Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 11:32   #121
Tamo gdje nema razuma, potrebna je sreća.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:52   #122
Uf evo na.. "Ne misliš totalno i apsolutno kao ja ? Izvređat ću te !"
Žalosno..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:13   #123
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
No neću se upuštati u raspravu sa curama kojima vega život znači, kojima je to vjera, jer je bez veze probati prek foruma utjecati na nečiju vjeru.
Ne znam s kojim nakanama si ovo išao napisati, ali primljeno je kao pokušaj uvrede. Prvo zato što sam ateist, što je vrlo jasno iz mog potpisa. Drugo, zašto što su moja uvjerenja bazirana na znanstvenim dokazima i zdravom razumu.

I za kraj. Ja nisam ta koja ima problema s kolesterolom, nego ti. Tvoja sudbina je u tvojim rukama. Ako želiš vjerovati farmaceutskim kompanijama - so be it. Vjeruje im velika većina populacije. Od kojih velika većina umire od bolesti koje se mogu spriječiti prehranom.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:40   #124
Nisam pucao na Vjeru nego uvjerenje. Zato je rečenicu prije to i stavljeno pod navodnike. Kada se nešt stavi pod navodnike - zna se (neki znaju) da se rečeno ne odnosi na baš napisano.. Btw i ja sam ateist, cijenim i poštujem i vjernike, a ništa od toga svega nema veze sa odabirom hrane..
Malo preoštro napadaš sve oko sebe, i plivu i kompanije razne, i mene.. Teorija urote, Neprijatelj svuda oko nas.. Hm..
Vjerujem da smo sve rekli, i da je nepotrebno nastaviti ovdje o tome.. Ljudi bi na forumima htjeli saznati razna (sa naglaskom na Razna) mišljenja o hrani.. Hvala ti na tvojima..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 19:56   #125
Kada se ima povišen kolesterol u krvi, koliko često ga se treba ić kontrolirat? Čak i ako ga uspijemo spustit do dobrih vrijednosti, u smislu, npr imamo kolesterol pa promjenimo prehranu ili uvedemo nešto i onda nalaz bude dobar, za koliko onda treba ponovit nalaz?
Hvala
lara005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 10:19   #126
Thumbs up

Quote:
Ivanaa kaže: Pogledaj post
ima dosta nacina i dijeta najbolje je da koristi maslinovo ulje Žanetić koje pomaze i kod dišnih i jetrenih problema.
maky-živex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:04   #127
Quote:
lara005 kaže: Pogledaj post
Kada se ima povišen kolesterol u krvi, koliko često ga se treba ić kontrolirat? Čak i ako ga uspijemo spustit do dobrih vrijednosti, u smislu, npr imamo kolesterol pa promjenimo prehranu ili uvedemo nešto i onda nalaz bude dobar, za koliko onda treba ponovit nalaz?
Hvala
mene ovo isto zanima

i jel pomaze zeleni caj sta ?
kolesterol mi je 8
a niti sam debela , niti jedem masno , jedem samo piletinu tj. pileca prsa, niti pijem mlijeko , ma skroz malo od zabranjenih stvari

kako ga snizit ?
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 19:41   #128
SVAKI dan pojesti 3-4 badema, dobro prožvakanih. također, SHITAKE gljive: sušenu gljivu namočiti dvadesetak minuta, pa skuhati u 2 dcl vode. dodati malo shoyu i popiti (nije baš fino dok se ne navikneš). također gljive ubacivati u sva moguća variva i juhe (e onda ih ni ne osjetiš)...
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:37   #129
Talking Brzina starenja!

Podijelite brojčanu vrijednost triglicerida sa brojčanom vrijednošću HDL (dobrog kolesterola) i na osnovu dobivenog omjera saznajte kako starite.
Ako je omjer TG/HDL = 2-4 onda ste u prosjeku.
Ako je pak omjer ispod 2 onda starite usporeno.
Ako je omjer iznad 4 onda starite ubrzano i srce vam je ugroženo.
Omjer TG/HDL proporcionalan je visini inzulina u organizmu i služi kao posredni pokazatelj inzulina u krvi.
Inzulin se najviše oslobađa pretjeranom količinom ugljikohidrata u prehrani.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:01   #130
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
mene ovo isto zanima

i jel pomaze zeleni caj sta ?
kolesterol mi je 8
a niti sam debela , niti jedem masno , jedem samo piletinu tj. pileca prsa, niti pijem mlijeko , ma skroz malo od zabranjenih stvari

kako ga snizit ?
upravo to se i meni dogodilo
i ja sam jela kao i ti,ništa masno
sad sam promijenila prehranu i jedem masno,sve punomasno,od mliječnog do mesa...i kolesterol mi kao u curice a u petom sam desetljeću,4,6 mi je kolesterol
Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
Podijelite brojčanu vrijednost triglicerida sa brojčanom vrijednošću HDL (dobrog kolesterola) i na osnovu dobivenog omjera saznajte kako starite.
Ako je omjer TG/HDL = 2-4 onda ste u prosjeku.
Ako je pak omjer ispod 2 onda starite usporeno.
Ako je omjer iznad 4 onda starite ubrzano i srce vam je ugroženo.
Omjer TG/HDL proporcionalan je visini inzulina u organizmu i služi kao posredni pokazatelj inzulina u krvi.
Inzulin se najviše oslobađa pretjeranom količinom ugljikohidrata u prehrani.
potpisujem zadnju rečenicusve je time jasno kako i šta treba jesti
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:09   #131
Povijesne rečenice o promjeni u prehrani ovo tvoje Katice :-)
Sad će te neki možda popljuvat, a ja mislim da si u pravu...
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 18:32   #132
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
Povijesne rečenice o promjeni u prehrani ovo tvoje Katice :-)
Sad će te neki možda popljuvat, a ja mislim da si u pravu...
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 10:06   #133
Dali mi netko može reći koliko tjedno moram i po koliko minuta trčati da smanjim kolesterol koji mi je trenutačno 6,za sad sam na dijeti i skinuo sam 4kg?
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 13:38   #134
Quote:
lara005 kaže: Pogledaj post
Kada se ima povišen kolesterol u krvi, koliko često ga se treba ić kontrolirat? Čak i ako ga uspijemo spustit do dobrih vrijednosti, u smislu, npr imamo kolesterol pa promjenimo prehranu ili uvedemo nešto i onda nalaz bude dobar, za koliko onda treba ponovit nalaz?
Hvala
podižem temu pa ukoliko je netko došao do saznanja vezanog za pitanje molit ću lijepo da se referira

koliko je minimalno vremena potrebno provoditi dijetu, uz suplemente koji pomažu sniziti kolesterol, da bi se isti smanjio za 50% (sa 8 na 4 npr)?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:43   #135
ako nekom bude trebala informacija...

dr veli da nema smisla ponavljati nalaz u periodu manjem od tri mjeseca
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2021., 21:45   #136
pa jel mogu rostilj da jedemako imam povisen holesterol?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2021., 15:39   #137
Kolikog utjecaja na kolesterol mogu imati proteinski kruščić(250g) ili skyr(500). Vidim da je količina masnoće zanemariva, ali znam da se neke stvari u organizmu znaju promijeniti u neke druge stvari Naravno, ne bih to konzumirao svakodnevno, više da razbijem monotoniju u nekim situacijama. Skyr je praktički jedino mliječno što koristim trenutno. Jogurt je možda i ok, ali laički, mm je jednaka kao punomasno mlijeko koje je rečeno da izbjegavam. Vrhnje da i ne govorim, manje od 20% i ne gledam, tako da je to prekriženo zasad



Kolesterol(valjda je, rekla je masnoća ) prošli put na vađenju krvi bio je 7.4, od dozvoljenih 5.0
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 09:28   #138
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kolikog utjecaja na kolesterol mogu imati proteinski kruščić(250g) ili skyr(500). Vidim da je količina masnoće zanemariva, ali znam da se neke stvari u organizmu znaju promijeniti u neke druge stvari Naravno, ne bih to konzumirao svakodnevno, više da razbijem monotoniju u nekim situacijama. Skyr je praktički jedino mliječno što koristim trenutno. Jogurt je možda i ok, ali laički, mm je jednaka kao punomasno mlijeko koje je rečeno da izbjegavam. Vrhnje da i ne govorim, manje od 20% i ne gledam, tako da je to prekriženo zasad



Kolesterol(valjda je, rekla je masnoća ) prošli put na vađenju krvi bio je 7.4, od dozvoljenih 5.0
ukupni kolesterol pretpostavljam? puno je bitniji odnos HDL-a i LDL-a.
također, bitno je kakvi su trigliceridi.
od malo skyra ti ne bu niš.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 22:56   #139
Ne mogu se sad sjetiti točne deklaracije, ali sam poprilično siguran da skyr ima manje od 2g ukupno(na 500g), a kruščić je kao 250g, i mislim da ima između 2-3%. Brine me malo što znam da jedni makrosi znaju utjecati na druge(ili neke druge tvari), a vjerujem da ovdje ima onih kojima je sve to jasnije


Omjere mi je spomenula sestrična koja generalno sve to više prati, i rekla je da omjere više prate mladi doktori, a starija garda gleda samo goli kolesterol. Nažalost, zbog covida i privremene daljine, nalaz je očitan telefonski i zasad imam info samo o stvarima koje su mi povišene. Dogovoreno je kad netko bude fizički u ambulanti, da će mu isprintati kompletne nalaze(otac zna ići na injekcije i kontrole, pa to vjerojatno budem vidio kroz neko vrijeme). U svakom slučaju, ako nešto i je, vjerojatno trenutna lakša hrana ne može škoditi
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 23:05   #140
Nemas problema s tim namirnicama.
A sto se opcenito povisenog kolesterola tice, ne znam kakvo ti je fizicko stanje opcenito ali povecana fizicka aktivnost i gubitak kilograma ti potencijalno mogu imati daleko daleko veci i brzi utjecaj na smanjenje kolesterola nego ikakve pojedinacne namirnice.
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.