Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2014., 21:14   #1
Konzumacija antipsihotika

Ok ja ne znam kak bi opisao, ali otkad pijem risdonal, stvarno se osjećam ko da ne postojim, ne doživljavam ništa oko sebe , sve mi djeluje kao da sam u tamnici, ne osjećam apsolutno ništa u sebi osim straha, potpuno sam beživotan i gubim svaku trunkicu snage. Nisam nikada mislio da je se moguće ovako osjećati jer ovo je nekakvo smrtno stanje, praktički sam mrtav iako mi je tijelo živo. Jel to posljedica lijekova ili depresija sama po sebi? Neki vele jedno neki drugo, dal postoji šansa da će se to ikada promjeniti, jer živjeti u ovakvom stanju je isto kao da ne živiš. Bilo šta radio me ne može izvući iz groba jer me ništa ne može odvući od praznine i ništa me ne može trajno učiniti sretnim, izlazim van s ljudima družim se ali stvarno ne osjećam ništa oko sebe osim straha, a strah proizlazi iz te praznine. Dal se i vi na antipsihoticima tako osjećate ? Kako se nositi s tim, već sam bio otvorio ovu temu, i sve što su mi ljudi predložili sam uradio ali još uvijek ne osjećam nikakav pomak
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:42   #2
Čuj, ja sam ti recimo uz zoloft dobio i zyprexu koja je antipsihotik, za popit navečer. Dobar dio slijedećega dana sam bio bezvoljan. Osobno sam odustao od pijenje tog lijeka, no naravno ne preporučam isto i tebi jer ne znam zašto si dobio antipsihotik. Konzultiraj se sa doktorom čim prije.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:08   #3
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Čuj, ja sam ti recimo uz zoloft dobio i zyprexu koja je antipsihotik, za popit navečer. Dobar dio slijedećega dana sam bio bezvoljan. Osobno sam odustao od pijenje tog lijeka, no naravno ne preporučam isto i tebi jer ne znam zašto si dobio antipsihotik. Konzultiraj se sa doktorom čim prije.
Pijem ga jer sam imao problema s psihotičnim poremećajem, prvo je to bio f23 sada je f23.9 , pijem i zoloft isto, ali otkad pijem ovaj risdonal prvih tjedan dana sam imao čak inspiracije i bio sam ok,crtao sam bio nešto da bi kasnije već ukupno godinu i po bio u totalnoj praznini,smrt totalna. Idem uskoro kod doktorice, ali ona mi ne pomaže ništa posebno kada mi samo daje tablete i ništa drugo osim toga, preostaje mi jedino otići na psihoterapiju. S tim da sam joj se bio otvorio, ali uzaludno
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:16   #4
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Pijem ga jer sam imao problema s psihotičnim poremećajem, prvo je to bio f23 sada je f23.9 , pijem i zoloft isto, ali otkad pijem ovaj risdonal prvih tjedan dana sam imao čak inspiracije i bio sam ok,crtao sam bio nešto da bi kasnije već ukupno godinu i po bio u totalnoj praznini,smrt totalna. Idem uskoro kod doktorice, ali ona mi ne pomaže ništa posebno kada mi samo daje tablete i ništa drugo osim toga, preostaje mi jedino otići na psihoterapiju. S tim da sam joj se bio otvorio, ali uzaludno
prije uzimanja antipsihotika i drugih
trebalo bi se otici na psihoterapiju

a ako ti tako nemilosrdno i bez razgovora daje takve lijekove
najbolje bi ti bilo da potražiš drugo mišljenje
LaLa2305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:20   #5
Quote:
LaLa2305 kaže: Pogledaj post
prije uzimanja antipsihotika i drugih
trebalo bi se otici na psihoterapiju
Kod psihoza terapija izbora je farmakoterapija, a ne psihoterapija. Psihoterapija štetiti ne može i to tek nakon što su lijekovi odradili svoje. Ali nije primarna i s njom liječenje ne započinje. Bez farmakoterapije simptomi se neće smiriti.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 21.05.2014. at 00:25.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:44   #6
Traži drugi antipsihotik.


Reci psihijatrici ovo što si rekao nama. Ako i dalje inzistira na istom lijeku... potraži drugog psihijatra.

Osjećaj otupljenosti je normalan tipa prvih par dana....eventualno tjedan dana.
Sve nakon toga znači da lijek nije kompatibilan s tvojim organizimom niti će ga tvoj organizam prihvatiti.

A niti jedan normalan psihijatar ne želi od svog pacijenta napraviti zombija nego mu osigurati funkcionalnost i normalan život.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:06   #7
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Traži drugi antipsihotik.


Reci psihijatrici ovo što si rekao nama. Ako i dalje inzistira na istom lijeku... potraži drugog psihijatra.

Osjećaj otupljenosti je normalan tipa prvih par dana....eventualno tjedan dana.
Sve nakon toga znači da lijek nije kompatibilan s tvojim organizimom niti će ga tvoj organizam prihvatiti.

A niti jedan normalan psihijatar ne želi od svog pacijenta napraviti zombija nego mu osigurati funkcionalnost i normalan život.
Da samo što biti normalan i btii psihijatar onako dosta teška pojava, makar ne mora biiti, jedini psihijatar za kojeg mislim da mi je mogao pomoći je mrtav nažalost, ova psihijatrica mi samo daje tablete i to je to, ne pričamo ništa iako sam joj se probao otvoriti. Definitivno razmišljam da ju promjenim, a kontam da ima jako puno pacijenata pa joj se neda pričat s nekim za koga misli da nema ozbiljlan problem, makar ne bi baš tako mislio o sebi, mislim da pacijentima sa psihozom treba jako puno podrške i pomoći jel je jako teško žvjeti u takvom stanju, a isključivo davanje samo lijekova bez razgovora nije baš dovoljno produktivno, još pogotovo ako od tih lijekova ne osječam ništa i nemam osjećaj kao da napredujem
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 15:23   #8
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Ok ja ne znam kak bi opisao, ali otkad pijem risdonal, stvarno se osjećam ko da ne postojim, ne doživljavam ništa oko sebe , sve mi djeluje kao da sam u tamnici, ne osjećam apsolutno ništa u sebi osim straha, potpuno sam beživotan i gubim svaku trunkicu snage. Nisam nikada mislio da je se moguće ovako osjećati jer ovo je nekakvo smrtno stanje, praktički sam mrtav iako mi je tijelo živo. Jel to posljedica lijekova ili depresija sama po sebi? Neki vele jedno neki drugo, dal postoji šansa da će se to ikada promjeniti, jer živjeti u ovakvom stanju je isto kao da ne živiš. Bilo šta radio me ne može izvući iz groba jer me ništa ne može odvući od praznine i ništa me ne može trajno učiniti sretnim, izlazim van s ljudima družim se ali stvarno ne osjećam ništa oko sebe osim straha, a strah proizlazi iz te praznine. Dal se i vi na antipsihoticima tako osjećate ? Kako se nositi s tim, već sam bio otvorio ovu temu, i sve što su mi ljudi predložili sam uradio ali još uvijek ne osjećam nikakav pomak
Drago mi je što se otvorila ova tema.

Ja mislim da ti imaš ono što se zove emocionalna tupost. I ja patim od toga mjesecima od siječnja. Postao mi je ozbiljan problem vremenom, ljudi žale da sam zaboravljiv i ponašam se poput zombija. Počelo je nakon, mislim, dva mjeseca otkad sam počeo uzimati tablete, prvo zahvata suhoća, zatim jaka epizoda depresije i plač onda slijedi tupost. To je tako bilo kod mene. Moja psihijatrica kaže da imam emocionalnu tupost zbog svog načina života ali ja sam uvjeren da je to zbog tablete jer prije nego što sam uzimao tablete, nikad nisam se ovako osjećao. Razgovarao sam s njom o tome, samo mi je zamijenila Xanax i dodala još jedan lijek i to je sve.
Koje je rješenje za ovu emocionalnu tupost? Iskreno još ne znam. Neki kažu da je bolje prestati piti tablete ili zamijeniti drugim antipsihotikom, pogodi li, tupost će nestati. Ja bih se složio s time.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 19:47   #9
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Drago mi je što se otvorila ova tema.

Ja mislim da ti imaš ono što se zove emocionalna tupost. I ja patim od toga mjesecima od siječnja. Postao mi je ozbiljan problem vremenom, ljudi žale da sam zaboravljiv i ponašam se poput zombija. Počelo je nakon, mislim, dva mjeseca otkad sam počeo uzimati tablete, prvo zahvata suhoća, zatim jaka epizoda depresije i plač onda slijedi tupost. To je tako bilo kod mene. Moja psihijatrica kaže da imam emocionalnu tupost zbog svog načina života ali ja sam uvjeren da je to zbog tablete jer prije nego što sam uzimao tablete, nikad nisam se ovako osjećao. Razgovarao sam s njom o tome, samo mi je zamijenila Xanax i dodala još jedan lijek i to je sve.
Koje je rješenje za ovu emocionalnu tupost? Iskreno još ne znam. Neki kažu da je bolje prestati piti tablete ili zamijeniti drugim antipsihotikom, pogodi li, tupost će nestati. Ja bih se složio s time.
Treba imati uredan seksualni život, ne opterečivati se s stvarima, pratiti vijesti isključivo s neta, dakle odbaciti tv, slušati samo pozitivnu glazbu, rekreirati se, ne konzumirati droge i to je to Ja bi trebao početi seksati se, ali šta ću kada nemam sreće s tim ženskama, dosad sam imao tolko prilika i svaku sam zajebo jer sam se borio s vlastitim emocijama, moraš se barem dva puta dnevno seksati inače ništa od pozitivnih kemikalija u mozgu
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 22:13   #10
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Treba imati uredan seksualni život, ne opterečivati se s stvarima, pratiti vijesti isključivo s neta, dakle odbaciti tv, slušati samo pozitivnu glazbu, rekreirati se, ne konzumirati droge i to je to Ja bi trebao početi seksati se, ali šta ću kada nemam sreće s tim ženskama, dosad sam imao tolko prilika i svaku sam zajebo jer sam se borio s vlastitim emocijama, moraš se barem dva puta dnevno seksati inače ništa od pozitivnih kemikalija u mozgu
)) A izgleda da je seks stvarno još i najbolje rješenje. Ja otkad sam počela kemijati s raznoraznim tableticama osjećam se ko hologram. Što je nagore, meni se takvo stanje i sviđa. Toliko mi je to dobro da si samo povećavam doze, ah znam, ne valja to radit. Planiram ubrzo posjetit psihićku, nešto se mora promjenit. Ma ja zapravo, na kraju krajeva uopće ne vjerujem u psihičke bolesti. Samo čekam da mi se promjeni klik u mozgu i odjebem te sve gluposti.
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 08:22   #11
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Ok ja ne znam kak bi opisao, ali otkad pijem risdonal, stvarno se osjećam ko da ne postojim, ne doživljavam ništa oko sebe , sve mi djeluje kao da sam u tamnici, ne osjećam apsolutno ništa u sebi osim straha, potpuno sam beživotan i gubim svaku trunkicu snage. Nisam nikada mislio da je se moguće ovako osjećati jer ovo je nekakvo smrtno stanje, praktički sam mrtav iako mi je tijelo živo. Jel to posljedica lijekova ili depresija sama po sebi? Neki vele jedno neki drugo, dal postoji šansa da će se to ikada promjeniti, jer živjeti u ovakvom stanju je isto kao da ne živiš. Bilo šta radio me ne može izvući iz groba jer me ništa ne može odvući od praznine i ništa me ne može trajno učiniti sretnim, izlazim van s ljudima družim se ali stvarno ne osjećam ništa oko sebe osim straha, a strah proizlazi iz te praznine. Dal se i vi na antipsihoticima tako osjećate ? Kako se nositi s tim, već sam bio otvorio ovu temu, i sve što su mi ljudi predložili sam uradio ali još uvijek ne osjećam nikakav pomak
Osjećam se potpuno identično,pijem Loquen. Trebaš promijeniti lijek pod hitno.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:59   #12
decki ak imate mogucnosti "cekajte" da se dogodi ali mislim da cete se s vremenom naviknuti na cekanje i ... ako sada idete manjom linijom otpora sumnjam da cete izgraditi neke cvrste temelje da u buducnosti .. nakon neke misteriozne pojave = klika odnosno dogadjaja (sjetih se filma happening ) vam zivot krene u zeljenom pravcu

akcija - reakcija .. idemo .. zivot je kratak .. AJ .. zelite ostati cool i brijati ko ona dva starca iz muppeta [https://www.youtube.com/watch?v=kLYAK1_r0Zg .. nemojte da vam stari polovnjak mora objasnjavat .. vi bi meni trebali pomagat

p.s. i mastrubacija je seks .. i rezultat je kemija u mozgu .. niste ni prvi ni zadnji .. mislim ono .. nemojte da vam sad moram govoriti detalje

Zadnje uređivanje F.A.Q : 22.05.2014. at 12:10.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 14:13   #13
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
decki ak imate mogucnosti "cekajte" da se dogodi ali mislim da cete se s vremenom naviknuti na cekanje i ... ako sada idete manjom linijom otpora sumnjam da cete izgraditi neke cvrste temelje da u buducnosti .. nakon neke misteriozne pojave = klika odnosno dogadjaja (sjetih se filma happening ) vam zivot krene u zeljenom pravcu

akcija - reakcija .. idemo .. zivot je kratak .. AJ .. zelite ostati cool i brijati ko ona dva starca iz muppeta [https://www.youtube.com/watch?v=kLYAK1_r0Zg .. nemojte da vam stari polovnjak mora objasnjavat .. vi bi meni trebali pomagat

p.s. i mastrubacija je seks .. i rezultat je kemija u mozgu .. niste ni prvi ni zadnji .. mislim ono .. nemojte da vam sad moram govoriti detalje
Haha, masturbacija je bezveze, dosadi ti, ako imaš nekoga tko te dobro zna rješiti u krevetu, onda si sretan, masturbacijom samo prikrivaš ožiljke, seksom uživaš i ne misliš na sranja
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 14:55   #14
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Treba imati uredan seksualni život, ne opterečivati se s stvarima, pratiti vijesti isključivo s neta, dakle odbaciti tv, slušati samo pozitivnu glazbu, rekreirati se, ne konzumirati droge i to je to Ja bi trebao početi seksati se, ali šta ću kada nemam sreće s tim ženskama, dosad sam imao tolko prilika i svaku sam zajebo jer sam se borio s vlastitim emocijama, moraš se barem dva puta dnevno seksati inače ništa od pozitivnih kemikalija u mozgu
Ista situacija kod mene što se tiče seksa i cure. Ali ne vjerujem da će seks pomoći, kao što nijedna aktivnost neće pomoći jer sam probao. Stvar je u hemikalijama koje utječu na mozak.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 16:06   #15
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Ista situacija kod mene što se tiče seksa i cure. Ali ne vjerujem da će seks pomoći, kao što nijedna aktivnost neće pomoći jer sam probao. Stvar je u hemikalijama koje utječu na mozak.
ta je kemija takva gadna stvar zapravo, kada jednom sjebeš kemiju u mozgu može postati nemoguća misija vratit se ponovno u normalu. Kad gledam svoje prijatelje, pa njima je super,nedjeluju nimalo opterečeno i dalje masovno udaraju po alkoholu, da ne kažem i travi i nije im niša poslije toga, poslije cuge budu jedan dan u kurcu i onda im je sve normalno poslije, dobro ne puše svi travu, ali jedan frend koji puši kaže da se osjeća kao dijete dok je pod utjecajem, isto tako još jedan lega mi je bio rekao čak jednom koji ima 18 godina da se još uvijek osjeća kao dijete, ja se onda pitam koji je moj problem? U depri sam od 2. razreda srednje škole, s tim da sam od drugog do četvrtog razreda bio u blagoj depri, da bi od četvrtog razreda tj 18. godine do sada 23.godine u teškoj depresivnoj epizodi praćeno psihozom. U apsolutnoj praznini sam već skoro dvije godine, ne znam ni sam šta me održava na životu, alkohol sam u potpunoti izbacio jer je depresor tak da mi ne može pomoći, a travu sam bio pušio dva do tri mjeseca, ukupno sam probao možda dvadeset do trideset jointa što i nije tolko puno u razdoblju od 16. do 23. godine. Ne pušim ju već godinu dana jer kada bi zapalio bi vjerojatno nešto zabrijo u glavi tak da sam odustao. Jedini sam u društvu koji je zapravo depresivan, upravo sam radi toga i distanciran na neki način od ostalih prijatelja, da ne kažem ljudi općenito
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 18:58   #16
"prije nego sebi dijagnosticirate depresiju prvo dobro provjerite da zapravo niste okruzeni seronjama!"

pisalo nekidan u jednoj bolnici

a sto se seksa tice .. nije to tako jednostavno vidim ja .. bilo bi tu tema za raspisat se .. decki decki .. ako si nemozete sami pomoc (mastrubacija) .. pa kako ce ti netko drugi onda (seks) .. ma ne pristajem na varijantu da ste bespomocni ... ustaj vojsko!

Quote:
Haha, masturbacija je bezveze, dosadi ti, ako imaš nekoga tko te dobro zna rješiti u krevetu, onda si sretan, masturbacijom samo prikrivaš ožiljke, seksom uživaš i ne misliš na sranja
i opet kazes .. ako "imas nekog" da te sredi .. majstore jesi se pitao a sto ti sredjujes odnosno koga a?

sori al kao sto rekoh moram te malo stresti i reci da malo promjenis perspektivu i iako ima svakakvih ljudi .. pitaj se zelis li da ljudi oko tebe ili parter/partnerica zive samo da tebi olaksaju zivot odnosno da tebi bude lakse

ukratko zelis li biti parazit ili simbiont?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 19:42   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
"prije nego sebi dijagnosticirate depresiju prvo dobro provjerite da zapravo niste okruzeni seronjama!"

pisalo nekidan u jednoj bolnici

a sto se seksa tice .. nije to tako jednostavno vidim ja .. bilo bi tu tema za raspisat se .. decki decki .. ako si nemozete sami pomoc (mastrubacija) .. pa kako ce ti netko drugi onda (seks) .. ma ne pristajem na varijantu da ste bespomocni ... ustaj vojsko!



i opet kazes .. ako "imas nekog" da te sredi .. majstore jesi se pitao a sto ti sredjujes odnosno koga a?

sori al kao sto rekoh moram te malo stresti i reci da malo promjenis perspektivu i iako ima svakakvih ljudi .. pitaj se zelis li da ljudi oko tebe ili parter/partnerica zive samo da tebi olaksaju zivot odnosno da tebi bude lakse

ukratko zelis li biti parazit ili simbiont?
Mislim sam na obostrano davanje takozvane ljubavi , ali zato jebiga treba biti normalan ne s deluzijskim mislima
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 16:49   #18
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
...nemojte da vam stari polovnjak mora objasnjavat .. vi bi meni trebali pomagat
ok, evo i jedne stare polovnjače koja pije antipsihotike radi tjeskobe i navečer za spavanje- dakle, ne kužim, mene ti lijekovi ne lišavaju potrebe/želje za seksom, ne smanjuju libido i ne otupljuju me
e sad, ja ne znam koje su sve vaše dijagnoze ( i doze lijekova), moja je nasljedni DAP (depresivno-anksiozni poremećaj) i uz antipsihotik pijem ad i stabilizator raspoloženja, znači sveukupno 3 vrste lijeka. idem redovito na psihoterapije- možda je kod vas u tome problem? ako ne idete na pt, tbl vam neće riješiti uzrok
napišite koju o tome
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 21:57   #19
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ok, evo i jedne stare polovnjače koja pije antipsihotike radi tjeskobe i navečer za spavanje- dakle, ne kužim, mene ti lijekovi ne lišavaju potrebe/želje za seksom, ne smanjuju libido i ne otupljuju me
e sad, ja ne znam koje su sve vaše dijagnoze ( i doze lijekova), moja je nasljedni DAP (depresivno-anksiozni poremećaj) i uz antipsihotik pijem ad i stabilizator raspoloženja, znači sveukupno 3 vrste lijeka. idem redovito na psihoterapije- možda je kod vas u tome problem? ako ne idete na pt, tbl vam neće riješiti uzrok
napišite koju o tome
E ne znam , ja sam znam da se 95% vremena imam osjećaj kao da ne postojim, ovih 5% kada osjećam nešto je dok se tuširam ili poslije trčanja kada se izmorim pa bude navala kemikalija u mozgu. Potreba za seksom je još uvijek tu ali je jako smanjena, čak i kad se osjećam napaljeno a to je možda ako mi se posreći jedanmput mjesečno, onda se nekako natjeram više iz dosade nego iz želje neke pa se izdrkam, a problem je što ni ne mogu ejakulirati uvijek, tak da mi ni ne vrijedi praktički drkat, a isto imam tjeskobu kao i ti plus paranoju . S tim da se nekada znam i češće izdrkat tijekom dana kada baš nemam ideje šta bi mogo drugo raditi, s tim da mi se jako teško motivirati za to, pa nekada kad i krenem ne mogu dovršiti jer se ne mogu koncentrirati.
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 00:55   #20
uzimam risset imam OKP nikad nisam nista negativno osjecao od toga lijeka,možda zbog malih doza,1mg do 2mg
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.