Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 23:06   #41
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa i nije mi tako ostala u sijećanu.

Na brojačima imate:
Gorica 45.000 ekvivalent vozila dnevno
Lekenik 12.000 ekvivalent vozila dnevno
eto, jesam pogodio bio

Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
........, dok ona ne bude gotova dotle će bit gužve na pristupu Gorici, oni koji putuju znaju da vrlo često čekaju od crkve u Vukovini (cca 4 km) na ulazu u Goricu.
ne kužim ovaj dio baš. Radi čega su zapravo gužve na ulazu u Goricu, a nigdje radova nema?


Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Što se samog otkupa zemljišta tiče, nisam upoznata sa nekim posebno velikim zemljišnim cjelinama u vlasništvu jedne osobe ili interesne skupine - mislim da tu nema muljaža.
Koliko je meni poznato s otkupom zemljišta još nie započeto.

Ljudi nestrpljivo čekaju da ih netko kontakira a nitk oniti piše ni zove, niti slike niti tona
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:13   #42
Evo što su govorili 2005.

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevi...-11.7519219509

Autocesta bi trebala stajati 1,5 mlrd kuna, a biti će dovršena nakon 2008. godine

Vau, znači autocesta stoji preko milijardu kuna. Nije ništa čudno što se još uvijek nije počela graditi. Nekako si mislim da se bezveze ovdje natežemo pošto gradnja neće krenuti idućih par godina.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:14   #43
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
nisam detaljno upoznat s dnevnim migracijama njemaca,
čudim se da nisi, kad već živiš tamo

čisto uobičajna pojava tamo, neovisno o ljepoti grada; putovati 70-100 km u jednom smjeru na posao. To je i jedan od razloga zaštovečina firmi ima 'klizno' radno vrijeme, na posao moraš doći između 7-9h, kad točno nikoga nije briga.

Naravno koriste blagodati besplatnih autocesta, samo pitanje je dokle će biti besplatne.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:18   #44
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Autocesta bi trebala stajati 1,5 mlrd kuna, a biti će dovršena nakon 2008. godine

Vau, znači autocesta stoji preko milijardu kuna. Nije ništa čudno što se još uvijek nije počela graditi. Nekako si mislim da se bezveze ovdje natežemo pošto gradnja neće krenuti idućih par godina.
Gradnja je već počela, za tvoju informaciju, radi se, doduše, usporeno

a 4 mil € za km autoceste je bagatela; probaj pronaći podatak koliko je koštala dalmatina po km
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:18   #45
znam da se puno voze, to je zato jer su bolesni u mozak (op.a.) i jer ih stimuliraju poreznim olakšicama.. u njemačkoj se pogotovo ne bi vozio svaki dan sa raznoraznim kamikazama na njihovim cestama bez ikakvog brzinskog ograničenja.. a kolone i zagušenja po 20km.. užas živi.. ja migriram sbanom i nema boljeg načina
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:20   #46
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
koliko si daleko od Zg?
36-37 km prugom (33 minute vozi vlak do Glavnog kolodvora, do stanice imam 15 minuta hoda). Autobsne stanicu su 3 u selu najbliža mi je 5 min. hoda ali ako uzimam povoljniju prijevoznu varijantu , ma tako je i sa vlakom onda nužno dolazim u većini slučajeva prerano.

Moje imanje se može prodat za cca 60.000 EU (2 katna drvena kuća od 75 m2 + štala, podrumi, garaža i pripadajući stojevi za obradu okućnice) u cijenu ne ulazi ali ne bi je bitno povećalo + 1,7 ha obradivih površina i 1 ha šume.

Moji mjesećni prihodi su varijabilni i iznose između 8-12 k kn (visoka stručna sprema, 12 g staža). Uspjela sam dovest imenje do granice rentabilnosti dakle tu sam debelo potplaćena jer mi ostaje zarada od cca 1,5 k kn.

K tome bi pribrojila da sam sasvim komotno biće, koje se grije na struju, koje se vozika sa autom (ne koristim javni prijevoz od kad sam diplomirala), idem svake godine na more 2-3 tjedna i barem 1 tjedan na skijanje i plaćam uslugu brige za to vrijeme.

Ali isto tako ja vrlo malo kupujem po supermarketima, jer mi koristimo svoje povrće, koristimo uglavnom svoje meso (ja u stvari kupjem samo junetinu i ribu od mesa, od povrća artičoke, zimi ponekad karfiol ili ako poželim nešto čega momentalno nema ali to se svodi na nebitno ne prekoračuje 200 kn/dogišnje po povrću niti 1000 kn/godišnje po mesu) nešto značajnije su naše potrebe za uljem, šećerom, kavom... to kupujemo kao i svi drugi prosjek.

Moje režije su:
- telefon: 75 kn/mj
- ads 170 kn/mj
- struja 232 kn/mj
- komunalije 180/6 (2 puta godišnje dobijam račun)
- grobna naknada 120/12 kn godišnje
- benzin 1200 kn/mj
- vodne naknade nema jer imam svoj bunar i hidrofor i ta stavka je uključena u struju, ja nikad nisam uključila limitator

Stvarno misliš da mi se isplati odselit u Maksimir?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:20   #47
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Gradnja je već počela, za tvoju informaciju, radi se, doduše, usporeno

a 4 mil € za km autoceste je bagatela; probaj pronaći podatak koliko je koštala dalmatina po km
hehe bum ja rekao kolko je koštalo uređenje wisbyer strasse u berlinu.. ca 600-700 metara.. 8 miliona eura
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:21   #48
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
ali Zagreb Sisak je sasvim jedna druga priča. Mislim kako je država presiromašna i ekonomski nerazvijena da bi se i dalje upuštala u takve velike kapitalne investicije koje imaju izuzetno spori povrat uloženog.

Bolje neka se ti novci ulože u gradnju industrijskih zona, pa će ta zona za pet godina izgraditi autocestu. Imaš dupli učinak!
ajd nek ami objasni netko kakva korist od autoputa dugopolje-dubrovnik

koliko će se ljudi voziti tuda i koliko često? 4 tjedna u godini, i to vikendom, uglavnom

i nezanam kakve to koristi turisti imaju od dalmatine? kad oni dolaze, vikendom uglavnom, brže bi biciklom stigli do splita nego autocestom
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:24   #49
dada, kak se ne koristiš javnim prijevozom a ideš vlakom i autobusom na posao?

migraciju vlakom apsolutno podržavam..

nego, zanima me kako si dovela imanje na granicu rentabilnosti, može i na pm..

moja primjedba za migraciju sisak-zagreb je uglavnom temeljena na onome što piše u novinama gdje se sisčani tuže da umiru u sisku a još uvijek taamo žive i još idu na posao u Zg..

p.s. kolko košta pokaz za vlak?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:24   #50
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Gradnja je već počela, za tvoju informaciju, radi se, doduše, usporeno
Ozbiljno je počela? Ah, umirio si me kada si rekao usporeno. Nešto slično kao i Pelješki most?

Ako je gradnja počela onda ne znam oko čega se natežemo? Vrijeme će pokazati koliko je ona bila isplativa.

Pazi ovo, država digne kredit za gradnju autoceste i onda istu gradi pet godina. Znači imat ćemo povrat investicije ne za 20 ili 30 godina nego za 25 ili 35 godina. Stvarno smo jako bogati kada nam 5 ili 10 godina ne igra neku veliku ulogu.

Quote:
a 4 mil € za km autoceste je bagatela; probaj pronaći podatak koliko je koštala dalmatina po km
Ne može se uspoređivati neusporedivo. Dalamacija je daleko teži teren od relacije Sisak Zagreb. Ipak nam kao što sam i rekao ta autocesta donosi prihode od turizma ako ništa drugo.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:25   #51
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
hehe bum ja rekao kolko je koštalo uređenje wisbyer strasse u berlinu.. ca 600-700 metara.. 8 miliona eura
A što su radili denivelaciju i rotor + otkup zemljišta? to bi bilo to i u Hr.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:28   #52
ne, malo proširivali i mijenjali cijevi, nanovo asfaltirali.. korupcija .. došlo bi i u ZG tolko
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:32   #53
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Ozbiljno je počela? Ah, umirio si me kada si rekao usporeno. Nešto slično kao i Pelješki most?

Usporeno zato jer su probijeni rokovi. tj. kasni se. prije svega radi natezanja HDZ-a i SDP-a u Gorici tj. Poglavarstva i HAC-a

ako je sudeći po Šukerovima riječima jučer u Večernjaku, zeznut će Piculu tako da će krenuti i iz Siska prema Gorici, i naći će se negdje na pola puta, a onda će Poglasvarstvo morati popustiti oko ulaza u ZG
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Ako je gradnja počela onda ne znam oko čega se natežemo? Vrijeme će pokazati koliko je ona bila isplativa.
Neznam ni ja
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Pazi ovo, država digne kredit za gradnju autoceste i onda istu gradi pet godina. Znači imat ćemo povrat investicije ne za 20 ili 30 godina nego za 25 ili 35 godina. Stvarno smo jako bogati kada nam 5 ili 10 godina ne igra neku veliku ulogu.
Kolik osu nas pokrali kroz kojekave privatizacije i fondove za privatizaciju, ovih 1,5 mlrd kn je prava sitnica
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:39   #54
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
dada, kak se ne koristiš javnim prijevozom a ideš vlakom i autobusom na posao?

migraciju vlakom apsolutno podržavam..

nego, zanima me kako si dovela imanje na granicu rentabilnosti, može i na pm..

moja primjedba za migraciju sisak-zagreb je uglavnom temeljena na onome što piše u novinama gdje se sisčani tuže da umiru u sisku a još uvijek taamo žive i još idu na posao u Zg..

p.s. kolko košta pokaz za vlak?
Ne znam, koristila sam taj javni prijevoz ko studentica, ja sam ovdje doselila 90-te malo prije rata. Onda je išao samo vlak u 6.00 i bus u 7.15 sad ima 13 vlakova i dva autobusna prijevoznika skoro svakih 45 minuta, dakle od 5.20 ujutro do 22.30 imaš svakih 20-25 minuta neki mogući transport.

Zadnji put sam se vozila autobusom zimus na badnjak, bila je ledena kiša i nisam se usudila vozit, platla sam karte (ja+klinac) Lekenik - Zagreb 26+26(nema popusta za starije od 10 godina), + tramvaj - jedan smijer jer se u selu ne može kupit karta drugačije nego u Autobusu, više nego benzin jer moja Astra ne bi potrošila benizna 118 kn za 80 do 85 km koliko obično ta ruta obično ispadne.

Znam da klinci mogu otić izvadit godišnji pokaz za vlak ili Autotrans ili Slavijatrans ali onda se i moraju vozit tim prijevoznikom, isto tako ti klinci nisu stanovnici Zagrebačke županije iako se uglavnom tamo školuju pa samim tim nemaju pravo ni na besplatni prijevoz, osim ako klinca ne prijeve kod recimo mojih roditelja u Zagrebu.

A to sa rentabilnosti i imanjem je bio proces ali dugotrajan na kraju sam se odlučila za kuniće, sad me jako zanima podizanje voćnjaka ali bojim se, jako me opeklo a probavala sam sa skoro svim što mi je palo na pamet: grah, koze, pilići, purani... (i dalje mislim da to ovisi o božjoj milosti a ne o trudu, ali budu me popljuvali na ovakav stav, ali danas su stvari bolje nego prije rata sad postoji mogućnost poticaja, a ona te dosa dobro pokriva, bitno je riješit otkup).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:43   #55
da, stvar s otkupom me zanima
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 10:09   #56
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Povezivanje sa Zagrebom će možda pomoći da se grad i okolno područje gospodarski aktiviraju, tj. da ih Zagreb malo "povuče" u razvoju. Pogotovo što je ova auto-cesta po kilometru dosta povoljna - ne prolazi kroz brdsko-planinska područja.
AUTOCESTA Zagreb-Sisak bit će, iako u ravnici i bez ijednog tunela, tri i pol puta skuplja od zahtjevnije Dalmatine te više nego dvostruko skuplja od gradnje prosječne, nezahtjevne autoceste u Europi, piše Novi list.
(http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ne/485203.aspx)

Eto kako nas iznenadiše!
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 16:40   #57
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
AUTOCESTA Zagreb-Sisak bit će, iako u ravnici i bez ijednog tunela, tri i pol puta skuplja od zahtjevnije Dalmatine te više nego dvostruko skuplja od gradnje prosječne, nezahtjevne autoceste u Europi, piše Novi list.
(http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ne/485203.aspx)

Eto kako nas iznenadiše!
A još k tome ako će vozarina auto cestom biti skupa, onda ćemo se ipak gužvati ovom starom cestom.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:07   #58
Cestarina ide po kilometru, jedino ako će računati i dionicu Jakuševec-Velika Gorica jug (kako radi AZM). I trasa nije baš nezahtjevna. Zbog vode je sve dignuto, pa su količine nasipa ogromne.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 18:07   #59
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Cestarina ide po kilometru, jedino ako će računati i dionicu Jakuševec-Velika Gorica jug (kako radi AZM). I trasa nije baš nezahtjevna. Zbog vode je sve dignuto, pa su količine nasipa ogromne.
Na nekim mjestima autocesta je 6 metara dignuta iznad zmelje. Toboz zbog vode al nekako svima pase da dube sto skuplja.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 18:21   #60
Čim skuplja može se više jamit.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.