Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2011., 23:39   #541
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
Nikakva skupoća pokusa ne može biti pokazatelj validnosti tih ekperimenata već oni sami kao takvi, a kao takvi – neutemeljeni su.
Validnost im nije neutemeljena. Pročitaj sve stranice ove teme, a ne samo postove koji odgovaraju tvome uvjerenju

Quote:
Da ponovim, kako je cijena (jeftinoća, skupoća?) "lab" životinja argument za ili protiv njih kad su oni kao takvi, a vidi se iz nekih podataka ovdje, generalno i znanstveno neutemeljeni
Nije argument, al kao 'argument' su je koristili životinjoljupci želeći prikazati 'jeftinoću' eksperimenata kao jedan od (temeljnih) razloga zbog kojih se provode.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 23:51   #542
Pozdrav!!!


Zanima me dali itko zna sto je biglovima na kojim su se vrsili eksperimenti na veterinarskom fakultetu???

Naime, na ovu stranicu sam naisao sasvim slucajno http://www.psi-za-neznalice.com/novine%20116.htm i tu pise da se ne zna gdje su psi otisli, tj da podac o tome ne postoje.

Posavjetovao sam se sa Didi, i onda sam se zapitao dali su uopce ovi podaci na stranici imalo vjerodostojni.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:22   #543
Udomljeni davno, zna se gdje su, čak sam i znala onako otprilike i ženu koja je udomila jednog od njih, frend i njegov pas su šetali svog psa s njima, samo ne znam koliko ćeš baš dobiti imena tih ljudi, to bi ipak trebalo ostati u nekom povjerenju.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 13:23   #544
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Udomljeni davno, zna se gdje su, čak sam i znala onako otprilike i ženu koja je udomila jednog od njih, frend i njegov pas su šetali svog psa s njima, samo ne znam koliko ćeš baš dobiti imena tih ljudi, to bi ipak trebalo ostati u nekom povjerenju.
Što b' reč da stranica ne navodi baš istinite podatke. Ili se varam?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 13:42   #545
Hm, tek sam sad otišla na tu stranicu baš, djeluje mi jako zastrašivački, i znam da je to izvor koji je tamo osuđen isto, sad ne stignem tražiti druge, ovo je nažalost jedino što sam ja našla, donekle mi i logično jer su se oni najviše bavili time...
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=584
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=908
Ne znam zašto bi oni lagali u ovom slučaju, i općenito zašto se psi ne bi poudomljavali kad ih je toliko ljudi željelo, a i ta žena, frend mi je rekao kad smo je sreli da je ona udomila tog bigla jednog, pas je imao i fizičkih nekih problema, ona nije bila prestrašena kao ova koja se na tom psi-za-neznalice linku spominje, nije pobjegla, ali moram priznati da se nisam sjetila ni pitati je li morala potpisivati za neku tajnost podataka.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:18   #546
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Hm, tek sam sad otišla na tu stranicu baš, djeluje mi jako zastrašivački,.
Meni izgleda kao netko tko pokušava tjerati neke svoje ideje. I to par godina nakon svega

I još kad vidim ovo
http://www.psi-za-neznalice.com/novine%20200.htm
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:39   #547
Hm, sad vidim da znam tog lika, kad malo zguglah. Frik svoje vrste, makar je to samo moje mišljenje, ali ovo na stranici nisu mu najveći problemi. Ali sorry, oft, da ne vučem od teme.
Anyhow, biglovi bi trebali biti dobro, ovaj jedan svakako jest. Ili je bio, moram priznati da neko vrijeme nisam u tom kvartu, a davno je to bilo. (Osim ako će mi sad tvrditi da je žena izmislila da je njezin jedan od njih i da su sve te slike i priča falsificirane ili neki drugi psi, ali onda je to stvarno zavjera većih dimenzija, pogotovo ne razumijem kako bi PŽ, koji se bar ne boje nekome zamjeriti, nakon sve te buke pristali na taj način sve zataškati.)

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 06.06.2011. at 19:49.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 12:37   #548
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
..skupoća?) "lab" životinja argument za ili protiv njih kad su oni kao takvi, a vidi se iz nekih podataka ovdje, generalno i znanstveno neutemeljeni?
Tko ti je rekao da su pokusi na životinjama jeftini? Isuse kriste, nemate pojma o čemu pričate a imate tvrdi stav o onome o čemu pričate...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 01:22   #549
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Tko ti je rekao da su pokusi na životinjama jeftini? Isuse kriste, nemate pojma o čemu pričate a imate tvrdi stav o onome o čemu pričate...
bilo bi dobro pročitati tvrdnju na koju se obrušava....

ni skupoća ni jeftinoća ne mogu biti argumenti za ili protiv nečeg što je nepotrebno iz posve drugih razloga.....

rasprava se često i bespotrebno vraća na cijenu pokusa na životinjama, kao da je cijena razlog što radimo pokuse na njima, kao skupi su pa ih radimo, ili, jeftini su pa ih obavljamo...

baš!

naravno da bi i promjena cijena utjecala na strukturu obavljanja tih pokusa, ali oni bi se i dalje obavljali jer ljudi misle da su potrebni i imaju interese u njima...

http://www.nocruelcosmetics.org/sign...p?lang=croatia
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:49   #550
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro pročitati tvrdnju na koju se obrušava....

ni skupoća ni jeftinoća ne mogu biti argumenti za ili protiv nečeg što je nepotrebno iz posve drugih razloga.....

rasprava se često i bespotrebno vraća na cijenu pokusa na životinjama, kao da je cijena razlog što radimo pokuse na njima, kao skupi su pa ih radimo, ili, jeftini su pa ih obavljamo...

baš!

naravno da bi i promjena cijena utjecala na strukturu obavljanja tih pokusa, ali oni bi se i dalje obavljali jer ljudi misle da su potrebni i imaju interese u njima...

http://www.nocruelcosmetics.org/sign...p?lang=croatia
Tko kaže da je nepotrebno? Prijatelji životinja? Slažem se da skupoća u tom smislu nije važna ali nije njena niska cijena razlog (uz to što nije niska nego se koristi netočan argument za opravdanje vlastitih dubioznih stavova). Pokusi na životinjama su neophodni. Za kozmetiku me doduše baš briga...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.