Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 23:42   #1
Exclamation Što plaćate preskupo?

Bok svima,

Jako jednostavno, što plaćate ali ipak mislite da je preskupo?
Odnosno da bi trebalo i moglo biti puno jeftinije.

Red je da vam i ja kažem svoje mišljenje.

Nedavno sam imao problem sa ključem od auta, pa sam ga odnio jednom od malobrojnih bravara koji obavljaju tu vrstu kvarova. Naime trebalo je promijeniti mikroprekidač za daljinsko otključavanje i kopirati kod paljenja jer auto nije palio na taj ključ. Nakon sat vremena (vjerujem da je moglo i brže) posao je obavljen, a bravar kaže 400 kn, 200 mikroprekidač i 200 kod paljenja. Mislim da je opće poznato da bravari dobro naplate svoj posao, imate li još takvih primjera?
Chmaroliznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 05:24   #2
Odjeća i obuća su definitivno pri vrhu.
Još bih razumio da se radi o kvalitetnim stvarima, no nedavno sam platio par stotina kuna tenisice koje su se cijele raspale nakon par mjeseci nošenja.

Druga stvar su mobiteli. Hvala bogu, nemam želju kupovati najnovije, no zanimljivo mi je gledati ljude koji daju par tisuća kuna za nešto što skoro ni nema nikakvu bolju funkcionalnost u usporedbi s mobitelom koji već imaju u džepu.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:19   #3
Prehrana, režije, nekretnine, automobili... Sve je preskupo u odnosu na primanja u ovoj državi
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:40   #4
Teško je tu reći samo jednu ili nekoliko stvari kada je naš (U Kroejši) ekonomski sustav toliko poremećen da je jednostavno sve preskupo u odnosu na našu prosječnu zaradu (5800kn) a znamo da je prosjek samo zbroj netočnih podataka...

Kada pogledaš naše osnovne troškove života (hrana, režije, krediti za stan i auto bez kojih ne možeš ili stanarinu) i naša primanja, dođeš do zaključka da smo mađioničari... Tako se često npr. Švabe čude za nas...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:41   #5
Državu.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:39   #6
Sve!
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:47   #7
Fotke za osobnu u Petrinjskoj 70kn a košta ga 50 lipa onaj papir, marža 70000000%
Uslika ih 20 dnevno i eto čistih 1400kn u padže
Mjesečno 35.000kn zaradi pa to ni kirurg ne zaradi
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:36   #8
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Fotke za osobnu u Petrinjskoj 70kn a košta ga 50 lipa onaj papir, marža 70000000%
Uslika ih 20 dnevno i eto čistih 1400kn u padže
Mjesečno 35.000kn zaradi pa to ni kirurg ne zaradi
Eto ti ideja za biznis.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:38   #9
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Državu.
I tu je sva mudrost.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:37   #10
Nekolicina je pogrešno shvatila, zanima me baš taj segment koji je Loui predočio, marža. Na konkretnom primjeru.

Naravno da su najkice preskupe, ali ako ih nike croatia kupi za 400kn a nemože ih sam proizvest, cijena od 800kn je dosta realna (referiram se na Equinora.). Odjeća se može nać po smiješno jeftinim cijenama ako ne kupuješ markice. Mobiteli su definitivno preskupi. Fotkanje u petrinjskoj je odličan primjer, ja se fotkam na trešnjevci za 40kn, odnosno isprintaju mi fotku koju sam snimio prije godinu, dvije.

Poželjan je fokus na uslugama, o tome koliko nas država skupo košta slušam svakodnevno.
Chmaroliznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:07   #11
Pa što kupuješ nove modele? Odeš u outlet i kupiš 2 para za 100-200 kn manje nego novi model.

Šta je točno skupo kod onog bravara? Lik prodaje znanje, plus ima masu davanja, što fiksnih, što na promet, pa se ti misli. Ako ti je skupo, mogao si kupiti original od generalnog zastupnika.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:49   #12
Quote:
Chmaroliznica kaže: Pogledaj post

Poželjan je fokus na uslugama, o tome koliko nas država skupo košta slušam svakodnevno.
Goleme marže su rezultat visokih troškova poslovanja (ne samo direktnih novčanih nameta nego i zakonski postavljenih uvjeta).
Teško je reći koliko netko dere ljude jer je teško procijeniti koliko mu STVARNO ostane nakon što udovolji svim uvjetima i poplaća sve namete.

Ono što mi sa vrha glave prvo pada na pamet a da odgovara zamišljenom pitanju su bankarske usluge obzirom na apsolutni nesrazmjer između kamata na kredite(ultra-visoke) i kamata na štednju (mikroskopske, manje od inflacije). Ispada da u poslovanju sa bankom uvijek i svakako gubiš.

Za ostale bi trebalo vidjeti strukturu troškova poslovanja, u suprotnom se ovakve priče svode na to koliko ja mislim da bi netko trebao zarađivati po nekakvoj mojoj subjektivnoj procjeni a u to se nemam namjere upuštati. To su mi spike za "genijalce" iz birtije kojima je njihov rad uvijek podcijenjen a tuđi uvijek precijenjen. No to je za neku drugu temu jer se radi o stanju duha ovog društva.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:39   #13
dok sam bio u hr, radnici su preskupi
točnije, kao što je netko naveo, sva davanja na radnika
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:32   #14
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
dok sam bio u hr, radnici su preskupi
točnije, kao što je netko naveo, sva davanja na radnika
Radnici koji su među najlošije plaćenom radnom snagom u EU nikako ne mogu biti preskupi, čak i kada govorimo o brutto iznosu opet smo među zadnjima u EU.
Uzrok problema nekonkurentnosti je očito negdje drugdje.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:22   #15
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Radnici koji su među najlošije plaćenom radnom snagom u EU nikako ne mogu biti preskupi, čak i kada govorimo o brutto iznosu opet smo među zadnjima u EU.
Uzrok problema nekonkurentnosti je očito negdje drugdje.
Skupi su za ono što nude za tako velike doprinose.
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:37   #16
Quote:
Chmaroliznica kaže: Pogledaj post
Mobiteli su definitivno preskupi.
Ako kupuješ overkill mobitel koji ti zapravo ne treba i to na pretplatu onda jesu preskupi. Ako kupuješ nešto normalno, bez pretplate i mjenjaš svake 2-3 godine, onda nisu. Također treba znati i tarifu odabrati
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:51   #17
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Fotke za osobnu u Petrinjskoj 70kn a košta ga 50 lipa onaj papir, marža 70000000%
Uslika ih 20 dnevno i eto čistih 1400kn u padže
Mjesečno 35.000kn zaradi pa to ni kirurg ne zaradi
Kako fakin "čistih"??
S čime te uslikao? (sumnjam da ti je guzicu pokazao).
Foto aparat košta. Košta prostor u kojem radi, režije mora platit...
Mora razviti/isprintati tvoje slike, isprintati račun, platiti računovodstvo i na kraju porez na tih 70kn. Oprema nije besplatna. Vrijedi li to 70kn, ne ulazim u to, ali "čistih" nemre bit nikako.

Po gradu ih ima koliko hoćeš. Jel ti fakat misliš da to fotkanje donese "čistih 35k" mjesečno u padže?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:58   #18
Ajde malo razmisli, pa reci gdje si pogriješio, pa ću ti ja poslije reći ako nebudeš znal
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:35   #19
Quote:
IvekZagreb kaže: Pogledaj post
Skupi su za ono što nude za tako velike doprinose.
Ma nemoj?
Znači na radniku je da optimizira poslovne procese i organizira kvalitetnu poreznu politiku na nivou države?
Ne bih rekao.

I dalje ti govorim da smo među zadnjima u EU po brutto plaćama, a što je najgore te "velike" doprinose koje su zaradili i uplatili radnici vjerojatno nikada neće niti vidjeti, a ti pričaj što želiš.

Kad mi netko veli "kod nas se ne radi" odmah dobijem fraz.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:53   #20
Nisu plaće zaposlenika jedini trošak kod poslodavaca. Već sam linkao na drugoj temi prije par dana a bilo je i na poslovnom.

EDIT, evo ga http://www.poslovni.hr/hrvatska/mini...i-stoje-325306
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.