Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 18:47   #41
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
tako mi je muž prije 15ak godina poklonio bonsai stabalce, od milja zvan valentin
valentin je jesenas naizgled umro;
Moj momak je totalni anti-valentinovo, al nadam se obećanom bonsaiu... pa ću vam ukrati ime ak dođe za Valentinovo
__________________
*♥*♡*♥*...i rastanak je dio ljubavi jer rastaju se voljeni...*♡*♥*♡*
pusl&ca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:40   #42
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mene je ovo često zanimalo promatrajući određene parove u bližoj okolini, koji ne da se ne trude provesti inače što više vremena skupa, nego se aktivno trude provesti ga što manje, a gotovo bez iznimke "tradicionalno" slave Valentinovo i godišnjice braka.
Baš mi je to fenomen.
Isti fenomen kao i one face koje svaku nedjelju obavezno odu na misu a onda se vrate doma, pukne ih zuta minuta pa izmrcvare clana porodice ni krivog ni duznog.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:44   #43
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mene je ovo često zanimalo promatrajući određene parove u bližoj okolini, koji ne da se ne trude provesti inače što više vremena skupa, nego se aktivno trude provesti ga što manje, a gotovo bez iznimke "tradicionalno" slave Valentinovo i godišnjice braka.
Baš mi je to fenomen.
Meni je to skroz razumljivo, supstitucija sadržaja formom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:32   #44
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Coksa ili cvijet su dokaz da se ne volite.
a jbg onda, zanemarite
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:38   #45
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ljudi, ja od ljeta nemam osobnu.
Nemojte, molim, nikom reći.
naplatiti će ti kaznu kad je budeš išla napraviti ja sam ravnodušna prema valentinovu jer ne gledam tv i ne čitam portale, u protivnom bi mi sigurno sve to išlo na živce
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:45   #46
Ako zima potraje, umjesto ruzica i cvijeca, pokloni ce biti kaapice i salovi, cak i rukavice.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:31   #47
Već poslije nove godine sam počela kupovati poklončiće svom dragom, tak da ga za Valentinovo čeka puna vreća svega onoga što voli.
A kako bi voljela provesti Valentinovo... možda u nekim toplicama...
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 13:29   #48
kako planirate valentinovo sa zakonitim partnerom, a kako s tajnim, ff ili sl...
__________________
women own sex, men own commitment

Zadnje uređivanje Jura Veliki : 26.01.2017. at 14:04.
Jura Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:07   #49
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Da, ali u skladu s tim mi nije potrebno Valentinovo da bih dobila neku paznju ili cvijet. Datum k'o datum.
A sada...malo tjeraš mak na konac. U kojoj to vezi baš svaki dan dobiješ cvijeće i pažljivo smišljeno lijepo iznenađenje?
Ako postoje neki posebni dani, to ne znači automatski da su ostali ružni. Zašto imati išta protiv bilo kojeg dobrog povoda, odnosno događanja zbog njega? Ja mislim da povoda ne može biti previše....za dobre stvari.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:09   #50
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Šta sa ovima koji nisu zaljubljeni?Nije fer da ih društvo marginalizira.Trebalo bi za njih izmisliti nekakav ekvivalent recimo Dan mrguda..
Pa to imaju, sve ostale dane, ili većinu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:26   #51
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A sada...malo tjeraš mak na konac. U kojoj to vezi baš svaki dan dobiješ cvijeće i pažljivo smišljeno lijepo iznenađenje?
Ako postoje neki posebni dani, to ne znači automatski da su ostali ružni. Zašto imati išta protiv bilo kojeg dobrog povoda, odnosno događanja zbog njega? Ja mislim da povoda ne može biti previše....za dobre stvari.
Ne tjeram samo mi formalnosti nista ne znace. Pocevsi od bracnog potpisa do nekih tako datuma. Radim stvari spontano. Bez povoda.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:50   #52
Volim Valentinovo, kao i sve blagdane koji dan čine drukčijim i ljepšim.

A ovo je Dan zaljubljenih, ali općenito - i dan ljubavi.
Pa, ima li što ljepše?

Muž i ja obavezno proslavimo taj dan, bilo finom večerom, bilo odlaskom na neki prigodni koncert.
Cvijeće dobijem obavezno, a ne dobivam ga baš svaki dan.
Pa mi je i to lijepo i jako me razveseli.

Još mi i djeca kupe čokoladice sa srcima i ja njima.

Prema tome, Valentinovo doživljavam puno šire, tu možemo uključiti sve osobe do kojih nam je jako stalo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:11   #53
Valentinova sam samo svjesna jer ne mogu izbjeći pompu, ali mi nije stalo do njega. Mali znakovi pažnje su mi važni, no vrijede samo ako su spontani i iskreni, a ne obilježavanje nekog tamo komercijalnog blagdana. Da mi partner Valentinovo cijeli dan provede s društvom ili buljeći u ekran nečega, ne bi mi uopće smetalo sve dok nam je veza lijepa i zdrava. A ako nije, nema tog praznika ni poklona koji bi popravio štetu, bez obzira je li četrnaesti veljače, šesti lipnja ili dvadesetdrugi rujna.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ljudi, ja od ljeta nemam osobnu.
Nemojte, molim, nikom reći.
Riješi to što prije da ne dobiješ kaznu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:34   #54
Valentinovo mi je preslatko.
Kada sam bila mala, baka mi je pričala da se na taj dan ptičice žene i neka idem van potražiti je li nešto ostalo od svadbe.
Isto pričam svojoj maloj i ona svako Valentinovo po dvorištu traži što su joj ptičice ostavile nakon svadbe, a ja prije posakrivam slatkiše po voćkama, borovima, grmlju, kutevima...
Uglavnom nam u tom duhu prođe dan.

Dragi i ja eventualno odemo na cugu, ne obilježavamo Valentinovo kao dan zaljubljenih nešto posebno. Nekad mi je znao pokloniti neki cvijetak, ja njemu čokoladu, ali nije pravilo. Ako bude poklončić dobro, ako ne bude opet dobro.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:20   #55
Ajme, Retra, preslatka prica
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 00:35   #56
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
.

Riješi to što prije da ne dobiješ kaznu.
pa zar ne mogu koristit pasoš umjesto osobne?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:14   #57
Ja volim Valentinovo i sve sto ide uz njega. Isto tako volim i rodjendane, Bozic,Uskrs. fasnik i sve ostale dane koji na bilo koji nacin obiljezavaju covjekovu osobnost i vjerovanja. U ljubav vjerujem svaki dan,ali kako postoji dan kad se ljubav obiljezava zasto ne. Slavim Valentinovo i ne mislim da je izmisljotina konzumizma. Naravno da uvijek ima onih koji pretjeruju,ali mali poklincic,neki personalizirani dar,setnja,izlet ili vecera uz svijece nisu ni pretherivanje ni preseravanje. Ja sam obicavala ispeci tortu ili kolacice u obliku srca ili sa crvenom glazurom, tome se djeca veselila vise od nas. Znali smo izaci na veceru,koncert ,na ples,jednom smo si napisali price kao dar,uglavnom bi poklanjali neke sitnice i voljene poslastice.
Nista glamurozno,ali slatko.
Ove god sam sama i mislim da mi nece biti lako,ali cu svejedno sa djecom na neki nacin obiljeziti taj dan,jer ljubav je snaga koja proizlazi iz nas. I ne treba je podcijeniti. Treba je slaviti ��
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:52   #58
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Mene je ovo često zanimalo promatrajući određene parove u bližoj okolini, koji ne da se ne trude provesti inače što više vremena skupa, nego se aktivno trude provesti ga što manje, a gotovo bez iznimke "tradicionalno" slave Valentinovo i godišnjice braka.
Baš mi je to fenomen.
Pa, i ja poznam takve parove. Za vecinu mislim da su u skorz ok brakovima i da je to njihov nacin funkcioiranja.
Neki ljudi imaju probleme sa bliskoscu i intimom i da bi opstali u vezi moraju imati jaaako puno prostora samo za sebe. Jos kad se nadje dvoje takvih, to ti je to.
I onda valjda kompenziraju Valentinovim i godisnjicama braka.

Naravno' ima tu i totano otudjenih brakova i kod kojih je proslava Valenitnova formalnost i cirkuska predstava za okolinu.

I za sve to nije krivo Valentinovo, ako kuzis sto hocu reci. Sa ili bez Valentiva ti bi se ljudi isto ponasali.

Ono sto mislim da je lose kod Valentinova je pritisak. Vriste reklame iz svake pastete i tako nesto samcima, ili onima u nesretnom braku fakat moze produbit depresiju.
To ti je isto kao Bozic, kada broj sucidia naglo poraste.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:07   #59
ALL WE NEED IS LOVE

neka se ljubav slavi kao god. slavljene jednog dana ne iskljucuje ljubav ostalih dana, samo mali extra podsjetnik... nije nista lose.
I sto neko ovdje napisa: za mene je Valentinovo praznik svih olika ljubavi. Nekad ga obiljezim sa dragim, nekad sa kcerkom, nekad sa mamom, nekad sa prijateljicom, nekad nikako...
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:01   #60
nisam u vezi...jos
...imam 5 dana
ali rado cu primiti poklon, hvala. ahaha
__________________
je, ja sam i kriva sam za sve.

ako mislis o necemu previse, i ti si kriv/a. ;)
eilee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.