Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 12:49   #5381
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:00   #5382
Bok svima,

Ne znam da li ste primijetili vijest ali MaxTV ide sa novim prijemnikom (Samsung) i sa novim GUI-em...
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:55   #5383
Nadam se da je ovo pravi topic za postavit ovo pitanje.

Imam TV koji je montiran na zidu, a svi ulazi su sa stražnje strane i ne mogu do njih dok je tako montiran. Kupio sam ovaj produžni 3.5mm kablić s namjerom da ga uštekam od iza i spustim da visi prema dolje tako da u njega mogu povremeno uštekati slušalice (jer bih inače morao svaki puta skidati TV s nosača kad ih želim uštekati/ištekati).

Međutim, tu nastupa moja "greška u koracima" tj. nešto što nisam očekivao da će se desiti, a to je da čim uštekam taj kablić, tv to skuži i ne daje više zvuk na glavne zvučnike. Ja sam očekivao (očito krivo) da će TV to skužiti tek kad u taj produžni uštekam slušalice... Kako on skuži "prazni" kabel? Ima li neki način kako bi se ovo moglo riješiti? Zatvara li taj kabel krug čak i kad nema uštekanih slušalica pa TV to tako skuži? - Bi li u tom slučaju moguće rješenje bilo da ga prerežem pa ubacim između neki prekidač?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:16   #5384
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Bi li u tom slučaju moguće rješenje bilo da ga prerežem pa ubacim između neki prekidač?
Nebi, automatski cim ti gurnes utikac 3,5mm u tu uticnicu na TV-u on prekida slanje zvuka na zvucnike TV-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:38   #5385
Da... to nikako nije dobro za ovo što sam naumio...

Al, čisto da pokušam shvatiti, kako TV zna da je kabel uštekan? Dal u samoj toj utičnici u TV-u se nešto fizički pomakne (kratko spoji) kad se ugurava jack?

Imam iza i chinch audio izlaze. Kako bi s njima ovo funkcioniralo - kad bih uštekao produžni chinch kabel? Pretpostavljam da bi u slučaju kad bih uštekao chincheve zvuk išao ili samo preko tih chincheva ili istovremeno i preko chincheva i glavnih zvučnika od TV-a, tj. da se ni to ne bi moglo koristiti na način koji meni treba (da zvuk ide na zvučnike od tv-a, a kad uštekam slušalice u produžni chinch kabel da ide samo na slušalice)?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:00   #5386
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Al, čisto da pokušam shvatiti, kako TV zna da je kabel uštekan? Dal u samoj toj utičnici u TV-u se nešto fizički pomakne (kratko spoji) kad se ugurava jack??
Da. Mehanički prekidač je unutar utičnice za slušalice TV-a.

Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Imam iza i chinch audio izlaze. Kako bi s njima ovo funkcioniralo - kad bih uštekao produžni chinch kabel? Pretpostavljam da bi u slučaju kad bih uštekao chincheve zvuk išao ili samo preko tih chincheva ili istovremeno i preko chincheva i glavnih zvučnika od TV-a, tj. da se ni to ne bi moglo koristiti na način koji meni treba (da zvuk ide na zvučnike od tv-a, a kad uštekam slušalice u produžni chinch kabel da ide samo na slušalice)?
Line out nije vezan uz zvuk TV-a, tako da će zvuk istovremeno ići i na zvučnike i na audio izlaz. Ako su slušalice osjetljive, mogu se slušati i preko line out-a. Naravno, bit će tiše nego preko izlaza za slušalice i fiksnog pojačanja, a ne kao kod slušlica gdje se smanjuje / pojačava preko daljinskog. Može se na TV-u zvuk isključit (mute) i slušati na slušalice preko line out-a.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:28   #5387
Treba ti ovakav kratki kabel 2x cinc muski na 3,5mm zenski.
https://www.hama.hr/audio-adapter-2-...tikac/pid/1506
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:44   #5388
E super, havala vam obojici! Puno ste mi pomogli! Ako "mute" gasi zvuk samo na zvučnicima od tv-a, a preko chincheva on i dalje izlazi, onda je to rješenje.
Kupim ovakav kablić s linka i to je to. Ustvari takav samo s "L" chinchevima jer ovi ravni neće stat budući da taman iznad audio chinch izlaza prolazi HDMI "L" adapter s kablom (iz istog razloga zbog kojeg i ovo kemijam) - tako da je priličan rusvaj tu s kablima (i produžni "L" usb kablić prolazi tu u blizini) - sve sam to izbacio prema dolje s tim malim produžnim kablićima jer inače ne bih mogao koristiti ništa od tih portova...

EDIT: previdio sam naravno ovaj dio "Naravno, bit će tiše nego preko izlaza za slušalice..."
Ideja mi je bila u taj 3.5mm audio izlaz uštekati FM transmitter i onda hvatati zvuk bežično... Dakle plan ostaje isti samo što ću ga preko kablića s linka uštekat u audio chinch izlaz. E tu sad ostaje pitanje, hoće li to sve na kraju funkcionirati, al nema mi sad više povratka, budući da sam već sve naručio s ebaya... Ostaje mi samo probati pa ak radi super, ak ne jbg... Bitno mi je da na bežične slušalice dobijem bilo kakav zvuk (može biti tih, loše kvalitete,... glavno da čujem nešto) jer se radi o tv-u u spavaćoj sobi i ovo sve pokušavam samo zato da mogu gledati tv dok žena i beba spavaju...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:24   #5389
Stigao ovaj chinch na 3.5mm kabel. Kad uštekam slušalice preko njega, ništa ne dobivam u njih. Koliko osjetljive moraju biti te slušalice. Uštekao sam one male od mobitela...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:04   #5390
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Stigao ovaj chinch na 3.5mm kabel. Kad uštekam slušalice preko njega, ništa ne dobivam u njih. Koliko osjetljive moraju biti te slušalice. Uštekao sam one male od mobitela...
Slušalice od moba često imaju tri segmenta na 3,5mm umjesto dva(jedna je za mikrofon) i zato doticaj unutar konektora u TV-u nije pravilan...treba malo izvući bananicu iz utora, ali niti to ne pomaže mnogo kod glasnoće ili zvučne slike (R/L), najbolje uzeti čiste audio sluške ...s druge strane, imam jedne sluške za mob koje su potpuono drugačije od drugih: iznimno su glasne i podjednak je signal iz oba kanala, čak i kad su ugurane do kraja
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 02:00   #5391
Probao sam zaštekat i slušalice od ipoda i zvučnike od kompjutera... i ništa.

Nego, čini mi se da sam ipak napravio grešku u koracima i pretpostavio da je ovo audio izlaz, umjesto da sam čitao što piše...

mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 07:34   #5392
Treba ti ovakvo nešto: http://www.njuskalo.hr/audio-video-f...oglas-12952238
http://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/...oglas-22574006
Spajaš na otički izlaz iz tv-a

Inače tv možeš montirati i na fleksibilni nosač tako da stoji uz zid a po potrebi ga jednostavno u sekundi pomakneš od zida, čak do 40cm udaljenosti ili zakreneš u stranu.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:48   #5393
@mario_bla: Bas sam htio pitati o kojem se TV-u radi da pogledamo sta on ima od prikljucaka, i da kad je opticki audio izlaz obicno nema drugog audio izlaza (npr. cinc).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:39   #5394
Hvala svima na pomoći. Mislim da ću morat odustat od svoje zamisli. Nažalost ovakav nosač ne mogu staviti jer se tv nalazi na zidu u podnožju kreveta, a između kreveta i tog zida imam jedva 30cm. Znači kad hoću proći s druge strane kreveta, moram se okrenuti bočno i tako proći pazeći pritom da ne zakačim tv. Zato sam tražio i kupio najtanji mogući zidni nosač i postigao to da mi tv strši cca 8 cm. Bojim se kad bi sad uzeo ovaj konverter za optički izlaz da bi opet imao problem uštekat to od iza, a budući da je on ipak malo skuplji od ovih običnih kablića ne bih htio riskirati. Osim toga njemu treba napajanje što mi dodatno komplicira stvar jer već sad u onih 30 cm imam t-utikač za napajanje tv-a i hdmi android sticka za tv, a ne da mi se stavljat onaj produžni sa više utičnica pa da još moram pazit hoću li ga nagazit prilikom provlačenja između tv-a i kreveta.
Tako je to u malim stanovima
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:48   #5395
Nazalos da, ali imas iskustvo vise i nesto kablovinja vise, koje ces jednog dana negdje upotrijebiti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:53   #5396
Hehe. Da, imas pravo. Malo prije sam ubacio ovaj kablić u svoju kutiju raznih egzotičnih kablića koji mi nikad neće trebat. Taman mi je u toj kutiji u oko upao usb na paralelni i prošlo mi je kroz glavu kako nemam mjesta u stanu, a skupljam gluposti ko hrčak. Al opet tko zna, možda za 50 god. budem jedini na svijetu koji ima usb na paralelni pa ga prodam za masne pare
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:30   #5397
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Hehe. Da, imas pravo. Malo prije sam ubacio ovaj kablić u svoju kutiju raznih egzotičnih kablića koji mi nikad neće trebat. Taman mi je u toj kutiji u oko upao usb na paralelni i prošlo mi je kroz glavu kako nemam mjesta u stanu, a skupljam gluposti ko hrčak. Al opet tko zna, možda za 50 god. budem jedini na svijetu koji ima usb na paralelni pa ga prodam za masne pare
Nisi jedini ima ih i kod mene pa cak i ovaj boldani kojeg trebo jednom prije 7-8 godina i sad stoji bez veze.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:14   #5398
Jel netko možda probal rootat Samsunga J serije ?
Koliko vidim na samyGO je napokon dostupan root za J seriju, pa bi ga bilo zanimljivo rootat ako to donosi oscam ili cccam na TV-u
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 07:53   #5399
Samo kratko da se javim da sam prezadovoljna sa svojim Grundigom, evo prošlo je par mjeseci i ni trena nisam požalila na kupnji. Tko god dođe k meni svi su oduševljeni slikom, spajam ga s mobom (netko je prije ovdje tvrdio da se može samo kopirati ekran moba na televizor što nije točno, slušam svoju muziku s moba, gledam filmove s moba, itd.). Sve u svemu,
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:04   #5400
Ma sve OK, glavno da ste zadovoljni.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.