Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 09:18   #141
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Logoreja

bogteneće, pa to je fakat definirano kao bolest
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:45   #142
To je bolest koja truje okolinu, a sam nositelj bolesti je sretan.

Kirurski zasit usta pa nek pise sto bi rekao. Na okolini je je li ce citati te pizdarije.

Frustrirana sam jer me sad ceka sastanak s jednom blebetavom babetinom. Jucer je imala monolog od sat vremena, naravno s teatralnom neverbalnom kominikacijom.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 13:40   #143
Baba je imala svoj teatar danas ravno 2.5 h.
Maltretirala je oko 30 ljudi. Ispali smo jako nepristojni po njenom misljenju jer smo se izjasnili da bi sad bilo dosta.

Icrpila mi je svu energiju, uzela sam malu pauzu i idem dalje raditi nesto dosta zahtjevno.

Baba vjerojatno ide doma odmarati.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:37   #144
Imao sam i ja takvu žensku. Jednostavno joj trebaš suptilno, nježno reć da smanji malo priču, izbjegavaj previše bit pričljiv s njom, tako će valda nešto naučit.
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 07:40   #145
Svaki put se nasmijem kad pročitam naslov ove teme.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:52   #146
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa możda je bolje da prića.
Zamisli da naglo prestane prićati. Malo, malo biś provjeravao, da li je sve u redu sa njom, ili da li uopće diśe
je, ali sve ima svoju mjeru..........to je psihicko ubijanje s konstantnim pricanjem o glupostima oko sebe................nitko ne kaze da osoba mora sutjeti ali stalno pricati je ubitacno za onog koji to slusa
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:16   #147
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
je, ali sve ima svoju mjeru..........to je psihicko ubijanje s konstantnim pricanjem o glupostima oko sebe................nitko ne kaze da osoba mora sutjeti ali stalno pricati je ubitacno za onog koji to slusa

Nick: regulators, bachman tj king?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:40   #148
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Pomislim kako se ljudi ugodno osjećaju jedan uz drugog i naprosto su tu, u nekoj sadržajnoj tišini. I meni se dogodi da sa svojim suprugom sjedim ponekad u tišini što nam dođe sasvim prirodno nakon što smo satima prije toga nešto pričali. Nemam potrebu stalno otvarati usta kako bi se povezala, kako bi nešto podijelila. Valjda to dođe sa zrelošću.
lijepo si ovo napisala. tišina je divna i korisna. također, i sadržajno govorenje, ali i "blebetanje", jer i to paše mom tipu ličnosti, samo, ne mogu sa svakim ni to, čak ni "prazno blebetati", jednostavno ovisi s kim si u društvu i kakva je "kemija". smijeh je lijek i dobro je kad se smijemo.

ovi što stalno zivkaju svoje partnere - jedan je to od načina kontrole.

cjelodnevno, ili višednevno bučno čoporativno druženje - možda, ali uglavnom je

blebetanje bez kraja i konca, kad uopće ne kužiš koliko si se zalaufao i koliko si možda dosadan, netko te ne prati ili te prestao u jednom trenutku pratiti, govori o dvije stvari - jedna je ta da si si tako važan i "zaljubljen" u sebe i moraš pošto-poto biti i time (blebetanjem) u centru pažnje i ne mariš za druge, nemaš razvijenu "socijalnu inteligenciju", ne sagledavaš stvari iz drugog tj. sugovornikovog kuta, druga je da imaš (blagi) poremećaj (drago mi je da sam otkrila logoreju) koji ti sam po sebi ne dopušta da se zaustaviš.

ima još jedna stvar - nismo sa svim ljudima isti; s nekima imamo neodoljivu potrebu "sve ispričati", s nekima se prirodno "utišamo" i nemamo ili ne želimo puno ili išta pričati. stvar je međusobne kemije i kompatibilnosti, i bogzna čega još. jer, s nekima, iako smo dovoljno pričljivi i mogli bismo podijeliti razne sadržaje, shvatimo da smo dvije različite valne dužine pa ni velika priča neće biti nit' ugodna, nit' od korisna, naročito kad jedna strana nonstop mora biti u pravu i drugu "ispravlja". :vikipedijamode:

rekla bih i ovo - što je čovjek stariji i zreliji, pogotovo što je smireniji (iznutra) i nauživao se svega i svačega - manje ima potrebu "sa svima sve verbalno podijeliti" i stalno nešto "dokazivati" i "objašnjavati". često shvatimo kako je uzaludno i nema smisla. tišina je zlato, mir je božanstven.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:52   #149
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nick: regulators, bachman tj king?
prvi puta d aje netko pogodio odakle mi nick

Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post

blebetanje bez kraja i konca, kad uopće ne kužiš koliko si se zalaufao i koliko si možda dosadan, netko te ne prati ili te prestao u jednom trenutku pratiti, govori o dvije stvari - jedna je ta da si si tako važan i "zaljubljen" u sebe i moraš pošto-poto biti i time (blebetanjem) u centru pažnje i ne mariš za druge, nemaš razvijenu "socijalnu inteligenciju", ne sagledavaš stvari iz drugog tj. sugovornikovog kuta, druga je da imaš (blagi) poremećaj (drago mi je da sam otkrila logoreju) koji ti sam po sebi ne dopušta da se zaustaviš.

da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:28   #150
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
prvi puta d aje netko pogodio odakle mi nick



da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Ja znam jednog čovjeka koji kad mu je dosta priče , samo izvadi slušni aparat iz uha , pokaže ga ženi ( da je u ruci a ne u uhu ) i stavi ga na stol između njih...
On kaže da ona to sve vidi i svejedno nastavlja pričati u njega ,a on nastavlja kimati glavom u blaženoj tišini
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:32   #151
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Logoreja

bogteneće, pa to je fakat definirano kao bolest
Sumnjam da se kod njegove zene radi o tome...........ona prica jer na taj nacin rjesava sebe stresa i olaksava samu sebe na taj nacin ali ne moze shvatiti da time otezava onome tko ju slusa jer to sve baca na njega......ovo na wikiju mi izgled kao da osoba prica i kad je sama sa sobom.........
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednog čovjeka koji kad mu je dosta priče , samo izvadi slušni aparat iz uha , pokaže ga ženi ( da je u ruci a ne u uhu ) i stavi ga na stol između njih...
On kaže da ona to sve vidi i svejedno nastavlja pričati u njega ,a on nastavlja kimati glavom u blaženoj tišini
taj je pametan
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:14   #152
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
prvi puta d aje netko pogodio odakle mi nick



da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Pretjerana ekstrovertiranost, narcizam, pretjerana želja da se nekoga impresionira ili anksioznost. Take your pick.

Zadnje uređivanje choupette : 25.07.2017. at 11:26.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:40   #153
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se kod njegove zene radi o tome...........ona prica jer na taj nacin rjesava sebe stresa i olaksava samu sebe na taj nacin ali ne moze shvatiti da time otezava onome tko ju slusa jer to sve baca na njega......ovo na wikiju mi izgled kao da osoba prica i kad je sama sa sobom.........

taj je pametan
Najgore što se može učiniti s takvom osobom je trpiti i dozvoliti joj da vergla po svom.
Uvijek se treba brbljavcu dati do znanja kad pretjera. Fino, ali asertivno.
Jedino tako će brbljavac možda doći do toga da stvarno ima problem koji mu truje odnose s okolinom.
Zamisli da brbljavca u njegovom rantu uvijek drugi prekidaju.
Kad tad bi mu došlo do mozga da to što čini nije normalno.
Pa bi se možda potrudio da svoju negativnu osobinu ako ne promijeni, onda barem ublaži.
Čak i ako je u korijenu brbljanja stres/anksioznost, ima načina da se osoba liječi ili barem nađe prihvatljiviji način otpuštanja stresa.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:09   #154
Brbljavci su egomani i cesto ne reagiraju na suptilne poruke.

Znam da nije lijepo, ali posto su agresivni prema okolini i nije ih briga za ikoga, ne bi krivila nekog da ih lupi preko usta. Bio bi to cin samoobrane.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:17   #155
Ovo za na moru da ljudi sjede 40 minuta na kavi i kazu jedva 4 recenice i bulje u mobitel;

Kao prvo par su na moru i stalno se druze i mozda su hrjeli sjest na kavu i malo surfat internetom. Kao drugo, i prije se to radilo samo su se citale dnevne novine na papiru, casopisi tipa Glorija ili knjiga. Jer ekrana od mobitela nije bilo a sve ostalo je isto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:26   #156
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Brbljavci su egomani i cesto ne reagiraju na suptilne poruke.
Nisu svi.
Narcizam (iliti egomanija) je jedan od mogućih uzroka, ali nije jedini.
Druga stvar: tko kaže da s brbljavcima treba suptilno? Naprotiv, treba biti direktan i asertivan.
Ali ne...

Quote:
Znam da nije lijepo, ali posto su agresivni prema okolini i nije ih briga za ikoga, ne bi krivila nekog da ih lupi preko usta. Bio bi to cin samoobrane.
...agresivan.
Ne znam uopće zašto bi sebi ljudi dozvoljavali da gutaju do želje za lupanjem.
I to nešto govori o nemogućnosti postavljanja vlastitih granica unutar odnosa s drugima.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ovo za na moru da ljudi sjede 40 minuta na kavi i kazu jedva 4 recenice i bulje u mobitel;

Kao prvo par su na moru i stalno se druze i mozda su hrjeli sjest na kavu i malo surfat internetom. Kao drugo, i prije se to radilo samo su se citale dnevne novine na papiru, casopisi tipa Glorija ili knjiga. Jer ekrana od mobitela nije bilo a sve ostalo je isto.
Nije isto jer sad nemamo časopise, knjige i novine minus mobitel, nego plus mobitel.

Ali slažem se da je jedna od ljudskih boljki odlazak u ekstremne zaključke prilikom površnog promatranja nepoznatih ljudi.

Da, ima ovakvih situacija o kojima pišeš, ali stvarno ima nepristojnih ljudi koji bez beda izađu na kavu i onda se ne skidaju s mob-a ili novina.
Ja tako npr. imam prijateljicu koja se na kavi ne skida s neta. Strašno mi to ide na živce. Takvo ponašanje držim podjednako iritantnim kao i konstantno brbljanje. Jedna članica obitelji s druge strane odgovara na sve moguće pozive i zna razgovarati po 20 minuta s nekom tamo random osobom dok je samnom na piću. Ali te probleme sam riješila direktnim u glavu. Tako da oni koji me pozivaju na kavu znaju gdje mi je granica.
Osobno sam naučena da pazim na takve stvari. Tako da za stolom ne čeprkam po mob-u/novinama/knjigama. U pauzi između rečenica jednostavno čilam.

Kao što se ne mora nužno prilikom druženja svaka tišina ispuniti riječima, ne mora se ispuniti ni mobitelom/novinama.
Stvarno, što se dogodilo s ugodnom šutnjom koja se ne mora ispuniti ničime...jer je, eto, ugodna? Stvarno ispada da malo njih može jednostavno uživati u tišini bez da se bavi nečim. Anksiozno doba.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:05   #157
Quote:
peacemaker1977 kaže: Pogledaj post
Lako je za onu koja priča. Čuvaj se one koja šuti.
Zašto?

Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Imao sam i ja takvu žensku. Jednostavno joj trebaš suptilno, nježno reć da smanji malo priču, izbjegavaj previše bit pričljiv s njom, tako će valda nešto naučit.
lol. Ali to ništa neće rešiti.

Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
da, ja zapravo ne razumijem sto to nekoga tjera da konstantno prica, i kako ne moze shvatiti da s time ubija sugovornika ili onoga kome govori (cesto samo drze monologe).....kod mene ima jedna na poslu koja cim joj se javis odmah kao da te uhvati za gušu i pocne pricati o svojoj djeci i obitelji bez stanke, ne mozes je se rijesiti....i onda ju vecina nas jednostavno pokusava izbjegavati.....
Moj zaključak je da su takvi ljudi pre svega usamljeni. Nemaju pravu povezanost sa ljudima u svojoj neposrednoj blizini. Nisu zadovoljni postojećim odnosima. Potom izgubljeni. Bez fokusa, blago sluđeni.
Vrlo je važno znati da među njima ima i veliki broj onih koji su životno promašeni, zbog čega se ne osećaju svrsishodno i ostvareno kao i ta žena iz tvog primera. Uz sve to blaženo su nesvesni kako deluju na čoveke oko njih.

Ovde treba spomenuti i virtuelne mentalne teroriste. To su oni koji na forumima neverovatno ali o svemu imaju mišljenje i uvek ga do unedogled iznose. Čoveci više nigde ne mogu da se opuste od tih napasti.

Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednog čovjeka koji kad mu je dosta priče , samo izvadi slušni aparat iz uha , pokaže ga ženi ( da je u ruci a ne u uhu ) i stavi ga na stol između njih...
On kaže da ona to sve vidi i svejedno nastavlja pričati u njega ,a on nastavlja kimati glavom u blaženoj tišini
Mučeni čovek. Jadan, jadan čovek. U toj vezi ne zna se ko više ignoriše postojanje onog drugog. To je najžalosnije. I sad, nije mi jasno zašto ljudi pristaju na tako malo?

Što se mene tiče ja ne mogu da podnesem ni normalne priče - ali to je druga tema i bruka.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:12   #158
Meni pomažu kratki odgovori - da, ne, aha, jesam, nisam ...
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:18   #159
Quote:
Le Wat kaže: Pogledaj post
Evo ljudi, tema će vam vjerojatno biti smiješna jer bila bi i meni da čujem od nekoga. Ali mene ovaj problem izluđuje!
Naime, moja voljena zakonita stalno nešto priča!
Ne sama sa sobom nego se meni obraća radi najbanalnije gluposti.

Nemamo problema u braku, sve štima, sve je u redu. No ipak ludim na ovo i ne znam što napraviti. Razgovor ne pomaže jer njoj to kao da ide kroz jedno uho unutra, kroz drugo van. Već za par minuta nastavi po svome
Jučer sam u kladionici, u žurbi popunjavam i predajem neke listiće, a ova me rafalno zove i šalje poruku na WhatsApp "Daj javi se hitno je!!". Nazovem ju natrag i ona priča što priprema za ručak
I kažem da ne mogu pričati jer se ionako vraćam kući za niti 15 minuta ali ona nastavlja dalje brbljati svoje pa ja moram bukvalno prekinuti razgovor i stišati mobitel

Takvih slučajeva je bezbroj, svakoga dana ista stvar.
Može pomoć, savjet, nešto? Molim vas!
Sta je bilo za rucak?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:24   #160
"u žurbi popunjavam i predajem neke listiće" je izuzetno važan posao u kojem si prekinut?

I ti se žališ na pričanje svoje žene?
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.