Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2006., 11:09   #21
ja nebi vise, nakon svih tih sr.nja tamo zeljela raditi
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 17:57   #22
Quote:
repmix kaže:
Ako je posao u Zagrebu i plaća veća od 3000 kuna, jase javljam. Imam vss VII/1, faks 10 semestara, diploma. državni ispit, informatika, jezici....
malo veća

pa dobro, čitaš li narodne novine
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 23:59   #23
Jesi li ti čula za nezaposlene??I sa faksom?Čitam sve novine, posla nema. Ako si dr.stom.
repmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 00:04   #24
Imaš vezu imaš posao, nemaš vezu nemaš posao, as simple as that
repmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 00:06   #25
Quote:
vaci kaže:
radim u drž. upravi i na zadnjem natječaju smo tražili 4 ljudi (sa VSSom)
nismo primili nijednog
Nedavno mi se slično žalila poznanica iz jednog ministarstva, imali natječaj za dvoje pravnika, javio se jedan s odgovarajućim uvjetima i toliko je bio loš da su mu dali otkaz na kraju probnog roka...

E, sad, mogu zamislit koliko je mora biti nekvalitetan da mu u državnoj službi prekinu ugovor!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 00:11   #26
Quote:
repmix kaže:
Imaš vezu imaš posao, nemaš vezu nemaš posao, as simple as that
Kakva veza? Pa zar nisu ambulante primarne zdravstvene zaštite privatne? Kod njih nema natječaja, primaju kao i sve druge privatne firme, dakle prvo po preporuci, a ako nema čovjeka po preporuci, daju oglas.

"Veza" je po meni namještanje natječaja, a to nema veze s onim što postoji svugdje u razvijenom svijetu - preporuke za dobivanje posla u privatnika.

Ili baš tražiš posao u kakvoj klinici?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:11   #27
kada sam upisivao faks bilo je sasvim normalno raditi u "društvenim" ambulantama. Sada su privatizirane (90% njih) što znači date u zakup onima koji su imali sreću dobiti posao u tadašnjim domovima zdravlja. Nas 300-njak je na burzi i vrlo rado bismo radili u državnoj (sigurnoj) službi i za 3000 kuna. No, tu rade SSS jer smo mi valjda prekvalificirani pa je bolje da nas drže na burzi. a ja bih eto radio kao referent negdje, imam završenu gimnaziju, sve moguće tečajeve...Ali valjda su neki sposobniji od nas 300 koji smo na burzi a svake godine nas je sve više i više
repmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:36   #28
Quote:
repmix kaže:
Imaš vezu imaš posao, nemaš vezu nemaš posao, as simple as that
nemam vezu imam posao
štoviše u 2005oj sam prominila 3

doduše, prominila sam i grad da bi došla do posla, al sam došla, a to je bitno
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 21:02   #29
Dakle žena krene na početnički tečaj i tamo sretne onu koja je posao dobila na osnovu tog tečaja- kako ide ispočetka ... navodni tečaj je završila 25.11.2005 za što je dobila potvrdu. Preko nekih poznanika smo došli do čovjeka koji potpisuje te potvrde u Zajednici tehničke kulture i čovjek je rekao da je ona bila na "testiranju" (ne polaganju ispita, nego testiranju ?) i da su joj potvrdu dali jer je znala, a da sada ide samo da "osvježi znanje". Podnijeli smo prigovor i nakon desetak dana je došlo iz Muzeja da su poslali upit na Zajednicu tehničke kulture i dobili su odgovor da je osoba x bila njihov polaznik i da je završila tečaj kod njih ! Što znači da su do sada imali vremena lažirati cijelu dokumentaciju, ili su toliko bahati da izdaju lažnu potvrdu jer misle da nitko neće provjeravati. E da, osoba x je odjednom prestala dolaziti na tečaj
Na 100 muka smo sada jer bi sve dali u novine- novinar je upoznat sa slučajem i već pomalo istražuje, ali čeka da odlučimo- a opet dobili smo prijateljski savjet od neutralne osobe da pustimo to da ne dođemo na "loš glas" pa će bit teže na sljedečim natječajima.
Ja bi ih dao u novine još onaj dan kad sam započeo topic, al žena je neodlučna... Ma, za novine ćemo još vidjeti al nekoliko mailova ću sigurno poslati.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 19:17   #30
Twisteru tjeraj to dokle ide, pa nek se čuje!
Netko će i zapamtiti kad ga ošine.
cicada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 13:18   #31
jeftinije ti je otvorit svoju firmu,,,
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 08:29   #32
Vaci, reci mi kako da ja nađem takav posao(za 3000 kuna sa VSS) i dobit češ lijepu nagradu za svoj trud(ako bude uspješno),. Ja naime ne vjerujem da je moguće bez veze dobit posao u državnim ili javnim službama. to je moguće samo kod privatnika jer privatnika je stalo za njegov profit dok se državnim i javnim službenicima živo ..be. to ti je to! Nema bez veze, mita ili ako hočeš seksa. Vjerujem da se prima bilo koja od tih "dađbina" i da je to cijena sigurnog posla u kojem je poslodavac država(grad i sl.).
I spreman sam platiti samo neznam cijenu, kome i koliko a spremono je platiti i barem 1/3 svih nezaposlenih dakle, nas oko 100000!
tinitrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 09:15   #33
Ja sam - dok sam bio u državnoj službi - po funkciji (pravnik) dosta često bio u komisijama za prijem službenika, i kod VSS-a je najveći problem bio naći kvalitetne ljude. I zaista, nije bilo slučajeva da je itko urgirao.

Tko ima nekakvu vezu, ne gura se za posao od 3200-4000 kuna.

Kod vježbenika je jedino malo lutrija - svi su manje više jednaki, jer nemaju "razrađen" CV, na kraju obično imaš 2-3 vrlo izjednačena kandidata među kojima je teško naći najboljeg, tako da zaista ima i čimbenik sreće.

E, sada, kada su mjesta van Zagreba, često se znalo dogoditi da se uopće jako malo ljudi javi za VSS poslove.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 09:29   #34
Quote:
Nipple Twister kaže:
...supruga se nakon dva dana prijavila na takav jedan u Zajednici tehničke kulture - da ima za drugi put- i što se dogodi ?!?!
U yebenoj učionici, u istoj klupi s njom sjedi ženska koja je dobila posao !!! Upisala je tečaj "pod mus" sad kad je već primljena na osnovu tog istog tečaja ako netko poslije pita.
Takve su stvari čist' normalne kod nas. Bio je jednom natječaj na kojemu su tražili odlično poznavanje talijanskog jezika, direktor državne firme mi je bio poznanik pa se nisam ustručavao nazvati ga i pitati jel' bi se uvažilo u natječaju moje natucanje tog jezika. Rekao je - nipošto, pa se onda nisam niti javio.

Primili su neku žensku koju su čim se zaposlila poslali na 3 mjeseca u Italiju na brzi tečaj, jer ga nije znala ni beknuti
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 18:38   #35
Pratim ovaj forum već par mjeseci i zanimljivo je da se ljudi uvjek bune oko poslova na kojima se nemora raditi. Svi bi u državne sližbe, firme ... zanimljivo niko nije reko da bi radio di drugdje, a i kad rade kod nekog drugog kod privatnika onda se bune što treba raditi. Pitanje za sve tu što mislite ko plaća te državne službenike i vaše ljenčarenje?
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 20:23   #36
Quote:
tinitrus kaže:
Vaci, reci mi kako da ja nađem takav posao(za 3000 kuna sa VSS) i dobit češ lijepu nagradu za svoj trud(ako bude uspješno),. Ja naime ne vjerujem da je moguće bez veze dobit posao u državnim ili javnim službama. Nema bez veze, mita ili ako hočeš seksa.
oprostit ćeš mi šta rušim tvoju predrasudu, al osim sebe znam bar još 5 ljudi (kolege sa moje godine) koji su dobili posa u državnim službama bez ikakve veze. Doduše, natječaja za pravnika pripravnika u državnoj službi imaš mjesečno bar 10. Isto tako, radi se isključivo o Zagrebu, dakle svi smo se selili. U zadnjih godinu dana državne službe u splitu su raspisale natječaj za možda 10 pravnika. Uglavnom se tražila 1 osoba i to vjerujem da je bilo unaprijed određeno.
Ja sam se i ovde u Zagrebu susrela sa par namještenih natječaja (curi izletilo kad smo nakon testiranja svi išli na kavu), obično onih kad primaju jednog.

Isto tako, od nas 5 u drž. službi, samo je 1 - jedna! zadovoljna.
Jebiga, pazi šta želiš jer ti se može ostvarit. Meni je.

BTW, obzirom da pljucam po mitu i korupciji, nagradu zadrži za sebe

Quote:
tinitrus kaže:
to je moguće samo kod privatnika jer privatnika je stalo za njegov profit dok se državnim i javnim službenicima živo ..be. to ti je to!
ovo ne razumim
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 20:37   #37
Quote:
BUFFET kaže:
Svi bi u državne sližbe, firme ... zanimljivo niko nije reko da bi radio di drugdje, a i kad rade kod nekog drugog kod privatnika onda se bune što treba raditi. Pitanje za sve tu što mislite ko plaća te državne službenike i vaše ljenčarenje?
Ja bi drugdje
I oću čim prođe ovaj pripravnički staž
Nisam došla ovde zbog nerada, nego zato šta sam MISLILA da je to to - misto di ću najbolje moć radit ono šta volim u pravu.
Sad znam da nije, ok, pregrmit ću i idem dalje.

Onaj ko nas plaća, konkretno za nasne daje puno. Mislim da je sramota da jedan pravnik, top 5 na svojoj godini, stipendist, sa položenim pravosudnim i magisterijem, 2 godine radnog iskustva - ima plaću oko 3800.
Oprostit ćeš mi, al ta je osoba uložila u svoje znanje i novaca i truda, računaj da te samo magisterij dođe oko 30 000 kuna, bez da si ijednu knjigu kupio.

Da nema linčina, ima, oooo itekako ima, al cura o kojoj konkretno govorim (dakle nisam ja ) je svojih 8 sati odrađivala itekako pošteno. OdrađivaLA, jer je, naravno, otišla

I šta sad misliš, da će ona plesat i dubit za glavi za tu plaću? Da skače od sriće? Ako oćeš kvalitetan kadar u drž. upravi, trebaš ga platit. Neće radit za kikiriki.
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 21:33   #38
Ja nisam pravnik nego nezaposleni stomatolog. Za mene nema posla niti za 3000 kuna
tinitrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 18:17   #39
Evo danas u novinama u katastru u Zagrebu izvješena lista onih koji ne ispunjavaju normu a lista preko cijelih vrata i odma se javlja sindikat i izjava je da su se tom listom ugrozila radnička prava da je to mobing....nema veze to s temom ali ima s profilom ljudi u državnoj službi. A dok građani čekaju po neznam koliko dugo onda to nije mobing ili dok baš tu sekundu pauza počne.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 19:11   #40
Quote:
tinitrus kaže:
Ja nisam pravnik nego nezaposleni stomatolog. Za mene nema posla niti za 3000 kuna
znam da nisi, zato sam i naglasila pravnik. U ministarstvima se njih jaaaako puno traži i zato sam ti išla pobit tezu da nemožeš dobit posa u drž. službi bez veze.

Sori, ne znam kako ide kod vas stomatologa i jel imate vi pripravnički staž i di ga morate odradit
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.