Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 12:07   #21
Polako.
Najveći kućni čistači. Jedu grinje, dlake, prašinu, maščobe, otpadnu kožu........................vrlo čisti insekti.

Vi ste izvan svih modernih tokova. A to je suživot u miru.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:14   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I ja ih čujem. Uopće nisu nečujni.
O kojoj se to kolicini radi? Cuje se jednog?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 12:41   #23
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
O kojoj se to kolicini radi? Cuje se jednog?
nikad nemas samo jednoga.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:09   #24
Priča se.

KAda vidiš prvoga - odmah pomnoži s tisuću.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:13   #25
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Priča se.

KAda vidiš prvoga - odmah pomnoži s tisuću.


Hahahahahahaha, legendarna! Ovo me asociralo na one filmove strave. Kao: ˝Prica se. Kada zasja pun mjesec, on izlazi iz sume...˝
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:15   #26
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Polako.
Najveći kućni čistači. Jedu grinje, dlake, prašinu, maščobe, otpadnu kožu........................vrlo čisti insekti.

E ovo stvarno nisam znala. ja sam ih uvijek zamisljala kao srdljive, gadne, prljave zivotinje, koje izlaze iz cijevi, kanalizacije i wc skoljke.



Mogu postat sliku, moram malo proceprkat di je.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:14   #27
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Polako.
Najveći kućni čistači. Jedu grinje, dlake, prašinu, maščobe, otpadnu kožu........................vrlo čisti insekti.

Vi ste izvan svih modernih tokova. A to je suživot u miru.
cuj, sad po ovom tvom postu ispada da su korisni!
mislim, simpa su mi i sve, al cinjenica je da su prenositelji bolesti. i ti bi bila da pol zivota provedes u mracnom vlaznom podrumu gdje se TBC bas fino inkubira.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:49   #28
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Hahahahahahaha, legendarna! Ovo me asociralo na one filmove strave. Kao: ˝Prica se. Kada zasja pun mjesec, on izlazi iz sume...˝
E to to. Samo ovi izlaze iz mraka.

Što je neistina jer nemaju oči. Oni osjećaju vibracije i izlaze kada se ubojice povuku, a to je obično noć.

Prolaze kroz kanalizacije, žive ako su prisiljeni. Isto kao i čovjek. POtrebno im je jako puno pitke vode. Čiste.

NAčin na koji opstaju u kanalizaciji je fascinantan. Možeš pustiti tsunami. Prilijepi se nožicama i sav se prekrije oklopom. Tako može opstati u vodi jako dugo vremena. Ne znam točno koliko.

ZA prijenos boleština odgovorniji su leteći štakori koje volimo hraniti, a to su golubovi.


Užasava činjenica da jako vole jesti ljudsku kožu. To ne znači da skaču po nekome i grizu ga. Vole kožu koja je otpala u obliku fine prašine.

Organizirani su.
Ono prvo što se vidi je mužjak. Dulji su i nešto krupniji.
Ako je ono ono što se uoči kraće i deblje, treba stan staviti u oglasnik na vrijeme. Oni neće otići prvi i ženka je s milijun jaja.

Postoji metoda uništavanja. Zabranjena je na kopnu. Ali znaju pomorci, a proizvode Kinezi. Najbolje je kontaktirati nekoga iz Rijeke ili ZAdra tko plovi da prošverca, znati će o čemu se radi.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:50   #29
Quote:
muad´dib kaže: Pogledaj post
cuj, sad po ovom tvom postu ispada da su korisni!
mislim, simpa su mi i sve, al cinjenica je da su prenositelji bolesti. i ti bi bila da pol zivota provedes u mracnom vlaznom podrumu gdje se TBC bas fino inkubira.
Pojeli su oni taj TBC već odavno.

Žive i u prekrasnim bazenima s palmicom na sredini. Nisu mjerilo čistoće.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:14   #30
otkud ti to da nemaju oci?!? bas sad se gledam s jednim.
a i znam da kad udjem u sobu u mraku ih mogu promatrati u terariju, kad upalim svjetlo, svi zbrisu u zaklon.
pojeli su TBC?
mozda nisu mjerilo cistoce, ali cinjenica je da se skupljaju gdje god ima gomile organske tvari, dakle na raznim smetlistima i sl. ako to nije opasno da ti hoda preko tanjura s kojeg jedes onda neznam.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:35   #31
Unhappy

Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post


Prolaze kroz kanalizacije, žive ako su prisiljeni. Isto kao i čovjek. POtrebno im je jako puno pitke vode. Čiste.

NAčin na koji opstaju u kanalizaciji je fascinantan. Možeš pustiti tsunami. Prilijepi se nožicama i sav se prekrije oklopom. Tako može opstati u vodi jako dugo vremena. Ne znam točno koliko.

Da to sam primjetila. Vracajuci se kasno u noci kuci odoh na wc prije spavanja i unutra primjetih njega. BIo je velik i ogavan. Deset puta sam pustila mlaz vode s namjerom da ga utopim, ma kaki, gad živ. Onda sam prosula detergent u skoljku i odma crkla mrcina.



muad ' dib, I've got a problem. Attachala sam sliku ovdje na forum al ne znam kak sad to prenijeti kao post

Help????????

Nego ovo me prepalo zauvijek. Zenke s milijunima jajasci, jao. Moja kuca dolje je vjerojatno ukleta. Nikad ih se necu rijesiti!!!!!!
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:24   #32
preporucam ti da ih zavolis...
odi na tinypic.com, klikni na file, odaberi sliku koju ces staviti, resize odaberi 640x480(message board), upload now, pricekaj, klikni na okvir ispod "IMG Code for Forums & Message Boards", zakelji na forumu i to je to.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:38   #33
To s očima mi je rekao tip koji je sasvim znanstveno pristupio svom problemu.

Ne da ih je studirao - doktorirao je.

Meni su pekarnu sprašili u zgradu i za par mjeseci sam se počastila germancima. Tzv. Buba-švaba.

Tipa sam kontaktirala da razmijenimo stručne podatke i danas znam razlikovati ženke i mužjake. Našla sam vrlo precizno vrstu i sve o njima.

Bližila se zima, a moji kućni ljubimci nisu za hladnoću.

Dobila sam slavni kineski uništavač na brodovima. I taj je čekao zimu.

Te godine je pičilo -10 celzijanera, isto kao i sada. Iskoristite to.

A onda sam doslovno dizala parkete gdje se je moglo i lijepila ih natrag. Ionako im je trebala rekonstrukcija. Sve što je moglo završilo je veš-mašini. U životu nikada nisam radila takvu generalku, skinula sam i školjku za wc i sudoper...da ne nabrajam.

I uključila dvije kineske klopke na ključnim mjestima. A klopke Raid svezala špagicom i stavila na svaku ventilaciju koju imam u kući.

Nikakav namještaj nije bilo potrebno vraćati, živjela sam ko pas, jer im je ciklus izlijeganja jaja bio 30 dana.


Sve iz početka.


I za 30 dana (ne vidiš ih ali nećeš si dozvoliti da sve propadne) - sve iz početka.


Znam da je tajna u kineskom proizvodu i zimi.


Uglavnom, to je bilo pred dosta godina. Cijela zgrada je slobodna, pekaru smo tužili zbog neimanja papira i građevinske dozvole, neekološkog smrada i svega što se dalo naći a da zvuči suvislo.

Kojih godinu dana sam pratila da li je netko umro u zgradi. Da odem za Australiju.

Postoje razlozi zašto je kineski otrov zabranjen!
Doma smo prali ruke svakih pola sata. Prešlo nam u naviku.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:46   #34
TanjaOriginal, NHF ali veće gluposti nisam dugo čula Kao poznavatelj žohara (koji je ciljano uzgajao neke vrste) tj. osoba koja se posvetila njihovoj ekologiji jedan period u životu sa tobom se nikako ne mogu složiti. Sad ću ti objasniti i zašto:

Quote:
Što je neistina jer nemaju oči.
Boktemazo kako to možeš reći pojma nemaš. Imaju očiju više od tebe
Jedan par složenih + jedan par jednostavnih najčešće i razvijene su im daleko bolje od tvojih. Jako im dobro služe, kao i ostala osjetila.

Quote:
POtrebno im je jako puno pitke vode. Čiste.
Glupost. Traže puno *vlage* radi reprodukcije, a ne vode. Sad još pročitaj ovu svoju ingenioznu izjavu:

Quote:
Tako može opstati u vodi jako dugo vremena.
i shvati da to nisu jebene zlatne ribice. Opstaju *na* vodi jer su fleksibilni i brzi. U vodi bi opstali da imaju organe za disanje pod vodom ili da su, štajaznam, dupini. Ali nisu, ugibaju, makar pokušavajući. To im i je prvo obilježje - snalažljivost.

Quote:
Ono prvo što se vidi je mužjak. Dulji su i nešto krupniji.
Obično su ženke krupnije, kod brojnih redova kukaca. Mužjaci najčešće imaju krila (kod krilatih vrsta).
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:24   #35
Quote:
Tanja kaže:
Najveći kućni čistači. Jedu grinje, dlake, prašinu, maščobe, otpadnu kožu........................vrlo čisti insekti.
Ne znam kako ovo nisam vidjela

Da su žohari čistači u kućama... onda ne bi bili globalni problem nego bi ih ljudi i uzgajali! Žohari su biljojedi a priori, pouzdano znam da najviše vole plodove biljaka koji su se počeli raspadati. Činjenica je da žive po smetlištima i prosječnom oku “jedu sve” - wrong! Kakve dlake, koža, grinje blabla...
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:14   #36
hhh...koji smjeh...jbt ke ti je tesko naci zohare...ufff...pa odes do sanitarne i javise da bis trebao malo zohara..hhh...onda te oni upute ravno u uzgajaliste...ccc
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 09:34   #37
J... se ti Damerung. Nije mi ni na kraj pameti bilo uzgajati ih.

Pobrala sam informacije i upalilo je.

NEMA IH GODINAMA!

A nema ih ni tip s kojim sam se konzultirala.


Velim ja njemu jučer (našla sam na YouTube) - izgleda da imaju oči, veli on meni - nosi se ..... ne zanima me.

Znači imaju oči? Imam i ja.
To s opstajenjem u vodi mi je rekao tip za deratizaciju. Budno sam pazila na sve cijevi i ogradila odvode opstajali - ne opstajali.

Još mi je rekao da se lakše odseliti no njih se riješiti, ali sam uspjela.

Znači - gomila pogrešnih informacije = uspjeh.

To s očima. Cijelo vrijeme sam imala dojam da me detektiraju radarom, imaju uređaje za IR itd.....cijlu komandnu ploču na kojoj je moja kompletna snimka kretanja, bolja od US Army.
A to s vodom - bila sam sigurna da imaju oklopne formacije bolje od onih u Iraqu.

Upravo je ta informacija da nemaju oči i da žive u vodi dovela do ideje - kako!


Znači, nisu naoružani najmodernijim oružjem?

Čovječe - parkete sam mijenjala u završnoj trećoj turi. Tada nije bilo ovakvog neta. Morao si se raspitivati.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:11   #38
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post





Glupost. Traže puno *vlage* radi reprodukcije, a ne vode. Sad još pročitaj ovu svoju ingenioznu izjavu:

sad znam zasto mi se kote u kuci. j*** ja mater susjedu imamo dvojnu kucu, nas dio renoviran, a njegov ne i puno je vlage s njegovog kraja zida.
Znaci ocito se nikad necu rijesiti zohara.
a jedva sam se rijesila onih polu skakavaca, ne znam koji je to vrag. mislim da bih trebala nabaviti jednog poskoka ili par gustera, dobro bi bilo. brijem da bi postali pretili.

mene je strah nocu dok spavam, da me oni ne promatraju. svugdje su. nasla sam ga na vrh ormara u jednoj cistoj salici.

jel zohari plaze nocu po ljudima dok oni spavaju? jel mi moze tko odgovoriti?

i muad, daj mi plis email adresu jer ovako nejde. na pm.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:31   #39
Daj probaj nabaviti žute mrave. Mesožderi su i hodaju po tebi i grizu......ali žderu jaja žohara.

A kako ćeš se riještiti žutih mrava? Otvorićemo novu temu.

Damerung -viđu ovo:

A cockroach's favourite food is the glue on envelopes
They like the glue in paper bags and can be transported from grocery store to homes via the bags.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!

Zadnje uređivanje TanjaOriginal : 16.01.2009. at 11:41.
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:07   #40
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
J... se ti Damerung.
Molim moderatore da reagiraju na psovku na moj račun. To što netko svoje neznanje i razbacivanje istog kao stajski gnoj u proljeće opravdava "uspjehom" , ne znači ništa. No, ne dozvoljavam da mi se išta psuje, kako IRL tako i ovdje. Neka pobije moje napisano konkretnim činjenicama, ali bez ovakvih izjava.
Unaprijed zahvaljujem.

Tanja, nije teško sricati moj nick. Probaj
Za domaću zadaću, proučiti kojeg je kemijskog sastava ljepilo na omotnicama, pa ćeš shvatiti zašto im to godi. BTW koliko kg njihove spomenute omiljene hrane imaš u kući? 10, 20, 50? Nemaš ni otprilike. Zašto uopće spominjati onda to ljepilo?
Dalje, voda. Žohari su iznimno lagane životinje i teško tonu, osim kada su uginuli tj. kada se traheje napune vodom. Mogu biti neko vrijeme pod vodom, no kako su snalažljivi i brzi, brzo traže način za spašavanje. I spase se.

Čačkalice, sumnjam da šetaju po tebi . Budući da se danju skrivaju, noću traže hranu, a kako ti vjerojatno ne spavaš sa slojem voća duž tijela u krevetu namazanom sa marmeladom od brusnice, nemaš straha Ne doživljavaju te previše, samo kao osobu koja ih snabdijeva hranom. Ako ti ikako mogu pomoći vezano za njih, pošalji mi PM.

Moj savjet bi generalno bio za žohare i njihove domaćine - održavajte higijenu kuće maksimalno. Na ovo se ljudi jako uvrijede, ali ovo je potvrđeno od previše stručnjaka da bi se zanemarilo. Vlage ne smije biti nigdje, npr. kondenzirane po zidovima iza ormara. Uništavajte plijesni, sušite, čistite. Ne držite otvorene namirnice (štajaznam, čips, kokice), ostatke ručka u smočnicama, redovito praznite smeće iz vreća.
Problem je sa susjedima na koje se ne može utjecati, poznato je da su žohari domaće životinje sa više vlasnika, no to je stvar mentaliteta, ne samo hrvata. Žohari su globalni problem, ali za to smo krivi mi sami. Da je drugačije, ne bi došli sa vrećicama s namirnicama iz trgovina, kako je spomenula Tanja.

I ono najbitnije, ne tucite ih otrovima. Time samo razvijate rezistenciju što znači da će iduća generacija biti još tvrdokornija i opasnija. Moj savjet oduvijek je karton sa ljepilom za miševe, široko namazana površina. Osim što si ne stvarate toksičnu atmosferu u kući, možete pratiti ugibanje. Stavite hranu koja im je zanimljiva i postavite ih u kutove, iza namještaja, mračnu sjenu. Upotrijebite maštu i razmislite šta bi ste vi, da ste žohar, voljeli pojesti Ne očekujte čuda i preko noći totalnu eradikaciju, ali broj će im opadati. Uzmite u obzir i da se sele često, pa ne možete zapravo realno znati koji je momentalni broj i koliko ih zapravo uspijevate reducirati.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.