Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 22:28   #81
Apsolutno ti nitko ne smije reći da si narkoman - to je kazneno djelo uvrede/klevete.

Ali, i firma, svaka, ima pravo primiti koga hoće. O tome odlučuje direktor ili o njega imenovana osoba, bez obzira bila firma državna ili privatna. Izuzeci postoje, ali obično samo za rukovodna mjesta.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:30   #82
Quote:
PhnX kaže: Pogledaj post
muci me to djelomicno obustavljanje...sta to znaci? pravno sam skroz nepismen.
to znaci da je u tom natjecaju bilo vise radnih mjesta za koje se raspisivao natjecaj, i oni su prosli ok, a sada se obustavlja samo za ova dva radna mjesta : strukovnog ucitelja - kuhara i strucnog savjetnika za tretman..
jesi se javio na nesto od ta dva?

jesi siguran da bas nikada, ama bas nikada nisi slucajno imao "susret" sa drogom?
radi se o kaznionici, radila se provjera, od nekoga su dobili taj podatak(policija, drz.odvjetnistvo...)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:35   #83
ma naravno da ne.. zato me i zanima da ako je to razlog,dali ga mogu dobit na pismenu... a taj dio sa provjerom sam prosel.

javil sam se za kuhara.
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:37   #84
evo i clanak:

OBUSTAVA POSTUPKA



Članak 19.

U slučaju kada nijedan kandidat nije postigao zadovoljavajuće rezultate na provedenom testiranju, te u drugim slučajevima iz članka 45. stavka 5. Zakona o državnim službenicima, čelnik tijela donosi odluku kojom se obustavlja postupak prijama u državnu službu po raspisanom javnom natječaju odnosno internom oglasu.

Odluka iz stavka 1. ovoga članka objavljuje se na web stranici državnog tijela koje je raspisalo javni natječaj odnosno interni oglas i na web stranici središnjeg tijela državne uprave nadležnog za služ­beničke odnose.

U slučaju obustave postupka po internom oglasu, čelnik tijela raspisat će javni natječaj.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:42   #85
Quote:
PhnX kaže: Pogledaj post
...zato me i zanima da ako je to razlog,dali ga mogu dobit na pismenu...
napismeno neces nista dobiti, tako bar proizlazi iz ovoga cl.19. tamo je propisana samo objava na web stranicama,
ali postoji i ovo:


PRAVO UVIDA U REZULTATE


Članak 21.

Kandidati s liste iz članka 7. stavka 1. ove Uredbe imaju pravo uvida u rezultate provedenog postupka, osim u dijelu koji se odnosi na psihološku procjenu.

Na zahtjev kandidata iz stavka I. ovoga članka državno tijelo dužno je upoznati kandidata s rezultatima psihološke procjene koja se na njega odnosi.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:45   #86
pa zadovoljavajuce rezultate nas je 7 ili 8 postiglo.

jebe me to kaj sam izgubil toliko vremena,zbavil sve kaj treba da bi neciji kucni prijatelj ponistil natjecaj. i dali su mi duzni obrazloziti zasto.
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:51   #87
pa odi tamo i trazi uvid i obrazlozenje o razlozima obustave..
posebno pojasnjenje ovoga dijela sto pises da nije istinito, a odnosi se na droge..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:56   #88
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
Članak 19.

U slučaju kada nijedan kandidat nije postigao zadovoljavajuće rezultate na provedenom testiranju, te u drugim slučajevima iz članka 45. stavka 5. Zakona o državnim službenicima, čelnik tijela donosi odluku kojom se obustavlja postupak prijama u državnu službu po raspisanom javnom natječaju odnosno internom oglasu.
A kakve veze ima procedura za državne službenike s onom u firmama?

Firma, ako je nije sama propisala, nema formalne procedure prijema.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:58   #89
pa kad su uvijek zauzeti...

ujutro se spremam kamp...

od ljudi sam cul da se to navodi pod razlog pa bi to napismono htel..
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:04   #90
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A kakve veze ima procedura za državne službenike s onom u firmama?

Firma, ako je nije sama propisala, nema formalne procedure prijema.

ne kuzim sto me pitas?

ovo je natjecaj ministarstva pravosudja, ide postupak prijema za drz. sluzbenike..

PhnX je u prvom postu rekao da je u pitanju drzavna firma, a kasnije pojasnio o kojem natjecaju je rijec..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:05   #91
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
ne kuzim sto me pitas?

ovo je natjecaj ministarstva pravosudja, ide postupak prijema za drz. sluzbenike..
Sorry!

Idem promijenit naslov.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:23   #92
thnx Vojky..reko sam da nisam bas pravno pismen..a i rastresen sam malo..

sve u svemu,napravil sam trazeno,papiri su stimali,ali nemam "veze" pa cim je lik dobil priliku jer je neko iznad njega otisel na godisnji,prekinul natjecaj. a cul sam da je papirologija bila rijesena,trebalo me samo pozvat da podpisem i oko 15-og bi startal.. i dize mi tlak to da su me jebali tak dugo. kaj nisu mam ovome dali bodove na pismenom i usmenom ili ak imaju kaj,dali to pod razlog prije...

a ovo s narkomanijom mi diglo tlak u Qrac...ja sam sa sela..sve je eko hrana,a oni meni da se trujem necim.. a najzesce kaj sam uzel je sumamed.
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:44   #93
posto se natjecaj ponavlja,u slucaju da nas ima na pismenom dijelu nekoliko maksimalan broj bodova,dali mi na usmenom dijelu mogu dati manje nego ranije... prije sam postiguo maksimalan broj bodova te namjeravam to ponoviti. dali bi se u slucaju da vezista sredi da mi se smanje bodovi,bio to opravdan razlog da se ja zalim... ili moram i ja naci mastovitiji razlog...npr da je gay i nada se da ce unutra napokon naci nekog tko ce mu ispuniti prazninu u chmar...ovaj srcu. ili si bum time jos gay aktiviste na vrat del...
PhnX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 08:43   #94
Hmm... Ukoliko nešto krene po zlu tj. ako se slučajno ne primi već određeni kandidat (za kojeg je natječaj namješten) e onda se natječaj poništava. Postoje razna objašnjenja poništenja natječaja tipa: ni jedan kandidat nije postigao odgovarajuće znanje ili u međuvremenu je prestala potreba za tim radnim mjestom i sl.
Eto ti si npr. narkoman

A o manipulacijama sa pismenim i usmenim dijelom ispita da i ne govorim...
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 09:56   #95
Natječaj za posao - dokaz o hrv.državljanstvu

gledam natječaj jedne državne agencije i od sve dokumentacije koju traže, traže i dokaz o hrv.državljanstvu.
zašto?
smiju li to?
nije li to diskriminacija?
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:13   #96
Jedan od zakonskih uvjeta prijma u državnu službu je hrvatsko državljanstvo. Stranci za najtečaje moraju imati odobrenje ministarstva uprave.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 12:48   #97
Nepravilnosti pri zapošljavanju u državnim Agencijama

Pozdrav,
zanima me kakvi su mi izgledi pri eventualnoj tužbi Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju zbog nezakonitog postupanja od strane poslodavca, tj. dotične Agencije nad provedbom javnog natječaja za zapošljavanje?

Konkretno: prekršen je članak 25., stavak 4. Temeljnog kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama, odnosno na radnom mjestu za koje je raspisan natječaj i za koji se moj suprug javio zaposlena je osoba mjesec dana prije nego li su ostali kandidati uopće dobili Obavijest, a rok žalbe kao ni uputa o pravnom lijeku u toj Obavijesti nisu ni spomenuti. Čekajući odgovor Agencije suprug je odbio drugi ponuđeni posao, a u to vrijeme čekanja ta druga osoba je već radila!

Napominjem da smo se javili Ministarstvu uprave - viši inspektor rada je navodno proveo nadzor i nije utvrdio nikakvu nepravilnost, no mi posjedujemo sve dokaze da je zakon prekršen (suprug je tražio uvid u natječajnu dokumentaciju i datume potpisivanja Ugovora o radu spomenute djelatnice koja se na tom radnom mjestu zaposlila, a iz kojih je jasno da je ona počela s radom puno prije nego li su svi ostali uopće saznali za njen izbor).

Pitanje je iskreno - isplati li se uopće pokretati kakvu tužbu (suprug je i dalje nezaposlen), i što možemo dobiti/izgubiti?

Hvala!
juanita111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 11:40   #98
Natječaj-kršenje prava?

pozzz,nisam siguran jel na dobrom mjestu ali...

ovako situacija ide...

otvoren je natjecaj za dizajn necega u 3. mjesecu koji je trajao do 26.3. (za poslat svoj rad)

u natječaju je pisalo da ce rezultati biti objavljeni 8.travnja kao rezultat glasovanja 5-članog odbora

što se nije dogodilo vec je odbor dozvolio nekakva glasovanja dodatna facebooka te su rekli do kraja travnja objaviti rezultate...

to se jos nije dogodilo a vec je 2.svibnja?!!

sad mene zanima,jel moguce ovako legitimno pomicati datume i mijenjati pocetni natjecaj koji je sluzbeno bio objavljen?



hvala
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 16:14   #99
itko,ista?
~Razor~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.