Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 23:39   #81
Morbidangel hvala!!

Zasad ima dvadesetak jaja, došlo je do preokreta, navečer ih čuvaju tuke, a po danu ih načelno nitko ne čuva. Nagađam da je to zato jer im je po danu u nastambici toplo, pa možda ne treba čuvati jaja??

Koke sam odvojila jer je patak postao dominantan, a imam novog pijetla koji također želi svoj dio teritorija

Ove godine neka bude ovako kako je, ali druge jednu patku ću zatvarati da čuva jaja. Inače one se svakodnevno pare tako da očekujem još jaja, sad mi je totalno glupo micati ih ili zatvarati patku s njima. Uočila sam da što im više lijevam vode po "bazenima" to se više pare.

Prskat ću jaja vodom kako bi se rashladila... vjerovatno to ima smisla već kad postoji potreba za hlađenjem.
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 23:54   #82
Nema veze što je preko dana toplo, na jajima trebaju sjediti svejedno većinu dana kada se ne hrani ili pije vodu.
Vjerojatno ti još nije prestala sa nesenjem.

Intenzivnost parenja se povećava ako su blizu jezerca nekog ili izvora vode a time i oplodnja. Samo zavisi koju pasminu imaš, jer nekim pasminama je voda u potpunosti nepotrebna.

Jaja patke se vlaže tek na kraju inkubacije, ali ako patka ima dostupnu vodu onda je to nepotrebno da vi radite.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 08:45   #83
Pa gdje si Artois

Koke sam svladala, da kucnem u drvo, nema proljevaste stolice, trenutno je faza gdje su sve počele davati jaja, a jaja finaaaaaaa

Naišla sam na ovo http://bridges.forums-free.com/perad-t98.html Tu predlažu pred kraj vlažiti jaja, ali sad fakat neću ništa dirati.

Također sam čitala negdje da jaja počinju čuvati kada prestane parenje, tek taj dio ne kužim jer prve pačiće očekujem za desetak dana, a patka im slabo prilazi

Patke su bijele pekinške, po ovim mojima zaključujem da su ovisnici o vodi

Muž mi je obećao kupiti mini inkubator, onda bi trebalo sve biti lakše...
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:44   #84
Moram te razočarati, jer većina pekinških patki su apsolutno izgubile nagon za sjedenjem na jajima.
Možda si te sreće pa tvoja nije.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:45   #85
Jel se iguskama moraju hladiti jaja?
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:48   #86
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
Jel se iguskama moraju hladiti jaja?
Da, i više nego pačja.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 23:07   #87
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Moram te razočarati, jer većina pekinških patki su apsolutno izgubile nagon za sjedenjem na jajima.
Možda si te sreće pa tvoja nije.
Pa da, zato ih ni ne čuvaju... Očito Da ne kažem da je ludi patak skoro svaku patku silovao i izmaltretirao, ali čitala sam da je to tako među njima

Hoću li imati pačiće ili ne? Navečer su s njima tuke, jajima načelno nije hladno, pogotovo ne po danu, jedino sad to s tim hlađenjem...
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 02:01   #88
Quote:
drvo i sjekira kaže: Pogledaj post
Pa da, zato ih ni ne čuvaju... Očito Da ne kažem da je ludi patak skoro svaku patku silovao i izmaltretirao, ali čitala sam da je to tako među njima

Hoću li imati pačiće ili ne? Navečer su s njima tuke, jajima načelno nije hladno, pogotovo ne po danu, jedino sad to s tim hlađenjem...
Zavisi dali sjedi od prvog jaja na gnijezdu ili će sjediti kada iznosi jaja do kraja.
Uglavnom za 40-50 dana će se izleći i zadnji ako još uvijek nese.

Ako sjedi od prvog jajeta na jajima,sigurno je prošlo više od tri dana i onda možeš to jaje ovoskopirati i vidjeti dali je oplođeno.
Ali ako nije ukloniš i to će olakšati njoj sjedenje. Samo je problem što zasigurno nisi obilježavala jaja kada je koji dan izlegnuto

A opet ti kažem, da su skoro u potpunosti izgubile taj nagon. Tako da hoćeš li imati pačiće ili ne ovisi o majci prirodi
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 09:35   #89
Najnovija vijest: četiri patke leže oko jaja, nisu baš na jajima, ali počele su ih čuvati. Nisam ništa obilježavala ( tko je znao! ), ali neka imaju i preko dva ili tri tjedna... Lani kad sam kupovala patke, govorili su meni, naivnoj sobarici, da patke sve same odrade i da čak patak čuva jaja (right, ovaj moj serijski silovatelj ).

Čak mi je i veterinar rekao da ništa ne diram, da će one sve same

Ako me fakat iznenade pačićima, i majka priroda odradi svoj dio, što da im dam jesti?
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 09:42   #90
Odgovorim ti kasnije na pp, idem sad malo u šetnju promenadom
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 09:05   #91
Znat li koga ko bi trebao male guscice? Sezona je lezenja a tesko se prodaju. Nisu iz inkubatora nego prirodni uzgoj.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 13:33   #92
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
Znat li koga ko bi trebao male guscice? Sezona je lezenja a tesko se prodaju. Nisu iz inkubatora nego prirodni uzgoj.
Ne znam otkud si, ali to na sajmu u Benkovcu odmah ljudi pokupuju... Mislim da se i preko Njuškala prodaju, samo ne znam kako dogovore dostavu.

Sajam je svakog 10.- tog u mjesecu, traje obično do 13 sati.
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 14:54   #93
Nist od tog. Predaleko. Iz posavine sam
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.