bi trebao namamiti balkanske siročiće u okrilje SAD-a.

U slučaju bilo kakve geopolitičke nestabilnosti, nema sumnje na čiju bi se stranu SAD svrstale. Italija je njima puno važniji saveznik od Hrvatske, Albanije ili Makedonije.

Slično tome, SAD već gotovo stotinu godina Kurdima obećavaju državu i manipuliraju tim u svakoj situaciji (zadnji put u ratu protiv Sadama), ali kad to treba realizirati sve se raspline zbog Turske kao velikog američkog saveznika.
Pa ne bih baš rekao da, kad Ameri, Englezi, Francuzi ... i svi ostali bogatiji od Talijana - pokupuju sve (što vrijedi) na našoj strani Jadranske obale, da USA nebi branila onda svoje vlasništvo ovdje - prije od talijanskog.
Nedavno je i završen sastanak USA gospodarstvenika s našom Vladom i Predsjednikom RH u Dubrovniku gdje su odobreni SVI američki gospodarstveni projekti u HR a sa američke strane su obećane investicije u kojima je "nebo granica"!
Nema tu više nikakve geopolitičke nestabilnosti, USA i Rusija podjelili su zone interesa na Jadranskoj obali.
Rusi su tako, za investicije, dobili crnogorsko primorje a USA - hrvatsko.
A svatko čuva svoje investicije/vlasništvo!


edit:
Jednim Nijemcima Vlada RH odbila je 15 gospodarskih projekata. Slučajno?!
Kakva tek onda Italija, Srbija ... na ovom ovdje priobalju Jadranskog mora?!

Zadnje uređivanje 112 : 10.04.2011. at 15:11.
112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:07   #39
Pazi nemožeš parcelu prodat već koju godinu,a neki pišu o ugroženosti jer će sve pokupovati stranci...............alo ekipa .....ima li neko s mora pa da to argumentira,ja sam s jednog otoka pa znam da od toga nema ništa.

Ako imate kakvog "investitora"pošaljite mi ga ima terena ................SAMO NIKO IH NEĆE
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:13   #40
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Pazi nemožeš parcelu prodat već koju godinu,a neki pišu o ugroženosti jer će sve pokupovati stranci...............alo ekipa .....ima li neko s mora pa da to argumentira,ja sam s jednog otoka pa znam da od toga nema ništa.

Ako imate kakvog "investitora" pošaljite mi ga ima terena ................SAMO NIKO IH NEĆE
Boldano, hoće, hoće, "samo" rasčistite imovinsko-pravne odnose u obitelj/ima pa da vidite onda navale ... i to po još večoj cijeni.
Stranci kupuju isključivo evidentirane-pravno-čiste parcele/čestice zemlje.
112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.