Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 12:59   #41
Može li mi netko reći koliko otprilike treba smrznutom lisnatom tijestu-Ledo pakiranje, kad ga izvadite iz zamrzivača da se odmrzne?? Za sat-dva će se odmrznuti ili??
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 17:24   #42
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći koliko otprilike treba smrznutom lisnatom tijestu-Ledo pakiranje, kad ga izvadite iz zamrzivača da se odmrzne?? Za sat-dva će se odmrznuti ili??
Ne treba mu puno na sobnoj temperaturi, oko sat.
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:58   #43
Bas sam se sjetila da su prije kojih 10tak god(mozda malo manje) postojale smrznute ledove lisnate pogacice sa polovicama breskvi na vrhu,a ispod breskvi je bio umak od vanilije=sve skupa je trebalo samo malo zapec-preeeeefino je bilo al nazalost se ubrzo prestalo prodavat(

Pa sad ja poduzetna ocu to sama napravit-i mislila sam ovak:lisnato izrezat na kvadrate manje,gore stavit neku kupovnu kremu od vanilije i breskve iz kompota,jel to ok?Zapravo najvise se mislim oko ove kreme,svi savjeti su dobrodosli-koju da kremu kupim za tu namjenu ili kako da je jednostavno napravim?
Ps.-krema treba bit vise tekuca,nikako zelatinasta/pudingasta
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 02:44   #44
to je bio Ledo danski kolač. vidi tu, još uvijek postoji, ali samo za ugostiteljstvo, dakle, samo na veliko. i ja mislim da baš ide puding krema u to jer ti jedino tak bude krema koja se razlijva (u protivnom ćeš dobit želatinastu ko za kremšnite, a to nije to)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:54   #45
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
to je bio Ledo danski kolač. vidi tu, još uvijek postoji, ali samo za ugostiteljstvo, dakle, samo na veliko. i ja mislim da baš ide puding krema u to jer ti jedino tak bude krema koja se razlijva (u protivnom ćeš dobit želatinastu ko za kremšnite, a to nije to)
tenkju
a bas su glupi kaj to vise ne prodaju na malo
ima negdje mozda tvornicki ducan di bi se moglo tog kupit ?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:45   #46
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Ne treba mu puno na sobnoj temperaturi, oko sat.
Danas ujutro kupila lisnato, i poučena napisanim računam - za sat vremena je odleđeno i prije nego što dođe vrijeme za pripremu ručka imam gotovo štrudel. A da ubrzam proces odleđivanja, stavila sam lisnato kraj radijatora. Međutim, nakon tri sata još je u sredini bilo zaleđeno
Ubuduće ću i dalje prakticirati ono što sam uvijek radila - navečer stavih lisnato u frižider i ujutro je odleđeno
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:03   #47
Da, dugo traje. Pogotovo kad ti se žuri
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:24   #48
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Bas sam se sjetila da su prije kojih 10tak god(mozda malo manje) postojale smrznute ledove lisnate pogacice sa polovicama breskvi na vrhu,a ispod breskvi je bio umak od vanilije=sve skupa je trebalo samo malo zapec-preeeeefino je bilo al nazalost se ubrzo prestalo prodavat(

Pa sad ja poduzetna ocu to sama napravit-i mislila sam ovak:lisnato izrezat na kvadrate manje,gore stavit neku kupovnu kremu od vanilije i breskve iz kompota,jel to ok?Zapravo najvise se mislim oko ove kreme,svi savjeti su dobrodosli-koju da kremu kupim za tu namjenu ili kako da je jednostavno napravim?
Ps.-krema treba bit vise tekuca,nikako zelatinasta/pudingasta
Nemoj kvadrat od tijesta ostaviti ravan,jer ćeš strugati pećnicu ,smotaj ga u paketić.A bolje je ako na taj kvadrat staviš žličicu sira ,malko vanili šećera i onda marelicu,breskvu...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:31   #49
Zašto bi strugala pećnicu Ako aludiraš na curenje, pa valjda koristi nekakav pleh ili slično.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:17   #50
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Zašto bi strugala pećnicu Ako aludiraš na curenje, pa valjda koristi nekakav pleh ili slično.
Dobro,strugat će pleh.
OK?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:38   #51
Neće ako upotrijebi onaj papir za pečenje


Šalim se. Naravno da nije zgodno kad iscuri, ali meni nema ukusnijeg od tih karameliziranih zapečenih iscuraka iz kolača
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:56   #52
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Neće ako upotrijebi onaj papir za pečenje


Šalim se. Naravno da nije zgodno kad iscuri, ali meni nema ukusnijeg od tih karameliziranih zapečenih iscuraka iz kolača
ja volim kad iz kiflica iscuri pekmez.Onda ga pokupim s papira i njam !!!!Kao neke domaće bonbonice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:04   #53
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Nemoj kvadrat od tijesta ostaviti ravan,jer ćeš strugati pećnicu ,smotaj ga u paketić.A bolje je ako na taj kvadrat staviš žličicu sira ,malko vanili šećera i onda marelicu,breskvu...
kojeg sira?znaci bez kreme od vanilije?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:47   #54
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
kojeg sira?znaci bez kreme od vanilije?
Običnog svježeg sira,malu žličicu,onda malo vanili šećera pa komad voća (marelice,breskve,mekane kruške - može i iz kompota,zadigneš ćoškove u neki zavežljajčić.Kad se ispeče ti ćoškovi onak dudu zadignuti i hrskavi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:44   #55
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
tenkju
a bas su glupi kaj to vise ne prodaju na malo
ima negdje mozda tvornicki ducan di bi se moglo tog kupit ?
odi tamo di pune kamione i moš kupit samo veliko pakiranje i naravno za cash i prodes jeftinije jer ne platiš maržu,
a to vece pakiranje je dosta povoljnije
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 23:14   #56
Kolko je veliko to pakiranje vece?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 04:03   #57
ma zamota na vrhovima to je st zaljepi na brskvu i onda se to kako se pece otvara lagano i nema curenja.. ja strpam malo tekuciji puding od vanlije i breskve.. probala sa sirom al mi nije bilo fino
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:34   #58
evo vec par x radim lisnato (ledo mislim) koje razvaljam, nafilam (danas džemom od smokva) i zatvorim, al kad mi se pece, pri kraju pecenja ugl procuri džem van
kaj, kak.. ?? pa zatvoril sam..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 10:17   #59
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
evo vec par x radim lisnato (ledo mislim) koje razvaljam, nafilam (danas džemom od smokva) i zatvorim, al kad mi se pece, pri kraju pecenja ugl procuri džem van
kaj, kak.. ?? pa zatvoril sam..
Bas sam prosli vikend radila "fornete" od lisnatog i punila ih jabukama i visnjama. Kad izrezes oblik tijesta koji zelis i stavis fil na/po sredini onda ga poklopi s tijestom s jedne pa s druge strane, stisni prstima ili vilicom sa strane i stavi peci tako da ti strana koja je bila gore sad bude dolje. Tako ti nece nista iscurit. Barem meni nije. (Nadam se da si skuzila moje objasnjenje )
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:16   #60
budem probal
btw musko sam grrr
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.