Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 21:10   #4361
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
ja imam malo manje od tebe za skinuti i na lchf-u sam 6mj ali nisam skinula ništa,na žalost...ako nemaš puno viška ići će teže i ovisi o god,ako si mlada brže ćeš skinuti...
napiši mi god i težinu pa ti na pp sve napišem oko 23h večeras...
nemoj mi samo to govoriti visoka sam 168, a kila nešto preko 75. godina 33, ups, pardon, 25
zlica.od.opaka is offline  
Old 14.06.2011., 21:11   #4362
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
ako ti paše društvo dosadnih teta koje lchf nisu shvatile kao sveto pismo i koje su svjesne da smo svi samo ljudi,neki sa više a neki sa manje slabosti onda si među pravim tetama....i nama su svi ovdje jednaki mi ne pravimo tabelu više ili manje dragi,više ili manje lchf-ovci....
a ako želiš društvo malo drugačijeg tipa,onda ćeš morat na drugu galaksiju,mislim čak da tamo nema sile teže,sve lebdi negdje u zraku a neznaš gdje....
Ekato,koji je tebi?

Ja stvarno ne znam o čemu govoriš,ali nije ni bitno,bitno je da je ova tema LCHF način prehrane,a na njoj se u zadnje vrijeme jako malo slijede smjernice samog lchf-a.
To je činjenica,a što tebe proganjaju neke teorije zavjere,e to je sada tvoj problem.
Rudolfa is offline  
Old 14.06.2011., 21:14   #4363
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
nemoj mi samo to govoriti visoka sam 168, a kila nešto preko 75. godina 33, ups, pardon, 25
Ja na tvom mjestu ne bih ništa skidala,ako imaš muža baš te briga kako izgledaš.
Jedino ako imaš zdrastvenih tegoba onda se drži LCHF -a.
Rudolfa is offline  
Old 14.06.2011., 21:14   #4364
kao što sam obećala još malo o Mateljanu:

TIKVICE

Ako ih prekuhamo gube i 50 % svoje vrijednosti, a vrlo su zdrave za kosti jer sadrže magnezij i fosfor, kao i mangan i bakar. Odličan su izbor za osobe koje žele skinuti kilograme. Ovo pišem jer je sada vrijeme od tikvica, a ja ih obožavam.

Dakle najzdraviji način pripreme tikvica je pirjanje u 3-4 žlice temeljca (0,5 kg tikvica). Temeljac se zagrije i kad provri ubaciti naribane ili na kockice narezane tikvice. Kuhati 3 minute. Poslužiti sa nasjeckanim rajčicama, paprikom, posuti bosiljak, kopar ili origano. Može i sve to. Politi maslinovim uljem
kockicacroatia is offline  
Old 14.06.2011., 21:14   #4365
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
a da ja ispucam odmah sva pitanja? nemojte me ignorirati htjela bi početi, a strah me je da ću biti gladna, i da je sve možda neka prevara ili pomodarstvo (i možda ne baš najbolji način mršavljenja)
prva dva pitanja sam već pitala, pa nastavljam:
3. jel uzimate neke vitamine, zasebne ili multivitamine?
4. koliko jedete masnoća? kojih najviše? zbilja se ne bojite kolesterola? toga me najviše strah, da si još više ne zeznem ionako krvnu sliku, u zadnje vrijeme nije baš dobra
5. koliko dnevno pojedete mesa ili sira? jel možete preživjet samo na povrću? nekako mi je nezamislivo jesti meso za svaki obrok, a kad jedem samo povrće, onda sam glaaadna.
6. imala sam još, ali zaboravila sam, očito moram opet čitati
Kao prvo dobro ti nama dosla
Nadam se da neces pobjeci na onaj drugi forum, nego da ces nam pravit drustvo ovdje cesto i da neces odustati !

Ja cu ti odgovoriti iz svojeg iskustva isprva sam koristila magnezij i zeljezo. Zeljezo jer mi je na nalazima ukazan manjak, a magnezij jer sam osjecala grceve i nisam unosila puno povrca, sad jedem puno povrca i voca i nema potrebe za dodacima u prehrani.
Ja ti ne stedim na maslinovom ulju, imam Bogu hvala domace i sipam ga svugdje ! Obozavam mu okus i miris i daje jelima onaj mediteranski čar.
Ali sve umjereno ne pijem ga
Nedavno sam postala vegeterijanka tako da vise ne jedem meso, ali sam povecala unos masnoca i to me zasiti.
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:16   #4366
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
kao što sam obećala još malo o Mateljanu:

TIKVICE

Ako ih prekuhamo gube i 50 % svoje vrijednosti, a vrlo su zdrave za kosti jer sadrže magnezij i fosfor, kao i mangan i bakar. Odličan su izbor za osobe koje žele skinuti kilograme. Ovo pišem jer je sada vrijeme od tikvica, a ja ih obožavam.

Dakle najzdraviji način pripreme tikvica je pirjanje u 3-4 žlice temeljca (0,5 kg tikvica). Temeljac se zagrije i kad provri ubaciti naribane ili na kockice narezane tikvice. Kuhati 3 minute. Poslužiti sa nasjeckanim rajčicama, paprikom, posuti bosiljak, kopar ili origano. Može i sve to. Politi maslinovim uljem

za tikvice !!
One su mi divne, a ja ih prukaham 5 min u provreloj vodi i budu ukusne !
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:18   #4367
rođo

Prosperina tek sad vidim da si feštala, poklanjam ti ovaj recept od tikvica za rođendan i da budeš LCHF još dugo duuuggoooo
kockicacroatia is offline  
Old 14.06.2011., 21:20   #4368
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
Prosperina tek sad vidim da si feštala, poklanjam ti ovaj recept od tikvica za rođendan i da budeš LCHF još dugo duuuggoooo
Hvala ti !
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:23   #4369
Prosperina ja imam grčeve u nogama također,ali ne pijem magnezij po uputama doktora,jer grčevi u nogama ne moraju značiti manjak magnezija već lošu cirkulaciju što je moj slučaj.
Rudolfa is offline  
Old 14.06.2011., 21:24   #4370
Quote:
Prosperina kaže: Pogledaj post
za tikvice !!
One su mi divne, a ja ih prukaham 5 min u provreloj vodi i budu ukusne !
zaboravila sam te pitati jedeš li ribu?
kockicacroatia is offline  
Old 14.06.2011., 21:25   #4371
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
ja sam itekako čovjek da nisam, ne bi sad ni tipkala ovdje, nego veselo šetkala okolo sa svojim malim, savršenim, zategnutim dupetom. umjesto toga razlijevam ovo što imam po stolici, i tražim način da se razlijeva što manje
osim lchf-a mi si ovdje dajemo podršku i motiviramo se na neki vid aktivnosti,pa smo odlučili da ćemo voditi tablicu da vidimo rezultate
https://spreadsheets.google.com/spre...VIeGc&hl=en_US
ako želiš i ti se upiši
Quote:
Prosperina kaže: Pogledaj post
Vallys, Ekatice hvala vam na lijepim željama

U restoranu se jelo povrce s grilla i salatice, ma bilo je to ukusno
radujem se radi tebe,živjela
ekatica is offline  
Old 14.06.2011., 21:28   #4372
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Prosperina ja imam grčeve u nogama također,ali ne pijem magnezij po uputama doktora,jer grčevi u nogama ne moraju značiti manjak magnezija već lošu cirkulaciju što je moj slučaj.
Ja sam potrazila savjet liječnice i objasnila joj način svoje prehrane i onda je ona naravno populjuvala lchf i rekla mi je kako mi je nedostatak magnezija vjerojatno prouzrocio grčeve. I još je nadodala kako ću s vremenom zavrsiti u bolnici zbog manjka vitamina i kako cu ovako mlada dobiti kolesterol, ja sam je samo saslusala i zahvalila na savjetu.
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:28   #4373
jel ima tu neko da je ozbiljnije smršavio, više od 2, 3 kile? koliko strogo to mora bit da se mršavi?
zlica.od.opaka is offline  
Old 14.06.2011., 21:28   #4374
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
zaboravila sam te pitati jedeš li ribu?
Nikakve zivotinjice !
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:29   #4375
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
jel ima tu neko da je ozbiljnije smršavio, više od 2, 3 kile? koliko strogo to mora bit da se mršavi?
Ja sam u mjesec i pol dana izgubila 4-5 kg i vidno stanjila figuru.
Prosperina is offline  
Old 14.06.2011., 21:30   #4376
@Prosperina, pa što ti jedeš, ženo? ono malo dozvoljenih namirnica? i nisi gladna? jel jedeš barem jaja i mliječno?
zlica.od.opaka is offline  
Old 14.06.2011., 21:30   #4377
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
nemoj mi samo to govoriti visoka sam 168, a kila nešto preko 75. godina 33, ups, pardon, 25
vjerujem da ćeš brže skidati nego ja....jer si jedno desetljeće mlađaja sam visoka 160cm,a imam sad 62kg 500
ma ne brini,bacat ćemo ti kamenčiće a ti nas slijedi i doći ćeš na cilj
ekatica is offline  
Old 14.06.2011., 21:31   #4378
Quote:
Prosperina kaže: Pogledaj post
Ja sam potrazila savjet liječnice i objasnila joj način svoje prehrane i onda je ona naravno populjuvala lchf i rekla mi je kako mi je nedostatak magnezija vjerojatno prouzrocio grčeve. I još je nadodala kako ću s vremenom zavrsiti u bolnici zbog manjka vitamina i kako cu ovako mlada dobiti kolesterol, ja sam je samo saslusala i zahvalila na savjetu.
Daj ti pitaj svoju doktoricu da ti pokaže diplomu,jer moja dr je na LCHF načinu prehrane duže od mene.
Rudolfa is offline  
Old 14.06.2011., 21:32   #4379
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
kao što sam obećala još malo o Mateljanu:

TIKVICE

Ako ih prekuhamo gube i 50 % svoje vrijednosti, a vrlo su zdrave za kosti jer sadrže magnezij i fosfor, kao i mangan i bakar. Odličan su izbor za osobe koje žele skinuti kilograme. Ovo pišem jer je sada vrijeme od tikvica, a ja ih obožavam.

Dakle najzdraviji način pripreme tikvica je pirjanje u 3-4 žlice temeljca (0,5 kg tikvica). Temeljac se zagrije i kad provri ubaciti naribane ili na kockice narezane tikvice. Kuhati 3 minute. Poslužiti sa nasjeckanim rajčicama, paprikom, posuti bosiljak, kopar ili origano. Može i sve to. Politi maslinovim uljem
ja imam tikvice skoro svaki dan na jelovniku. najčešće ih, da bi bile LCHF, kad omekšaju usitnim štapnim mikserom u pire uz dodatak puuno maslaca. ako su jako mlade, bez sjemena, onda ih narendam u salatu

baš je lijepo da ste, nakon lutanja od čarobne juhe od kupusa, preko amaterskog vegetarijanstva i Montignaca, opet počele tipkati o LCHF :klap::klap::klap:
babicana4 is offline  
Old 14.06.2011., 21:32   #4380
Quote:
zlica.od.opaka kaže: Pogledaj post
@Prosperina, pa što ti jedeš, ženo? ono malo dozvoljenih namirnica? i nisi gladna? jel jedeš barem jaja i mliječno?
Draga tek sam odnedavno vegeterijanka
Prije sam tamanila piletinu i svo meso i ribu ali sam uvijek pazila da ne predjem granicu od 1500-1600 kcal, nekad bi vikendom malo vise unijela.
A sad jedem samo jaja i mliječne proizvode.
Prosperina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.