Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 00:34   #1
Upomoć, imam miša u stanu!

Stanujem u prizemlju i jedan mišek mi se ušetao u stan. Pokazao nam se do sada 2 puta no ne znamo gdje se zavukao. Molila bih konkretan savjet kako ga se riješiti a da ga ne moramo likvidirati Znam da postoje one klopke na koje se miševi zalijepe no radije bih nešto humanije pa da ga samo izbacimo iz stana. Pomozite kakvim savjetom
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 00:45   #2
Imaš mišolovke u koj zvijer uđe i ne može izači...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 00:57   #3
Vidjećeš gdje je kada ti napravi štetu gdje je bio.
Meni se to često dešavalo pogotovo zato što živim u privatnoj kući,a u svakom slučaju najbolje je staviti ljepilo i fino kada se uvali na to baciti u kontejner.Ovako ako budeš milosrdna prema njemu stalno će dolaziti pogotovo kada zahladi oni vole biti u toplom,okotit će se i eto još veći problem uzgojiš ih bez problema.
Možeš staviti otrov u svakom slučaju da spriječiš da se uvaljuju u stan.
__________________
Ne druži se s čovjekom srditim; ne idi za čovjekom jedljivim!
Dr.Lecter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 19:31   #4
Samo nemoj ljepilo, molim te! Zakelje se na to i onda krepavaju u agoniji satima ako ne i danima. Mislim da bi trebala moci naci zamke u koje se uhvate i onda ih samo bacis van u vrt ili park neka idu dalje svojim putem...
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 21:29   #5
Ljepilo iz tube zakon!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 21:45   #6
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Stanujem u prizemlju i jedan mišek mi se ušetao u stan. Pokazao nam se do sada 2 puta no ne znamo gdje se zavukao. Molila bih konkretan savjet kako ga se riješiti a da ga ne moramo likvidirati Znam da postoje one klopke na koje se miševi zalijepe no radije bih nešto humanije pa da ga samo izbacimo iz stana. Pomozite kakvim savjetom
i ja sam u privatnoj kući i dva puta sam ga imala kao podstanara
prvo i osnovno za kakvu god trapulu se odlučiš želim ti kazat da miša ne ide ni na sir ni na pancetu nego na -čokoladu
znam zvuči nevjerovatno ali je istina
uhvatila ga oba puta samo na to
ako te još nešto zanima slobodno mi se javi na pm
pronači ćeš gdje obitava po brabonjcima koje ostavlja za sobom i tu mu postavi klopku
puno uspjeha
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 21:49   #7
Sredi ga prije nego ti uđe u kuhinju. Mi imali jednog prošle godine - mišja govna po svim ormarićima.
Ljepilo rules - nemam milosti nakon pranja 10 kuhinjskih ormarića i bacanja sadržaja istih.
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:16   #8
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Stanujem u prizemlju i jedan mišek mi se ušetao u stan. Pokazao nam se do sada 2 puta no ne znamo gdje se zavukao. Molila bih konkretan savjet kako ga se riješiti a da ga ne moramo likvidirati Znam da postoje one klopke na koje se miševi zalijepe no radije bih nešto humanije pa da ga samo izbacimo iz stana. Pomozite kakvim savjetom
meni je bio ušao kroz balkon u kuhinju, isto prizemlje, uglavnom išle smo ga ja i baka hvatati- ja ću nagnutii sudoper (onaj jednostruki), a ona će ga uhvatiti posudom, ja sam sudoper nagnula, a baka je počela vrištati- zaboravila mi je reći da se ona boji miševa , riješili smo ga se da smo mu preprečili put dalje iz kuhinje, a balkon ostavili otvoren-otišao je sam tokom noći
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:49   #9
Kao što je već neko napisao nemoj ljepilo. Ja sam to jednom stavi i rekao nikad više, kada se miš uhvatio toliko je jadnik cvilio i mučio se da sam mu morao skratiti muke tako što sam ga mlatnuo po glavi osim toga, dio ljepila mi se iscijedio na ormarić, a to vražje ljepilo je gotovo nemoguće očistiti.....
Kupi u Pevecu ili nekoj sličnoj trgovini običnu mišolovku (kakvu vidiš na crtićima), cijena je 4-5 kn, stavi komadić kobasice (može i čokolade) i do jutra si riješila problem
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:04   #10
NHF al vi ste čudni. Totalno.

Meni su miševi skroz slatki, ali rade značajnu štetu namirnicama, namještaju, odjeći... zašto biti milosrdan? Nije to ris, pobogu, makar miševa ima Dakle, karton, ljepilo sa mamcem i sve skupa van. Agonija? Za mene bi bila agonija da mi izgrize kaput ili prenese mišju groznicu (BTW nije za zajebanciju ) Ako ga pustiš živog van, onda će nekome drugome raditi sranja, ako ne i tebi opet - misliš da razaznaje osobe? Jep, rajt
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 23:16   #11
Staviš na pod karton, na karton orah i na orah zdjelicu. Kad će ići po orah, zdjelica će ga zaklopiti, a ti onda s njim radi kaj hoćeš.
__________________
Jesam ja normalan?
kompotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:01   #12
jepilo je super ja sam prije uhvatio dva tri u kući,zadnji puta kad mi se to desilo kupio sam u veterinarskoj stanici otrov u vrećici isto dobro rješenje.
ivan385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:37   #13
Ako ces ga ubiti, onda ga barem ubij na neki humaniji nacin od ljepila. Mislim da je cak i otrov milosrdniji.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:58   #14
Nikako ne ljepilo, istina je da hvata, no svakako je ljepilo zajebano. Ima u vecim trgovackim centrima, obicne misolovke, koje imaju neki miris, valjda ih samo misevi osjecaju, zivim u kuci, i vec smo ih 1000 puta tak ulovili. Jedamput je jednog uhvatio za rep pa je bio ziv. Sva sreca da ih nema u zadnje vrijeme. To od kada je susjed macku nabavio.
sekelisekelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:00   #15
Quote:
sekelisekelis kaže: Pogledaj post
To od kada je susjed macku nabavio.
Eto ti na, nabavi macku i problem rijesen!
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 09:58   #16
list od pile rješava stvar

list od pile , zubi prema gore , na jednu stranu malo sira , na drugu malo salame
miš dođe i ugrize malo sira malo salame lijevo desno i tako sam sebi humano odsječe glavu
ukoliko nemate za sir i salamu može i bez,samo list pile, dođe miš i nema sira , nema salame , nema sira , nema salame .....
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 10:30   #17
Ljudi grozni ste!!!!!!! Svi samo predlažete kako ubiti jadnog miša, kao da je jadnoj životinji cilj raditi štetu.

Mislim da je najbolje da na neki papir staviš malo sira ili neke hrane koju miševi vole, a kad miš dođe na papir, poklopi ga s nekom posudom i onda ga tako zajedno s papirom uzmi i izbaci van.
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 10:35   #18
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Mislim da je najbolje da na neki papir staviš malo sira ili neke hrane koju miševi vole, a kad miš dođe na papir, poklopi ga s nekom posudom i onda ga tako zajedno s papirom uzmi i izbaci van.
Nece valjda cijelu noc i cijeli dan sijediti kraj tog papira sa zdjelicom i cekati da se ovaj pojavi!Uostalom mis je brz i ti moras biti jos brzi da ga samo tako poklopis sa necime. Mene zanima postoje li zamke tj. misolovke koje ne ukljucuju ubijanje misa?
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:22   #19
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Ljudi grozni ste!!!!!!! Svi samo predlažete kako ubiti jadnog miša, kao da je jadnoj životinji cilj raditi štetu.

.
ma imaš pravo stvarno smo zlotvori

stoga predlažem , napapriti mišu enormnu stanarinu +pdv, te će sam revoltirano napustit itako ne adekvatan prostor
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:36   #20
Post

razgovor i samo razgovor. tako se može sve riješiti uz najmanje štete. no treba vremena i strpljenja!
Harmenszoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.