Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 18:59   #9381
Da još odgovorim o vracanju ljudi iz Njemačke, tu mi se stav nije promijenio. Njemci nazalost imaju problema sa masovnom deportacijom imaju prava koja su napravljena i kiksali vec prije velikog vala. To pravo daje svakome da se buni u 2 instance na odbijenicu azila. Na njemackim sudevima ima 200.000 slucajeva tuzbi od azilanata, vecinski zbog odbijenice ali isto zbog prava i pomoci na koje azilanti imaju pravo ili smatraju da imaju pravo.
Njemci ne zele da se povuku paralele da deportacijama nacista a sada time najviše stetu sami sebi, jer covjek koji je odbijen od drzave i zna da Ce kad/tada biti deportiran Ce manje (ili jos manje) postivati domacina i njegova pravila i zakone.
Njemacka ljevica ponavlja mantru "ne možemo nikoga vratiti u drzavu gdje ga ceka smrtna kazna", znaci cak da ubijes nekoga, posto u Njemačkoj nema smrtnu kaznu ces odleci tu svojih 15 godina i opet ostati ako si u pokrajini u kojoj je ljevica dio vlade. Jer vracanje je obaveza pokrajina, jer njemci ne zele vise zentralnu policiju koja bi mogla imati preveliku moc i ti zlouporabila kao od 33-45 itd. Znaci unatoc da je drzavna uprava olaksala brze vracanje neke pokrajine to veoma sporo rade, i kada ti udu 5 novih od kojih 2 nemaju pravo odstati ces sve vise nagomilati broj onih koji cekaju deportaciju.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 07.09.2017., 23:17   #9382
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa kao sto sam vam rekla vi slavite madarsku sto kaze ne, a ja kažem da se ne drze onoga sto su potpisali. Naravno nisu potpisali da se primiti migrante ali sigurno nisu ni potpisali da ih neće primijeti. Ali su potpisali da Ce postivati i provesti odluke EU-a i to evo nisu radili, isli su na sud i nisu dobili pravo.
Pa ako nisu potpisali po kojoj to logici imaju obavezu?
Po tvojoj logici, ako sad EU odluči da nam oduzimaju Dalmaciju i pripajaju Italiji, mi se toga moramo držati iako nismo takvo nešto potpisali

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Možes ti imati princip i kicmu da i reci da neces Tele2 placati nijedan dan vise, ali ako si potpisao ugovor koji jos traje 10 mjeseci ces sigurno to i platiti.
Je, samo što Tele2 nema pravo dodavati nove stavke koji nisu bile dio ugovora.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 07.09.2017., 23:26   #9383
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Ma ta ekipa iz "Višegradske skupine" je presmiješna. Jedna Poljska ima migranata po Njemačkoj i Britaniji valjda koliko i ratom rastrgana Sirija, a glume neke protekcioniste. Nek odje..
Rijetko glup upis.
Poljska je dio EU-a, kao i sve zemlje VS, tako da oni nisu nikakvi emigranti
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 08.09.2017., 00:04   #9384
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
U Njemačkoj isto postoji mogućnost demonstracije i referenduma, i nije se pokrenulo i na demonstracije je doslo maksimalno 20.-30.000 u Leipzig ili Dresden? Super ili?
Kada je bio rat se skupilo iz Njemačke oko 10.000 Hrvata u Bonnu ili evo nedavno je u Kolnu bilo 50.000 Turcina. I znaci po tebi je vecina njemaca protiv ali nemogu organizirati skup u kojem vise od 30.000 na jednom mjestu izkaze svoje nezadovoljstvo? Ma daj, dodi u Njemačku, zivi ovdje, vidi kako Ce se tebe kao stranca primiti, viditi koliko se ima ili nema problema sa njemcima, sa drugim strancima i ne vjeruj samo nekim "white Power" stranicama.
Nisam tvrdio da je većina Nijemaca protiv, već da nisu imali priliku izjasniti se o načinu primanja imigranata na referendumu... što je notorna činjenica.

Drugo, više mojih znanaca i prijatelja je otišlo u Njemačku, V.Britaniju, Irsku i Kanadu, tako da su mi neka iskustva poznata iz prve ruke.

Treće, ne idem na nekakve "white Power" stranice, pričaš napamet. Stranice na koje sam išao su npr. članci prof. Paul Colliera, poznatog profesora na oxfordskom sveučilištu i pisca knjiga. "The Bottom Billion" i "Exodus" su bitni za imigrantsku problematiku.

Pa, ako je on skinhead i pripadnik pokreta "White Power", onda sam i ja...

Quote:
Steta sto tvoju energiju ne trosis na današnje probleme u Hrvatskoj a ne na buduće (nedokazane) fikcije za druge drzave.
Imao sam zadovoljstvo vidjeti večeras na tv vijest o izjavi premijera koja potvrđuje da angažman građana nije potpuno uzaludan i besmislen u startu.

U tome sam sudjelovao barem simbolično, a zahvalan sam onim kolegama na forumu koji su se daleko više angažirali i poticali ostale.

Quote:
Budite malo realni, da li se prisililo narode da udu u EU?
Govoreći za Hrvatsku, manipulacija je postojala, ali ne želim dalje o smislu ulaska u ovakvu EU, nije tema.

Quote:
Potpisao si, znaci drzi se toga, ako nisi dobro procitao tvoja greska a ne ugovornog partnera.
Već ti je odgovoreno, moglo se tako hipotetski kupiti domaće nitkove koji bi tajno sklopili sporazum o prodaji vlastitog naroda u roblje i predajom nekretnina.
Svašta je moguće sa narodnim predstavnicima. Ja nisam potpisao, a na referendumu o ulasku u EU sam glasao protiv.
cestar is offline  
Old 08.09.2017., 01:21   #9385
Pa nešto novo se treba odlučiti, nešto što nije postojalo dosada u 1000 i koliko stranica ugovora. Ima se zajednički stav oko azilanata ima se dublinski dogovor ali evo nije se nikada na ovo računalo.
Znaci nova stvar koja nije zapisana, kako ćeš to ugovorno riješiti nego s tim da se kod novih pitanja ide na većinsko glasanje? Znaci sve što nije do tada rjesenjo se mora tako riješiti, jer drugačije se neće riješiti, a vidiš da sada ni takvo. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.09.2017., 08:07   #9386
Recimo tom logikom ako Eu vecinski glasa da se Istra pripoji Italiji, mi bi trebali sutjeti i reci a gle potpisali smo to ulaskom u Eu tj. vecina je za to pa bolje da sutimo Mislim da ovo tjeranje Mađarske na primitak su ipak kompleksnije stvari i da je show tek krenuo.
Evincar333 is offline  
Old 08.09.2017., 08:27   #9387
A što su točno slovaci i mađari mislili, kako će im presuditi Europski sud?! Ako nekog treba pitati da li želi suživot s migrantima onda je to narod. Sad bi im bilo najpametnije raspišu referendum.

Žalosno je da velika većina ljudi ne shvaća da su pod diktaturom i da ih se ništa ne pita. EU parlamentarci koje biraju nemaju nikakav utjecaj na izvršnu vlast i to je najveći problem a u ovom slučaju migrantske kvote su samo jedan od pokazatelja Briselskog bezobrazluka. Takvom politikom radikaliziraju narod koji bira sve češće krajnje lijeve i desne opcije a obje strane su protiv EU u sadašnjem obliku.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is online now  
Old 08.09.2017., 10:41   #9388
Orbanovo pismo Junckeru; "Hungary is not an immigrant country and does not want to become one"
http://www.kormany.hu/download/7/1b/...2020170906.pdf
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is online now  
Old 08.09.2017., 15:58   #9389
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
A što su točno slovaci i mađari mislili, kako će im presuditi Europski sud?! Ako nekog treba pitati da li želi suživot s migrantima onda je to narod. Sad bi im bilo najpametnije raspišu referendum.

Žalosno je da velika većina ljudi ne shvaća da su pod diktaturom i da ih se ništa ne pita. EU parlamentarci koje biraju nemaju nikakav utjecaj na izvršnu vlast i to je najveći problem a u ovom slučaju migrantske kvote su samo jedan od pokazatelja Briselskog bezobrazluka. Takvom politikom radikaliziraju narod koji bira sve češće krajnje lijeve i desne opcije a obje strane su protiv EU u sadašnjem obliku.
Pa naravno da su veliki dio utjecaja i samouprave da li iz ruku, ali vidiš da većina ovdje misli ideološki a ne u smislu "potpisao si i gotovo". EU je super stvar u par pogleda ali ponekad je cijena koji se za to plaća visoka ili možda čak previsoka.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.09.2017., 18:55   #9390
Quote:
MrsGah[B kaže:
an;65412461]Pa naravno da su veliki dio utjecaja i samouprave da li iz ruku, ali vidiš da većina ovdje misli ideološki a ne u smislu "potpisao si i gotovo". EU je super stvar u par pogleda ali ponekad je cijena koji se za to plaća visoka ili možda čak previsoka.
sta su potpisali ?
RaDD is offline  
Old 08.09.2017., 20:04   #9391
Quote:
RaDD kaže: Pogledaj post
sta su potpisali ?
Pa to pitaj točno one, koji su potpisali.
Ali ako sud kaže da nemaju pravo odbiti, su očigledno više potpisali nego što su mislili.

Ideološki mislim i ja, u smislu u zajednici si i treba jedan drugome pomagati, ali u istinu svak gleda svoju guzicu i svoje birače a niti svoju državu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.09.2017., 20:31   #9392
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa to pitaj točno one, koji su potpisali.
Ali ako sud kaže da nemaju pravo odbiti, su očigledno više potpisali nego što su mislili.

Ideološki mislim i ja, u smislu u zajednici si i treba jedan drugome pomagati, ali u istinu svak gleda svoju guzicu i svoje birače a niti svoju državu.
Zbog čega bi netko trebao pomagati Italiji koja je praktički legalizirala šverc migranata? Za Grčku još mogu nekako shvatiti sirijce koji su pobjegli iz prenatrpanih turskih kampova (makar i u Grčkoj izbjeglice čine manjinu) ali Italija u kojoj je preko 97% ekonomskih migranata neka se snalazi sama.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is online now  
Old 08.09.2017., 20:35   #9393
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa to pitaj točno one, koji su potpisali.
Ali ako sud kaže da nemaju pravo odbiti, su očigledno više potpisali nego što su mislili.

Ideološki mislim i ja, u smislu u zajednici si i treba jedan drugome pomagati, ali u istinu svak gleda svoju guzicu i svoje birače a niti svoju državu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...0_refugees.svg
nisu potpisali nista nadglasani su
pazi izjavu germanskog ministra
German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier said that EU members reluctant to accept compulsory migrant quotas may have to be outvoted: "if there is no other way, then we should seriously consider to use the instrument of a qualified majority (ako nece da prime kvote iskoristi cemo instrument vecina )
RaDD is offline  
Old 09.09.2017., 00:58   #9394
Quote:
RaDD kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...0_refugees.svg
nisu potpisali nista nadglasani su
pazi izjavu germanskog ministra
German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier said that EU members reluctant to accept compulsory migrant quotas may have to be outvoted: "if there is no other way, then we should seriously consider to use the instrument of a qualified majority (ako nece da prime kvote iskoristi cemo instrument vecina )
MrsGahan hoce reci da su pri ulasku u EU potpisali tj. prihvatili nacin na koji EU donosi odluke, znaci ako je procedura takva da Vijece EU moze donositi odluke i vecinom glasova a ne samo jednoglasno, onda se mora donesena odluka prihvatiti iako si nadglasan.

Ali ja osobno podrzavam Orbana i njegova nastojanja, jer nas onakva politika prema ilegalnoj imigraciji koju su provodili Berlin i Bruxelles vodi sve zajedno u kaos. (Moguce razmjere smo vidjeli 2015. a obuzdan je zahvaljujuci Kurzu i Orbanu i kooperaciji drzava balkanske rute usprkos Merkelici, Junckeru & Co.) Ako se izgubi kontrola, onda nece pomoci pozivanje na clanke Ugovora i odluke Europskog suda, jer ce svaka drzava stititi svoje interese.
Miss_Fine is online now  
Old 09.09.2017., 01:20   #9395
To je skroz druga priča, kao što sam rekla u primjeru zgrade. Prihvatiš da će sa kupnjom stana se prihvati obaveza i odluka većine. I ako većina odluci da će se obnoviti fasada 2018. I da je udio po m2 stambenog prostora 50€, ćeš morati nekako skupiti to, jer je većina odlučila.
Druga priča je što u Hrvatskoj nitko ne jebe te ugovore i svak zagradi svoj balkon kako hoće, mijenja prozore kako hoće a fasada, ma koja fasada? Zato i zgrade izgledaju takvo. Nitko ne pita da li ti baš odgovara ili ne.

Ugovori su tu i gotovo, nije definirano i s time ide na odluku.
Imaš cak po stanovniku vise glasova od velikih ali ipak ne dosta.

Uopće nije upitno da li odluka razumna ili ne, i dali će spasiti ili upropastiti EU. Radi se čisto o onome što si potpisao i prihvatio.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.09.2017., 01:41   #9396
Danas je bio Lindner u emisiji Unter den Linden.
Na ca. 30 min, kaze on da bi za zastitu vanjske europske granice trebalo ustanoviti posebnu EU granicnu policiju sa vlastitim personalom i ovlastima, oko 15 000 sluzbenika, koji bi trebali biti uglavnom iz Istocne Europe, jer oni ne zele primati izbjeglice, pa bi se moglo s njima dogovoriti da onda oni preuzmu glavni teret kod zaposlenja personala, to bi pridonijelo smirivanju situacije
Koja faca, za predlozit tako nesto ... koliko ono treba postotaka postic da bude moguca crno-zuta koalicija
Miss_Fine is online now  
Old 09.09.2017., 01:46   #9397
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Danas je bio Lindner u emisiji Unter den Linden.
Na ca. 30 min, kaze on da bi za zastitu vanjske europske granice trebalo ustanoviti posebnu EU granicnu policiju sa vlastitim personalom i ovlastima, oko 15 000 sluzbenika, koji bi trebali biti uglavnom iz Istocne Europe, jer oni ne zele primati izbjeglice, pa bi se moglo s njima dogovoriti da oni preuzmu glavni teret kod zaposlenja personala, to bi pridonijelo smirivanju situacije
Koja faca, za predlozit tako nesto ... koliko ono treba postotaka postic da bude moguca crno-zuta koalicija
Pa ako smo kod 37-38 kod CDU,i 4-5% ostalih, fdp bi trebao imati 10%. Da se ima skupa 48% i kod više od 4% ostalih znači većinu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.09.2017., 01:59   #9398
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
.
To bi bilo tako da Njemačka i Grčka poštuju npr. Dublinski sporazum ali ga očito tumače kako im u određenom trenutku odgovara. Kad su se dogovarale kvote sa Turskom, na sastanku su bile Njemačka, Turska i Nizozemska dok se druge nije pitalo ništa. Ovakva EU nema budućnost jer vrhnje pobiru samo odabrani na štetu ostalih.

Njemačka bi htjela da ima konstantni priljev migranata (jeftine radne snage) ali gospoda ne bi trošili novce da ljudima organiziraju prijevoz. Isto tako bi uredno vraćali nepogodne kao što trenutno rade nama. Kome treba takav savez? (sreća naša pa ti "nepogodni" ne ostaju kod nas nego odmah kreću natrag)
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is online now  
Old 09.09.2017., 02:43   #9399
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Zbog čega bi netko trebao pomagati Italiji koja je praktički legalizirala šverc migranata? Za Grčku još mogu nekako shvatiti sirijce koji su pobjegli iz prenatrpanih turskih kampova (makar i u Grčkoj izbjeglice čine manjinu) ali Italija u kojoj je preko 97% ekonomskih migranata neka se snalazi sama.
Italiju su ubile nevladine organizacije - sve dok nisu nedavno donijeli zakon da je to kriminal i šverc ljudima nisu ih ,mogli zaustavljat - ovi bi im samo na plaže poizbacali ljude i vraćali se po africi kupit nove ture - osim toga italija je isforsirala novo rješenje u libiji da se val zaustavlja itd... problem je što su talijane ostavili kao piz... na ledini, dok je frau merkel iza vrištala "kommen Sie bitte" - talijani su kao i grci bili u pat poziciji i najviše su oni zapravo napravili da se val iz afrike reducira na minimum, dok je ostatak europe hladio ja.. uključujući i nas. Tako da nisi pošten prema talijanima - oni sigurno nisu bili za bombardiranje libije i rušenje Gadafija, što nam je i natovarilo afrički dio problema.
hilderik is online now  
Old 09.09.2017., 03:59   #9400
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Italiju su ubile nevladine organizacije - sve dok nisu nedavno donijeli zakon da je to kriminal i šverc ljudima nisu ih ,mogli zaustavljat - ovi bi im samo na plaže poizbacali ljude i vraćali se po africi kupit nove ture - osim toga italija je isforsirala novo rješenje u libiji da se val zaustavlja itd... problem je što su talijane ostavili kao piz... na ledini, dok je frau merkel iza vrištala "kommen Sie bitte" - talijani su kao i grci bili u pat poziciji i najviše su oni zapravo napravili da se val iz afrike reducira na minimum, dok je ostatak europe hladio ja.. uključujući i nas. Tako da nisi pošten prema talijanima - oni sigurno nisu bili za bombardiranje libije i rušenje Gadafija, što nam je i natovarilo afrički dio problema.
U krivu si jer je Italija također sudjelovala u rušenju Gadafija u sklopu NATO-a ali to je sad nevažno. NGO nemaju nikakvo pravo dovlačiti ilegalne migrante u bilo koju državu i da je talijanska vlada zatvorila pomorske luke migrantski val bi prestao istog trenutka. Sjeti se kako je to radio Berlusconi ili kako su sadašnje vlasti ovo ljeto blokirale ulazak Identitarcima u sicilijanske luke?! To da ih je EU šikanirala je istina ali su si sami krivi. S druge strane je Frontex taj koji je počeo migrante prevažati u Italiju dok su se NGO priključile tek kasnije. Treća stvar je talijaska mafija koja ubire ogromne novce od šverca migranata a umiješana je u politiku.

Znači krivnja je na talijanskoj vladi koja je to dopustila. Uostalom kakva je to država u kojoj skupina stranih aktivista financirana stranim kapitalom radi što hoće?! Prolistaj temu pa ćeš vidjeti moje postove gdje se lijepo vidi da je migrantska kriza organizirana a Italija je jedan od organizatora. Migrante također skupljaju ispred španjolske obale ali ih sve voze u talijanske luke jer španjolci ne dozvoljavaju da ih iskrcavaju kod njih. Opet stvar vladajućih i kako su se postavili prema tom problemu.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right

Zadnje uređivanje Hugh Mungus : 09.09.2017. at 05:01.
Hugh Mungus is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.