Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 05:01   #3361
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
sto to znaci?
to da ima rupu je, ajmo rec, jbg. nije se moglo drugacije.
al to da ima preklapanje obaveznog i izbornog predmeta je sranje.
i mislim da to ne smije biti.
kak to skola uopce opravdava?
Da se ne može drugačije.

Meni je to bezvezw, učenicima također, ali smo specifična škola pa vjerujem da je teško sčožiti raspored.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:20   #3362
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Da se ne može drugačije.

Meni je to bezvezw, učenicima također, ali smo specifična škola pa vjerujem da je teško sčožiti raspored.
obrtnicka skola s hrpom smjerova i bifurkacija, i to po mogucnosti u manjem mjestu gdje djeca dugo putuju do skole pa im bas ne mozes uvaliti nulti sat ujutro ili 8. popodne?
jos ako imate i manjak prostora, slaganje rasporeda je skoro pa nemoguca misija.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:47   #3363
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
obrtnicka skola s hrpom smjerova i bifurkacija, i to po mogucnosti u manjem mjestu gdje djeca dugo putuju do skole pa im bas ne mozes uvaliti nulti sat ujutro ili 8. popodne?
jos ako imate i manjak prostora, slaganje rasporeda je skoro pa nemoguca misija.
Tako nekako
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:25   #3364
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Tako nekako
dakle dva poprilicno bespotrebna predmeta za buduce zvanje, ubire se satnica,al nije bed ak ucenik ne moze prisustvovat
za one koji alternativu vjeronauku u OS traze
nema alternative. ukinut oboje! i OS i SS (SS sad, pogotovo nakon osam godina ucenja)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:38   #3365
Quote:
fors@ken kaže: Pogledaj post
Ne bi htjela da moje dijete prolazi kroz to kad ću ga imat ali isto tako ne mislim ga upisivat na vjer.
Svi oni koji popustaju pod pritiskom i stavljaju djecu u nesto ili se sami svrstavaju zato sto "svi" idu pa idu i oni su jednostavno ovce. Ti to nisi. Svaka ti dala.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:08   #3366
A moj malac je u prvom razredu prvu ocjenu iz Vjeronauka dobio 4. Sto se ocekuje od prvasica??? Ispisat cu ga nakon prve pricesti pa nek dijele cetvorke kome hoce. A možda je on nešto krivo shvatio...?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:19   #3367
Očekuje se da mu mama shvati da, kad se već predmet ocjenjuje, a ocjene su u rasponu od 1 do 5, dijete može dobit bilo koju ocjenu iz raspona?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 20:53   #3368
Pa eto, soks je pravi dokaz da roditelji djecu upisuju na vjeronauk zbog ocjene 5, a ne vjere.
Sve se bojim da sva djeca rasturaju vjeronauk za 5.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:07   #3369
a kak će onda dijete primiti ostale sakramente ak ga se ispiše sa vjeronauka? jel može samo pohađanjem u crkvi pred dodjelu sakramenata ili baš mora ići i na šk. vjeronauk?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:13   #3370
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa eto, soks je pravi dokaz da roditelji djecu upisuju na vjeronauk zbog ocjene 5, a ne vjere.
Sve se bojim da sva djeca rasturaju vjeronauk za 5.
Generalno bih sve izborne predmete, a i veliki dio glavnih u prvom razredu pretvorila u ucenje kroz igru, kao sto je i u skandinavskim zemljama. Moj mali voli Vjeronauk, iako mislim da bi ucenicima bilo zanimljivije da u programu ima vise pjesama. Npr. ovu https://youtu.be/lAK-Bi4w7mM to bi klincima bilo zanimljivo, da mogu na svakom satu pjevati pa i plesati.
A sto se ocjene tice, mozda je nesto krivo cuo, ne znam dok ne odem na informacije.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:16   #3371
ne znam za vjeronauk ali kod nas se dobivaju jedinice i iz likovnog i to ne za nenosenje pribora buduci da isti stoji u skoli nego za totalo (namjerno) fulavanje teme i neizvrsavanje zadatka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:42   #3372
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne znam za vjeronauk ali kod nas se dobivaju jedinice i iz likovnog i to ne za nenosenje pribora buduci da isti stoji u skoli nego za totalo (namjerno) fulavanje teme i neizvrsavanje zadatka
U kojoj si zemlji? Moje je misljenje da su djeca preopterecena i da bi obrazovne programe trebalo uskladiti s finskim. Matematika moze svugdje biti ista, kao i vecina drugih predmeta.
Gle, ovdje u jednoj osnovnoj skoli iz likovnog prvi sat nesto pisu, a drugi sat slikaju i cesto ne stignu u jedan sat naslikati to sto treba. Necakinja mi ide u tu skolu i.Likovni joj je uz Glazbeni najgori predmet. Ja stvarno ne znam u sto pretvaraju te odgojne predmete.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:12   #3373
u hrvatskoj. i mislim da je sasvim uredu da jedinicu dobije dijete koje umjesto da napravi trazeno, napravi jednu crtu temperom na papiru.
naravno pod pretpostavkom da dijete ne ide po prilagodjenom programu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:19   #3374
znam klinca koji je prije desetak god. u 1.r. dobio 1 iz vjeronauka. ak se dobro sjećam to je bilo zato kaj nije nešto naučio, molitvu napamet ili tako nešto.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:39   #3375
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u hrvatskoj. i mislim da je sasvim uredu da jedinicu dobije dijete koje umjesto da napravi trazeno, napravi jednu crtu temperom na papiru.
naravno pod pretpostavkom da dijete ne ide po prilagodjenom programu.
To je mozda buduci suvremeni umjetnik.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:42   #3376
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
znam klinca koji je prije desetak god. u 1.r. dobio 1 iz vjeronauka. ak se dobro sjećam to je bilo zato kaj nije nešto naučio, molitvu napamet ili tako nešto.
Moj suprug je kao mali odbio ici na vjeronauk jer su mu rekli da ce tamo -uciti. Veli svekrva da joj je bilo jako neugodno, ali sto je mogla.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:51   #3377
Soks, čemu prva pričest? Zašto je ona cilj?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:10   #3378
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Soks, čemu prva pričest? Zašto je ona cilj?
Da se može ispovijediti i pričestiti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:11   #3379
Idete li inače u crkvu?
Ide li ona na mise?

Prva pričest je daleko više od same ispovjedi.
Zapravo me zanima reagiraš li na sve četvorke kao na ovu iz vjeronauka?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:18   #3380
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Idete li inače u crkvu?
Ide li ona na mise?

Prva pričest je daleko više od same ispovjedi.
Zapravo me zanima reagiraš li na sve četvorke kao na ovu iz vjeronauka?
Ja idem, ali ne u svoju župu. Moja svekrva je išla, ali sad je prestara. Moj suprug ne ide. Za sada nema drugih ocjena, osim 5 iz Engleskog. Mislim da...što se tiče drugih predmeta, suprug i ja možemo s njim raditi ako nešto bude zapinjalo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.