Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2014., 11:22   #521
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Plaća li se to dodatno?

S obzirom da večina ljudi nisu pravnici, on to nije mogao znati.
Ako nisu pravnici otvore link na propis pa pročitaju sve jer se ne zna kad će im što iz pravilnika trebat.
Dakako da se plaća.Nisam dao cijeli ker ke bila riječ da su krivo napisali tablice.

"Troškovi izrade video zapisa ili fotografija ili prijenos podataka na CD ili neki drugi medij zaračunavaju se osobama protiv kojih se vodi prekršajni postupak i koje su proglašene krivim."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 16:37   #522
Treba mi savjet, ekipa .
Dakle, na temi Prolazak kroz crveno pisala sam ovo lito kako mi je stiglo da moram u roku osam dana dostaviti podatke o vozaču što sam i učinila, iako nevoljko. Već pola godine očekujem kaznu i onda 27.2. papirić u sandučiću da dođem preuzeti pošiljku. Danas, 3.3. odem, a kad tamo kazna za nedavanje podataka na vrijeme 2000 kuna plus 100 kuna troškova i, naravno, opcija da platim dvije trećine u roku 8 dana. Prelistam kod kuće papire od ovog ljeta, na kuverti datum 13.7., nisam dobila nikakvu potvrdu da sam dostavila podatke na vrijeme, a bome se ne sjećam kad sam bila u prometnoj.
Pitanja:
1. Ima li se smisla uopće žaliti s obzirom da ne znam kako dokazati kad sam predala podatke?
2. Na omotnici koju sam danas predigla stoji datum 27.2. , dakle, otprije 5 dana.Je li moguće da tako računaju taj rok , mada sam mislila da 8 dana teče od dana preuzimanja pošiljke?
3. S obzirom da je kazna za prolaz kroz crveno tkđ. 2000 kuna i 3 mjeseca bez vozačke, razmišljam i da platim ovu kaznu tj. dvije trećine. Hoće li me onda teretiti opet za prekršaj prolaza kroz crveno? I što točno znači da sam dužna platiti u roku osam dana od dana pravomoćnosti prekršajnog naloga?
Zar nije logično da se u svim slučajevima gleda datum uručenosti naloga ili postupka?
Hvala svima unaprijed na pomoći.
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:57   #523
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
… 1. Ima li se smisla uopće žaliti s obzirom da ne znam kako dokazati kad sam predala podatke?...
Slala si „običnom“ poštom?


Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
… 2. Na omotnici koju sam danas predigla stoji datum 27.2. , dakle, otprije 5 dana.Je li moguće da tako računaju taj rok , mada sam mislila da 8 dana teče od dana preuzimanja pošiljke? ...
Rok počinje teći od preuzimanja.


Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
… 3. S obzirom da je kazna za prolaz kroz crveno tkđ. 2000 kuna i 3 mjeseca bez vozačke, razmišljam i da platim ovu kaznu tj. dvije trećine. Hoće li me onda teretiti opet za prekršaj prolaza kroz crveno?...
Za crveno neće teretiti nikoga ako nemaju podatke. Tužit će te „samo“ za ovo nedavanje podataka.


Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
… I što točno znači da sam dužna platiti u roku osam dana od dana pravomoćnosti prekršajnog naloga?...
Ako misliš platiti 2/3, onda to možeš samo u roku od tih 8 dana od pravomoćnosti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 12:34   #524
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Slala si „običnom“ poštom?




Rok počinje teći od preuzimanja.




Za crveno neće teretiti nikoga ako nemaju podatke. Tužit će te „samo“ za ovo nedavanje podataka.




Ako misliš platiti 2/3, onda to možeš samo u roku od tih 8 dana od pravomoćnosti.
Ne, otišla sam osobno tamo i potpisala se, imam papir koji je očito protokoliran, ali ne piše datum.
Dakle, ima li smisla žaliti se da sam predala podatke na vrijeme, bi li mi to umanjilo kaznu? I bi li me nakon toga opet mogli teretiti za prolazak kroz crveno kad bi se ustanovilo da sam podatke o sebi kao prekršitelju predala na vrijeme, negdje moraju imati dokaz o tome.

Hvala ti na odgovorima, pokušavam otkriti što je najbolje, ne želim puniti državni proračun ako je njihova greška.
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 07:46   #525
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Ne, otišla sam osobno tamo i potpisala se, imam papir koji je očito protokoliran, ali ne piše datum.
Dakle, ima li smisla žaliti se da sam predala podatke na vrijeme, bi li mi to umanjilo kaznu? I bi li me nakon toga opet mogli teretiti za prolazak kroz crveno kad bi se ustanovilo da sam podatke o sebi kao prekršitelju predala na vrijeme, negdje moraju imati dokaz o tome.

Hvala ti na odgovorima, pokušavam otkriti što je najbolje, ne želim puniti državni proračun ako je njihova greška.
Ako želiš igrat na kartu da ti oduzmu vozačku onda se žali.
Ako se žališ i prihvate ide prekršajni postupak za crveno.Iako postoji šansa za smanjenje kazne u oba slučaja.Moraš sama odlučit jer ishod zna samo sudac.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 17:12   #526
Pozdrav, molim vas za pomoć !

Dakle, danas odem na poštu, predam žuti papirić koji sam pronašao u sandučiću i dobijem od prekršajnog suda poziv na ročište radi ispitivanja u svojstvu okrivljenika.

Ne kužim, zbog čega, zbog kojeg slučaja, nigdje ne piše ništa konkretno, dapače, papir je formata a4 a točno se vidi kako je škarama prerezan na pola i na toj polovici su mi napisali da se od mene traži da se pojavim u to i to vrijeme na sudu.

Mislim ono, mogli su napisat o čemu se radi da se znam pripremit, a ne ovako, na mutavo.

Molim vas za pomoć, dajte mi neki pametan savjet ii prijedlog, što da napravim i poduzmem ?

Radi se o prekršaju iz čl. 229. st. 7 zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Što ću ja sad doć tamo kao neki mutavac i onda će me sutkinja obradit po kratkom postupku i postavit neko pitanje a ja ću k'o da sam pao s Marsa nepripremljen odgovorit što ??

Sve sam kazne platio, uredno, a u zadnjih 3-4 godine dobio sam možda 3-4 kazne, za nepravilno parkiranje i za brzu vožnju. Ovim putem želim napomenuti da brza vožnja uopće nije bila brza, nije to bilo 100 ili 150 km/h, nego 70 a dozvoljeno je bilo 50, na ravnoj cesti od oko 500 metara.
Roberto Baggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 08:22   #527
Quote:
Roberto Baggio kaže: Pogledaj post
Ne kužim, zbog čega, zbog kojeg slučaja,

Radi se o prekršaju iz čl. 229. st. 7 zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Vidiš da znaš o čemu se radi.Nisi javio podatke o osobi koja je upravljala vozilom u vrijeme prekršaja.Sad sutkinji objasni zašto nisi javio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 08:02   #528
[QUOTE=sivkić;49157607]Vidiš da znaš o čemu se radi.Nisi javio podatke o osobi koja je upravljala vozilom u vrijeme prekršaja.[QUOTE]

Ali KOJEG prekršaja?

Quote:
Sad sutkinji objasni zašto nisi javio.
Odličan, vrlo mudar i primjenjiv savjet.
Kakav sustav, takvi i službenici (i obrnuto)...
Jurica342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 10:37   #529
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post

Ali KOJEG prekršaja?


Odličan, vrlo mudar i primjenjiv savjet.
Kakav sustav, takvi i službenici (i obrnuto)...
Kad dobiješ (da si dobio) prekršajni nalog znao bi.

Onda ti probaj kod sutkinje to malo bolje riješit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 15:15   #530
Evo i mog slučaja, dobila sam plavu kuvertu ali ne na ruke, već je poštar ostavio u poštanskom sandučiću. Znači ne postoji nikakav dokaz o preuzimanju pošte. Koliko vidim po žigovima pokušavano je uručenje pošiljke dva puta i to u listopadu i studenom (prekršaj brze vožnje je snimljen Gatso RS-GS uređajem u rujnu). Automobil je u vlasništvu tvrtke za koju sam ja odgovorna osoba. Visina kazne bi bila 700kn prekoračenje brzine od 32km/h kroz naselje.
Nisam 100% sigurna tko je tog dana vozio automobil, ipak je to bilo prije 6 mjeseci, ali najvjerovatnije sam to bila ja.
Ne znam što bih trebala napraviti, otići u PU i dati im svoje podatke kao prekršitelja ili čekati. U biti ako se odlučim za čekanje, što uopće mogu očekivati s obzirom da službeno nisam niti primila poštu?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:42   #531
Kazna je 2000 kn za brzinu jednako kao i za nedavanje podataka.čl.53 st.4 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

Pazi da za dostavu ne bude čl.148 st.3 i 4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:48   #532
Skvikiću hvala ti na odgovoru
Sad sam u još većoj nedoumici što da radim.
Možda najbolje ništa, jer sa ovom drugom opcijom, tj. nedavanjem podataka ću bar uštediti koji kazneni bod na vozačkoj
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 07:44   #533
A kad dođe nalog napišeš prigovor za smanjenje kazne jer zbog obima posla nije se stiglo poslat podatke,prvi put je i jako ti je žao zbog toga
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:48   #534
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A kad dođe nalog napišeš prigovor za smanjenje kazne jer zbog obima posla nije se stiglo poslat podatke,prvi put je i jako ti je žao zbog toga
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 22:59   #535
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kazna je 2000 kn za brzinu jednako kao i za nedavanje podataka.čl.53 st.4 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

Pazi da za dostavu ne bude čl.148 st.3 i 4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
Ovo mi je nejasno uz vezi ovog problema za nedavanje podataka ko je vozio toga dana moj auto, dali postoji caka kako se izvuči iz toga uz vezi prekoračenja brzine ?
Nisam se još našao u toj poziciji, ali želio bih znati što napraviti, ako dođe do toga.

Npr. moj auto može voziti bilo koji član obitelji otac, brat..., rođaci i poznanici koji nisu problematični vozači, i još ktome ja mijenjam automobile ko čarape drugim riječima "svaki" dan sjednem u drugi auto.
Evo danas sam vozio svoj, zatim bratov Peugeot 206+ i opet svoj auto, a neki dan sam vozio od ujaka Ford Focus. A tada je isti taj dan moj auto vozio pak otac jer je otišao u trgovinu, pa je bio moj nedostupan zbog čega sam uzeo bratov itd.
To je čisto da dobijete uvid kako ja sjedam u različite aute, i drugi u moj, tako da je meni nemoguće uopće znati ko je sjeo u moj auto ili ja u tuđi.

Šta da kažem sudu ?
ja: Kako nije moguće ustanoviti ko je vozio moj auto toga dana i u toliko sati javljam se kao dežuran krivac, iako nije uopće sigurno da sam ja krivac jer inače nemam niti jedan prekršaj iza sebe.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 23:06   #536
zasto mislis da ikoga zanima tko je vozio i tko je nesavjestan vozac?
samo je lova u igri, a svacija lova je jednako dobrodosla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 07:37   #537
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post

To je čisto da dobijete uvid kako ja sjedam u različite aute, i drugi u moj, tako da je meni nemoguće uopće znati ko je sjeo u moj auto ili ja u tuđi.

Šta da kažem sudu ?
Isto to što si napisao a na sucu je da vjeruje ili ne.

Obavezno se treba odvagat prekršaj brzine (ili koji drugi) i nedavanja podataka pa onda pametno postupit.A postoji i mogućnost davanja podataka da se ne zna tko je vozio pa se žalit na takav prekršajni nalog u cilju izbjegavanja plaćanja bilo koje kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 06:05   #538
Molim savjet što učiniti kad slika kamera uz cestu. Situacija je bila ovakva, kamera sa dva policajca u žbunju, nakon toga na 1 km patrola. Pošto sam primjetio da me slikalo, uspio sam izbjeći patrolu koja je čekala, jer ne možete je mimoići, ako nastavite ravno, okrenuo sam se polukružno i zaustavio na proširenju iza šlepera, u tom momentu prolazi policajac na motoru i eto izbjegnem direktan susret. Saznao sam da je ova patrola zaustavljala sve koji su slikani. Zanima me pošto sam izbjegao bliski susret što mogu očekivati i kako postupiti u slučaju da dobijem obavijest o prekršaju.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:09   #539
Doći će vlasniku zahtjev za davanje podataka o vozaču a zatim vozaču prekršajni nalog za prekoračenje brzine i šansa za prigovor na brzinu ili plaćanje 50% u roku 3 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:48   #540
Kakva bi opcija prigovora došla u obzir, uz ovaj na brzinu. Mislim da bi mi trebao bilo kakav prigovor, pa da se pojavim pred sucem gdje bi iznio olakotne okolnosti, bez prekršaja već pet godina, socijalni i obiteljski status. Dakle, postoji li mogućnost, da u slučaju prihvaćanja olakotnih okolnosti budem oslobođen plaćanja kazne, uz izricanje mjere upozorenja?
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.