Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 19:21   #41
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Zar se neće izvlačit lova iz EU fondova po regionalnom ključu ?
Lova se izvlači iz EU fondova po ključu projekata i namjeni fonda. Dvije rečenice na papiru nisu projekt bez obzira kako se regija zove, dobar projekt je dobar ako jasno definira cilj bez obzira koji dio države zahvaća, jednu ili 11 županija.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:29   #42
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Sve je to suludo dokle god mi ne digitaliziramo javnu upravu i dovedemo papirologiju zajedno s birokracijom pred gotov čin. U doba kada pristup internetu ima svaki drugi Hrvat mi je smiješna činjenica da se moraju ljudi mučiti s kopiranjem raznoraznih potvrda i razošenjem gomile bespotrebnih dokumenata. Kada to budemo sredili, onda neće biti nikakv problem gdje će biti regionalno središte.
Potpisujem. Ima samo jedan problem, dio javne uprave je bio digitaliziran, ali se vratio u analogiju jer im je bilo prekomplicirano

Neću o detaljima, javnu upravu treba nemilosrdno natjerati da sve što može biti digitalizirano bude digitalizirano i da se skoro sve može obaviti preko neta. Pošto su to neke druge države napravile ne može se reći da je nemoguće, samo treba prilagoditi lijepoj našoj.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:13   #43
Svakako Hrvatsku treba decentralizirati. Ja sam za to da se stvore 5 regija. Ja bi volijo da ovako izgleda:



1. Zagrebačka regija - sastavljena bi bila od grada Zagreba i jedan dio Zagrebačke županije. Mislim da ideja da samo grad Zagreb bude regija je ne realna. Zato je potrebno toj regiji dodati još nešto teritorija, na to mislim na okoljne gradove kao što su Velika Gorica, Zaprešić, Samobor i Dugo selo. Za te gradove bi bolje bilo da se nalaze u toj regiji. Zagreb ima dosta velik broj stanovnika da bi mogao biti vlastita regija. Ta regija bi imala do 1 000 000 stanovnika.

2. Zagorska regija- Središte bi bio Varaždin. Tu bi se nalazile sve Zagorske županije i jedan dio Zagrebačke županije. Još bi se nalazile Sisačko-moslavačka županija, 2/3 Bjelovarsko-bilogorska županije i jedan dio Karlovačke županije sa gradom Karlovac. Jer Karlovac više pripada Zagorju, nego Zapadnoj Hrvatskoj. Prema mojoj procjeni ova regija bi imala isto tako do 1 000 000 stanovnika.

3. Slavonska regija - Osijek bi bio središte. Tu bi se nalazile svih 5 Slavonskih županija, te bi još povećao teritorij Slavonije tako da dobije više obradljive zemaljske površine. Dodao bi dio Sisačko-moslavačke županije sa gradom Novska i dio Bjelovarsko-bilogorske županije sa gradom Daruvar. Ta regija bi imala oko 900 000 stanovnika.

4. Zapadna Hrvatska - Ne znam kako da tu regiju nazovem, možda Istarsko - primorska regija. Središte je Rijeka. Tu se nalaze Istarska županija, Primorsko-goranska županija, Ličko-senjska županija i više od pola karlovačke županije. Stanovnika bi imala oko 600 000.

5. Dalmatinska regija - Središte bi bio Split. Tu bi bile sve Dalmatinske županije i jedan mali dio sam dodao iz Ličko-senjske županije, da lijepše izgleda u karti. Imala bi oko 850 000 stanovnika.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:30   #44
Quote:
patak360 kaže: Pogledaj post
Svakako Hrvatsku treba decentralizirati. Ja sam za to da se stvore 5 regija. Ja bi volijo da ovako izgleda:

http://img861.imageshack.us/img861/1314/regije.png

1. Zagrebačka regija - sastavljena bi bila od grada Zagreba i jedan dio Zagrebačke županije. Mislim da ideja da samo grad Zagreb bude regija je ne realna. Zato je potrebno toj regiji dodati još nešto teritorija, na to mislim na okoljne gradove kao što su Velika Gorica, Zaprešić, Samobor i Dugo selo. Za te gradove bi bolje bilo da se nalaze u toj regiji. Zagreb ima dosta velik broj stanovnika da bi mogao biti vlastita regija. Ta regija bi imala do 1 000 000 stanovnika.

2. Zagorska regija- Središte bi bio Varaždin. Tu bi se nalazile sve Zagorske županije i jedan dio Zagrebačke županije. Još bi se nalazile Sisačko-moslavačka županija, 2/3 Bjelovarsko-bilogorska županije i jedan dio Karlovačke županije sa gradom Karlovac. Jer Karlovac više pripada Zagorju, nego Zapadnoj Hrvatskoj. Prema mojoj procjeni ova regija bi imala isto tako do 1 000 000 stanovnika.

3. Slavonska regija - Osijek bi bio središte. Tu bi se nalazile svih 5 Slavonskih županija, te bi još povećao teritorij Slavonije tako da dobije više obradljive zemaljske površine. Dodao bi dio Sisačko-moslavačke županije sa gradom Novska i dio Bjelovarsko-bilogorske županije sa gradom Daruvar. Ta regija bi imala oko 900 000 stanovnika.

4. Zapadna Hrvatska - Ne znam kako da tu regiju nazovem, možda Istarsko - primorska regija. Središte je Rijeka. Tu se nalaze Istarska županija, Primorsko-goranska županija, Ličko-senjska županija i više od pola karlovačke županije. Stanovnika bi imala oko 600 000.

5. Dalmatinska regija - Središte bi bio Split. Tu bi bile sve Dalmatinske županije i jedan mali dio sam dodao iz Ličko-senjske županije, da lijepše izgleda u karti. Imala bi oko 850 000 stanovnika.
Najbolja mapa do sada, svaka čast kolega
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 18:56   #45
Ma treba ukinuti županije, a nikakve regije nise potrebne. Hrvatskoj sa 4,5 milijuna ljudi je i više nego dovoljna samo državna i lokalna vlast. A stvar decentralizacije nije u tome da se stvore 5 mutatnskih regija koje imaju otprilike sličan broj ljudi nego da se poveća novac s kojim raspolaže lokalna uprava.
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 21:04   #46
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Ma treba ukinuti županije, a nikakve regije nise potrebne. Hrvatskoj sa 4,5 milijuna ljudi je i više nego dovoljna samo državna i lokalna vlast. A stvar decentralizacije nije u tome da se stvore 5 mutatnskih regija koje imaju otprilike sličan broj ljudi nego da se poveća novac s kojim raspolaže lokalna uprava.
Slažem se...
I tako su županije trenutno prijenosni račun za lokalnu upravu...a ponegdje i samoposluga onih koji su vlasti u njoj.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 21:57   #47
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Evo kako izgleda sada i kako bi trebalo izgledati poslije regionalizacije.

E ne može tako !!!!

babalui777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 22:09   #48
Quote:
babalui777 kaže: Pogledaj post
E ne može tako !!!!
E ne može ni tako.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 11:58   #49
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Evo kako izgleda sada i kako bi trebalo izgledati poslije regionalizacije.
Meni bi više ovako nešto imalo smisla:

http://imageshack.us/photo/my-images/542/regije.png
5 regija i grad Zagreb (možda povećan za prsten).
1.Dalmacija (4 dalm. županije)
2.Slavonija (5 slavonskih -Pakrac i Virovitica)
3.proširena Liburnija (PGŽ,IŽ, LSŽ + stara općina Ogulin)
4.proširena Posavina (SŽ,KŽ,ZŽ-stara općina Ogulin +stare općine Pakrac, Daruvar, Garešnica i ostala Moslavina)
5.proširena Podravina (VŽ,MŽ,KZŽ,KKŽ,BŽ-Moslavina i Daruvar).
Centri bi bili u Splitu, Osijeku, Rijeci, Zagrebu i Varaždinu.
Grad Zagreb, iako bi bio izvan regije 4 bi radi ekonomije bio centar te regije...
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 14:13   #50
Ponovno osnivanje županija osamostaljenjem države, HDZ je zamazao oči narodu u tijeku nacionalnog zanosa i potragom za "poviješću" gdje je Hrvatska i bila podijeljena na županije. Ili bolje reći ne zamazala, nego prevarila narod. A i izborne jedinice, kao i županije uglavnom njima pogoduju. Valjda će ova nepravda kad tad biti ispravljena i možda će se Hrvatska regionalizirati kako i treba da se smanji ionako veliki državni aparat. Ali prije svega treba početi sa ukrupljavanjem općina i gradova kojih je previše. Od političkih stranaka regionalizaciju jedino podržava HDSSB, jer žele da se slavonske županije ujedine. Ideju podržava i IDS, ali kad bi Istra bila regija, tj. ostala administrativnom jedinicom. Da li će biti 4,5,6,7 ili čak 8 regija i nije toliko važno, uglavnom bit će i bolje i lakše nego sa sadašnjih 20 županija.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 19:46   #51
Vidimo primjer Šibenika čiji građani se bune jer su ispostavu carine preselili u Split. Neće biti ništa od regionalizacije, ljudi očito nisu spremni.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:03   #52
Treba stvoriti regije da se dobije novac iz Europskih fondova za razvoj. Sad kad smo u EU trebamo sve znati iskoristiti.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 03:58   #53
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Dobra ideja ali ništa od toga. Treba uhljebiti sve te silne stranačke vojnike.
Točno to. Logično bi bilo upravo stvaranje regija s 4 najveća grada kao centra, ali Istarska mafija aka IDS neće dat da se o ovom iti raspravlja.
__________________
"Remove the Earth woman. Prepare her for our PLEASURE!"
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:22   #54
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
Točno to. Logično bi bilo upravo stvaranje regija s 4 najveća grada kao centra, ali Istarska mafija aka IDS neće dat da se o ovom iti raspravlja.
A i po kojoj to logici bi Lika i Istra trebale bit u istoj regiji?
Ja sam za ukidanje bilo kakvih županija i regija jer su nam sa 4,5 milijuna ljudi nepotrebne. Ali ako ćemo već radit neke regije, treba poštovat povijesno-geografske faktore a ne napravit 5 mutant regija sličnog broja stanovnika.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:41   #55
Molim ne crtajte karte da bi se Istra uklopila u nekakvu regiju, Jakovčić će pošandrcat, jer to je njegov posjed, On je knez. Odmah će zatražiti autonomiju Istre, ali ne zbog Istrana, već zbog sebe, jer nebi mogao prodavati zemlju Istarsku neistrijanima. Konobari i kuhari to je sudbina koju je Istranima namjenio njihov Nino.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 19:37   #56
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
A i po kojoj to logici bi Lika i Istra trebale bit u istoj regiji?
Ja sam za ukidanje bilo kakvih županija i regija jer su nam sa 4,5 milijuna ljudi nepotrebne. Ali ako ćemo već radit neke regije, treba poštovat povijesno-geografske faktore a ne napravit 5 mutant regija sličnog broja stanovnika.
Po metodi metropolitantsko-gravitacijskoj logici. Kad bi išli po nekakvim povjesnim regijama imali bi ih opet milijun (pa ova pa ona Dalmacija, pa Istra, pa Kvarner, pa Lika, pa Gorski Kotar, itd, itd.) Plus Regija Zadar, jer i oni bi ispalili kad bi ih se pod Split stavilo.
__________________
"Remove the Earth woman. Prepare her for our PLEASURE!"
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 19:57   #57
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
A i po kojoj to logici bi Lika i Istra trebale bit u istoj regiji?
Ja sam za ukidanje bilo kakvih županija i regija jer su nam sa 4,5 milijuna ljudi nepotrebne. Ali ako ćemo već radit neke regije, treba poštovat povijesno-geografske faktore a ne napravit 5 mutant regija sličnog broja stanovnika.
upravo tako. u hrvatskoj možemo samo raspravljat o tome da se županije ukinu. regionalizacija nije ništa nego latentni separatizam u povojima.

hrvatska je manja od bilo kojeg njemačkog landera. manite nas regionalizacije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:41   #58
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
upravo tako. u hrvatskoj možemo samo raspravljat o tome da se županije ukinu. regionalizacija nije ništa nego latentni separatizam u povojima.

hrvatska je manja od bilo kojeg njemačkog landera. manite nas regionalizacije.
Točno to.
Dodao bih i nepotrebni trošak koji služi uhljebljivanju stranačkih kolega.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:53   #59
Najvažnije je da firme plaćaju porez u regiji u kojoj su ostvarile dobit.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 08:27   #60
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Problemi s 3. i 4. regijom:
- IDS se upravo panično boji da istarska županija postane dio jedne takve regije koju bi uz njih činila sadašnja primorskogoranska i ličkosenjska županija naravno s centrom u Rijeci, to je u doba SRH postojalo i zvalo se Zajednica općina Rijeka
- kod Dalmacije je problem to što bi se i Šibenik i Zadar morali naviknut da im je Split centar, a to otkako je neovisne HR nije bio slučaj
Ak bi to značilo i centralizaciju administracije u Splitu to bi bilo i potpuno neprirodno. Što Bibinjci ili Skradinjani imaju odlaziti u Split po kakve dokumente ili imati sa Splitskom administracijom. Nikada nisu niti bi ikada trebali. A i što bi to Splitu trebalo? Da eto bude "Metropola"???

Današnja SD Županija prilično vjerno pokriva područje koje tradicionalno gravitira Splitu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.