Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 21:58   #81
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
vidim da je pokretačica teme bacila kost .... i više je nema ...
pitanje za nju :
pa dobro, jesi li popričala sa roditeljima u razredu ? što oni misle - ili te to ne zanima?
kritična masa su samo roditelji maturanata, ne znam za neku drugu kritičnu masu koja bi trebala nešto promijeniti, ili očekuješ od nekoga apstraktnog da organizira maturalac za manju lovu ?

Dogovorite se , sami organizirajte preko agencije maturalac i problem riješen (bila je već slična tema na forumu)...

ili je prosipanje žuči lakše nego se uhvatit posla ?

da, pridružujem se onima koji misle da su cifre za maturalce previsoke, apsolutno jesu.

Otiđi do par agencija, prikupi ponude za grupno putovanje sa sličnim planom puta (nemoj reći da je maturalac u pitanju) i vidjet ćeš da je prilično velika razlika u cijeni u odnosu na "školski" organizirani maturalac (naravno naniže)....

Ali, treba se pokrenuti ...

Valjda smo takav narod kojemu je lakše 5 dana kukati, nego pola dana nešto konkretno napraviti i uštediti na tome ...

Ovdje na forumu ti nitko ne može pomoći po tom pitanju ...

Imaš 3 mogućnosti :

1. dijete ostaje doma
2. roditelji će se organizirati i pronaći jeftiniji aranžman (u ili van HR)
3. plati i šuti

Na tebi je da odabereš ....

Ne samo za boldano nego apsolutno za sve!!!
Naj post koji sam ikad pročitala!
Potisujem od riječi do riječi!!


I di je ta koja je kost bacila, nema više šta za reći....a postova kolko oš
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:19   #82
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post

Ne samo za boldano nego apsolutno za sve!!!
Naj post koji sam ikad pročitala!
Potisujem od riječi do riječi!!


I di je ta koja je kost bacila, nema više šta za reći....a postova kolko oš

uh, sad ne znam šta da kažem ....
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:43   #83
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
napisala si ''pa to smo i mi radili, terorizirali smo profesore sve u šesnaest'', iz čega sam zaključila da je tebi normalno kad netko na satu šlata profesorice ili ih na neki drugi način terorizira.

ti si prva potegla to sa prije/danas, ja nigdje nisam napisala da su današnje generacije grozne, a da su prijašnje bile super, moj post uopće nije išao u tom smjeru
Ma daj, nemoj samo reći da nisi čitala postove ranije, nego si samo upala sa svojom mudrošću. Dvije stranice se natežemo oko "svih" ili "pojedinaca", ako da sada nismo to razjasnili, onda ni crtanje ne bi pomoglo.

Quote:
no, ja nemam dijete, ali reci mi ti onda, kad je netko sa 17 godina narkoman na igli ili šamara profesora ako mu se ne sviđa ocjena, tko je kriv za njegov odgoj? ja kao profesor koja sam ga prvi put vidjela u 4. srednje kad je dobio moj predmet? ili njegovi majka i otac?

oprostite, al nemojte me jebat
Bez brige, ne bih te jebala ni da smo same na pustom otoku...

Jel' ti stvarno misliš da je djete od 17 godina do te dobi živjelo jedino u izolaciji sa svojim roditeljima? Ne podcjenjujem roditeljski odgoj, ali obzirom da ja imam djete, niti ga ne precjenjujem, nego shvaćam da itekako ima raznih utjecaja. I nisu svi roditelji savršeni (za razliku od prosvjetnih radnika i turističkih agenata), idemo ih streljati zbog toga.

Inače, imali smo i mi 2-3ojicu koji su se pokušavali kočopriti, unositit se profesorima u face, prijetiti, nasrtati i sl. Na kraju su najčešće podvili repove k'o pokisle pizde i pitali kada mogu odgovarati da isprave ocjene.

Sve više skidam kapu onim generacijama prosvjetara...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:45   #84
Shempio,
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:05   #85
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Shempio,
a nije da ovo ne prija ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:02   #86
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
vidim da je pokretačica teme bacila kost .... i više je nema ...
pitanje za nju :....


__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:10   #87
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
uh, sad ne znam šta da kažem ....
A niš...hvala
Ma nema na čemu.
Ne mislim samo ja tako...ima ih još.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:25   #88
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
vidim da je pokretačica teme bacila kost .... i više je nema ...
pitanje za nju :
pa dobro, jesi li popričala sa roditeljima u razredu ? što oni misle - ili te to ne zanima?
kritična masa su samo roditelji maturanata, ne znam za neku drugu kritičnu masu koja bi trebala nešto promijeniti, ili očekuješ od nekoga apstraktnog da organizira maturalac za manju lovu ?

Dogovorite se , sami organizirajte preko agencije maturalac i problem riješen (bila je već slična tema na forumu)...

ili je prosipanje žuči lakše nego se uhvatit posla ?

da, pridružujem se onima koji misle da su cifre za maturalce previsoke, apsolutno jesu.

Otiđi do par agencija, prikupi ponude za grupno putovanje sa sličnim planom puta (nemoj reći da je maturalac u pitanju) i vidjet ćeš da je prilično velika razlika u cijeni u odnosu na "školski" organizirani maturalac (naravno naniže)....

Ali, treba se pokrenuti ...

Valjda smo takav narod kojemu je lakše 5 dana kukati, nego pola dana nešto konkretno napraviti i uštediti na tome ...

Ovdje na forumu ti nitko ne može pomoći po tom pitanju ...

Imaš 3 mogućnosti :

1. dijete ostaje doma
2. roditelji će se organizirati i pronaći jeftiniji aranžman (u ili van HR)
3. plati i šuti

Na tebi je da odabereš ....
Šempio, šempijasti!
Nisam mogla do foruma par dana i onda odmah zlo!
Naravno da se spremam napraviti nešto slično tome što ti predlažeš! Tamo naprijed netko kaže da se na to treba pripremiti. Moj dječarac je sad krenuo u treći srednje i to je sada top tema, jer se tek odabire.
Sastanak roditelja još nije bio, pa zato još nisam imala prilike iznijeti svoj stav.
Za sad se samo dešava da naši usijani pubertetlije maštaju gdje bi iši...
Zapravo sam jako znatiželjna vidjeti kako će se ljudi ponašati na sastanku. Prognoziram da će šutjeti i kusati. Ja neću.
Također mi je interesanta ta ideja agencija da nam oni, kao izlaze u susret da mi plaćamo na RATE:
Kakve su to rate ako bi trebali plaćati UNAPRIJED.
Kao da ja nemam dovoljno financijske discipline i ne znam sama štedjeti svoje nove, pa sad treba mene spasiti od mene same na način da ja njima pošaljem lovu da ju oni za mene 10 mjeseci čuvaju. Ali, i na to se većina zalijepi. A baš bih voljela znati da li se oni uredno za svu tu lovu zadužuju za PDV, kao što se svaki mali poduzetnik mora jer ga zajaše inspekcija.
Što se mene tiče, gledat ću im platiti 30-tak dana prije polaska, kao što bi išlo za svako drugo putovanje.
No, u međuvremenu, agencije našim pubertetlijama prikazuju video prezentacije pojedinih aranžmana (!!!!)
Uglavnom, ljudi, meni je jako teško biti roditelj u okolnostima u kojima je općeprihvaćena pradigma da se sve-i-svašta u životu MORA. Nismo siromašni, nismo u dugovima, ali ja nekako mislim da je to baš zato što razborito trošimo ono što zaradimo. Ali teško je 16-godišnjaku to utuviti u glavu kad svuda oko sebe gleda nešto sasvim drugo: prezaduženo sve što pogledaš - od građana do države; nesvjesno pozicije u kojoj se nalazi, ali većina bi htjela baš ono isto što i drugi imaju DA SE VIDI RASKOŠ.
Hvata me panika od pomisli na šta će svijet ličiti kad naša djeca koja odrastaju u takvim okolnostima budu većina radnog stanovništva. Oni će biti potpuno nespremni za stvarni život, jer banke više NIKADA neće kredite davati kao što su davale poslijednjih 10 godina! Morat će se više živjeti od onoga što se stvarno ima.
Nije ni čudo što kažu da će svijet propasti 2012!
Uf, uf
Annie Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 12:54   #89
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Nismo siromašni, nismo u dugovima!
Ako niste siromašni i ako niste u dugovima onda ne vidim razlog zašto je djetetu tako teško priuštiti maturalac? Slažem se da je cifra od 3700 kn ( ili koliko si već navela pretjerana), ali može se naći povoljnijih aranžmana. Nije putovanje nešto što se mora, ali po meni je to ( uz obrazovanje) nešto na što se itekako isplati potrošiti novce.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 13:30   #90

Naravno da se spremam napraviti nešto slično tome što ti predlažeš! Tamo naprijed netko kaže da se na to treba pripremiti. Moj dječarac je sad krenuo u treći srednje i to je sada top tema, jer se tek odabire.
Sastanak roditelja još nije bio, pa zato još nisam imala prilike iznijeti svoj stav.
Za sad se samo dešava da naši usijani pubertetlije maštaju gdje bi iši...
Zapravo sam jako znatiželjna vidjeti kako će se ljudi ponašati na sastanku. Prognoziram da će šutjeti i kusati. Ja neću.


a što ćeš ti reći, molim te?
imas izbor il poslat dijete na maturalac ili ne..kraj priče!!!
najjači su mi oni koji na sve imaju komentar i zbog kojih sastanci traju 2 sata...mislis da ce agencije postaviti drugacije uvjete ak se ti i jos 1,2 roditelja pobunite...ne,oni postavljaju uvjete ,ti pristaješ,ili ne!

Također mi je interesanta ta ideja agencija da nam oni, kao izlaze u susret da mi plaćamo na RATE:
Kakve su to rate ako bi trebali plaćati UNAPRIJED.


unaprijed se maturalac uvijek plaća...isto kao sto plaćaš unaprijed proviziju za hotel koju uzimaju u slucaju stete...
ne,poslat ces dijete na maturalac a nećeš platiti nego 3 godine poslje...jeeaa

Što se mene tiče, gledat ću im platiti 30-tak dana prije polaska, kao što bi išlo za svako drugo putovanje.

-ak se ne varam,uplatnicu ces morati donjeti najkasnije razredniku u 6.mj...
rate postoje da bi RODITELJIMA bilo lakse,znaci svaki mj odvajas nekakvu manju svotu,ali radi principa ces ti iskeširati 3700 kn...neš nikom naštetit nego sebi


No, u međuvremenu, agencije našim pubertetlijama prikazuju video prezentacije pojedinih aranžmana (!!!!)

naravno..i bogu hvala na tomu!!!djeca znaju gdje idu,sto ponjeti,dakle imaju informacije ( i taj video ce gledat mozda 1,2 put prije maturalca...big deal )
sta bi bilo bolje dati im mjesto gdje idu,i nek čekaju pa šta ih tamo snađe,snađe...

Uglavnom, ljudi, meni je jako teško biti roditelj u okolnostima u kojima je općeprihvaćena pradigma da se sve-i-svašta u životu MORA. Nismo siromašni, nismo u dugovima, ali ja nekako mislim da je to baš zato što razborito trošimo ono što zaradimo. Ali teško je 16-godišnjaku to utuviti u glavu kad svuda oko sebe gleda nešto sasvim drugo: prezaduženo sve što pogledaš - od građana do države; nesvjesno pozicije u kojoj se nalazi, ali većina bi htjela baš ono isto što i drugi imaju DA SE VIDI RASKOŠ.


jesus,maturalac si opisala kao dramu...pretpostavljam po tvojim postovima da ti ne zelis da tvoje dijete ide na maturalac, iz nekakvih tvojih principa,premda si mozete to priustiti...no ipak ga šalješ??
predlozi mu vozacki umjesto maturalog putovanja
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 14:51   #91
Ja sam išla u Talijansku srednju i nama je zajednica talijana platila kopmlet maturalac sa 3 obroka dnevno, svim izletima uključenim i nikakvim doplatama. Cjeli maturalac zamišljen je edukativno što je značilo da smo mi svaki dan bili budni u 7 ujutro, u 8 izlazili iz hotrla i vraćali se u 8 naveče na večeru, a svih 12 sati proveli trčeći po Rimu u namjeri da nam se sve više pokaže. Jedini cilj koji je time posignut bio je da smo po povratku u sobe bili tolko umorni da nismo imali snage za otvorit pivu a kamoli za se seksat ili radit neke slične "grozne " stvari Od rima se niko od nas ne sjeća ni R ali se zato svi jako dobro sjećaju prehlada i bronhitisa koje su nas kasnije uhvatili od premorenosti
Ne nismo se dobro proveli i da bilo bi nam draže da smo imali klasični maturalac i doživljaj koji su imali ostali maturanti u RH.
Ovo navodim kao jednu alternativu klasičnim maturalcima na kojima su se moji vršnjaci barem stigli fotografirati na znamenitostima koje su polu poijani obilazili a mi čak ni to nismo stigli i sigurna sam da su zapamtili puno više nego mi uzorni trijezni i nevini tinageri

P.s. ne smatram da maturalci koštaju puno više od običnog putovanja i slažem se da se na to treba mislit na vrijeme i ne smatram da je posao roditelja da nakon 12 sati svog posla hodaju od agencije do agencije tražeći jeftiniji aranžman, mislim da je puno jednostavnije na početku srednja osnovat fond za maturalac u koji će se s vremena na vrijeme ubacit nešto love.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:48   #92
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post

Naravno da se spremam napraviti nešto slično tome što ti predlažeš! Tamo naprijed netko kaže da se na to treba pripremiti. Moj dječarac je sad krenuo u treći srednje i to je sada top tema, jer se tek odabire.
Sastanak roditelja još nije bio, pa zato još nisam imala prilike iznijeti svoj stav.
Za sad se samo dešava da naši usijani pubertetlije maštaju gdje bi iši...
Zapravo sam jako znatiželjna vidjeti kako će se ljudi ponašati na sastanku. Prognoziram da će šutjeti i kusati. Ja neću.


a što ćeš ti reći, molim te?
imas izbor il poslat dijete na maturalac ili ne..kraj priče!!!
najjači su mi oni koji na sve imaju komentar i zbog kojih sastanci traju 2 sata...mislis da ce agencije postaviti drugacije uvjete ak se ti i jos 1,2 roditelja pobunite...ne,oni postavljaju uvjete ,ti pristaješ,ili ne!

Također mi je interesanta ta ideja agencija da nam oni, kao izlaze u susret da mi plaćamo na RATE:
Kakve su to rate ako bi trebali plaćati UNAPRIJED.


unaprijed se maturalac uvijek plaća...isto kao sto plaćaš unaprijed proviziju za hotel koju uzimaju u slucaju stete...
ne,poslat ces dijete na maturalac a nećeš platiti nego 3 godine poslje...jeeaa

Što se mene tiče, gledat ću im platiti 30-tak dana prije polaska, kao što bi išlo za svako drugo putovanje.

-ak se ne varam,uplatnicu ces morati donjeti najkasnije razredniku u 6.mj...
rate postoje da bi RODITELJIMA bilo lakse,znaci svaki mj odvajas nekakvu manju svotu,ali radi principa ces ti iskeširati 3700 kn...neš nikom naštetit nego sebi


No, u međuvremenu, agencije našim pubertetlijama prikazuju video prezentacije pojedinih aranžmana (!!!!)

naravno..i bogu hvala na tomu!!!djeca znaju gdje idu,sto ponjeti,dakle imaju informacije ( i taj video ce gledat mozda 1,2 put prije maturalca...big deal )
sta bi bilo bolje dati im mjesto gdje idu,i nek čekaju pa šta ih tamo snađe,snađe...

Uglavnom, ljudi, meni je jako teško biti roditelj u okolnostima u kojima je općeprihvaćena pradigma da se sve-i-svašta u životu MORA. Nismo siromašni, nismo u dugovima, ali ja nekako mislim da je to baš zato što razborito trošimo ono što zaradimo. Ali teško je 16-godišnjaku to utuviti u glavu kad svuda oko sebe gleda nešto sasvim drugo: prezaduženo sve što pogledaš - od građana do države; nesvjesno pozicije u kojoj se nalazi, ali većina bi htjela baš ono isto što i drugi imaju DA SE VIDI RASKOŠ.


jesus,maturalac si opisala kao dramu...pretpostavljam po tvojim postovima da ti ne zelis da tvoje dijete ide na maturalac, iz nekakvih tvojih principa,premda si mozete to priustiti...no ipak ga šalješ??
predlozi mu vozacki umjesto maturalog putovanja
Ali nije li to malo ružna ucjena? Ono, ili plati (pre)veliku lovu ili nek ti dijete ne ide. Tko ti je kriv kaj nisi bogat. Mislim, pun mi je kufer već takvog razmišljanja i funkcioniranja našeg sustava.
A što se tiče tih video prezentacija, nisu one namijenjene tome "da bi djeca znala kamo idu", nego da bi djeci procurile sline.
Mislim da bi se definitivno trebao odrediti limit koliko maturalac smije koštati, odnosno najskuplji aranžman koji agencije smiju djeci ponuditi. A ona djeca koja su bogata pa mogu platiti bolje i skuplje, neka tamo idu sa svojim roditeljima i prijateljima.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 16:39   #93
zainteresirala me ova tema, iako nemam dijete (al uskoro ću imati ) ) i daleko sam jos od problema s maturalcima.
mogu samo reci kako je bilo kad sam ja isla na matualac:
dakle, osim sto smo papreno platili aranzman, raska je bez beda vodila svoju zubarku i citavu njenu familiju - muz i dvoje djece.
dakle opce je poznato da ce razredniik i jos jedan profesor ici free na maturalac, tj da ce razred platiti za njih.
a ova je besramno povela jos 4 ljudi!

ljudi, organizirajte si sami putovanje za djecu, izaci ce vas maltene duplo jeftinije, jer skole se niti ne zele potruditi da nadju prihvatljive cijene nego nude ono sto njima pase jer mi to sve placamo!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 17:09   #94
Quote:
Annie Dawn kaže: Pogledaj post
Šempio, šempijasti!
Nisam mogla do foruma par dana i onda odmah zlo!
Naravno da se spremam napraviti nešto slično tome što ti predlažeš! Tamo naprijed netko kaže da se na to treba pripremiti. Moj dječarac je sad krenuo u treći srednje i to je sada top tema, jer se tek odabire.
Sastanak roditelja još nije bio, pa zato još nisam imala prilike iznijeti svoj stav.
Za sad se samo dešava da naši usijani pubertetlije maštaju gdje bi iši...
Zapravo sam jako znatiželjna vidjeti kako će se ljudi ponašati na sastanku. Prognoziram da će šutjeti i kusati. Ja neću.
Također mi je interesanta ta ideja agencija da nam oni, kao izlaze u susret da mi plaćamo na RATE:
Kakve su to rate ako bi trebali plaćati UNAPRIJED.
Kao da ja nemam dovoljno financijske discipline i ne znam sama štedjeti svoje nove, pa sad treba mene spasiti od mene same na način da ja njima pošaljem lovu da ju oni za mene 10 mjeseci čuvaju. Ali, i na to se većina zalijepi. A baš bih voljela znati da li se oni uredno za svu tu lovu zadužuju za PDV, kao što se svaki mali poduzetnik mora jer ga zajaše inspekcija.
Što se mene tiče, gledat ću im platiti 30-tak dana prije polaska, kao što bi išlo za svako drugo putovanje.
No, u međuvremenu, agencije našim pubertetlijama prikazuju video prezentacije pojedinih aranžmana (!!!!)
Uglavnom, ljudi, meni je jako teško biti roditelj u okolnostima u kojima je općeprihvaćena pradigma da se sve-i-svašta u životu MORA. Nismo siromašni, nismo u dugovima, ali ja nekako mislim da je to baš zato što razborito trošimo ono što zaradimo. Ali teško je 16-godišnjaku to utuviti u glavu kad svuda oko sebe gleda nešto sasvim drugo: prezaduženo sve što pogledaš - od građana do države; nesvjesno pozicije u kojoj se nalazi, ali većina bi htjela baš ono isto što i drugi imaju DA SE VIDI RASKOŠ.
Hvata me panika od pomisli na šta će svijet ličiti kad naša djeca koja odrastaju u takvim okolnostima budu većina radnog stanovništva. Oni će biti potpuno nespremni za stvarni život, jer banke više NIKADA neće kredite davati kao što su davale poslijednjih 10 godina! Morat će se više živjeti od onoga što se stvarno ima.
Nije ni čudo što kažu da će svijet propasti 2012!
Uf, uf

Pretpostavljam da si u kontaktu sa nekim roditeljima, nađite se što prije i pokušajte dogovoriti o samostalnoj organizaciji maturalca. Ako to pokušaš na samom roditeljskom sastanku, siguran sam da ti pada sve u vodu zbog tromosti i nezainteresiranosti roditelja. Bit svega je da skupite kritičnu masu .... Kao što sam rekao, većina će kukati, ali neće ništa poduzeti ...

Ako se načelno dogovorite, pokušajte proširiti krug na što više roditelja, upoznajte ih sa situacijom (prije toga trebati skupiti ponude od par agencija) ... možda netko od roditelja pozna nekoga u agenciji, još lakše ...

Naravno, sve ovo iziskuje vremena i strpljenja, rezultat neizvjestan ...

Ako se većina složi, pokušajte sa razrednikom ili njih više dogovoriti takav aranžman.
Neslaganje razrednika na takav aranžman (moguće i zbog pritiska od strane ravnatelja) mogao bi biti problem ,jer onda par roditelja treba u pratnju maturalca , i naravno, agencijski vodič ...
Škola-ravnatelj će se sigurno tome opirati jer nema interesa u tome, kužiš što mislim ...

Ako se prije roditelji dogovore, nitko vam ništa ne može ....

Nekome ovo može izgledati kao nemoguća misija ....

Siguran sam da onda možete sa agencijom dogovoriti i drukčije načine plaćanja, mi smo naša putovanja (nisu bili maturalci) uvijek financirali čekovima, karticama na rate, ali nikad nije bio uvjet da se kompletan iznos plati prije polaska ...

Može se dogoditi i da pola razreda ide po vašem aranžmanu, pola preko škole ...

Razlike u cijeni su dosta velike (mislim da se može uštedjeti i 30-40 %) ....

Ja iz tvog posta ne vidim da ne želiš dijete poslati na maturalac, nego ti je jednostavno dopizdilo plaćati ono što treba i što ne treba, na način ili će biti tako ili nikako ....

Ako si spremna na sve ovo, aktiviraj se i što prije u akciju ....

Sretno ....


i ako stvarno svijet propada 2012, sada žurim .....
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 20:37   #95
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
vidim da je pokretačica teme bacila kost .... i više je nema ...
pitanje za nju :
pa dobro, jesi li popričala sa roditeljima u razredu ? što oni misle - ili te to ne zanima?
kritična masa su samo roditelji maturanata, ne znam za neku drugu kritičnu masu koja bi trebala nešto promijeniti, ili očekuješ od nekoga apstraktnog da organizira maturalac za manju lovu ?

Dogovorite se , sami organizirajte preko agencije maturalac i problem riješen (bila je već slična tema na forumu)...

ili je prosipanje žuči lakše nego se uhvatit posla ?

da, pridružujem se onima koji misle da su cifre za maturalce previsoke, apsolutno jesu.

Otiđi do par agencija, prikupi ponude za grupno putovanje sa sličnim planom puta (nemoj reći da je maturalac u pitanju) i vidjet ćeš da je prilično velika razlika u cijeni u odnosu na "školski" organizirani maturalac (naravno naniže)....

Ali, treba se pokrenuti ...

Valjda smo takav narod kojemu je lakše 5 dana kukati, nego pola dana nešto konkretno napraviti i uštediti na tome ...

Ovdje na forumu ti nitko ne može pomoći po tom pitanju ...

Imaš 3 mogućnosti :

1. dijete ostaje doma
2. roditelji će se organizirati i pronaći jeftiniji aranžman (u ili van HR)
3. plati i šuti

Na tebi je da odabereš ....
I opet,bravo Shempio!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:08   #96
Joooj, kada bi se roditelji željeli organizirati kao u malko gore opisanom postu, sami naći agencije i pratiti svoje dušice na maturalac - pa razrednica bi ih sve igrlila i izljubila od sreće. Sto posto.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:22   #97
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Joooj, kada bi se roditelji željeli organizirati kao u malko gore opisanom postu, sami naći agencije i pratiti svoje dušice na maturalac - pa razrednica bi ih sve igrlila i izljubila od sreće. Sto posto.
Kolko ja znam maturalac je dio nastavnog programa propisanog od strane ministarstva a samim time, po meni je organizacija i vođenje istog zadatak škole odnosno profesora koji su kad su završavali taj fakultet trebli imati na umu da je i to na žalost ili na sreću dio njihovog posla.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 06:53   #98
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam maturalac je dio nastavnog programa propisanog od strane ministarstva a samim time, po meni je organizacija i vođenje istog zadatak škole odnosno profesora koji su kad su završavali taj fakultet trebli imati na umu da je i to na žalost ili na sreću dio njihovog posla.


Kad je nešto dobro, onda je to zasluga učitelja. Kad ne valja, onda su krivi roditelji... Ili već neka od varijacija na tu temu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 07:00   #99
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
[I]
a što ćeš ti reći, molim te?
imas izbor il poslat dijete na maturalac ili ne..kraj priče!!!
najjači su mi oni koji na sve imaju komentar i zbog kojih sastanci traju 2 sata...mislis da ce agencije postaviti drugacije uvjete ak se ti i jos 1,2 roditelja pobunite...ne,oni postavljaju uvjete ,ti pristaješ,ili ne!
Roditeljsko pravo i obveza je da se interesira za sve što se tiče njegovog djeteta. Meni su najbijedniji oni roditelji koji bleje k'o ovce kad dođu na sastanak i nemaju što reći samo da ne bi zatalasali ostatak stada i produžili sastanak za koju minutu.

Kome je teško sjediti 2 sata zbog svog djeteta, neka se pokupi i ode sa sastanka. Sumnjam da će ikome faliti.

Quote:
unaprijed se maturalac uvijek plaća...isto kao sto plaćaš unaprijed proviziju za hotel koju uzimaju u slucaju stete...
ne,poslat ces dijete na maturalac a nećeš platiti nego 3 godine poslje...jeeaa

....
-ak se ne varam,uplatnicu ces morati donjeti najkasnije razredniku u 6.mj...
rate postoje da bi RODITELJIMA bilo lakse,znaci svaki mj odvajas nekakvu manju svotu,ali radi principa ces ti iskeširati 3700 kn...neš nikom naštetit nego sebi

....
jesus,maturalac si opisala kao dramu...pretpostavljam po tvojim postovima da ti ne zelis da tvoje dijete ide na maturalac, iz nekakvih tvojih principa,premda si mozete to priustiti...no ipak ga šalješ??
predlozi mu vozacki umjesto maturalog putovanja
Ovo je tako sebično-balavačko razmišljanje... Ili si srednjoškolka koja misli da je najpametnija na svijetu ili si jedan od onih roditelja koji imaju love i misle da one koji nemaju love (ili se ne daju šišati kao ovce) treba izolirati da ne zagađuju okolinu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:46   #100
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Kolko ja znam maturalac je dio nastavnog programa propisanog od strane ministarstva a samim time, po meni je organizacija i vođenje istog zadatak škole odnosno profesora koji su kad su završavali taj fakultet trebli imati na umu da je i to na žalost ili na sreću dio njihovog posla.
to isto stoji, ali onda roditelji dolaze na gotove ponude tipa uzmi ili ostavi ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.