Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 14:17   #41
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako si se uspjela natjerati da počneš? Ja sam si kupila opremu za trčanje i ne mogu - nakon par minuta mi krene lupanje srca, znojenje i ubrzano disanje, a to onda sa sobom povlači flešbekove na razna sranja iz prošlosti. Ne mogu podnijeti nikakve aerobne vježbe, a trebale bi mi da smršavim.
Oduvjek sam biciklirala ,trčanje i ne toliko koljena me počnu boljeti.
Pomalo počneš laganini,ništa forsirati,kad se uspušeš šetaš itd.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:17   #42
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
i mene biciklizam spasio ovo proljeće kad sam otišla u krivom smjeru. Sve me strah zime kad se neću moći voziti, ne znam čime da zamijenim bicikl.
Sobni bicikl.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:21   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovisi koga pitaš. Odeš li slučajno odabranom HZZO-liječniku on će ti najvjerojatnije reći da su to super mali vitamini za mozak (i smijati se na putu na konferenciju u Dubrovniku gdje će piti i ždererati na račun farmaceutskih tvrtki koje to sve plaćaju).

Ako pitaš Roberta Torrea, on će ti reći da te stvari stvaraju ovisnost i da je bolje ne počinjati ako baš ne moraš.

Ako pak uspiješ kontaktirati Petera Breggina on će ti reći da bježiš od tih lijekova jer od njih i normalan čovjek može poludjeti.

Što se osobnog iskustva tiče - antidepresive nisam uzimala, anksiolitik (Xanax) jesam. Prvi put rekreativno u mladosti, u kombinaciji s još nekim (biljnim) psihoaktivnim tvarima. Zatim nedavno na recept, no brzo sam skužila da to nije za mene, budući da kad se riješim anksioznosti počinjem umišljati da sam Wonder Woman i uvaljujem se u svakojaka sranja. Prestala sam na naglo što inače kažu da se nikako ne smije raditi jer možeš dobiti epileptične napadaje, umrijeti i svašta. Kao što vidiš, još sam živa.
Pala si samo u euforiju Wonder Woman to ti se može riješit stabilizatorima raspoloženja.

Mislim da si Torrea krivo skužila ili su ovi u novom listu neš nasrali o njemu jer ga mrze, Roberta i z. zoričića poznam osobno

U svako slučaju nemam niš protiv tebe jako si mi zanimljiva i sretno ti na tvom putu

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako si se uspjela natjerati da počneš? Ja sam si kupila opremu za trčanje i ne mogu ..
kaj nisi nikad čula za spid
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:33   #44
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Pala si samo u euforiju Wonder Woman to ti se može riješit stabilizatorima raspoloženja.

Mislim da si Torrea krivo skužila ili su ovi u novom listu neš nasrali o njemu jer ga mrze, Roberta i z. zoričića poznam osobno

U svako slučaju nemam niš protiv tebe jako si mi zanimljiva i sretno ti na tvom putu
Ma krasno... uzmeš anksiolitik, odeš u euforiju i onda odmah na stabilizatore koje (how convenient) trebaš uzimati do kraja života.

Torrea nisam čitala jer mi je njegov stil malo dosadnjikav, no pratim što se piše o njemu budući da sam ga upoznala dok je još bio mainstream. Razgovarali smo samo jednom, ali imam filing da bi me se mogao sjetiti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:47   #45
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Sobni bicikl.
to mi ni približno nije isti osjećaj nije da mi treba samo nešto da me iscrpi, jer u tom slučaju mogu i na neki žešći aerobic, meni se sviđa taj osjećaj "slobode", brzina, vjetar u kosi
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:53   #46
Quote:
Loptica skocica kaže: Pogledaj post
Meni je tako bilo na pocetku, ali sam se nekako naucila kontrolirat bar donekle.. Tako da vise nemam takav osjecaj cesto, nekada me uhvati. Zato i ne znam dal da se i dalje borim i trudim, jer smatram da cu uspjeti sama. Samo ne znam kad
Nisam ga ni ja imala jako dugo.
Onda se sve skupa vratilo jace nego ikad i sad proklinjem dan kad sam prestala piti tablete.

Zadnjij puno previse godina se drkam sa losim i jos gorim fazama dio vremena uz i dio vremena bez tableta.

Sad sam u najgoroj "fazi" koja traje vise od godine i jebeno je tesko.
Gledas na dnevnoj bazi kako ono sto si gradio godinama polako odlazi uz svaki novi napadaj panike, a aposlutno nista ne mozes napravit - jer sve sto radis je krivo.

Nisam primjetila da je netko pisao o tome, ali postoji i razlika izmedju 'terapije' i 'pogodjene terapije'. Ovo drugo je u nekim slucajevima jako tesko za postic.
Xanax sam po sebi nije terapija uopce i mislim da radi puno vise stete nego koristi. Ako gledas stvari dugorocno.

Ja osobno nisam ni protiv ni za tablete, sve je previse individualno da bi bas uvijek zagovarala samo jednu stranu, jedino sto mogu je podjelit svoje iskustvo.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:47   #47
sve je još dobro i pod kontrolom ako si čovjek ima vremena postavljati pitanja hoće li piti lijekove ili ne. a odgovor sam dolazi za čas posla onima koje je natuklo s više strana i koji nemaju prilike birati hoće li to ili ne, jer je pitanje života i smrti. e tad bi i otrov s milijun nuspojava radije nego one trenutke kad te zarobi depra i tjeskoba. kad si na korak do nečeg čega se strašno bojiš, a bojiš se zapravo samog sebe, jer ono u što gledaš više nije prepoznatljivih oblika.
padneš toliko da ih moliš nek ti daju nešto samo da se još na neko vrijeme osoviš na svoje noge. naravno, to sve pod uvjetom da se imaš razloga ustajati. mnogo puta nema razloga.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:22   #48
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
to mi ni približno nije isti osjećaj nije da mi treba samo nešto da me iscrpi, jer u tom slučaju mogu i na neki žešći aerobic, meni se sviđa taj osjećaj "slobode", brzina, vjetar u kosi
Znam ali kad ne možeš birati a trebaš se negdje ispucati to mi je najbolje.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:28   #49
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
sve je još dobro i pod kontrolom ako si čovjek ima vremena postavljati pitanja hoće li piti lijekove ili ne. a odgovor sam dolazi za čas posla onima koje je natuklo s više strana i koji nemaju prilike birati hoće li to ili ne, jer je pitanje života i smrti. e tad bi i otrov s milijun nuspojava radije nego one trenutke kad te zarobi depra i tjeskoba. kad si na korak do nečeg čega se strašno bojiš, a bojiš se zapravo samog sebe, jer ono u što gledaš više nije prepoznatljivih oblika.
padneš toliko da ih moliš nek ti daju nešto samo da se još na neko vrijeme osoviš na svoje noge. naravno, to sve pod uvjetom da se imaš razloga ustajati. mnogo puta nema razloga.
Znači, onda ako se pitaš je li ti lijekovi trebaju, onda ti vjerojatno ne trebaju?

Tj., ako ti trebaju onda to pouzdano znaš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:32   #50
NE... prolazi ti samo i boriš se sama kako i vidiš. Anksiolitici mogu stvoriti strašnu ovisnost. Ja sam se skoro ubio par puta kada sam se skinuo s normabela nakon samo 3 mjeseca najmanjih doza i još nisam došao k sebi nakon par mjeseci od zadnjeg. Pive su bezopasnije i više će ti pomoći ako ti treba nekakva droga, no najbolje ti je pustiti organizam da se sam zaliječi jer tada ćeš znati da si uistinu psihički i mentalno zdrava bez ikakvih štaka.
Anksiolitici su ti upravo to - štake. Zakržljaš na njima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:37   #51
Quote:
Loptica skocica kaže: Pogledaj post
Nisam jos nikada pricala s nekim tko ih uzima zato me i zanimalo kakav je osjecaj to.. Jesi opijen od toga tipa kao kod droga itd.. Ili nemas osjecaj da si na necemu neg ti je jednostavo sve okej
Uspava te i uspori... malo pomalo postaješ biljka... misliš da si dobro, no u stvari nisi. Djeluje na iste receptore kao alkohol, samo što posljedice mogu biti daleko teže, pogotovo kada se počne stvarati tolerancija ili ako se naglo skineš (što je opasno).
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:38   #52
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Znači, onda ako se pitaš je li ti lijekovi trebaju, onda ti vjerojatno ne trebaju?
ne da ti ne trebaju, ali je svakako lijepo imati mogućnost izbora i vremena za propitkivanje. moj osvrt je bio iz rakursa kad više nemaš izbora, kad je stanje akutno, a ne kronično. što nipošto ne isključuje benefit lijekova kod kroničnog stanja, dapače.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:56   #53
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Uspava te i uspori... malo pomalo postaješ biljka... misliš da si dobro, no u stvari nisi. Djeluje na iste receptore kao alkohol, samo što posljedice mogu biti daleko teže, pogotovo kada se počne stvarati tolerancija ili ako se naglo skineš (što je opasno).
Generaliziranje iz vlastitog anegdotalnog iskustva moze ljude navesti na krivi trag i time im stetiti.

SVe to jako ovisi i razlicito se reagira. Nisam puno isporbavao anksiolitika, ali jednom sam kupio kutijicu phenibuta koji je de facto ruska verzija xanaxa koji se moze legalno kupiti bez recepta posto se van rusije vodi kao dodatak prehrani. Efekt meni vrlo slican (ali xanax probah samo jednom pa uzmi sa rezervom).

Uglavnom, kada sam ga po kupnji par puta puta uzeo skroz me uspavalo i grogiralo. Kada sam ga uzeo puno vremena kasnije jedva da sam ga osjetio. Mguce da je neka razlika u samoj supstanci, tesko biti siguran bez laboratorijskog testiranja, ali moguce i da iz nekog razloga reagirah drugacije.

Kako ti vec napisah znam nekolicinu ljudi na povremenom ili cak redovnom xanaxu i nista strasno nisu dozivjeli + vecina psihijatara ce za dugotrajnije uzimanje prepisati nesto drugo (pregabalin ili sl).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:03   #54
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
i mene biciklizam spasio ovo proljeće kad sam otišla u krivom smjeru. Sve me strah zime kad se neću moći voziti, ne znam čime da zamijenim bicikl.
Ne znam odakle si, ali ja vozim cijelu godinu osim kad padne snijeg, a još ne očiste ulice (a to je uglavnom isti ili idući dan) i kad pada kiša.

Nema razloga ne vozit po zimi, toplije ti je kad voziš nego kad hodaš (jer ćeš se tog glupog pitanja vjerojatno naslušat: "a šta ti nije hladno po zimi vozit"- ne, nije, a jel tebi hladno hodat po zimi??), a ni otpor zraka dok voziš nije ništa posebno, i ovako može zapuhat malo pa niti ne osjetiš...
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:10   #55
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
NE... prolazi ti samo i boriš se sama kako i vidiš. Anksiolitici mogu stvoriti strašnu ovisnost. Ja sam se skoro ubio par puta kada sam se skinuo s normabela nakon samo 3 mjeseca najmanjih doza i još nisam došao k sebi nakon par mjeseci od zadnjeg. Pive su bezopasnije i više će ti pomoći ako ti treba nekakva droga, no najbolje ti je pustiti organizam da se sam zaliječi jer tada ćeš znati da si uistinu psihički i mentalno zdrava bez ikakvih štaka.
Anksiolitici su ti upravo to - štake. Zakržljaš na njima.
Pišeš uobičajene gluposti, ništa ne prolazi samo, to je kao da ljudima koji imaju problema sa srcem ili jetrom kažeš da ne idu doktoru nego da će ih proći samo.

Alkohol nije bezopasan nego je otrov od kojeg ljudi masovno umiru i ne znam kako te više puštaju da ovdje potičeš ljude da se umjesto lijekovima liječe oblokavanjem, strašno.

Očito ti je to skidanje s Normabela naškodilo, za tvoje dobro bi ih trebao opet početi uzimat, samo ovaj put jaču dozu.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:12   #56
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Uspava te i uspori... malo pomalo postaješ biljka... misliš da si dobro, no u stvari nisi. Djeluje na iste receptore kao alkohol, samo što posljedice mogu biti daleko teže, pogotovo kada se počne stvarati tolerancija ili ako se naglo skineš (što je opasno).
Hahahha, e bože kakve sve gluposti neću pročitat. Postaješ biljka
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:22   #57
Moj savjet ti je izbjec lijekove ako ikako možeš. Možda ponekad uzmi anksiolitik. Jer SSRI/SNRI antidepresivi mogu uzrokavat trajnu sexualnu disfunkciju. Samo upisi u google PSSD. Već ako baš moraš antidepresiv uzmi Welbutrin ili mirzaten jer oni ne utječu na libido. I ne samo da mogu uzrokovat trajnu sexualnu disfunkciju nego ljude trajno otupe na emocije kako loše tako i dobre. Puno njih je posli antidepresiva izgubilo emociju ljubavi. I ja sam među njima. I jako sam apaticana, nemam motivaciju. Pogle u google anhedonia/emotional bluntness after SSRI. Antidepresivi ne djeluju ciljano na loše emocije već te na sve redom otupe. Ljudima nestane anksioznost pa lakše disu i budu sertniji. Kako smanje anksioznost tako i libido. I sve je to ok kad prođe bez posljedica. A mogu te zajebat za ostatak života. Kako stvari stoje meni je život pakao zbog ljeka kojeg sam pila.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.

Zadnje uređivanje Nepametna : 27.09.2017. at 19:34.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:56   #58
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Pišeš uobičajene gluposti, ništa ne prolazi samo, to je kao da ljudima koji imaju problema sa srcem ili jetrom kažeš da ne idu doktoru nego da će ih proći samo.

Alkohol nije bezopasan nego je otrov od kojeg ljudi masovno umiru i ne znam kako te više puštaju da ovdje potičeš ljude da se umjesto lijekovima liječe oblokavanjem, strašno.

Očito ti je to skidanje s Normabela naškodilo, za tvoje dobro bi ih trebao opet početi uzimat, samo ovaj put jaču dozu.
Meni su napadaji panike prošli sami prije dosta godina. Prođu sami mnogim ljudima. Neke i znam kojima je prošlo štošta. Prolaze sami i ovoj curi koja je otvorila temu.
Ako je tebi psiha na razini nekih progresivnih bolesti, onda ok. Nemam ništa protiv toga da vjeruješ u što god želiš.

Moja dobra frendica ide već dugo vremena kod jednog psihijatra i on joj ne daje nikakve tablete jer ih ona niti ne želi i rekao joj je da iz iskustva zna da nitko nije ostao trajno u tom stanju u kojemu je ona.

Je, ljudi masovno umiru od alkohola. Istina... znam točno nula ljudi koji su umrli od istog, a iskreno, ne znam osobu koja se nije opijala istim uključujući i mene.

Normabel je benzodiazepin, znači stvara fizičku ovisnost kod određenog broja ljudi. Dobio sam 40 simptoma kada sam se skinuo s njega... većina tih simptoma je s vremenom nestala. Svi simptomi redom spadaju pod simptome ustezanja - zujanje u ušima, pritisak u ušima, noćne more, noćni terori, prženje kože, jutarnji strahovi, danji strahovi (fizički), simptomi gripe (glavobolje, mučnina, napinjanje leđnih i vratnih mišića do toga da su mi pucale sve kosti pri pokretu), osjetljivost i nepodnošljivost svjetlosti, zvuka, bilo kakvog stresa, grčenje i valjanje cijele dane po podu u teroru i pomućenoj svijesti, bolovi u rukama i nogama itd. itd. Sve sam to prošao. Trajalo je 24 sata na dan i stalno se izmjenjivalo. Pomaci na bolje su jako spori i nije mi linearno. Imam dobar dan i onda me zgrabi da skoro krepam drugi dan.
Da se stavim na jače doze ostao bih dugotrajno oštećen kao što se mnogima i desilo. Pretpostavljam da mi to želiš, no na tvoju žalost to se neće dogoditi

Zadnje uređivanje old-soul80 : 27.09.2017. at 20:36.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:01   #59
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Hahahha, e bože kakve sve gluposti neću pročitat. Postaješ biljka
Psihički da... nemaš energiju, elan, volju... u praznom si hodu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:15   #60
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je izbjec lijekove ako ikako možeš. Možda ponekad uzmi anksiolitik. Jer SSRI/SNRI antidepresivi mogu uzrokavat trajnu sexualnu disfunkciju. Samo upisi u google PSSD. Već ako baš moraš antidepresiv uzmi Welbutrin ili mirzaten jer oni ne utječu na libido. I ne samo da mogu uzrokovat trajnu sexualnu disfunkciju nego ljude trajno otupe na emocije kako loše tako i dobre. Puno njih je posli antidepresiva izgubilo emociju ljubavi. I ja sam među njima. I jako sam apaticana, nemam motivaciju. Pogle u google anhedonia/emotional bluntness after SSRI. Antidepresivi ne djeluju ciljano na loše emocije već te na sve redom otupe. Ljudima nestane anksioznost pa lakše disu i budu sertniji. Kako smanje anksioznost tako i libido. I sve je to ok kad prođe bez posljedica. A mogu te zajebat za ostatak života. Kako stvari stoje meni je život pakao zbog ljeka kojeg sam pila.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Već sam primijetio i ovdje da su neki forumaši javili da su im AD-i uzrokovali trajnu seksualnu disfunkciju.

Upravo zbog drkanja nisam depresivan i to me drži na životu, pa da mi onda još oduzmu i to. Taman posla. Inače nisam depresivan, no gurali su mi AD-e mahnito... srećom nisu imali nikakvo djelovanje - baš kako je dr. Torres i rekao da takvo imaju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.