Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 08:07   #401
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Cvorovi su po meni ipak vjerojatnije vezani za ceste gnojne angine. Znam da je rizican zahvat u odrasloj dobi, no ja bih razmislila o tome. Imati leglo bakterija je okidac za svakakve druge lose stvari u tijelu. Definitivno ti ne ide u prilog kvalitete zivota.
Prolaktin je vezan za hipofizu. Jesu kakve druge podrobnije pretrage radili vezano za to?
Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Nisu, sve su pripisali inzulinu i štitnjači

Ja sam promijenila već puno doktora za štitnjaču jer nitko nema pojma što mi je i nikog nije pretjerano briga. Štitnjača ne radi, A nitko ne zna zašto. Isto tako sad imam tu inzulinsku rezistenciju bez drugih simptoma koji često dolaze u to (visok tlak, kolesterol itd.).

A za grlo mi je ORL rekao da je to sve od refluksa i stvarno kad držim želudac pod kontrolom, nema ni upala.

Početkom prošle godine sam imala anginu pa virozu pa upalu sinusa i opet anginu. Ti čvorevi su se pojavili nakon prve agnine i ne odlaze.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:31   #402
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nisu, sve su pripisali inzulinu i štitnjači

Ja sam promijenila već puno doktora za štitnjaču jer nitko nema pojma što mi je i nikog nije pretjerano briga. Štitnjača ne radi, A nitko ne zna zašto. Isto tako sad imam tu inzulinsku rezistenciju bez drugih simptoma koji često dolaze u to (visok tlak, kolesterol itd.).

A za grlo mi je ORL rekao da je to sve od refluksa i stvarno kad držim želudac pod kontrolom, nema ni upala.

Početkom prošle godine sam imala anginu pa virozu pa upalu sinusa i opet anginu. Ti čvorevi su se pojavili nakon prve agnine i ne odlaze.
Povećanje limfnih čvorova je uvijek posljedica neke upale. Problem je što može biti uslijed stvarno različitih stanja.

S obzirom da štitnjača ne radi što su rekli po pitanju njenog mogućeg vađenja?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:48   #403
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Povećanje limfnih čvorova je uvijek posljedica neke upale. Problem je što može biti uslijed stvarno različitih stanja.

S obzirom da štitnjača ne radi što su rekli po pitanju njenog mogućeg vađenja?
Je li moguće da upala traje više od godinu dana?

Krivo sa se izrazila, štitnjača ne radi kako bi trebala, ali nije za vađenje.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:55   #404
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Je li moguće da upala traje više od godinu dana?

Krivo sa se izrazila, štitnjača ne radi kako bi trebala, ali nije za vađenje.
Moguće je. Povećanje tih čvorova je imunološka reakcija, signal da se nešto zbiva. Posljedično tome onda dolaze ostali problemi. Zato treba kopati dalje, ali sveobuhvatnije. Moje je mišljenje da ti treba jedan dobar dijagnostičar koji će gledati širu sliku. Jesi bila kod imunologa?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:15   #405
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Je li moguće da upala traje više od godinu dana?

Krivo sa se izrazila, štitnjača ne radi kako bi trebala, ali nije za vađenje.
Gle, kod odrasle osobe izrovareni upalama krajnici su idealna podloga i skladiste bakterija i izgubili su svaku svoju funkciju ( limfni cvorovi). U kripte na povrsini se zavlaci hrana koju jedes koja je super staniste za njih. Kad ti se digne kiselina i poboljsa im idealan kiseli pH za razmnozavanje, sve ti se upali. Dakle ti imas stalno prisustvo bakterija u nekoj koncentraciji, rekla bih, i tijelo ti to prepoznaje i imunitet stalno radi i limfni cvorovi su ti ostali uvecani. Ne moras biti pod jakom upalom da bi bakterija bila prisutna. Vjerojatno i sve drugo jako dobro pogoduje situaciji.
Ja bih to makla, da ti budem iskrena, pa vidjela nakon toga razvoj situacije. Ima cijeli niz vrlo negativnih stvari koje te bakterije mogu potencirati i pokrenuti lancanu reakciju. Porazgovaraj s ORL o tome. Postoje pretrage tipa bris i antistreptolizinski titar. Laboratorijskim mjerenjem tog titra prikazuje se prisutnost i količina antitijela koje organizam stvara na streptolizin O kojeg producira beta hemolitički streptokok grupe A (streptococcus pyogenes). On je jedan od najčešćih uzročnika bakterijskih infekcija u ljudi posebno na krajnicima.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 02:04   #406
tek sam se registrovao iz jednog razloga, imam par pitanja o navedenoj temi .. naime ovako, prvo da kažem da sam se naravno načitao na internetu svega i svačega i upućivanja na najgore ali čitao sam i iskustva ljudi i ne mora uvijek biti crno čak većinom su upale, infekcije itd .. ovako, prije 2 sedmice tačno iznad ključne kosti sam napipao uvećanu limfnu žlijezdu, tako sam bar zaključio, znači može se pomjerati i to je otprilike nešto kao dvije skroz male loptice, nisu ni loptice baš je malo ali nebitno dva krugića spojena u jedan,kao jedan prislonjen uz drugog, kontam da je to od toga što me prije toga zub na istoj strani lijevoj par dana bolio, i da kažem da sam siguran da nije tu već odavno uvećano već od skoro.. što se tiče infekcija par dana prije ovog na ramenu tj više na ledjima sam dobio dvije "grupice" bubuljica koje nikad dosad nisam vidio tj nisam vidio grupne bubuljice, jednu grupicu od nekoliko njih na ramenu više na ledjima a drugu s prednje strane, kontam da je možda neka infekcija, nešto .. to je gotovo i prošlo ostalo je još malo sprijeda .. znam da trebam ići doktoru ali zanima me vaše mišljenje?
onda još nešto kad sam već tu, iznad hiodne kosti, znači na bradi po sredini je ali na kraju brade, imam isto kao neki mali krugić ili nešto takvo, čitajući sam zaključio da je to neki "submental lymph nodes" isto kao uvećani čvor, vidim i po internetu da ljudima baš zna nateći, znači meni nije natekao uopšte samo ga mogu napipati, i da napomenem da sam taj po sredini brade napipao dosta prije ovog iznad ključne kosti .. na vratu nemam nikakvih kvržica, ispod uha i tako dalje .. izvinjavam se na opširnom postu i nadam se da će neko odgovorit, ja sam malo šokiran pa često razmišljam o ovom i zbog toga i pišem .. inače imam 20 god
adison is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:52   #407
Ima li tko pojma sto bi ovo moglo biti? Pojavi se kad se napnem, mekano na dodir. Kks i dks ok, osim sto na zadnja 3 nalaza unutar mjesec i sitno su leukociti povecani (10.3; 10; 10.3).
Prestala sam neki dan uzimati betaglukan i od jucer temperatura oko 37,3. Naraste pa padne. Ne ide vise. Inace imam osjecaj knedle/stranog tijela u grlu sto su mi rekli da je od lpr-, laringo faringalnog refluksa. Sad s temperaturom me poceo i jezik peckati. Inace sam narucena 22og na UZV vrata i do ovog sam pokusala kulirati, no danas sam radi temp i grla isla u dezurstvo i doktorica kad je vidjela to na vratu je blago receno izgledala sokirano, ponovila 10 puta da sto prije rijesavam i na izlasku zazeljela puno srece
Inace mi nije problem nositi se s necim losim, ali iscekivanje me ubija i onda danas njena reakcija... van sebe sam potpuno.
Ima li tko iskustva slicna? ( da napomenem, imala sam u 4om mjesecu radi cin-a zahvat na cerviksu, imam hpv).

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:56   #408
Jel štitnjača kao uzrok isključena?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:31   #409
Sve je iskljuceno. Izgleda da mi je zila takva ujebana. 2 doktorice su me gledale, color dopler palile i sve je ok

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:03   #410
Ajd super, stvano takve stvari mogu biti i svašta i ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:05   #411
Znam, premrla sam do danas. Sto god guglas, ne valja

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:09   #412
Gugl je zlo.

Inače meni je tako slično bilo, malo veće i malo više prema sredini, ispalo reakcija na mačji ugriz. Ja isto došla, dokorica mi uvalila antibiotik i rekla ak se ne krene smanjivat za par dana obavezno punkcija, ja se usrala, na kraju ispao povećan limfni kao reakcija na mačji ugriz. kasnije mi se to dogodilo i ispod pazuha i kod prepona, ovisno di me mačka ugrizla (i to mi tako samo na tu moju mačku odreagiralo i ta 3 puta, ne kontam šta se tu događalo, nije da me nije kroz život počapala ).

Tako da stvarno te izbočine mogu biti sve i svašta. Ne treba ih ignorirati i zanemariti, al ne treba ni odmah zabrijavat da je nekakav limfom ili tumor.

Drago mi je da kod tebe nije ništa ozbiljno. I šta su rekle šta sad s time? Jel za operaciju, dobila si nekakvu terapiju ili sl.?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:11   #413
Nista nisu rekle ni dale. Kazu valjda su takve zile, punktirat nisu imale nista.


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 19:26   #414
Izbocina na vratu?

Frend primijetio na meni izbočinu na vratu i to kada gledam u desno. Izbočina se ne vidi na ogledalu niti kada normalno držim glavu, ali kada ju jako okrenem i nagnem te napnem žile, ovako se vidi:

https://imgur.com/a/C2osX5g

Pošto ne mogu čekati ponedjeljak da idem kod svog doktora, koje je vaše mišljenje? Koji je ovo vrag?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 09:44   #415
Teško za reći preko slike, meni izgleda kao uvećani limfni čvor. Možda ste prehlađeni ili imate karijes na kojem zubu. Može biti i neka manja ranica na toj strani glave. Uglavnom limfni čvorovi se uvećaju kao reakcija na neki upalni proces, a nije to ništa strašno. No svakako odite liječniku i zubaru.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 11:04   #416
Ja sam na prvu pomislio da nije možda aneurizma vratne žile. Brrrrrr....
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 11:18   #417
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Ja sam na prvu pomislio da nije možda aneurizma vratne žile. Brrrrrr....
To možete lako provjeriti, ako se radi o aneurizmi onda ćete osjetiti pulsiranje u toj kvrgi kada stavite prste na nju.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 18:01   #418
Znam to. Čini se da ne pulsira, ali tko sam ja da sudim...

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 08:11   #419
Poz


ovak, prije tjedan dana bila sam na nekoj fešti i tamo sam između ostalog popila i dva deci hladne mineralne vode. Inace mi je grlo osjetljivo na gazirano i izbjegavam ga, ali evo, sad nisam.

U nedelju ujutro probudila sam se sa jakom boli u vratu i grlu, znači, nije me grlo greblo dok gutam, nego baš bol, samo sa desne strane i to jaka bol.
Nisam se smjela taknuti ispod čeljusti na vratu ili vrat recimo, iskriviti na lijevo. Boljelo me čak i kad bih legla a kad bi se sagnula, sve mi je tutnjalo na tom mjestu.
Bila sam u pon kod dr, gledala je grlo i rekla da nist ne vidi, niti uho. Onda me išla pipati po vratu i rekla oooo, daaaaa.....i rekla je da čudno da bi ovako rekla da nije ništa ali kad pipa da je dosta jako i još je rekla da nemam temp s obzirom na stanje. Rekla je da je to kao neki apsces kod mandula. Dobila sam antibiotik.
Antibiotik znači pijem od ponedeljka na večer, danas je petak ujutro, bolje mi je, ali me još boli kad gutam, samo manje i boli me kad zijevam. Čini mi se da me boli kao gore nepce i desna strana jezika pri kraju, nemam pojma.
Temperaturu ni ikakve druge simptome nemam i nisam ni imala.

Malo sam zabrinuta jer je dva puta ponovila "čudno" .....šta bi to još moglo biti (nadam se da nije ništa drugo) ?

Hvala na mišljenjima.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 13:33   #420
Haj. Ima ovdje koga tko bi mogao dati mišljenje o nalazu?
Znači, da probam ukratiti: imam klinca petogodišnjaka koji je godinu dana sada u "borbi" s povećanim limfnim čvorovaima u svim regijama vrata, u abdomenu i preponskih.
Obilazili i hematologe, napravili sve prateće nalaze, zubara, virusnu serologiju, čudesa...
Na kraju je prošli tjedan izvađen najveći čvor (3,5 cm) za koji se na operaciji ispostavilo da je srastao u konglomerat.

Puni nalaz biopsihe nam ne daju - makarmislim da ću doći do njega drugim putem, ali ono kratko što imam je:

Imunohistokemijski bojanjem s CD20 se prikažu u manjem broju zastupljeni primarni folikuli te brojni sekundarni folikuli čiji su germinativni centri Bcl-2 negativni s visokim Ki-67 proliferacijskim indeksom. Interfolikularno se prikaže zona T limfocita (CD3+/CD5+ stanice).

Jesu li to reaktivni čvorovi? Isključene su mogućnosti maligniteta? Limfoma ili negdje drugdje lokaliziranoga?

Dosadašnji nalazi su uglavnom bili u prilog reaktivnim promjenama ili nekonkluzivni, nema znatnih poremećaja u krvnoj slici, ali nekih manjih odstupanja zna biti periodički. Nije sklon anginama ni drugim bolestima, jedino je atopičar.

Još se istražuje APLS po jednoj hematologici, ali mislimo da to nije.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.