Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 00:08   #141
Quote:
Natch kaže:
jelda?
ja sam bila zbunjena u tri krasne, kako je tek njemu, pa 7 mu je tek
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:13   #142
vjerujem da i djecu plasi takav agresivan nauk.
u redu je da se postuju tradicije, ali o tome djeca dovoljno mogu nauciti i doma i na crkvenom vjeronauku.
s druge strane, mislim da nije lijepo djecu u skoli segregirati i po vjeri.
ne mislim da se vjeronauk UOPCE mora uciti u skolama, po meni to bi trebao biti fakultativni program koji organizira crkva, u crkvi, za one koji idu u crkvu, kao sto je bilo oduvijek.
u skoli bi eventualno mogao postojati predmet koji bi izucavao povijest SVIH religija i vjerovanja, mozda u sklopu etike ili neceg slicnog, ali jedino za djecu 7. i 8. razreda. ostala djeca su po meni, premlada da bi shvatila pojmove poput boga i njegovog svemocnog oka. ovako se jedino postize kontraefekt i profaniraju stvari koje su za neke ljude zaista svete.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:18   #143
Quote:
aycarmela kaže:
obavezno je doći u školu u 9.45, sa vrećicom kruha (iako
ne pohađa satove vjeronauka) a svećenik će u predvorju škole blagosloviti svima kruh i održati misu.
a i ovo mi je teški shit
Obilježiti dane kruha na način da ga kupiš na putu do škole pa ideš na misu al ne u crkvu nego u školu , đizs
Daleko ljepše, humanije, edukativnije a i veselije bi bilo da su napravili neku shemu da se skupe roditelji i djeca pa sami naprave taj kruh i pojedu svi zajedno sa nutellom
Al ko mene pita
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:21   #144
pa kod nas za dane kruha djeca sama peku kruh uz pomoc teta i uciteljica i roditelja. onda ga izloze i pojedu, bez popova, hvala bogu

druga stvar je ako netko hoce nositi kruh u crkvu na blagoslov.
vjeri je mjesto u crkvi, a ne u skoli
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:22   #145
Quote:
Natch kaže:
pa kod nas za dane kruha djeca sama peku kruh uz pomoc teta i uciteljica i roditelja. onda ga izloze i pojedu, bez popova
tako je bilo i kod nas u vrtiću.
U školi se još nisu izjasnili, ili mi je mali zaboravio reći, po običaju
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 01:56   #146
sto su dani kruha?
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 05:34   #147
Quote:
Tija kaže:
Jel zna netko kako izgleda Božje oko?
jel to ono na američkom dolaru?

vidim vi samo eure trošite


__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 05:36   #148
Quote:
diadora kaže:
sto su dani kruha?
sva djeca donose domaći kruh, od doma, ne pekare po mogućnosti , posvećuju se i onda prodaju roditeljima i ostalima koji dođu na cijeli događaj. prikupljeni novac ode negdje, valjda nešto dobrotvorno il za školu, ko bi znao
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:20   #149
Quote:
gottcha kaže:
sva djeca donose domaći kruh, od doma, ne pekare po mogućnosti , posvećuju se i onda prodaju roditeljima
nadam se da crkva masno placa skoli za takvu reklamu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:35   #150
Quote:
Tija kaže:
moj prvašić je trebao obojati stablo u zadanom roku, budući da to nije napravio jer je spor, dobio je ogroman crveni upitnik u knjizi.
Slijedeći put je trebao nacrtati Božje oko, ne samo da je dobio crveni upitnik nego se i rasplakao jer je ova dreljila na njega kako zabogamiloga to ne zna
Jel zna netko kako izgleda Božje oko? Ja stvarno ne znam,nisam ga vidila
Jedino što je do sad dobio od te vjeroučiteljice jest averzija prema predmetu. Kao i ja
Slutim da neće primit prvu pričest jer neće htjet ići na vjeronauk u crkvu
A mene baš briga
Božje oko??? WTF???

Jel to izgleda ko onaj Sauron iz Gospodara prstenova ili?

Dobro, šalu na stranu, jel to sada praksa u svim školama? Mislim, jel to neki obavezan predmet? Nije vrag da svi idu na vjeronauk i da bi se osjećao drugačiji da ne ide. Oće li mi dijete maltretirat suludi crkvenjak/inja u HR? Kaj su svi popizdili? Pa zna se kamo vjeronauk spada (u crkvu) i da je stvar osobnog izbora. Jel ti dijete to mora trpit?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:37   #151
Quote:
flower_girl kaže:
Joj, ljudi, nemojte da pocnem. Nema šta vjeronauk (bilo koji) raditi u školi!
Škola i crkva tj religija moraju biti razdvojene. Onaj tko želi, ima institucije u kojima može dobiti odgoj/utjehu/nešto treće.
Ja sam dijete koje nije išlo na vjeronauk jer nisam vjere koje je većina u ovoj zemlji (barem deklarativno). Puno sam puta bila stigmatizirana ne samo od strane djece, već i pojedinih učitelja. Moja sestra je recimo, u tipa, drugom, trećem razredu oš bila izbačena da čeka ispred razreda dok vjeronauk završi jer nema ona šta tamo tražiti. Mislim hello??? Toliko o pedagogiji. I dobroj vjeri koju širi dotična vjeroučiteljica. A tek primjer ostalima.
Strašno.
Upravo radi ovakvih stvari ne bih nikada dijete stavila u školi na vjeronauk. Sramota!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 08:57   #152
Quote:
Dora K kaže:
Dobro, šalu na stranu, jel to sada praksa u svim školama? Mislim, jel to neki obavezan predmet? Nije vrag da svi idu na vjeronauk i da bi se osjećao drugačiji da ne ide. Oće li mi dijete maltretirat suludi crkvenjak/inja u HR? Kaj su svi popizdili? Pa zna se kamo vjeronauk spada (u crkvu) i da je stvar osobnog izbora. Jel ti dijete to mora trpit?
nije obavezan i dijete ne mora ići.
Moj ide iz više razloga , prvo jer mi je blago rečeno dopizdio sa svojim pitanjima o smislu života, isusu u srcu, djevici mariji itd, eto tebi vjeronauk pa tamo ispituj i dovodi do ludila vjeroučiteljicu. Drugo, ako ga ne upišem, gdje da bude moje dijete dok su ostali na satu? Nisu stavili vjeronauk prvi ili zadnji sat
I zadnje, njegova ekipa je tamo, nije baš fer da ga odvlačim zato što JA mislim da taj predmet ne spada u školu nego u crkvu.
Ako poželi odustati, neću ga spriječiti , mada mislim da on ne zna kako postoji i ta opcija
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:11   #153
Quote:
Tija kaže:
nije obavezan i dijete ne mora ići.
Moj ide iz više razloga , prvo jer mi je blago rečeno dopizdio sa svojim pitanjima o smislu života, isusu u srcu, djevici mariji itd, eto tebi vjeronauk pa tamo ispituj i dovodi do ludila vjeroučiteljicu. Drugo, ako ga ne upišem, gdje da bude moje dijete dok su ostali na satu? Nisu stavili vjeronauk prvi ili zadnji sat
I zadnje, njegova ekipa je tamo, nije baš fer da ga odvlačim zato što JA mislim da taj predmet ne spada u školu nego u crkvu.
Ako poželi odustati, neću ga spriječiti , mada mislim da on ne zna kako postoji i ta opcija
tako sam ja necaka (4 godine) jednom vodila u franjevacki samostan, da mu pokazem neku izlozbu, knjiznicu i bunar u dvoristu, i prosli smo kroz crkvu, i tamo neki ljudi sjede i mole. pita on mene: teta, a sta rade ovi ljudi. ja kazem: mole se bogu da im bude lakse u zivotu. a on veli: aha, kuzim. i tako smo rijesili pitanje boga.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:12   #154
Slažem se i ja da vjeronauku nije mjesto u školi, ali kod nas je barem vjeroučiteljica normalna.
Evo do sad su u prvom razredu crtali:
sebe
križ (moja ga je obojala u rozo - kokoš mala)
Adama i Evu ( koji izgledaju kao i svi drugi ljudi na njenim ostalim crtežima)
kruh

A u knjizi su bojali bez vremenskog presinga.

Al' se sjećam kad je moj brat prije desetak godina dobio 1 iz vjeronauka jer nije dobro nacrtao krunicu.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:21   #155
e, al ima prica o bogu i nastavak. prolazimo necak i ja drugi put kraj crkve, a on se, mali mudrac, sjeti nase price i pita: teta, hocu li dobit za rodjendan robota od 500 kuna ako budem molio boga? a ja njemu: cuj, nije jos znanstveno dokazano da bog postoji.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:23   #156
Quote:
Natch kaže:
tako sam ja necaka (4 godine) jednom vodila u franjevacki samostan, da mu pokazem neku izlozbu, knjiznicu i bunar u dvoristu, i prosli smo kroz crkvu, i tamo neki ljudi sjede i mole. pita on mene: teta, a sta rade ovi ljudi. ja kazem: mole se bogu da im bude lakse u zivotu. a on veli: aha, kuzim. i tako smo rijesili pitanje boga.

da ja svom sineku odgovorim 'mole se bogu da im bude lakše u životu' dobila bi slijedeća pitanja:
-što bi trebalo biti lakše?
-zašto im je teško?
-zar molitva pomaže kad ti je teško?
-objasni mi to malo

tu obično dobijem slom živaca
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:24   #157
Quote:
Natch kaže:
e cuj, nije jos znanstveno dokazano da bog postoji.

dobra , moram zapamtit
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:30   #158
Quote:
Tija kaže:
Slijedeći put je trebao nacrtati Božje oko, ne samo da je dobio crveni upitnik nego se i rasplakao jer je ova dreljila na njega kako zabogamiloga to ne zna
Jel zna netko kako izgleda Božje oko? Ja stvarno ne znam,nisam ga vidila
Za riknut. Božje oko?!

Nego, jesi li bila u školi zbog ovakvih ispada dotične vjeroučiteljice?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:38   #159
Quote:
Elektra kaže:
Nego, jesi li bila u školi zbog ovakvih ispada dotične vjeroučiteljice?
ne još....čekam
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:49   #160
Quote:
Tija kaže:
nije obavezan i dijete ne mora ići.
Quote:
Tija kaže:
Drugo, ako ga ne upišem, gdje da bude moje dijete dok su ostali na satu? Nisu stavili vjeronauk prvi ili zadnji sat
Ovo je meni totalni pressing. Da, kao nije obavezno, ali sredili smo stvar tako da, u stvari, druga opcija ni ne postoji.


Quote:
Tija kaže:
Moj ide iz više razloga , prvo jer mi je blago rečeno dopizdio sa svojim pitanjima o smislu života, isusu u srcu, djevici mariji itd, eto tebi vjeronauk pa tamo ispituj i dovodi do ludila vjeroučiteljicu.
Quote:
Tija kaže:
da ja svom sineku odgovorim 'mole se bogu da im bude lakše u životu' dobila bi slijedeća pitanja:
-što bi trebalo biti lakše?
-zašto im je teško?
-zar molitva pomaže kad ti je teško?
-objasni mi to malo

tu obično dobijem slom živaca
Možda ju je mali već krenuo ispitivat. Možda i drugi imaju svašta za pitat? Zamisli da te zaskoči tridesetak mališana sa takvim pitanjima, možda bi i tebi crtali Božje oko


Quote:
Tija kaže:
I zadnje, njegova ekipa je tamo, nije baš fer da ga odvlačim zato što JA mislim da taj predmet ne spada u školu nego u crkvu.
Ako poželi odustati, neću ga spriječiti , mada mislim da on ne zna kako postoji i ta opcija
E to se slažem. Poanta je da vjeronauk i nije imao kaj tražit u školi. Ali tko nas išta pita.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.