Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 01.10.2017., 08:48   #1
Istina o visini Sunca iznad Lijepe Naše

Tijekom zadnjih par godina, puno se raspravljalo o tome da li je heliocentrični sustav točan ili nije.

Informacije koje ću vam sada proslijediti u potpunosti opovrgavaju heliocentrični sustav, upravo zato jer će svatko od vas biti u mogućnosti provjeriti SA SVOJIM VLASTITIM OČIMA valjanjost sljedeće tvdnje:

"Visina Sunca iznad Hrvatske 1. listopada 2017. iznosi oko 74°."

Zašto je to bitno pitate se?

https://www.sunearthtools.com/dp/tools/pos_sun.php

Kliknite na gore prikazani link.
Upišite u "search" polje Zagreb(45° 48') i zadajte vrijeme od 12 sati i 40 minuta(u to vrijeme sunce je najviše) i pročitajte elevation vrijednost;

Ono što ćete vidjeti je da će vam astronomski softwer dati vrijednost od 40.82°

Ta vrijednost nije točna

Razlog radi kojeg znam da ta vrijednost nije točna, je taj što ja živim u relativnoj blizini Zagreba(46°11′) i što sam jučer izmjerio visinu Sunca od oko 74°.

Za izmjeriti visinu Sunca jedino što trebate imati je jedan vertikalan objekt kutomjer i ravnalo.

Stavite vertikalan objekt vani na neku ravnu površinu.

Zatim uzmite u ruke kutomjer na takav način da kutomjer ima isti nagib kao i površina na kojoj vam stoji vertikalan objekt.

Odredite od oka, koji kut ima sjena koju baca vertikalan objekt.

Zatim uzmite ravnalo i sa ravnalom vrijednost toga kuta unesite u kutomjer.

Zatim držeći na takav način zajedno kutomjer i ravnalo, jedan kraj ravnala stavite na vrh sjene koju baca vertikalan objekt, a drugi kraj ravnala pokušajte staviti na vrh vertikalnog objekta.

Kažem "pokušajte", zato jer najvjerojatnije od prvog pokušaja nećete dobiti točnu vrijednost, ali nakon pola minute do minute vremena bi trebali dobiti točnu vrijednost kuta, odnosno točnu vrijednost visine Sunca.

I ta vrijednost će biti oko 74°.

Ta spoznaja je golema, zato jer je razlika između STVARNOSTI i lažnog modela oko 33°.

Znači budući da je tako velika razlika, ne može se tu raditi o grešci, već o laganju.

Laganju SVIH astronoma svijeta, zato jer svi oni znaju napraviti tako jednostavan eksperiment.

Ono što ja želim je to da svi forumaši koji ovo čitaju naprave taj eksperiment, i nakon što naprave taj eksperiment oko 12:40 , dođu na forum, kažu na kojoj se zemljopisnoj paraleli nalaze, i kažu do koje su vrijednosti visine sunca došli.

Naravno pretpostavljam da će na ovako važnoj temi biti i trolova koji će doći ovdje i lagati, ali ne obazirajte se na njih.

Što više ljudi treba napraviti taj jednostavan eksperiment i podijeliti rezultate toga eksperimenta sa što više ljudi moguće.
Sjeverno Sunce is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.