Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2013., 10:16   #161
Imam pitanje šta se tiče papira za leasing.Žena u leasingu inače vlasnica sam obrta mi je rekla da moram donjeti potvrdu o visini dohodka za 12 mjeseci izdanu od porezne uprave a to nije očito privremeno porezno riješenje.Pa sad sam zbunjena i neznam točno šta moram puno hvala na pomoći
CLUBNN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 14:44   #162
Quote:
CLUBNN kaže: Pogledaj post
Imam pitanje šta se tiče papira za leasing.Žena u leasingu inače vlasnica sam obrta mi je rekla da moram donjeti potvrdu o visini dohodka za 12 mjeseci izdanu od porezne uprave a to nije očito privremeno porezno riješenje.Pa sad sam zbunjena i neznam točno šta moram puno hvala na pomoći
Odete u poreznu i dati će vam tu potvrdu,kao što vam je rekla žena u leasingu. Potvrdu daju na temelju predane porezne prijave.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:45   #163
hrana za ribe

pozdrav,htio bi nekako prijaviti proizvodnju hrane i mamaca za ribe,zanima me dali to mogu prijaviti kao paušalnu djelatnost,tako da mogu svoje proizvode plasirati u trgovine,nigdje nemogu nači ništa na internetu što se toga tiče
manci81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 10:56   #164
Quote:
manci81 kaže: Pogledaj post
pozdrav,htio bi nekako prijaviti proizvodnju hrane i mamaca za ribe,zanima me dali to mogu prijaviti kao paušalnu djelatnost,tako da mogu svoje proizvode plasirati u trgovine,nigdje nemogu nači ništa na internetu što se toga tiče
Mislim da ne bi trebao biti problem. Provjeri koja djelatnost bi to bila prema NKD-u i zatim provjeri u poreznoj može li ta djelatnost u paušal.
smac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 09:52   #165
Imam pitanje vezano uz kasu paušalca... Naime, ja sam prije nekoliko godina bila dohodaš i polagala sam prihode na žiro račun, međutim kad sam postala paušalist to više nije bilo potrebno. Trebala sam samo plaćati doprinose i poreze, i nisam trebala voditi knjigu blagajne. Sad me sve malo buni, jer čitam da je potrebno imati kasu i odrediti blagajnički maksimum...te vršiti pologe na račun. Napominjem da sam paušalist već nekoliko godina.
Osim toga zanima me što je sa iznajmljivačima koji su isto paušalisti, jer nikada od nikoga nisam čula da promet polažu na žiro račun?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:02   #166
Molim Hitnu Pomoć!

Uzimam u najam ugostiteljski lokal, i sada me zanima dali da otvorim obrt ili jdoo?

imam ugostiteljsku školu

što mi se kao početniku isplati otvoriti??
Nautilus R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 20:27   #167
ako netko od paušalaca ima proizvodnju, može li mi se javiti porukom, imam par pitanja...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 22:11   #168
pozdrav
već san napisa ode na threadu, otvorija san paušalni obrt za informatičke usluge 30.07. i još nisan dobija nikakvo rješenje od porezne...
jel to znači da ne triban plaćat doprinose ili ...
šalim se, naravno, ali evo dosta vrimena je prošlo pa san tija pitat kad ovi to mislu poslat? jel još iko ovoliko čeka?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 19:57   #169
trk u poreznu pa ih pitaj.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 22:19   #170
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
trk u poreznu pa ih pitaj.
izgleda da mi je to jedino preostalo, ionako mi je zgodna referentica
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:15   #171
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
pozdrav
već san napisa ode na threadu, otvorija san paušalni obrt za informatičke usluge 30.07. i još nisan dobija nikakvo rješenje od porezne...
jel to znači da ne triban plaćat doprinose ili ...
šalim se, naravno, ali evo dosta vrimena je prošlo pa san tija pitat kad ovi to mislu poslat? jel još iko ovoliko čeka?
Ja sam otvorio 21.06. i dobio sam rješenje prije tjedan dana...
Doduše samo za doprinose, ne i za porez. Također još ništa niti od komore.
smac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:24   #172
e, a ja san dobija za porez 140 kn misečno odma nakon nekoliko dana, a za doprinose ništa još... o komori nećemo ni govorit
pa da mi je znat zašto in toliko triba
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:21   #173
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ako netko od paušalaca ima proizvodnju, može li mi se javiti porukom, imam par pitanja...
Kako mi se nitko nije javio, možda mi netko javno može pomoć.

Sada sam obrtnik i nisam u sustavu pdva. Bavim se proizvodnjom i uslugama. Proizvodnja mi je primarna. Od 1.1. ušla bih u paušalce jer imam sve uvjete.

Sada imam par pitanja:
1.) Ako sam dobro shvatila, mogu na računalu izdavati račune kao i do sada?
Koristim online program za praćenje skladišta, primke, radne naloge, zalihe, račune i sl... nakon 1.1 ne bi ga više plaćala, već bi radila u nekom od offica.
2.) Kao proizvođač moram voditi Knjigu popisa robe. To je isto kao voditi skladišta što radim sada( skladište repromaterijala i proizvedenih proizvoda)? Ili je jednostavnije? Ima li netko kakav primjer toga da mi pošalje?
3.) Da li mi trebaju ulazni računi, moram ih čuvati? Npr za kupnju repromaterijala (tj dal i dalje radim s primkama i radnim nalozima)?
4.) Pretpostavljam da više ne moram pisati putne naloge i loco vožnju?
5.) Ako netko vodi te sve knjige na računalu, može li mi pomoći oko mojih pitanja?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:28   #174
Jedno brzinsko pitanje:
Kad računam obveze s osnove poreza u onim obrascima za kredit, da li pišem zbroj ukupnih dugovanja, ili saldo, odnosno ukupni dug umanjen za iznose preplate?
Hvala
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 13:17   #175
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
pozdrav
već san napisa ode na threadu, otvorija san paušalni obrt za informatičke usluge 30.07. i još nisan dobija nikakvo rješenje od porezne...
jel to znači da ne triban plaćat doprinose ili ...
šalim se, naravno, ali evo dosta vrimena je prošlo pa san tija pitat kad ovi to mislu poslat? jel još iko ovoliko čeka?
Ja sam prošle godine otvorio u 6. mjesecu obrt, rješenje sam dobio u 10. mjesecu.

Isto sam išao pitati u poreznu, ali nema svrhe, rekli su da se šalje poštom i da će biti gotovo kada bude.

Naravno, sve doprinose sam morao retroaktivno platiti od dana otvaranja do dana kada sam dobio rješenje.
Sarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:42   #176
Za zlocku:
Puno je pitanja , za neka nisam baš siguran jer ja nemam proizvodnju kao djelatnost.
Ali račun pišeš u knjigu računa za paušalce koja se ovjerava u Poreznoj.Dakle nemože na kompjuteru.
Jedino bi se možda moglo napisati posebno kao predračun i stavit pečat i potpis pa taj papir dati uz račun iz Knjige računa.
A drugu evidenciju možeš voditi na kompjuteru i to je logično jer ako se nešto vodi u excelu onda se može isprintati ili prebacit u pdf.

Ulazne račune bi trebalo čuvati.Ja kad kupujem neku opremu ii dijelove plaćam virmanski sa računa na račun.Radim sa 2-3 firme pa dobijem račun poštom ili na mail pa isprintam.U banci platim sa mog žira na njihov žiro i čuvam papir iz banke.

Za putne naloge neznam kako ide.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:01   #177
Vidim da je ovo netko već pitao, ali odgovor je bio samo link koji mi ne koristi pa evo ponovno:

Imam svoj obrt 5 godina. Paušalni obrt koji mi traje od sredine trećeg do sredine desetog mjeseca. trenutno mi je obrt u stanju mirovanja, ali razmišljam o bebi pa me zanima koja su moja prava u slučaju da ostanem trudna dok mi je obrt u mirovanju. Naime, pošto nemam pravo ići na hzz, zanima me kojom logikom mi se isplaćuje naknada i da li se vodim kao obrtnica ili nezaposlena.


BTW, frustrira me činjenica da me najvjerovatnije smatraju nezaposlenom, a uredno plaćam doprinose sve vrijeme. čak sam razmišljala da prijavim cjelogodišnji obrt samo da ostavrim pravo na porodiljni dopust... AHHHHH i GRRRRRRRRRR

Zahvaljujem na svakom odgovoru...
__________________
Ja mrzim potpise.
mrgudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 12:31   #178
Mislim da je HZMO nadležan u ovom slučaju jer preko njih ide doprinos.A burza nema ništa s tim jer nisi nezaposlena.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 11:14   #179
Porez na dohodak (predujam) mi je 1 353 kn, je li se može tražiti smanjenje toga? Hvala.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 11:43   #180
Obrt kupuje auto na operativni leasing što je sve porezno priznati izdatak?Koliko sam shvatila dok je operativni leasing auto ne ulazi u amortizaciju.Zanima me kolki dio mjesečne rate je porezno priznati izdatak,da li se registracija i kasko priznaje 100 posto.ja taj auto mislim koristiti i u privatne svrhe.puno hvala
CLUBNN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.