Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2009., 09:36   #21
a da odete u onaj drugi servis,kod botaničkog vrta?
ja dok sam šljakao kao student sam mogao odmah tamo kod njih podići lovu (kak sam nosio stalno ugovore mi je to bilo super)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:50   #22
Quote:
Hall_ kaže: Pogledaj post
Dva dana nije, tjedan i više dana jest. Ono što meni smeta je to što odugovlače. Ako kažu da će uplata biti na određeni dan, neka se onda toga i drže jer ljudi računaju s tim, a ne da se oduži još cijeli tjedan. Najgore je jer to rade namjerno jer je njima u interesu, a nama je više dosta. U pon sam ih nazvao i rekli su da će uplata biti isti dan. Danas je srijeda i još ništa. Danas mi je kolega rekao da je i on u pon zvao i da su njemu rekli tek u uto, a zvao je prije mene. Odugovlače i izmišljaju i svima nam je dosta toga.
Nisi li rekao da je uplaceno u petak? Jucer je bio utorak, dakle proslo je 2 dana. Ako su danas i uplatili, opet se to ne moze prebaciti odmah vec ce sjesti na racun vama sutra.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:09   #23
Rečeno nam je u pon. da će biti uplaćeno, nije. Nakon toga da će biti u utorak uplaćeno, nije. Danas nazovem, kaže da će biti uplaćeno danas, naravno da sam poludio i dala mi je broj voditelja. Počela se ispročavati da je najvjerojatnije došlo do greške s njihove strane (mda.. svaki mjesec) i da će biti danas uplaćeno i na računu iza 17h ili sutra.
Uglavnom, prelazimo na drugi.. jer ovo nema smisla. Ne namjeravam svaki mjesec čekati plaću dodatnih tjedan dana radi njihove nesposobnosti/manipulacija. No svejedno ako ih se može na bilo koji način klepnuti volio bi to napraviti, jer drugo je kad je slučajno, al' ovo je namjerno.
Hall_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:23   #24
Nažalost i u onom studentskom servisu kod Botaničkog, ista stvar
DaemonZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:15   #25
Svaki je student servis isti,bas svaki,oni ne odugoovlace,nemaju nikakve koristi od toga,a sustav kao sustav jest spor
balaclava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:12   #26
Naravno da imaju. Što duže je novac na računu obračunava im se veća kamata ili dodatna naknada. Prva informacija iz računovodstva, tako da im je definitivno u interesu.

Inače taj dan smo dobili plaću u roku 30 min. nakon što sam nazvao voditelja. ^^
Hall_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:58   #27
jedno pitanje u vezi tog odugovlačenja i isplate love, dal sc zadržava nešto love kod sebe tj isplate manje nego što bi trebalo biti isplaćeno? ili je to možda stvar banke?

i koliko najdulje oni mogu odugovlačiti s isplatom love, ovaj mjesec je meni konkretno bilo točno dva tjedna od dana uplate...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:18   #28
ona cifra koja pise u ugovoru - sjedne tebi na racun u potpunosti.

i meni je svaki jebeni mjesec po 7-8 dana zakasnjenja (nakon uplate) sjedao novac na racun.
prvo su mi govorili da je to normalno, da se ceka do 8 dana, no nakon sto ih je par puta firma
direktno nazvala - novci su bili odmah na racunu
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:37   #29
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
i koliko najdulje oni mogu odugovlačiti s isplatom love, ovaj mjesec je meni konkretno bilo točno dva tjedna od dana uplate...
Upravo to ovdje i želim saznati, međutim pravnici se srame. ^^

Nigdje (koliko ja znam) nije specifiran vremenski period.. i to je naravno problem jer u tom slučaju oni mogu izvoditi upravo to što izvode bez posljedica.

Inače iznos koji piše na ugovoru se isplaćuje u potpunosti, oni ostvaruju proviziju, međutim to se ne naplaćuje iz ugovora tj. od plaće. Plus ono što zarade zadržavajući novac.. i to vidim sve duže i duže..
Hall_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:52   #30
a tek što vam zadrže novce koji kao idu za mirovinsko

inače povezano s ovom temom imate zgodan članak u onim novinama što izdaje ekonomski fakultet (mislm da je menager ili nešto sl.)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 21:48   #31
ok, super što se cifre tiče... znači da je ta cifrica završila kod banke...

ali ovo s odugovlačenjem je bezobrazno, ajd ok prošli mj kad su svi počeli kasno raditi pa je lova sjedala krajem mjeseca ali ovaj mjesec su odugovlačili točno dva tjedna od dana kad nam je firma uplatili... a kad bi ih zvali da provjerimo šta je ili se nebi javili ili bi bilo otresito javljanje...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:06   #32
možda piše na ugovoru ja se više ne sjećam a nemam ni jedan primjerak ugovora doma.


na ugovorima vž sc-a piše:

čl.8. Poslodavac se obezuje da će u roku od 8 dana, od dana izdavanja računa podmiriti račun ispostavljen na temelju ugovora.
čl.9. Plaćanje ukupnog iznosa poslije roka podliježe plaćanju zateznih kamata.
čl.10. Student servis se obezuje članu servisa uplatiti zaradu u roku od 3 dana po naplati računa od poslodavca.
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:45   #33
evo ugovor iz zagrebackog SCa

http://i42.tinypic.com/bfeyd5.jpg
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:02   #34
Quote:
DaemonZG kaže: Pogledaj post
Nažalost i u onom studentskom servisu kod Botaničkog, ista stvar
ja sam prijavljena u taj, karlovački, i nikad u 2 godine mi nisu kasnili s isplatom...
mačakmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:45   #35
ma gluposti, ne poznam ni jednog studenta koji se prijavio da bi platio porez i ni jednog roditelja koji je takvo dijete odjavio sa svoje kartice. i nikom ništa...
možda to po zakonu je tako, ali u praksi ne funkcionira.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 09:24   #36
Khm, khm...eto, ja znam ljude kojima su djeca radila preko studentskog pa stigla uplatnica tokom godine...tako da nije baš nikome ništa. No pretpostavljam da puno ovisi i o ažurnosti Porezne i ostalim parametrima .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 21:08   #37
Ako nekoga tješi i ja sam otprilike do prošlog ljeta radila preko student servisa, i to unazad više godina i tokom čitave godine, te dobivala mjesečnu plaću i po 5000 kuna, kroz koje vrijeme sam bila i mami porezna olakšica. Za to vrijeme niti jednom nismo imali problema i niti jednom nisu mami umanjili povrat poreza zbog mog dohotka. U principu neznam kako se to vodi u poreznoj upravi obzirom da studenti niti nemaju pravo na povrat poreza pošto radom preko student servisa sami niti ne plaćaju porez.
__________________
30.05.2009.
mc_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 08:08   #38
Mc Marina, ne radi se o porezu na dohodak studenta, nego o tome da bi tvojoj mami mogla doći uplatnica jer te nema pravo koristiti kao poreznu olakšicu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:02   #39
imam jedno pitanje - imam račun od 20 000 kn kojeg sam platila, i student sam (i neću ove godine zaraditi onih 50 000 kn ili koliko već) pa me zanima dal ja imam pravo na povrat poreza - tamo gdje sam platila taj račun su mi tvrdili da imam pravo na povrat poreza, ali ja još nikad nisam čula za to da student ima pravo na povrat poreza. zahvaljujem na odgovoru
ana_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:27   #40
Student i povrat poreza? Gdje ti curo živiš?
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.