Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2018., 23:24   #1
Sezamovo ulje

Pozdrav! Od prije nekoliko mjeseci kad sam prvi put otkrila sezamovo ulje koristim ga svakodnevno i rezultati su mazem tijelo s njim prije tusiranja, koza je bas lijepo glatka, strije se jedva i vide, a sklona sam im kod svake oscilacije u kilazi, u mjesavini za lice fino njeguje kozu, posebno oko ociju, nije lose ni za kosu kao pakung, ali ga treba dobro isprati. Ne znam je li ili nije komodogeno, na mojoj osjetljivoj mjestovitoj kozi sklonoj crvenilu i ljustenju na suhim dijelovima te miteserima na masnim nije napravilo nista strasnog, cak je i fino rastopilo neke mitesere kao dio OCM. Koliko vidim bogato je vitaminom E te jos nekim antioksidansima, cinkom ?? Preporuca se za sve tipove koze, za prevenciju bora, sanaciju oziljaka i protiv upale. Ako netko zna vise ili ima iskustva sa sezamom neka napise nesto vise o sadrzaju, djelovanju, kome se preporuca, je li ili nije komodogeno i kako ga se sve moze koristiti.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 14:32   #2
No ekipo hocemo li? Ima jos toliko ulja, biljcica i recepata za isprobati i raspraviti, a podforum zamro. Stvarno bi bila steta da se ne nastavi informiranje i svim blagodatima prirodne kozmetike
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 21:19   #3
A gdje si ga kupila i koliko dođe,
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:11   #4
Kupila sam ga prvi put u apoteci, Oleotherapy 100 ml za 30 kuna i bilo je u redu. Sad imam Mullerovu marku Bio Primo 250 ml za 3.20 eura, to bilo oko 25 kuna u nasem Mulleru i stvarno sam zadovoljna. Jedno i drugo je hladno presano.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:40   #5
Mene zanima je li stvarno da su ti strije manje od njega baš? Ili od njege, misliš li da je ljepša koža ili da se stvarno smanjuju?

Plus, primarno mi treba za suhu kosu, nisko poroznu, da se dobro upija. ?
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:49   #6
Meni su strije defenitivno manje vidljive, golim okom stvarno ih jedva vidim, sad po povecalom/ mikroskopom vjerojatno jesu i dalje gdje su bile. Koza mi dosta brzo upije ulje, nisam primjetila masne tragove na odjeci ni namjestaju cak i kad se namazem poslije tusiranja ili poslije umivanja po licu.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:55   #7
Zvuči dobro... Volim isprobati, zato odugovlačim s kupnjom kokosovog opet.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:56   #8
Sto se kose tice, stavljam ulje samo na vrhove, pricekam pol sata da se upije onda operem kosu, ne stavljam regenerator ni masku poslije pranja, te stvari mi nikad nisu puno pomogle. Samo 2, 3 zlice octa u zadnju litru za ispiranje i kosa je sjajna i nahranjena. Svako drugo pranje tako, inace bez ulja zato sto su mi sad vrhovi u puno boljem stanju nego prije kad sam koristila sampone sa sulfatima i komercijalne regeneratore, za susu i osteceniju kosu bi vjerojatno trebalo prije svakog pranja.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 18:28   #9
PRobala!!



Za kosu tako-tako, ali za tijelo je super, i za jesti.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 00:38   #10
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
PRobala!!



Za kosu tako-tako, ali za tijelo je super, i za jesti.
Super, drago mi je da ti se svida. Za kosu je mozda bolje u kombinaciji s makadamijom. Jeftino, a ucinkovito ulje, steta da nije popularnije.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.