Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 23:50   #721
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Ma našim medijima ta tema nije privlačna... I stvarno mi nije jasno kako neki ljudi mogu biti za takav tip diskriminacije prema oboljelima. Uostalom i da se zaraziš krvlju, opet ovise neki čimbenici... A i vrlo je mala vjerojatnost da će se netko zaraziti nekim nesretnim slučajem na kojeg nije mogao utjecati!
Ma nase medije nista i ne interesira tako...Zao mi je oboljleljih jer su zrtve diskriminacije zbog glupih predrasuda,a mediji umijesto da pomognu da nauce narod oni ne zele stavit ni 15-minutnu emiisiju o tome da malo poduce i informiraju narod koji je pun prerasuda i slabo informiran
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:42   #722
imam seropozitivnu prijateljicu,muž je zarazio.Razišli su se ali od tada ona s nikim ne stupa u seksualni odnos jer ne želi da se iko od nje zarazi.

Ali također znam za više seropozitivnih osoba (imenom i prezimenom koje ovdje neću navoditi) koje nastoje zaraziti što više drugih ljudi svjesno stupajući s njima u seksualne odnose bez prezervativa i šuteći o svojoj bolesti.Na žalost neki su u tome i uspjeli ali zbog naših loših zakona koji reguliraju takav problem ništa im se ne može,čak se ni javnost ne smije upozoriti da oni svjesno šire HIV.

Socijalnim kontaktima HIV infekcija se ne može prenijeti (barem dosad nisam čuo za takav slučaj prenosa HIV infekcije) ali zato seksualni promiskulitet je jedan od najčešćih načina zaraze
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 02:41   #723
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
imam seropozitivnu prijateljicu,muž je zarazio.Razišli su se ali od tada ona s nikim ne stupa u seksualni odnos jer ne želi da se iko od nje zarazi.

Ali također znam za više seropozitivnih osoba (imenom i prezimenom koje ovdje neću navoditi) koje nastoje zaraziti što više drugih ljudi svjesno stupajući s njima u seksualne odnose bez prezervativa i šuteći o svojoj bolesti.Na žalost neki su u tome i uspjeli ali zbog naših loših zakona koji reguliraju takav problem ništa im se ne može,čak se ni javnost ne smije upozoriti da oni svjesno šire HIV.

Socijalnim kontaktima HIV infekcija se ne može prenijeti (barem dosad nisam čuo za takav slučaj prenosa HIV infekcije) ali zato seksualni promiskulitet je jedan od najčešćih načina zaraze
Namjerno prenosenje HIV-a je nesto najbolesnije sto moze biti...A i zao mi je da vise forumasa nije zainteresirano za ovu temu
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 03:59   #724
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
imam seropozitivnu prijateljicu,muž je zarazio.Razišli su se ali od tada ona s nikim ne stupa u seksualni odnos jer ne želi da se iko od nje zarazi.

Ali također znam za više seropozitivnih osoba (imenom i prezimenom koje ovdje neću navoditi) koje nastoje zaraziti što više drugih ljudi svjesno stupajući s njima u seksualne odnose bez prezervativa i šuteći o svojoj bolesti.Na žalost neki su u tome i uspjeli ali zbog naših loših zakona koji reguliraju takav problem ništa im se ne može,čak se ni javnost ne smije upozoriti da oni svjesno šire HIV.

Socijalnim kontaktima HIV infekcija se ne može prenijeti (barem dosad nisam čuo za takav slučaj prenosa HIV infekcije) ali zato seksualni promiskulitet je jedan od najčešćih načina zaraze
Namjerno zaražavanje osobe je itekako podložno sankcijama. Ne znam odakle ti ideje da se to može tek tako bez kazne.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 07:51   #725
Sve to stoji o namjernom zaražavanju, no trebalo bi se onda ljude više informirati o zaštiti.. Ok, svi znaju za kondome, a masa se zarazi koječim jer ne žele koristit zaštitu.. Glavno da se HIV+ djeca moraju izolirat iz društva. A to šta okolo j.... ko koga stigne nije nikog briga.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 08:49   #726
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Namjerno zaražavanje osobe je itekako podložno sankcijama. Ne znam odakle ti ideje da se to može tek tako bez kazne.
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20.../novosti02.asp



Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Sve to stoji o namjernom zaražavanju, no trebalo bi se onda ljude više informirati o zaštiti.. Ok, svi znaju za kondome, a masa se zarazi koječim jer ne žele koristit zaštitu.. Glavno da se HIV+ djeca moraju izolirat iz društva. A to šta okolo j.... ko koga stigne nije nikog briga.
to šta se dogodilo toj djeci je grozno,od same bolesti pa do tretmana okoline
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 11:52   #727
Što mislite zašto je to tako malo popraćeno u medijima ( mislim na dan posvećen aidsu)?
Unazad godinu-dvije dana više smo gledali Radeljakove "uspjehe" nego što se govorilo o ovoj bolesti.
Kad sam danas otvorila ovaj topic, iznenadila sam se što su dvije stranice ispisane od jučer. Pomislila sam vidi, vidi...
Tek sam nešto kasnije shvatila da čitam stranice iz 2002. godine!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 13:13   #728
Ako je osoba zaražena hiv-om da li se to može vidjeti iz kompletne krvne slike tj iz leukocita?
znači da li se može vidjeti poremećen broj leukocita već kod same krvne slike?
hvala
micamaca123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:57   #729
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Što mislite zašto je to tako malo popraćeno u medijima ( mislim na dan posvećen aidsu)?
Unazad godinu-dvije dana više smo gledali Radeljakove "uspjehe" nego što se govorilo o ovoj bolesti.
Kad sam danas otvorila ovaj topic, iznenadila sam se što su dvije stranice ispisane od jučer. Pomislila sam vidi, vidi...
Tek sam nešto kasnije shvatila da čitam stranice iz 2002. godine!
ma i ja jedva nasao ovu temu koja je doslovno zamrla,razlog 'ponovnog' pokretanja teame je bilo upravo to da iznosimo svoja misljenja i da ljude koji bi naletili na tu temu da se malp educiraju
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:59   #730
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
ma i ja jedva nasao ovu temu koja je doslovno zamrla,razlog 'ponovnog' pokretanja teame je bilo upravo to da iznosimo svoja misljenja i da ljude koji bi naletili na tu temu da se malp educiraju
Ah, bojim se da će samo naši komentari tu nešto pomoć! Bože daj, ali...
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:25   #731
HIV- kratica od Human Immunodeficiency virus. HIV infekcija nastaje ulaskom virusa u organizam, a od tada pa do manifestacije bolesti (AIDS) može proći desetak godina. AIDS je bolest uzrokovana HIV-om. Posljedica infekcije je postupno slabljenje imunološkog sustava. Acquired ImmunoDeficiency Syndrome)
NAČIN PRENOŠENJA:
Kod osoba zaraženih HIV-om virus se nalazi u krvi, spermi, vaginalnom sekretu te majčinom mlijeku. Prenosi se vaginalnim, analnim i oralnim spolnim odnosima sa zaraženom osobom. Rizici od zaraze tijekom spolnog odnosa, znatno su veći ako partnera ne poznajete (time ne znate ni njegove seksualne navike).
Prenosi se i korištenjem istog pribora za intravensku konzumaciju droga, korištenjem predmeta kontaminiranih i malom količinom krvi koji izazivaju oštećenja kože i sluznice i dolaze u doticaj s oštećenjem kože ili sluznice dotad nezaražene osobe (žileti, pribor za tetoviranje); ne provođenjem mjera zaštite od strane osoba koje su profesionalno u doticaju s krvlju i tjelesnim tekućinama (zdravstveno osoblje); sa zaražene majke na dijete tijekom trudnoće, poroda ili dojenja.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:29   #732
HIV vrus je izoliran iz svih tjelesnih tekućina,dakle ima ga u svakom dijeliću zaraženog organizma (i u suzama,i u slini,...)
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:33   #733
Ovo sve piše u brošuri Ministarstva zdravstva, a mi smo je dobili na faxu.. druge informacije ne znam..

edit: zanimljive stranice: http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12421
http://nauka.eknjige.org/medicina/ai...s-bolesti.html
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"

Zadnje uređivanje Luscinia : 03.12.2009. at 21:45.
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:09   #734
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Ovo sve piše u brošuri Ministarstva zdravstva, a mi smo je dobili na faxu.. druge informacije ne znam..

edit: zanimljive stranice: http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12421
http://nauka.eknjige.org/medicina/ai...s-bolesti.html
ne znam zašto to nisu napisali,biće jer je u suzama i slini jako malo virusa pa ne predstavljaju praktički nikakvu opasnost jer se zbog male koncentracije virus tako ne može prenijeti na drugu osobu
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:27   #735
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne znam zašto to nisu napisali,biće jer je u suzama i slini jako malo virusa pa ne predstavljaju praktički nikakvu opasnost jer se zbog male koncentracije virus tako ne može prenijeti na drugu osobu
ne znam stvarno.. pa vjerojatno je zbog količine.. uglavnom: NE PRENOSI SE SOCIJALNIM KONTAKTOM!!!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 09:05   #736
Molila bih moderatore ili nekog da se naslov teme promijeni.. Ovako djeluje kao sprdnja.. Hvala
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:12   #737
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Molila bih moderatore ili nekog da se naslov teme promijeni.. Ovako djeluje kao sprdnja.. Hvala
e da slazem s es tobom i ja se pridruzujem molbi da moderatori promijene naslov teme hvala!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 20:35   #738
E, da, zanima me zašto su neki za izoliranje HIV+ i oboljelih od AIDS-a? Samo jedan konkretan razlog me zanima!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 22:33   #739
Hvala za promjenu naslova!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:05   #740
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
E, da, zanima me zašto su neki za izoliranje HIV+ i oboljelih od AIDS-a? Samo jedan konkretan razlog me zanima!
ja nisam za izolaciju HIV pozitivnih ali bi znatno pooštrio zakon u slučaju kad neki seropozitivni svjesno širi zarazu,da se ne ponovi slučaj Dragun šta je bio prije par godina u Splitu.

Tip je svjesno širio virus seksajući se bez kondoma i stalno je negirao da je seropozitivan,uspio je zaraziti nekoliko žena a niko mu ništa nije mogao jer nije postojala zakonska osnova da ga se na bilo kakav način zaustavi.Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo u Splitu je zamalo nastradao jer je stalno upozoravao na dotičnoga,srećom Dragun je u međuvremenu umro pa je tako i obustavljena sudska parnica protiv ravnatelja.A Dragun nije jedini koji je tako nešto činio,takvih osoba ima puno.Ne treba ih izolirati ali treba pooštriti zakonske mjere u slučaju svjesnog širenja virusa
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.