Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2006., 15:20   #61
Osobno znam par ljudi koji su sa čarterom ne samo otplatili jednu jahtu već kupili zarađenim novcima još pokoju. Ali tržište će se zasititi kroz koju godinu
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 17:00   #62
Ja znam covjeka koji ima 17 jahti i dvije marine, i tesko uspjeva spojiti kraj s krajem. To ja *jako* stresan posao, jel ce ti se stalno dogadjat ostecenja na njoj, koja ce, naravno pokrivati osiguranja, ali za vrijeme dok se ova servisira neces moci raditi. Takodjer, za to je potrebno biti skiper i znati nesto (sve) o brodovima, zato sto ce dolaziti ljudi koji nisu skiperi vec samo zele jahtu, u tom slucaju ces morati nekog zaposliti. U zadnjih 2 mjeseca su mu se dogodile dvije havarije, u jednoj mu je brod zavrsio na 150 metara dubine, i osiguravajuce drustvo ne zeli pokriti stetu dok ju on ne izvadi da se vidi uzrok (!) a s obzirom da je to u hrvatskoj gotovo nemoguce (morao bi iznajmiti brod koji moze podizati tako velike predmete s takve dubine i ronioce iz danske sto bi ga kostalo vise od novog broda), najvjerojatnije ce ostati bez novaca. Jos jedna sitnice je da moras placati vez i osiguranje preko zime dok ti jahta nije u najmu sto isto kosta.

Taj covjek je skiper cijeli zivot i to mu je bio zivotni san a sad je do grla u kreditima, srecom ima jos nekoliko firmi s kojima uspjeva namiriti troskove chartera.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 17:36   #63
Toga ima koliko hoćeš pa čak i honorarno prodaju ženske robu iz Mađarske.Zaboravi,nema tu kruha.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 18:10   #64
Da ne govoris o Crncevicu?
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 19:15   #65
Sve su ti ideje dobre, al sa nekretninama, stanovima, trenutno ne možeš fulati. Treba dosta para al ako vas se par udruži u gradnji zgrade, možete lijepe novce dići.
Pogotovo će prosperirati oni koji sad džabe kupuju zemlju i kuće po provinciji a kasnije, kad dođu bolje ceste, autoceste i EU, bit će masna prodaja.
__________________
flatfinder.blog.hr
.flatfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 04:13   #66
Quote:
kaskader kaže:
Da ne govoris o Crncevicu?
Ne
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 09:54   #67
jedino mi prva ideja nekako financijski neodgovara. Možeš li ju malo pojasniti.

Da li je to po principu luna parka sa seljenjem ili jedna fixna lokacija
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 11:17   #68
Charter...jos ove...slijedece godine i trziste ce se zasititi...najbolje su kombinacije 3-5-10 vlasnika...kredit 5 godina...otplata...prodaja...rentanje i korištenje za osobne potrebe...jako dobro.

Sex shop ODLICNA ideja i obavezno kineska roba!
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 13:11   #69
Quote:
obiwan kaže:
Osobno znam par ljudi koji su sa čarterom ne samo otplatili jednu jahtu već kupili zarađenim novcima još pokoju. Ali tržište će se zasititi kroz koju godinu
Jesu išli na kredit ili keš ?
Kako su iznajmljivali jahtu ? Agencija skroz, ili dio oglasi ili slično.... ?
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 13:13   #70
Quote:
2cool4school kaže:
Ja znam covjeka koji ima 17 jahti i dvije marine, i tesko uspjeva spojiti kraj s krajem.
Nemoj me krivo shvatiti, ali ovo mi je stvarno teško za povjerovat....
Vjerovatno se radi o tome da su stvari malo izmakle kontroli....
Po meni, da je ostao samo na npr. 10 jahti, bez marina, bilo bi OK....
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:06   #71
Quote:
obiwan kaže:
jedino mi prva ideja nekako financijski neodgovara. Možeš li ju malo pojasniti.

Da li je to po principu luna parka sa seljenjem ili jedna fixna lokacija
Ma ovisi. Kako ti drago. Ako imaš dobru lokaciju zašto seliti.
Ovisi i kako dogovoriš zakup prostora.
Makar "seljenje" nije problem.
Ma sigurno si vidio negdje na moru ili slično te džipove na baterije, kak se klinci voze...pa imaš štand s bonbonima....ili slično....
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:17   #72
more u turističkoj sezoni je jedno. A sve ostalo mi se čini prenesigurno.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:18   #73
Quote:
Pollux kaže:
Charter...jos ove...slijedece godine i trziste ce se zasititi...najbolje su kombinacije 3-5-10 vlasnika...kredit 5 godina...otplata...prodaja...rentanje i korištenje za osobne potrebe...jako dobro.

Sex shop ODLICNA ideja i obavezno kineska roba!
Ovo "obavezno kineska roba" govoriš pretpostavljam zbog cijena ?
Malo i nabrzinu sam bacio pogled na neke kineske proizvođače, i većinom su minimalne količine dosta velike...
Koji ću k* sa 300 vibratora
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 15:41   #74
Quote:
LiveYourDreams kaže:
Nemoj me krivo shvatiti, ali ovo mi je stvarno teško za povjerovat....
Vjerovatno se radi o tome da su stvari malo izmakle kontroli....
Po meni, da je ostao samo na npr. 10 jahti, bez marina, bilo bi OK....
Svaka jedrilica kosta izmedju 100,000 i 180,000 eura. To ti je na 17 brodova preko 2 mil eura kredita. S obzirom da ja imam jedrilicu od 13 metara, mogu ti reci da odrzavanje, osiguranje i marina za nju godisnje kosta 20tak tisuca eura, i to s malo kvarova jel se samo mi vozimo na njoj i malo vise pazimo od nekog ceha kojemu se j**e zivo jel nije njegovo. Tako da se drzanje tako velikog broja brodova u ACIjevoj marini ne isplati. Nekim proracunima zakljucio je da bi sa 25 brodova trebao poceti ostvarivati toliku dobit da bi cijela stvar bila u potpunosti financijski isplativa, jer je ovako jos uvijek premali da bi bio cijenom konkurentan, a ako spusti cijenu gubi dobit. Eto, sad bilo tebi tesko za povjerovat ili ne to je very much istina, tako da bolje ne ulazis u nesto o cemu nista ne znas. Radje udji u posao u kojem imas otprije iskustva, jer ces se drugacije jako opec. Moj savjet.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:45   #75
Kao student ekonomije, mogu ti preporuciti ulaganje u fondove koji samostalno raspolazu s tvojim novcem. pogotovo jer hrvatska je jos rastuce gospodrstvo, a fondovi znaju postic i do 50% prinosa na tvoj ulog, godisnje jasno. to je ako oces nesto sigurno, a konstantno, bez muke i napustanja posla...... Dobro za stjecanje sigurnog kapitala, a ipak relativno velikog.
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 13:27   #76
Quote:
LiveYourDreams kaže:
Ovo "obavezno kineska roba" govoriš pretpostavljam zbog cijena ?
Malo i nabrzinu sam bacio pogled na neke kineske proizvođače, i većinom su minimalne količine dosta velike...
Koji ću k* sa 300 vibratora
Da, radi cijene... no nemoj direktno od proizvođaća. uzmi od nekog europskog dilera manje količine po nešto povoljnijoj cijeni ali sa još dovoljno dobrom nabavnom cijenom da možeš i zaraditi.
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 19:07   #77
Quote:
dete kaže:
Kao student ekonomije, mogu ti preporuciti ulaganje u fondove koji samostalno raspolazu s tvojim novcem. pogotovo jer hrvatska je jos rastuce gospodrstvo, a fondovi znaju postic i do 50% prinosa na tvoj ulog, godisnje jasno. to je ako oces nesto sigurno, a konstantno, bez muke i napustanja posla...... Dobro za stjecanje sigurnog kapitala, a ipak relativno velikog.
50 % ? Hm, da, takav fond ti isto tako u godinu dana može ispušiti sve što si uložio u njega. To su oni sa vrha piramide ulaganja, u koje pametni investitor ulaže maskimalno 20% posto ukupno raspoloživog kapitala.

Čudi me kako nitko od vas ne razmišlja o proizvodnji nečega? Uđite u bilo koji Pevec ili Bauhaus i vidjet ćete koliko opreme i potrepština za građevinu dolazi iz uvoza. A nekad se kod nas proizvodilo. Također ćete zamijetiti da većina te opreme ima i porijeklo iz Slovenije. Ako mogu oni, zašto ne i mi? Čak smo i slabije plaćeni. Građevinarstvo je u usponu, takve proizvode ne bi bilo teško plasirati.
Počni od banalne stvari - plastični križići za pločice! Za to ti treba jedan jeftin stroj i par kvadrata prostora. Uvoze se iz Češke i Slovenije. Kad bi uhodao taj proizvod, stekao bi kanale u distribuciji i mogao dalje širiti asortiman plastične galanterije. Razmisli.
Isto vrijedi za industriju namještaja koja treba dosta bravarije.
__________________
flatfinder.blog.hr
.flatfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 09:44   #78
Zahvaljujem svima na komentarima....
Ima li netko više saznanja o mojoj 1. ideji ?

Zakup nekog vanjskog prostora....dozvole od grada i slično.... ?
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 11:18   #79
Quote:
Pozdrav svima.
Evo, novi korisnik, činilo mi se da je postanje ovdje recimo dobar prvi korak u pokretanju nekog posla, samostalnog...
Smatram da ovdje ima ljudi koji imaju nekog iskustva, koji mogu dati neke savjete, kritike... ili bar konstruktivno prokomentirati neka moja razmišljanja.

Inače trenutno imam prilično dobro plaćen posao, međutim želja da postanem "sam svoj gazda" je sve intenzivnija u zadnjih nekoliko mjeseci.
Nemam neke pretenciozne želje tipa brze zarade i sl. Polako i sigurno.

Evo, da počnem s nekoliko mojih ideja.

Prvo naravno, kapital s kojim raspolažem, odnosno s kojim bi mogao raspolagati.
15.000-20.000 Eura, a ako krenem s nekim u kompi, onda recimo 25.000-35.000 eura.
Za bilo koju opciju koju izabereš, moraš osnovati obrt ili kompaniju...
Sad nije svejedno što želiš osnovati, jer su bitne razlike...

Kompanija (doo)
- osnivački troškovi 5500kn (javni bilježnik, žig, registracija, itd...)
- početni kapital 20000kn (10000 u stvarima, 10000 na žiroračunu)
- ako pređeš 100000kn na kraju obračunskog razdoblja sjeda ti PDV
- nemoraš imati zaposlenog
- lako mijenjanje djelatnosti
Obrt:
- nema PDV-a , trebaš samo provjeriti uvjete
- moraš imati zaposlenog
- manji osnivački troškovi
- potreba registracija svake nove djelatnosti, znači dodatna papirologija

Kod ulaženja u bilo koji oblik posla (kao gazda), trebaš imati vrhunski poslovni plan, tamo ćete formirati viziju koju želite postići i ciljeve kroz zadani period...unutra ćete napraviti pokusnu bilancu koja će vam služiti kao orjentir troškova i dobiti u svakoj godini, ona ne mora biti točna, samo da imate pregled svih troškova kroz jedno obračunsko razdoblje!

Pokusna bilanca neka vam da pregled svih inputa koju su potrebni za počinjanje poslova, osnivački troškovi, svaki mogući trošak na koji ćete naići stavite u bilancu, da znate koliko ćete iskeširati u početku i kroz godinu dana!

Sad ne znam koliko ste u tome, ali analiza konkurencije je veoma bitna, da bude što iscrpnija...pošto radim često takve analize...veoma je bitno imati pregled konkurencije i njihovih mana i prednosti...tu se također orjentirajte na segmentaciju tržišta...tko od konkurenata pokriva koji dio...

Što se ideja tiče:
1. stvarno ti ne bi mogao pomoći, jer nemam blagog pojma kako to prolazi na tržištu!

2. Obrati pozornost na tržište, jer živimo u konzervativnoj državi, ako je potražnja u porastu, onda je izgledno, problem prostora, potrebna veoma dobra lokacija, jer je djelatnost maloprodaja...ako si bliže centru, troškovi najma višestruko rastu!
Što se kapitala tiče, napravite pokusnu bilancu...okvirno ćete znati, za cijene imputa pogledajte na internetu!

3. Rizik isplativosti, ovo ljeto sam mogao iznajmiti jedrilicu od 14.6 metara za 700eura tjedno, ful opremljena! Ali ne znam kako se kreću cijene pa ti nemrem reći! Prednosti koje si naveo su sasvim točne, ali uzmi u obzir troškove održavanja, te troškove veza!
Mislim da je 35000 eura malo za ulaženje u takav biznis!


Nadam se da sam pomogao...i sretno!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 15:44   #80
Quote:
zoser kaže:
Sad ne znam koliko ste u tome, ali analiza konkurencije je veoma bitna, da bude što iscrpnija...pošto radim često takve analize...veoma je bitno imati pregled konkurencije i njihovih mana i prednosti...tu se također orjentirajte na segmentaciju tržišta...tko od konkurenata pokriva koji dio...
Mozes li molim te pojasniti malo detaljnije kako to radis, ako nije bad.
Koje su glave stavke i karakteristike na koje treba obratiti paznju pri analiziranju trzista i konkurencije koja ga pokriva?

Hvala & lp.
centerfield is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.