Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 10:26   #41
Quote:
squik kaže: Pogledaj post
Bilo nam je super u vezi, dok nišno došli do one faze (glupo je to tako nazvat, ali...) kada je bilo, ili prekinit ili se vjenčat. I eto, vjenčali se.
Oprosti,nemoj se ljutit al ja ne znam koja je to faza.I ta faza ne dođe svima u vezi.
Možda ste ipak trebali odabrat prekinut,ak vam je tak došlo,a ne vjenčavat se i još imat dijete.

Al dobro.Kaj je sad,tu je.Nema nazad.
I ja se sjećam te priče o viskiju.
Stvarno bi trebala pustit više to.
Ako si mu oprostila,onda se tak ponašaj.Zakaj stalno to spominješ i predbacuješ?
Ako ne možeš oprostit i zaboravit,onda ni ne možete više bit zajedno.
Čovjek je možda i pogriješio i kak se osjeća kad mu stalno to nabijaš na nos?
Nije ni od njega u redu kaj izbjegava razgovor.I kaj nije bio nježniji prema tebi dok si bila bolesna.
Kužim ja i tebe.
Al evo daj bar probaj zaboravit tu epizodu sa viskijem.
Pa jel to stvarno razlog za tolke svađe i razvod?
Zato kaj nije doktoru dao skuplji viski?
Razmisli malo.Kažeš da je tad sve počelo.
Vjerujem da se i sa tvoje strane nešto tad promijenilo i da nije samo u njemu stvar.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:22   #42
squik
Pišeš kako je sve krenilo nagore nakon bolnice. Mislim da mu se nije svidio način na koji si se nosila s tim problemom. Mislim da je u dvojbi hoće li to moći podnositi i u budućnosti. Kako uopće ne razgovarate onda ti nije ni podijelio svoje strahove. Kako ih nije podijelio onda mu padaš u očima sa svakim novim pokazateljem ponašanja koje ga je udaljilo od tebe.

Ne mogu ti reći kako bi se on "trebao" ponašati prema tebi, niti ti njemu to možeš reći, niti imaš pravo to tražiti. Ali da imaš pravo znati hoće li ili ne pa da možeš odabrati- imaš. Ono što možeš je gledati kako se ponaša a ne kako bi se trebao ponašati.

Odlazi iz rasprave kad dođete do korijena problema možda jer on zna da su stvari koje ti zamjera povezane s njim samim, i suprotno s onim što ti njemu zamjeraš.

Dobro je dosta forumaša uočilo, o čemu to točno razgovarate kad dođete do zida? Koje su stavke na razmatranju i koliko si ti isto uključena u te stavke? Koliko mu objektivno sebe prezentiraš u situaciji? Koje su tvoje greške u vašem odnosu?
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:53   #43
Quote:
squik kaže: Pogledaj post
Naime, već sam četiri godine u braku, prije toga smo bili 5 godina u vezi. Bilo nam je super u vezi, dok nišno došli do one faze (glupo je to tako nazvat, ali...) kada je bilo, ili prekinit ili se vjenčat. I eto, vjenčali se.
Ja ovo nikad neću shvatiti

Zar nisu to 2 potpune krajnosti?! Kako onda dođeš u fazu da bude ili jedna, ili druga krajnost? Zašto, pobogu? Kaj fali ne-krajnostima? Najozbiljnije pitam.

Ljudi si s takvim suludim načinima rezoniranja samo kreiraju nepotrebne probleme. Totalno bizarno razmišljanje ako se mene pita
Lee Holloway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:55   #44
Znam da nisam ponudila baš konstruktivan odgovor, ali jednostavno me takve stvari zapanje svaki put
Lee Holloway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:22   #45
Quote:
Lee Holloway kaže: Pogledaj post
Ja ovo nikad neću shvatiti

Zar nisu to 2 potpune krajnosti?! Kako onda dođeš u fazu da bude ili jedna, ili druga krajnost? Zašto, pobogu? Kaj fali ne-krajnostima? Najozbiljnije pitam.

Ljudi si s takvim suludim načinima rezoniranja samo kreiraju nepotrebne probleme. Totalno bizarno razmišljanje ako se mene pita
Ni ja ne razumijem kako od " super mi je u vezi" dođeš na " ili prekini ili se vjenčaj"?
Bila sam u situaciji da je jedna strane htjela dalje (vjenčanje), došlo je do prekida jer nisam vidjela uspješnu zajedničku budućnost. Nisam bila prisiljena na udaju. U drugoj situaciji sam odabrala udaju. Dakle, opet se nisam našla u toj situaciji ili prekid ili udaja pa neka bude udaja.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:49   #46
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ni ja ne razumijem kako od " super mi je u vezi" dođeš na " ili prekini ili se vjenčaj"?
Bila sam u situaciji da je jedna strane htjela dalje (vjenčanje), došlo je do prekida jer nisam vidjela uspješnu zajedničku budućnost. Nisam bila prisiljena na udaju. U drugoj situaciji sam odabrala udaju. Dakle, opet se nisam našla u toj situaciji ili prekid ili udaja pa neka bude udaja.

ja pak ne rezumijem kako ti ne razumiješ
"il prekid ili vjenčanje"

vidiš, veze imaju svoj logićan razvoj----ili se razvijaju, ili nužno propadaju
ako par u vezi ne razvija vezu kroz zajednički napredak, dakle zejednički život, stvaranje nekog zajedničkog cilja, posla, obitelji, nekog kreativnog posla - ta veza stagnira...a u međuljudskim odnosima, stagniranje je propadanje

osobe u vezi imaju pravo znati kako će se taj odnos dalje razvijati, ili kako se on neće razvijati

tako da je logično, a i obično
ili vjenčanje /podrazumijeva razvijanje obitelji, vieš članova, novi život)
ili razlaz
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:18   #47
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ja pak ne rezumijem kako ti ne razumiješ
"il prekid ili vjenčanje"

vidiš, veze imaju svoj logićan razvoj----ili se razvijaju, ili nužno propadaju
ako par u vezi ne razvija vezu kroz zajednički napredak, dakle zejednički život, stvaranje nekog zajedničkog cilja, posla, obitelji, nekog kreativnog posla - ta veza stagnira...a u međuljudskim odnosima, stagniranje je propadanje

osobe u vezi imaju pravo znati kako će se taj odnos dalje razvijati, ili kako se on neće razvijati

tako da je logično, a i obično
ili vjenčanje /podrazumijeva razvijanje obitelji, vieš članova, novi život)
ili razlaz

Zašto misliš da je ovo nužno? Odnosno misliš li da je nemoguće doći do točke u vezi u kojoj su oba partnera zadovoljna i održavati tu točku do kraja života?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:21   #48
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ja pak ne rezumijem kako ti ne razumiješ
"il prekid ili vjenčanje"

vidiš, veze imaju svoj logićan razvoj----ili se razvijaju, ili nužno propadaju
ako par u vezi ne razvija vezu kroz zajednički napredak, dakle zejednički život, stvaranje nekog zajedničkog cilja, posla, obitelji, nekog kreativnog posla - ta veza stagnira...a u međuljudskim odnosima, stagniranje je propadanje

osobe u vezi imaju pravo znati kako će se taj odnos dalje razvijati, ili kako se on neće razvijati

tako da je logično, a i obično
ili vjenčanje /podrazumijeva razvijanje obitelji, vieš članova, novi život)
ili razlaz
Ma razumijem ja tu tvoju priču. Tu sam priču i ja napisala u svom slučaju. Bivši je bio za napraviti korak više, ja se u toj priči nisam vidjela i prekinula. Nisam rekla sebi a jbg ili prekinuti ili udati se. Rekla sam prekid. U drugom istom takvom slučaju (samo s drugom osobom) rekla sam da se udajem.
Meni je jasno da u nekom trenutku dođe do prekretnice u vezi. Samo mi nije jasno da čovjek ne zna što zapravo želi i da odabere po principu bacanja kockica. Mislim da kad su u pitanju bitne životne odluke, čovjek treba razmisliti što želi, šta mu treba, gdje se vidi i na temelju toga odlučiti. A ne: zajedno smo 10 godina, ajmo se vjenčati.

Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je ovo nužno? Odnosno misliš li da je nemoguće doći do točke u vezi u kojoj su oba partnera zadovoljna i održavati tu točku do kraja života?
Moguće je ako su obe strane s tim zadovoljne

Zadnje uređivanje Azz : 01.03.2017. at 09:37. Reason: spajanje postova
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.