Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 06:08   #1
Angry Kuna na tavanu

Evo imam veliki problem. Naime imam nepoželjnog stanara u krovištu - KUNU. Molim savjete kako se je riješiti????
maac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:40   #2
a zakaj bi je se rjesaval

probaj macku zatovrit na par dana gore
pa ju mozda potjera da se vise ne vrati
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:33   #3
Moram je se riješiti jer će mi uništiti krovište( izolaciju ).
maac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:34   #4
Quote:
maac55 kaže: Pogledaj post
Evo imam veliki problem. Naime imam nepoželjnog stanara u krovištu - KUNU. Molim savjete kako se je riješiti????
mi smo u vikendici imali kunu sa mladima. našla je mjesto između valovitog krova i dasaka koje su bile zabijene na rogovima.
nije nam napravila nikakovu štetu, već je iznenađena našim dolaskom, lupanjem, govorenjem, blizinom ljudi pokupila mlade i kompletno se preselila. jedno mlado je izgubila, bil je još slijep, i pal joj je u rinu za vodu.
taj mali, velik ko pola dlana, izrasao je u divnu predivnu životinju, obogatio naš život sa nečim što se ne da opisati ali je nažalost u starosti od 6 mjeseci, kad se odlučio na odlazak u šumu, stradao pod kotačima auta.

nemoj biti grub prema kuni, znam da je veliki štetočina, ali lupanje, tjeranje, vikanje možda urodi plodom. nemoj joj dati osjećaj sigurnosti u svom krovištu i mislim da će otići.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 18:28   #5
Mog kolegu u okolici Petrinje - "napadaju" puhovi
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 19:10   #6
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Mog kolegu u okolici Petrinje - "napadaju" puhovi

daj broj od kolege
puhovi su poslastica
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 07:41   #7
Nemam ja nikaj protiv kuna dok ne rade štetu, ali na žalost rade i moram ih se riješiti.
maac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:22   #8
Quote:
maac55 kaže: Pogledaj post
Nemam ja nikaj protiv kuna dok ne rade štetu, ali na žalost rade i moram ih se riješiti.
vjerujem da rade, ali one su toliko inteligentne, da mislim jedino što možeš napraviti je učiniti im život neugodnim.
noćne su životinje, pa onda, bez zafrkancije, pokušaj po danu u blizini njihovog mjesta spavanja napraviti maksimalni urnebes. to im se sigurno neće svidjeti.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 13:15   #9
Mi smo prije par godina imali cijelu familiju kuna na tavanu: po cijele noći su trčali po gredama, dovlačili kokošija jaja koja su trunula, jedan kut su si odredili za wc... joooj kad se sjetim - mrak mi padne na oči.

Prijedlog:
Vidi kako dođu do krovišta pa im blokiraj put, ove naše su se penjale po jabuci i - drito ispod krova - jabuku smo skratili i sad nema problema s kunama jer nemaju kako doći gore (sad su se nastanili vrapci). Al da smo se napatili dok smo sve očistili - jesmo!
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 20:02   #10
e da meni oče kuna doč njih dva tri miliona.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 20:20   #11
Quote:
maac55 kaže: Pogledaj post
Evo imam veliki problem. Naime imam nepoželjnog stanara u krovištu - KUNU. Molim savjete kako se je riješiti????
istjeraj ih van nekako, neka žive te lijepe životinjice i zatvori otvor od kud dolaze ili podreži granu drveta od kud skaču, isti slučaj imao susjed.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 12:25   #12
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
istjeraj ih van nekako, neka žive te lijepe životinjice i zatvori otvor od kud dolaze ili podreži granu drveta od kud skaču, isti slučaj imao susjed.
Kod mog sefa je usla kroz termoizolaciju ispod drvene "fasade"(dascana) i nakon pola godine neprospavanih s puskom , zamki , otrova ...morali smo skinuti drveni opsiv baciti svu staklenu vunu, mjesec dana sve otvoreno ostaviti da se izraci i onda sve nanovo.U tih mjesec dana je isparila.Ali koju stetu moze napraviti nije normalno -mozda je inteligentna pa je se ne moze uhvatiti ali je zasigurno bolesna u glavu. Nasli smo tridesetak ostataka od jezeva i sta sve ne ,smrdi do bola pa i dalje!!!!!!!! STETA :30 kvadrata fasade(dupli opsiv +12 cm stakl. vune).Sva sreca nije srala u potkrovlju . ZALIM TE prijatelju i zelim ti puno srece
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:29   #13
Kuna na tavanu

Imam problema sa kunom na tavanu, svaku noć imaju feštu ne mogu da spavam, čak su mi isčupale i telefonski kabel.
Kako da ih se riješim???
Mrav123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:42   #14
Quote:
Mrav123 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa kunom na tavanu, svaku noć imaju feštu ne mogu da spavam, čak su mi isčupale i telefonski kabel.
Kako da ih se riješim???
pređi na Euro!
sorry, morao sam
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:55   #15
Ako ih ne mozesh pobjedit, ti im se pridruzi
I ja sam morao da dodam

Ja bi ih strovao otrovom za stakore ali vodi rachuna ako ima dece i kucnih ljubimaca u kuci! Na vrata od tavana nalepi upozorenje obavezno ih zaključaj!
Pozz
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:58   #16
Quote:
Mrav123 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa kunom na tavanu, svaku noć imaju feštu ne mogu da spavam, čak su mi isčupale i telefonski kabel.
Kako da ih se riješim???
Bio bi sretan da jedna dođe kod mene To ti je "zvijer" kaja tamani glodare

Kako znaš da se radi o kuni ?? Jesi li je vidio ?? Pošto su grabežljivci čisto sumnjam da stvaraju toliku buku
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:59   #17
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Ako ih ne mozesh pobjedit, ti im se pridruzi
I ja sam morao da dodam

Ja bi ih strovao otrovom za stakore ali vodi rachuna ako ima dece i kucnih ljubimaca u kuci! Na vrata od tavana nalepi upozorenje obavezno ih zaključaj!
Pozz
a na koji mamac bi stavio taj otrov?? Živom mišu na rep??
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:16   #18
Sigurno su kune ,posto ih je i moj otac imao na kuci,i da jako stvaraju buku jedini je spas kod mog oca bila puska
Miseva nema uopce mozda osijete miris kuna ???????????ß
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 14:21   #19
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Sigurno su kune ,posto ih je i moj otac imao na kuci,i da jako stvaraju buku jedini je spas kod mog oca bila puska
Miseva nema uopce mozda osijete miris kuna ???????????ß
Nisam siguran, ali čini mi se da i ja i mam isti problem. U blizini bvikendice je mala šuma...Zadnji puta kada sam došao provjetriti vikendicu ( po zimi je naravno "zatvorena" ), osjetio sam neki čudni nedefinirani smrad koji se širio od tavana prema gornjem katu i zatim donjim prostorijama. Gornji kat- potkrovlje uređen je za stanovanje.
Da li je to možda smrad od kuna, njihove mokraće ili izmeta?

Kak su kune velike i kroz kakav se otvor mogu "uvući" , da li se mogu popeti na tavan po zidu?
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:23   #20
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, ali čini mi se da i ja i mam isti problem. U blizini bvikendice je mala šuma...Zadnji puta kada sam došao provjetriti vikendicu ( po zimi je naravno "zatvorena" ), osjetio sam neki čudni nedefinirani smrad koji se širio od tavana prema gornjem katu i zatim donjim prostorijama. Gornji kat- potkrovlje uređen je za stanovanje.
Da li je to možda smrad od kuna, njihove mokraće ili izmeta?

Kak su kune velike i kroz kakav se otvor mogu "uvući" , da li se mogu popeti na tavan po zidu?
Velicine skoro ko macke,mogu se jako lijepo verati i skakkati.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.