Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 00:01   #41
Vrijedi provjeriti http://www.mojnovac.net/forumi/showt...?t=2567&page=4
Forex i dalje smiju samo banke, nažalost.
rexfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:58   #42
Quote:
rexfo kaže:
Vrijedi provjeriti http://www.mojnovac.net/forumi/showt...?t=2567&page=4
Forex i dalje smiju samo banke, nažalost.
Nedavno sam procitao za UK da Forex se smatra kao Gambling ( kladjenje) tako da kod njih je Gambling TAX free.
Mislim da bi i kod nas tako trebalo biti, jer ti ustvari nije da kupujes valute vec se kockas.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 23:42   #43
E sad mislim da sam ja nešto o spread bettingu pročitao, što ni sam ne znam što je, ali da forex klasificiraju kao kockanje, pa i nebi se baš složio.Ipak je percepcija investiranja i trejdanja širom svijeta drugačija od percepcije kockanja.
rexfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 01:27   #44
Quote:
rexfo kaže:
E sad mislim da sam ja nešto o spread bettingu pročitao, što ni sam ne znam što je, ali da forex klasificiraju kao kockanje, pa i nebi se baš složio.Ipak je percepcija investiranja i trejdanja širom svijeta drugačija od percepcije kockanja.
To znam ali kazem samo za UK. Po njima to je kladjenje i neoporezivo je.
Znaci do 1.1.2009 trejdanje forexa nije legalno. ajde jos 2 godine
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:39   #45
jozofx navedi mi točno gdje piše da je trejdanje forexom ilegalno. Ali točno, a ne kako ti interpretiraš zakon
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 18:16   #46
Quote:
rolandus kaže:
jozofx navedi mi točno gdje piše da je trejdanje forexom ilegalno. Ali točno, a ne kako ti interpretiraš zakon
Kao prvo ja sam od pocetka ovog posta tvrdio da je legalno ali da nas zakon nije jasan.
Nije mi jasno gdje si nasao da sam ja taj koji kaze da nije legalno?

EDITIRAO:
A sada vidim. Mislis na ovo gore sta sam napisao do 1.1.2009.

Rasprava o izmjenama i dopunama deviznog zakona održana je 23.11.2006. a sam zakon donešen je 24.11.2006. Zakon stupa na snagu 8 dana od dana objave u NN.
U nastavku je sam tekst izmjena i dopuna deiznog zakona koji je donešen prije 5 dana. Pozdrav.
Evo ti :
#245

FX kod nas do daljnjega legalan samo za banke, a FX u inozemstvu ilegalan za rezidente do 1.1.2009. godine.

"Uz članak 23.
Ovim člankom vrše se izmjene u članku 42. Zakona na način da se jasnije kaže da
su u Republici Hrvatskoj samo banke ovlaštene trgovati s devizama (koja odredba se
zadržava i nakon ulaska u Europsku uniju) te da rezidenti ne mogu obavljati
kupoprodaju deviza u inozemstvu (koja odredba se ukida 1. siječnja 2009. godine)."

Zadnje uređivanje JoZoFX : 07.12.2006. at 19:13.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:17   #47
forex nije trgovanje niti kupoprodaja devizama.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 15:42   #48
Quote:
rolandus kaže:
forex nije trgovanje niti kupoprodaja devizama.
Istina, to i ja mislim od prije. Ali uvijek se vrtimo oko iste stvari. Ako ti imas neku bolju informaciju postaj.
Ja samo razmisljam sa legalne strane. Da recimo zaradis 5k eur mjesecno, i sada treba da platis porez na to, zdravstveno i sve po redu kako spada.
Mislim da kada bis dosao u poreznu da bi te cudno gledali.

Walden je takodjer rekao isto sta i ti.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:14   #49
Unovčavanje stranih čekova (zarada na affiliate programima i slično) po novome ide na kunski ili devizni žiro račun u koje porezna može dobiti uvid bez problema i ako do sada nismo plaćali porez od sada ćemo morati.


Recimo ako dobiješ ček na 100 dolara dok sve poplaćaš ostati će ti manje od pola, banka uzme 50 kn (ZABA, druge kako koja), 20 posto se mora uplatit za MIO, 25 posto poreza i nešto prireza.Treba ispuniti i predati RSm i IDD obrazac, a na kraju godine i poreznu prijavu.
Mene su čudno gledali u banci kada sam dolazio sa čekom, a zamisli još prolaziti cijelu ovu situaciju sa babama na Fini i poreznoj.
Katastrofa, selim se i ja u Albertu.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:04   #50
Quote:
xfairguy kaže:
Unovčavanje stranih čekova (zarada na affiliate programima i slično) po novome ide na kunski ili devizni žiro račun u koje porezna može dobiti uvid bez problema i ako do sada nismo plaćali porez od sada ćemo morati.


Recimo ako dobiješ ček na 100 dolara dok sve poplaćaš ostati će ti manje od pola, banka uzme 50 kn (ZABA, druge kako koja), 20 posto se mora uplatit za MIO, 25 posto poreza i nešto prireza.Treba ispuniti i predati RSm i IDD obrazac, a na kraju godine i poreznu prijavu.
Mene su čudno gledali u banci kada sam dolazio sa čekom, a zamisli još prolaziti cijelu ovu situaciju sa babama na Fini i poreznoj.
Katastrofa, selim se i ja u Albertu.
Cuo sam da za ovaj ZIRO devizni racun, mislim da je dobra stvar.
Sve ovo mi se cini malo previse.
Prijatelj koji zivi u Italiji placa 18% na gain capital, znaci na profit.
Kada sam ja nesto racunao za HR trebalo bi izaci negdje 45% ali i to mi je nekako previse...
Ako netko ima konkrente informacije i racunice bio bih mu zahvalan.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:27   #51
ja opet trubim jedno te isto. ako ce drzava uzimati porez na cekove koji nam dolaze od afiliate sponzora mora nam priznati i troskove. telefonski i internet racun, nabavke i popravci hardwera i softwera, uplate koje smo izvrsili ka sponzoru, literaturu koju nabavljamo na internetu itd (putne troskove u sjediste sponzora na savjetovanja . moglo bi tu biti i gubitka.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:59   #52
dižem malo dosta staru temu ali kako san počeo sa ulaganjem na forex, zanima me kakvo je danas stanje glede plaćanja poreza na to i sve zakonske stvari, da li je legalno, je li treba prijavljivati dobiti? inače mislim ići preko strane brokerske kuće
someonesomebody is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:52   #53
Nema poreza na zaradu na Forexu.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.