Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 13:10   #41
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
No, bezveze je da to ZET predlaže kao sredstvo da se izvuče, pa zašto im je onda godinama bio besplatni prijevoz za penzionere, đake, ove na burzi, i sl. - sami su se do toga doveli. Jedina kategorija koja bi mogla biti oslobođena su možda nezaposleni, ali i tu je bilo zlouporaba, npr. izvanredni studenti koji su se prijavljivali na burzu samo zbog pokaza.
Sve te povlastice su bile isključivo marketinška igra (prevenstveno Bandića), potpuno nevezana uz stvarne troškove. Razliku je jednostavno godinama plaćao grad i dok je bilo para sve je bilo OK.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:21   #42
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Nešto se ne sjećam pobuna kod kupnje novih tramvaja i autobusa.
kakve pobune? Zašto ovaj nije raspisao referendum glede toga? Zato jer je izjavio da smatra kako građani imaju pravo glasa jedan dan u 4 godine. Pametnom dovoljno

Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Sve te povlastice su bile isključivo marketinška igra (prevenstveno Bandića), potpuno nevezana uz stvarne troškove. Razliku je jednostavno godinama plaćao grad i dok je bilo para sve je bilo OK.
a sad kad nema para nek odgovara onaj koji je dijelio besplatne pokaze i preplaćivao autobuse i tramvaje. Nek uzmu sve: njemu, ljuštini, kikašu i takvima. Skupila bi se pozamašna svota

Zadnje uređivanje Katrin : 08.01.2012. at 13:28.
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:38   #43
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Teško je reći, po sadašnjim troškovima prije negdje oko 15 do 20 kn.
Kojom računicom si došao do ove cijene? Očito da znaš nešto o strukturi troškova pa me zanima šta sve ulazi u cijenu od 15-20 kn?
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:56   #44
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Kojom računicom si došao do ove cijene? Očito da znaš nešto o strukturi troškova pa me zanima šta sve ulazi u cijenu od 15-20 kn?
Realna cijena karte je vjerojatno 2-3x veca nego sto se trenutno kosta. To je ako se ne bi prosirila naplata. 2007. je ZET uprihodovao 253 miljuna kn od prijevoza putnika, a subvencija od grada mu je bila 600 miljuna kn. Plan za 2009. je bio 343 miljuna prihoda i 760 miljuna kn subvencija.

http://www.poslovna.hr/zakoni/public...ookieSupport=1

Mozda se nekome da iskopati svjeze podatke.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:11   #45
moj gazda to radi odokativno- nekome 0 kuna, nekome 500, nekome 800

ali isto tako dijeli i otkaze, prvo oni sa 800 kuna, pa sa 500 pa sa 0
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:54   #46
Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
kakve pobune? Zašto ovaj nije raspisao referendum glede toga? Zato jer je izjavio da smatra kako građani imaju pravo glasa jedan dan u 4 godine. Pametnom dovoljno
Ne možeš baš raspisivati referendum za sve što košta više od sto kuna. Tome služi izbor vlasti. Meni (kad sam isključivo koristio ZET) nije smetalo voziti se u starim tramvajima, bez klime i slično. Danas bi svi sve novo - a to ne ide ni u većim i bogatijim gradovima koji isto tako subvencioniraju svoj prijevoz.

Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
a sad kad nema para nek odgovara onaj koji je dijelio besplatne pokaze i preplaćivao autobuse i tramvaje. Nek uzmu sve: njemu, ljuštini, kikašu i takvima. Skupila bi se pozamašna svota
Je, baš bi se okoristio time.

Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Kojom računicom si došao do ove cijene? Očito da znaš nešto o strukturi troškova pa me zanima šta sve ulazi u cijenu od 15-20 kn?
Dio ZET-ovih troškova imaš javno objavljen, za dio troškova treba vidjeti strukturu učešća u dugovanju (tramvaji, autobusi, načini financiranja i slično). Isto tako, kad bi se sve baziralo na kartama znatno bi se promijenilo i sufinanciranje, a da ne govorim da sada možeš dio troškova reprogramirati kad bi postojalo političke volje (jer cijela priča o ZET-u i je isključivo politička).
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:59   #47
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Realna cijena karte je vjerojatno 2-3x veca nego sto se trenutno kosta. To je ako se ne bi prosirila naplata. 2007. je ZET uprihodovao 253 miljuna kn od prijevoza putnika, a subvencija od grada mu je bila 600 miljuna kn. Plan za 2009. je bio 343 miljuna prihoda i 760 miljuna kn subvencija.

http://www.poslovna.hr/zakoni/public...ookieSupport=1

Mozda se nekome da iskopati svjeze podatke.
Realna cijena bila bi još i veća kada bi se recimo povećali troškovi. Neka plaće idu još gore, neka se povećaju izdaci za ljubilarne nagrade, mulja na natječajima itd. itd.
Interesantno da je jedini način koji su se mogli dosjetiti povećanje cijena karte i korištenje monopolističkog položaja. Zašto nisu prvo pokušali sa pojačanom kontrolom? Siguran sam da bi za to bila dovoljna interna preraspodjela djelatnika. Ako na stanici gdje obično izađu 2-3 čovjeka nakon pojave kontrolora izađe 30-ak ljudi onda to jasno govori o tome gdje treba djelovati. Da ne ponavljam već rečeno ali sistem "jedna cijena za 1 ili 10 stanica" je imbecilan. Međutim bitno je da je to najjednostavnije za implementirati i da ne iziskuje previše truda. Kada voda dođe do grla idemo brže bolje povećati cijene. Pa nije se za ovo saznalo preko noći. Ako grad ne može više subvencionirati ZET neka probleme rješava koncesijama. Onda ću barem znati da za realnu cijenu ne hranim nekakve trutine i niškoristi.Pa van zdrave pameti je da poznanik(vozač) dobije ljubilarnu nagradu i plaću u iznosu od 24 tisuće kuna. I tu se ni ne pokušavaju napraviti rezovi. ZET(Holding)- Grčka u malom.

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 08.01.2012. at 15:06.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 15:08   #48
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Realna cijena bila bi još i veća kada bi se recimo povećali troškovi. Neka plaće idu još gore, neka se povećaju izdaci za ljubilarne nagrade, mulja na natječajima itd. itd.
Interesantno da je jedini način koji su se mogli dosjetiti povećanje cijena karte i korištenje monopolističkog položaja. Zašto nisu prvo pokušali sa pojačanom kontrolom? Siguran sam da bi za to bila dovoljna interna preraspodjela djelatnika. Ako na stanici gdje obično izađu 2-3 čovjeka nakon pojave kontrolora izađe 30-ak ljudi onda to jasno govori o tome gdje treba djelovati. Da ne ponavljam već rečeno ali sistem "jedna cijena za 1 ili 10 stanica" je imbecilan. Međutim bitno je da je to najjednostavnije za implementirati i da ne iziskuje previše truda. Kada voda dođe do grla idemo brže bolje povećati cijene. Pa nije se za ovo saznalo preko noći. Ako grad ne može više subvencionirati ZET neka probleme rješava koncesijama. Onda ću barem znati da za realnu cijenu ne hranim nekakve trutine i niškoristi.Pa van zdrave pameti je da poznanik(vozač) dobije ljubilarnu nagradu i plaću u iznosu od 24 tisuće kuna. I tu se ni ne pokušavaju napraviti rezovi. ZET(Holding)- Grčka u malom.
Da bi se trebalo gadno raditi u ZET-u bi. No, recimo, kontrole nemaju smisla bez suradnje s MUP-om. Treba izbaciti plaćanje mobitelom. Mjesečna karta ne smije pokrivati sve. Smanjiti sve te troškove i slično, no i dalje su u velikom minusu (očekivano, normalno). Treba proučiti stanje kad je sve bilo pod kontrolom i vidjeti gdje je prava razlika.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:13   #49
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Da bi se trebalo gadno raditi u ZET-u bi. No, recimo, kontrole nemaju smisla bez suradnje s MUP-om. Treba izbaciti plaćanje mobitelom. Mjesečna karta ne smije pokrivati sve. Smanjiti sve te troškove i slično, no i dalje su u velikom minusu (očekivano, normalno). Treba proučiti stanje kad je sve bilo pod kontrolom i vidjeti gdje je prava razlika.
Za mjesečne karte se moglo pregovarati sa velikim kompanijama ali sa MUP-om ne u svezi kontrolora. Uostalom ne mora to biti MUP(on ionako ima manjak ljudi na cestama)-može to biti nekakava zaštitarska firma čiji zaposlenik ima pravo tražiti osobnu. Ako se ne varam tako je u HŽ-u i taj zaštitar ima pravo tražiti osobnu usprkos općeprihvaćenom vjerovanju da to može samo policija.
Što se tiče ukidanja plaćanja mobitelom ne vidim zato razloga ako kontrola dobro funkcionira. Uvjeren sam da bi povoljnijim cijenama za kraće relacije, konkurentnim cijenama na dužim relacijama i odgovarajućim kontrolama bili vrlo blizu rentabilnosti.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:26   #50
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Da bi se trebalo gadno raditi u ZET-u bi. No, recimo, kontrole nemaju smisla bez suradnje s MUP-om. Treba izbaciti plaćanje mobitelom. Mjesečna karta ne smije pokrivati sve. Smanjiti sve te troškove i slično, no i dalje su u velikom minusu (očekivano, normalno). Treba proučiti stanje kad je sve bilo pod kontrolom i vidjeti gdje je prava razlika.
Za mjesečne karte se moglo pregovarati sa velikim kompanijama ali sa MUP-om ne u svezi kontrolora. Uostalom ne mora to biti MUP(on ionako ima manjak ljudi na cestama)-može to biti nekakava zaštitarska firma čiji zaposlenik ima pravo tražiti osobnu. Ako se ne varam tako je u HŽ-u i taj zaštitar ima pravo tražiti osobnu usprkos općeprihvaćenom vjerovanju da to može samo policija.
Što se tiče ukidanja plaćanja mobitelom ne vidim zato razloga ako kontrola dobro funkcionira. Uvjeren sam da bi povoljnijim cijenama za kraće relacije, konkurentnim cijenama na dužim relacijama i odgovarajućim kontrolama bili vrlo blizu rentabilnosti.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:59   #51
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Za mjesečne karte se moglo pregovarati sa velikim kompanijama ali sa MUP-om ne u svezi kontrolora. Uostalom ne mora to biti MUP(on ionako ima manjak ljudi na cestama)-može to biti nekakava zaštitarska firma čiji zaposlenik ima pravo tražiti osobnu. Ako se ne varam tako je u HŽ-u i taj zaštitar ima pravo tražiti osobnu usprkos općeprihvaćenom vjerovanju da to može samo policija.
Ma svejedno MUP, zaštitar ili Chuck Norris, svejedno.

Bitno je da utvrdi identitet.

Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ukidanja plaćanja mobitelom ne vidim zato razloga ako kontrola dobro funkcionira. Uvjeren sam da bi povoljnijim cijenama za kraće relacije, konkurentnim cijenama na dužim relacijama i odgovarajućim kontrolama bili vrlo blizu rentabilnosti.
Realno, javni prijevoz ne može biti ni blizu praga rentabilnosti, ali mu to nije ni svrha. Treba se sad prvo iskoprcati iz situacije u kojoj je i bit će još godinama.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 17:52   #52
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Ne možeš baš raspisivati referendum za sve što košta više od sto kuna. Tome služi izbor vlasti. Meni (kad sam isključivo koristio ZET) nije smetalo voziti se u starim tramvajima, bez klime i slično. Danas bi svi sve novo - a to ne ide ni u većim i bogatijim gradovima koji isto tako subvencioniraju svoj prijevoz.
ma tko bi sve novo? Niko nikog ništa nije ni pitao, napravili su 140 novih tramvaja po 1,5 mil€ svaki i kupili 250 autobusa nek bude svaki samo 300000€ koliko je to? Malo više od 100 kuna. Za takve stvari se negdje i raspisuje referendum. Ovdje sigurno ne, tu vlada jedan tukac 12g i sad bi mi trebali otplaćivat njegove gubitke
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 18:36   #53
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Teško je reći, po sadašnjim troškovima prije negdje oko 15 do 20 kn.

Autom iz Petrinje nema šanse da stoji samo 40 kn. To je samo cijena goriva. Realna je cijena bitno veća kad računaš sve troškove, vrijeme na vožnju da ne računam. K tome gradovi masovno subvencioniraju razne dijelove prometa, vidi probleme s vlakom na tim linijama.
Vlaka za Petrinju nema, pa dio ljudi kojima odgovara radno mjesto u Zagrebu presjeda u Lekeniku. Inače sisački vlak je prepun, vremenski dobro raspoređen, ali prespor. Pruga nije neka. U komunizmu je brže vozio. Košta 30 kuna.
Za auto ti ne treba više, mali auto, ni 30 za gorivo, ostalo to je tu negdje, manje od 50. Nemoj me uzimati za riječ, jer je moje glavno prijevozno sredstvo - bicikl.
No mene zanima zašto svi i siromašni, i bolesni i nemoćni plaćaju kruh, a kartu ne. Ne razumijem čemu nekomu besplatan prijevoz?
Pitala sam ukoliko svi, ali baš svi ( i zetovci naravno) plaćaju bi li mogla biti 3 kune? I rentabilna?


Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post

di bliže, živim 10 km od firme, najbolje da idem prodat kuću radi jebenog posla da bi se mogao preselit. Kažem nek mi ovo nametnu idem na bus pa kad dođem dođem, plus što ću spavat pol dana na poslu
Netko je već rekao: Dobro došli u kapitalizam.
Takvo nas stanje čeka. Time bi malo i cirkulirali državom, brže i lakše mijenjali mjesto rada, osjetila bi možda to i potražnja stanova.

Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Da bi se trebalo gadno raditi u ZET-u bi. No, recimo, kontrole nemaju smisla bez suradnje s MUP-om. Treba izbaciti plaćanje mobitelom. Mjesečna karta ne smije pokrivati sve. Smanjiti sve te troškove i slično, no i dalje su u velikom minusu (očekivano, normalno). Treba proučiti stanje kad je sve bilo pod kontrolom i vidjeti gdje je prava razlika.
Zašto mjesečna karta ne bi pokrivala sve?


Jesam za policjote u tramvaju, za strogoću i red, ali ako je cijena 3 kune.
Hoće li ZET početi odgovarati zbog nepoštivanja voznog reda?

Lakše dijeliti otkaze neuljudnim vozačima? Kontrolorima koji jedne puštaju druge gnjave?

Smanjiti svoju prekobrojnu administraciju?

Zašto vozač šuti gomili huligana, od 15-16 godina, pušta nasilne maloljetnike, tetovirane stokilaše volovskog vrata, a onda cijedi mirne građane pa im ne će otvoriti vrata i slično.
Posljedično i u državi s vladavinom prava ili svima ili nikome.

Ja inače zbilja na posao idem bicom, zimi ponekad taksijem, vrlo rijetko tramvajem, ali voljela bih jeftiniji, pouzdaniji i brži javni prijevoz.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:08   #54
Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
ma tko bi sve novo? Niko nikog ništa nije ni pitao, napravili su 140 novih tramvaja po 1,5 mil€ svaki i kupili 250 autobusa nek bude svaki samo 300000€ koliko je to? Malo više od 100 kuna. Za takve stvari se negdje i raspisuje referendum. Ovdje sigurno ne, tu vlada jedan tukac 12g i sad bi mi trebali otplaćivat njegove gubitke
Onda bi imao referenduma svako malo. To nažalost tako ne hoda.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Vlaka za Petrinju nema, pa dio ljudi kojima odgovara radno mjesto u Zagrebu presjeda u Lekeniku. Inače sisački vlak je prepun, vremenski dobro raspoređen, ali prespor. Pruga nije neka. U komunizmu je brže vozio. Košta 30 kuna.
Za auto ti ne treba više, mali auto, ni 30 za gorivo, ostalo to je tu negdje, manje od 50. Nemoj me uzimati za riječ, jer je moje glavno prijevozno sredstvo - bicikl.
Vidim, jer ti kalkulacija baš i ne drži vodu.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
No mene zanima zašto svi i siromašni, i bolesni i nemoćni plaćaju kruh, a kartu ne. Ne razumijem čemu nekomu besplatan prijevoz?
Pitala sam ukoliko svi, ali baš svi ( i zetovci naravno) plaćaju bi li mogla biti 3 kune? I rentabilna?
Ni blizu.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Zašto mjesečna karta ne bi pokrivala sve?
Zato jer je besmisleno subvencionirati sve prijevoze. Potreba za prijevozom do škole je jedno, noćne vožnje ili vožnje vikendom nisu.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Jesam za policjote u tramvaju, za strogoću i red, ali ako je cijena 3 kune.
Hoće li ZET početi odgovarati zbog nepoštivanja voznog reda?
Lakše dijeliti otkaze neuljudnim vozačima? Kontrolorima koji jedne puštaju druge gnjave?
Smanjiti svoju prekobrojnu administraciju?
Zašto vozač šuti gomili huligana, od 15-16 godina, pušta nasilne maloljetnike, tetovirane stokilaše volovskog vrata, a onda cijedi mirne građane pa im ne će otvoriti vrata i slično.
Posljedično i u državi s vladavinom prava ili svima ili nikome.
Malo previše tražiš.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ja inače zbilja na posao idem bicom, zimi ponekad taksijem, vrlo rijetko tramvajem, ali voljela bih jeftiniji, pouzdaniji i brži javni prijevoz.
On za sada još i dobro funkcionira, bitno bolje od toga teško da može. Problem su cifre.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:26   #55
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Zato jer je besmisleno subvencionirati sve prijevoze. Potreba za prijevozom do škole je jedno, noćne vožnje ili vožnje vikendom nisu.
To bi opet udarilo najviše one koji rade noću i vikendom u smjenama, kategorija koja bi i ovim potezom najviše popušila.

Ako idemo u tom smjeru, bolji mi se čini ovaj sustav linijskih pokaza koji neki prijevoznici imaju. Moj pokaz ima polaznu i odredišnu stanicu, mogu se neograničeno, bilo kojim danom i u bilo koje doba, voziti unutar toga. To je više namijenjeno pokrivanju potrebnog prijevoza, posla, prema tome si biram stanice i to je ok.
Očita mana toga je da se neki i dalje švercaju djelomično, kupe malo kraću liniju i računaju da kontrola neće zapamtiti kad točno trebaju izaći ili neće inzistirati, ali opet mislim da nema previše takvih i većina putnika plaća bar veći dio onoga što koristi.

Svako malo 'dobro došli u kapitalizam', ali je li meni promaknulo nešto ili mi stvarno dobijemo tu samo jednu stranu kapitalizma, onu gdje sve plaćamo, a ona gdje imamo izbora i koristi od toga nekako mi fali. Ne bi li oni morali ponuditi nešto kao opravdanje za dizanje cijena, paziti kakvu uslugu imaju i sl.? Nije li u kapitalizmu sasvim normalno da loša tvrtka propadne i bude zamijenjena boljom? Ili dobije konkurenciju pa se malo mora i potruditi?
ZET mi se čini kao taj koji ne shvaća foru s kapitalizmom, da ljudima moraš nešto i ponuditi ako hoćeš prodati uslugu, a ne samo dići cijene, reći da je to tako i očekivati da te drugi vade? (Ok, tudum jesam za većinu tih stvari, možda sam totalno fulala i tu.)
Mogu ja sama sebi platiti pokaz i odrađivati svoje, moja firma nije tu iz altruizma, ali nisam ni ja, ne radim jer ne bih znala kako drukčije si popuniti dan, zato što mi je silno stalo do nekog d.d.-a, d.o.o.-a i čegaveć ili čak općenarodnog boljitka, ne dalje od toga kako meni nešto ide u korist.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 08.01.2012. at 19:32.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:29   #56
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Zato jer je besmisleno subvencionirati sve prijevoze. Potreba za prijevozom do škole je jedno, noćne vožnje ili vožnje vikendom nisu.

On za sada još i dobro funkcionira, bitno bolje od toga teško da može. Problem su cifre.
U osnovi ja imam skoro pa afirmativno mišljenje o ZET-u, ipak to sve nekako klapa. Ali rasipaju se novci i naveliko curi, sigurno. A zetovci bi trebali poraditi na pristojnosti, prevelik broj ljudi to uočava, nije ni rijetkost ni slučajnost da se netko žali na njihovo ponašanje.


Ima par godina, dok je bilo besplatno od kolodvora do Trga, pitala me neka Slavonka, osjetiš onaj govor, lijepi, otegnuti, gdje se kupuje karta, do Trga ide.
Kažem ja:Nigdje, to Vas časti gradonačelnik.

O Bože, kako vi imate dobrog gradonačelnika.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:32   #57
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
To bi opet udarilo najviše one koji rade noću i vikendom u smjenama, kategorija koja bi i ovim potezom najviše popušila.
Nisam bio možda jasan, pričam o učenicima.

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako idemo u tom smjeru, bolji mi se čini ovaj sustav linijskih pokaza koji neki prijevoznici imaju. Moj pokaz ima polaznu i odredišnu stanicu, mogu se neograničeno, bilo kojim danom i u bilo koje doba, voziti unutar toga. To je više namijenjeno pokrivanju potrebnog prijevoza, posla, prema tome si biram stanice i to je ok.
Slažem se.

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Svako malo 'dobro došli u kapitalizam', ali je li meni promaknulo nešto ili mi stvarno dobijemo tu samo jednu stranu kapitalizma, onu gdje sve plaćamo, a ona gdje imamo izbora i koristi od toga nekako mi fali. Ne bi li oni morali ponuditi nešto kao opravdanje za dizanje cijena, paziti kakvu uslugu imaju i sl.? Nije li u kapitalizmu sasvim normalno da loša tvrtka propadne i bude zamijenjena boljom? Ili dobije konkurenciju pa se malo mora i potruditi?
Teško će dobiti konkurenciju jer nitko ne želi ići u neprofitabilan posao. S druge strane, teoretski oni imaju kontinuirano poboljšanje usluge, ali pitanje je koliko proporcionalno troškovima.

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
ZET mi se čini kao taj koji ne shvaća foru s kapitalizmom, da ljudima moraš nešto i ponuditi ako hoćeš prodati uslugu, a ne samo dići cijene, reći da je to tako i očekivati da te drugi vade? (Ok, tudum jesam za većinu tih stvari, možda sam totalno fulala i tu.)
Nije problem do ZET-a već do općenito gradske politike.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
O Bože, kako vi imate dobrog gradonačelnika.
Tako se kupuju glasovi.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:19   #58
vidim da se tema fino rasplamsala

No mene muci jedno pitanje; Dali je novi radnicki mjesecni pokaz isti kao i stari mjesecni radni pokaz?

sto to znaci: da se mogu voziti koliko zelim i gdje zelim bez obzira na stancanje i pitanje dali moram stancati ako imam "mjesecni pokaz" . . . svi nesto pricaju da si moras napuniti karticu od 290kn i to je mjesecni radni pokaz, no ako se uzme u obzir da se mora dva puta "stancati karta" dolazimo do zakljucka da je to samo za 19 radnih dana u mjesecu (290/7,5= 38 stancanja/2=19) sta je sa ostalih 3-4 dana? moram iz svog depa placati za to? a da ne pricam da ima i ljudi koji rade i subte i nedjelje pa kad se izracuna 2xdnevno x30 dana = 60 stancanja sto ispada mjesecno 60x7,5= 450kn

ili je i dalje to "mjesecni pokaz" samo u elektronskom obliku . . .
__________________
Think for yourself question authority
grudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 08:26   #59
Ovdje postoje opce teme o ZET-u, pa molim da problemi i pitanja osim ovog u naslovu idu tamo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.